Jump to content

Tekrar Müslüman Oldum

Tasvir-i Efkâr

Recommended Posts

1 saat önce, Tasvir-i Efkâr yazdı:

Anladım, yani bir insan tevil ederek her dini haklı çıkarabilir, hakkı batıl, batılı hak gibi gösterebilir diyorsun. Doğru, kendilerince gösterebilirler. Bu durumda aramızdaki hakem akıldır.

demek akıl önemli.

Konuya dönersek; dinler için işlettiğimiz mantığa din dışında da sadık kalırsak o zaman her şeye mesafeli durmamız, hiçbir şeye inanmamamız gerekir. Bu yüzden bu mantık bizi bir yere götürmez.

ama mantığa dinde yer yok (aslında burda daha doğru demişsin zaten gazali de aynı görüşte.)

Senin dediğin gibi olsaydı o zaman kimse din değiştirme ihtiyacı duymazdı. Ama eskiden beri başka dinlerden İslam'a geçenler var. Niye geçiyorlar? Demek ki kendi dinlerindeki açıklamalar bazı şeyleri açıklamaya yetmiyor ya da bazı konularda yetersiz kalıyor.

çoğu yeri sırf uzun gözüksün diye laf salatası yaptığın için hızlı hızlı geçtim de burası komik geldi gözüme. böyle bir argüman kullanacak düzeyde olduğunu bilsem herhalde hiç zaman kaybetmezdim zaten. şu an bu düşünme şekliyle nasıl ateist olduğun daha ilginç geldi desem doğru olur :) Türkiye'de son yıllarda ateizme artan bir yönelim var ""demek ki dinlerindeki açıklamalar bazı şeyleri açıklamaya yetmiyor ya da bazı konularda yetersiz kalıyor.""

24 dakika önce, reichminister yazdı:

Türkiye'de son yıllarda ateizme artan bir yönelim var ""demek ki dinlerindeki açıklamalar bazı şeyleri açıklamaya yetmiyor ya da bazı konularda yetersiz kalıyor.""

:)

Muhtemelen şöyle bir yanıt gelebilir:

Efendim, aslında suç İslam´da deĝil. Bilhassa gençler arasında yaygınlaşan bu gidişatın sebebi aslında hava atmakmış..mış. Göya kızları tavlamak ve aykırı gözükmek için bu yola başvuruluyormuş...muş.  Bunlara göre İslam´a girenler çok mantıklı hareket ediyorlarmış..mış ancak İslam´dan çıkanlar ya ergen oluyormuş..muş ya da akılsız oluyorlarmış..mış. 

Ben bugüne kadar öz eleştiri yapabilmiş bir babayiĝit müslümana denk gelmedim. Müslüman olunca, İslam dışındakilerin tümü çöp oluyor.

Ben şahsen nihayet(!) tatmin oldum.:D

2 saat önce, Tasvir-i Efkâr yazdı:

Üst not: Yine uzun oldu, kusuruma bakmayın. :D

Yazdıkların habire zart zort Arap kıçı silicisi.

Ceviz kabuğunu doldurmaz.

2 saat önce, supernova yazdı:

Hay maşallah ne güzel bir müslüman olmuşsun. Müslümanlar ateistlere karşı tekrar atağa geçtiler . Elhamdülillah...

Bu da onun pompacısı, basıyor gazı.

On 05.12.2022 at 23:17, reichminister yazdı:

çoğu yeri sırf uzun gözüksün diye laf salatası yaptığın için hızlı hızlı geçtim de burası komik geldi gözüme. böyle bir argüman kullanacak düzeyde olduğunu bilsem herhalde hiç zaman kaybetmezdim zaten. şu an bu düşünme şekliyle nasıl ateist olduğun daha ilginç geldi desem doğru olur :) Türkiye'de son yıllarda ateizme artan bir yönelim var ""demek ki dinlerindeki açıklamalar bazı şeyleri açıklamaya yetmiyor ya da bazı konularda yetersiz kalıyor.""

Strawman safsatası yapıyorsun. Uzun gözüksün diye değil, açıklayıcı olması için uzun yazdım. Bence sen cevap veremediğin için kendince muhatabını aşağılama yoluna gittin. Klasik ateist taktiği. Ben başka dinlerden İslam'a geçenler var, demek ki İslam doğru gibi bir şey demiyorum orada. Senin göstermek istediğin gibi her tevil, her açıklama aynı düzeyde olsa, herkes kendi dinindeki açıklamalardan tatmin olsa kimse din değiştirmeye gerek duymazdı diyorum. Bu İslam değil de başka bir din de olabilir. Zaten devamında da sen ateist olduğuna göre demek ki İslam'daki açıklamaları yetersiz, yanlış buldun, ateizmi daha makul bir pozisyon olarak gördün ki ateist oldun demişim. Orayı niye kırptın? Ha ben bir Müslüman olarak tabii ki başka dinlerden İslam'a geçenler için İslam'ı eski dinlerinden daha üstün/ daha açıklayıcı buldular diyeceğim. Sen de bir ateist olarak başka dinlerden ateizme geçenler için "Gerçeği gördü, aydınlandı" diyeceksin. Bunda bir şey yok. Mesele bu değil.

On 06.12.2022 at 11:50, supernova yazdı:

Ateistler fıttırdı. Her zamanki gibi galiz küfürler etmeye başladılar.

Hiranur Vakfı kurucusunun 6 yaşında 'evlendirilen' çocuğun gelinlikli fotoğrafı ortaya çıktı (gazeteduvar.com.tr)

Bu olay hakkında ne düşünüyorsun? Bana göre, sizinkiler İslam'ı uygulamış. 

17 saat önce, Tasvir-i Efkâr yazdı:

Strawman safsatası yapıyorsun.

Aşağıdaki konuyu açan sensin. Şimdilerde Müslüman olduğuna göre pedofiliyi savunuyor olmalısın. Ne diyeyim yazık kafana.

İslam ve Pedofili (Sübyancılık) - ATEİSTFORUM - Ateistforum

Acilen psikiyatriye görün. @Tasvir-i Efkâr

• Thanks 1

On 06.12.2022 at 00:13, Deadanddark yazdı:

Yazdıkların habire zart zort Arap kıçı silicisi.

Ceviz kabuğunu doldurmaz.

Arap kıçı filan hikaye daha beter şeyler dönüyor.

Bu konuyu açan biri nasıl İslama 360 derece dönebilir? 

Çok ciddi derecede garipsedim. @Tasvir-i Efkâr bence İslam'ın akıl hastalığı olduğunun canlı kanıtı. 

1 saat önce, Sputnik yazdı:

Aşağıdaki konuyu açan sensin. Şimdilerde Müslüman olduğuna göre pedofiliyi savunuyor olmalısın. Ne diyeyim yazık kafana.

Acilen psikiyatriye görün. @Tasvir-i Efkâr

Ona eski defterleri hatırlatmak bir şey getirmez, çünkü daha ilk iletisinde eski yazdıklarından pişman olduĝunu itiraf etmişti ve elinden gelse hepsini silmek istediĝini vurgulamıştı. Yani bir bakıma şu aşamada günah çıkartmakla meşgul. Bu nedenle eski yorumlarının hepsinin bir hata olduĝunu dile getirecektir.

Eski yazdıklarından çok rahatsız olduĝu o kadar belli, her yeni yorumunda yeni konumunu savunmak uĝruna üzerinde günlerce düşündükten sonra sayfalarca yazmaya üşenmiyor. Ancak beni ikna edemez, çünkü Sünniliĝe yeniden dönmesini hiçbir şekilde mantıklı bir şekilde izah edemez. Ettiĝini iddia ediyor, ancak ben kanmam.:D

Aslında pek haksız sayılmazsın yine de, çünkü 180° dönebilmek için, o kişinin hayatında çok önemli bazı şeyler yaşanmış olmalı.

5 saat önce, Sputnik yazdı:

Bu olay hakkında ne düşünüyorsun? Bana göre, sizinkiler İslam'ı uygulamış. 

Muslumanlarin çoğunlukta olduğu ülkelerle, ateistlerin çoğunlukta olduğu ulkelerdeki istismar, tecavuz, pedofili oranlarina bakmak lazim.

birileri cikmis bazi cürümler işlemiş bunun faturasını milyonlarca müslümana kesmek doğru değildir.

Bu tip hadiseler butun topluluklarda olabiliyor ama tarikatlarda olunca haber değeri daha yüksek tabii...

Simdi tabii sizin meşhur temcit pilaviniz hadislerde buna paralel bir rivayet olmasıdır. Fiili olarak hz. Peygamberin hz.Aise ve hz.meryem harici bütün hanimlari kendisinden yasli olunca elinizde argüman olarak bir tek bu hadis kaliyor tabii. Yani Kur'an'ın bile uydurma olduğuna inanip da bir tek rivayete nasil boyle yüksek bir inançla inanmaktasiniz pes doğrusu.

Acaba işinize geldiği için olabilir mi?

Acaba neyi hakaret olarak aldın? laf salatası demem falan çok ağırına gitti belki de :) bir rahmet dinine mensup olma söyleminde biri olarak (ki benim mesela böyle bir iddiam yok) senin kendinden farklı fikirdekilere dediklerini görmemiş olsam üslup titizliğin var diyecem ama şuan hakaret demagojisi yapacak konumda olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca yazdıklarında fikir belirtmekten ziyade kendini tatmin etme amacı ön plana çıkıyor: bikere konuşma benim yönelttiğim bir soru üzerine başladı, sen cevap yazdın, ben cevabın konuyu karşılamadığını düşündüğüm için daha farklı haliyle soruyu yineledim, sen de uzun bir cevap daha yazdın. ben bu uzun yazıda yine soruma bir cevap göremedim ve daha fazla aynı şeyleri tekrarlayıp bu yazının niye cevap olmadığını göstermenin zaman kaybı olacağını söyledim. sen ise ne demişsin:

21 saat önce, Tasvir-i Efkâr yazdı:

Bence sen cevap veremediğin için kendince muhatabını aşağılama yoluna gittin. Klasik ateist taktiği.

benim yazdıklarımdan ne anladığını bilmiyorum ama burda soruyu soran kişi olarak cevabı ben bekliyorum haberin olsun. 

konuyla alakalı upuzun da yazsan ben yine okumuş olurdum merak etme. ama büyük ihtimalle daha fazla açıklama yapmaya girişmem. Ben sana eğer islamda yorum yapmak varsa o zaman diğer dinler de yorumla her açığı kapatıyor onlara nasıl kusur bulacan demiştim, sen gidip bir paragraf hristiyanlıkla ilgili şeyler 7 tane maddeler falan da yazıp işte mesela bunlar gayet mantıksız ve çelişkili o yüzden hristiyanlık olamaz demişsin. 

E burdan sonra doğal olarak benim dediklerimden bir şey anlamadığın sonucuna ulaştım. hatırlarsan ben sana "köleliği açıklayamazsın demedim" diye hatırlatmıştım. çünkü açıklama yapmak hiç zor değil, az sonra göreceğin üzere. sence benim, bu hristiyanlıkla ilgili yazdığın çelişkilerin aslında çelişki falan olmadığını açıklamam kaç saniyemi alır, bence senin kölelikle ilgili yazdıklarından kısa sürede hallederim. şöyle ki, hristiyanlık aslında tek bir hak tanrı olduğuna inanır, hristiyanlık saf bir tek tanrı inancıdır. ancak bunu öyle lap diye söylemez tabi. baba oğul kutsal ruh metaforuyla anlatır, aslında bunu kalpten inanan kişiler rahatlıkla anlayabilir. direk lap diye söylememesinin böyle üçlü bir metafor yapılmasının sebebi ise burası imtihan dünyası, bakalım kim gerçekte ne kastedildiğini görebiliyor, kim hakikati göremiyor test edilsin diye. yoksa o zaman tanrıyı da direk görse herkes inanırdı, imtihanın ne anlamı kalırdı.

sen hem "islamda kimse yorum yapamaz, neyse o", demekten kaçınıyorsun. hem de bir şekilde diğer dinlerde çelişki olduğunu gösterebileceğini düşünüyorsun. en sonunda da hangi yorumun daha iyi olduğuna insan aklıyla karar verebilire geldik. hayır sadece islam dininde yorum olabilir diğer dinler yapamaz falan de bari. çünkü öbür türlü istediğin kadar dene hiçbir dinin hatasını bulamazsın hepsine tutarlı açıklama getireceğimin garantisini veriyorum. eğer diğer insanlar aklıyla kimin yorumlarının daha tutarlı olduğuna karar verecekse de omuzlarda büyük yük var, çünkü birilerinin cennete gidip gitmemesi benim yapacağım açıklamanın ikna ediciliğine de bağlı...

3 saat önce, Sputnik yazdı:

Arap kıçı filan hikaye daha beter şeyler dönüyor.

Bu konuyu açan biri nasıl İslama 360 derece dönebilir? 

Çok ciddi derecede garipsedim. @Tasvir-i Efkâr bence İslam'ın akıl hastalığı olduğunun canlı kanıtı. 

Bunun gibilerin anladığı tek bir dil var , onu kullanın geçin. Ciddiye almayın.

Bu Habeş maymunu demek isteyip de demedigim ki dersem babunlara hakaret etmiş olurum çünkü onlar doğası gereği böyle ama bu insan bozuntusu deve sidigini fazla kaçırdığı için mi böyle oldu yoksa maaşlı bir ak troll mü ya da herhangi bir tarikatın hoplattigi bir götveren mi bilemeyiz. Fakat islama hangi açıyla dönerse dönsün bu onun topaç olduğu gerçeğini değiştirmeyecek ve kendi açımdan asla ciddiye alınmayacak.

Çıldırdıkça küfür ediyorsunuz. Küfür ettikçe daha da çıldırıyorsunuz.

Çok mu zorunuza gitti? Altay Cem Meriç eski bir ateist şimdi ise ehli sünnet bir müslüman. Bir sürü etiket yapıştırdınız adama yok ak troll ,yok topaç, yok deli. Hakarette cabası sozumona "gotveren".

Ulan sizin inancinizda gotverenlik suc degil ki ne bu hiddet bu celal.

1 müslüman forumu kaynatti be ateistler kafayı sıyırdı hah hah haaaa 😁

Siyirin lan kafayı erdemlileriniz daha kuvvetli bir biçimde islama dönüyor.

İki yuzlu ve yalanci olanlarınız da ya tımarhanelik oluyor yada intihar ediyor. Onlarca ateist var intihar edip geberip giden öldükleri ve hesaplari allaha kaldığı icin burada isim isim saymaya gerek yok... Efe aydalin videosu var bu konuda bee "evet bir arkadaşımız daha intihar etti arkadaşlar yapmayin" 

😁   O kadar video yaptık o kadar popcast yaptik nasıl hala olabiliyor...

https://youtu.be/hg3-dR34hHg

Düzenlenme: supernova tarafından

29 dakika önce, supernova yazdı:

Simdi tabii sizin meşhur temcit pilaviniz hadislerde buna paralel bir rivayet olmasıdır. Fiili olarak hz. Peygamberin hz.Aise ve hz.meryem harici bütün hanimlari kendisinden yasli olunca elinizde argüman olarak bir tek bu hadis kaliyor tabii.

Senin peygamberinin kaç kadınla birlikte olduğu belli değil. Reyhane bin Zeyd gibilerinin kocalarını öldürdükten sonra kendine cariye olarak almıştı.

Reyhâne bint Zeyd - Vikipedi (wikipedia.org)

Beni Kurayza - Vikipedi (wikipedia.org)

17 dakika önce, supernova yazdı:

Ulan sizin inancinizda gotverenlik suc degil ki ne bu hiddet bu celal.

Cennete gittiğinde Hurilerle ilk işin ne olacak anlat. 

Yada gılmanlarla😁

Gılman - Vikipedi (wikipedia.org)

19 dakika önce, supernova yazdı:

İki yuzlu ve yalanci olanlarınız da ya tımarhanelik oluyor yada intihar ediyor. Onlarca ateist var intihar edip geberip giden öldükleri ve hesaplari allaha kaldığı icin burada isim isim saymaya gerek yok...

Çok saygısızsın. Bahsettiğin kişileri insan olarak görmüyorsun.

21 dakika önce, supernova yazdı:

Efe aydalin videosu var bu konuda bee "evet bir arkadaşımız daha intihar etti arkadaşlar yapmayin" 😁

Efe Aydal'ın 500 bin takipçisi vardı. Diyeceklerim bu kadar.

37 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Bunun gibilerin anladığı tek bir dil var , onu kullanın geçin. Ciddiye almayın.

Bozuk Arap mayası tarafından ele geçirilmiş. 

Haklısın. 

22 dakika önce, Sputnik yazdı:

Çok saygısızsın. Bahsettiğin kişileri insan olarak görmüyorsun.

Ben kısas uyguladım. Adama götveren bile dediniz ... Benim dediklerim hafif kalır. Efe Aydalin 500 k takipcisi varsa Türkiye'de anca 1000k ateist vardir. O kadar ateist Osmanlı doneminde de vardır. Bu arada işi şebekliğe vurmasına rağmen son videoları 20k yı bulmuyor bile. Belli ki takipçileri onu buraz yalnız bırakmış ...

22 dakika önce, Sputnik yazdı:

Senin peygamberinin kaç kadınla birlikte olduğu belli değil. Reyhane bin Zeyd gibilerinin kocalarını öldürdükten sonra kendine cariye olarak almıştı

O kadar ayet ve hadisler içinde bulabildikleriniz; 1)Hz.Muhammedin çok karısı vardı, 

2)Hz.Aişe ile 9 yaşında evlendi.

Tarihsel olarak bu eleştiriler yapılmamış müşrikler Hz. Muhammed'i karalamak için her yolu denemiş ama bu argümanlar akıllarına gelmemiş. Ustelik Müslümanlar da bu rivayetleri nakletmiş... 

Ateistlere de dinde sadece bunlara inanmak kalmış 😁....

Zavallılar....

54 dakika önce, supernova yazdı:

Çıldırdıkça küfür ediyorsunuz. Küfür ettikçe daha da çıldırıyorsunuz.

Çok mu zorunuza gitti? Altay Cem Meriç eski bir ateist şimdi ise ehli sünnet bir müslüman. Bir sürü etiket yapıştırdınız adama yok ak troll ,yok topaç, yok deli. Hakarette cabası sozumona "gotveren".

Sen okuduğunu anlayamayan bir zavallisin.

Ortada ne küfür ne de hakaret var , ağlayıp sizlanmayi bırak.

Bak cümleyi sonunda bilemeyiz diye bir kelime ile bitirdim.

İşte ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz ama burnumuza doğal olarak kötü kokular gelmedi değil.

Malın teki müslüman olmuş gelmiş bunu burda anlatıyor.

Ne yapacaktık, aramızda para toplayıp bu malı hacca mı gonderecektik. Ben gidip herhangi bir müsloşlar topluluğu ortamına bakın ben artık ateist oldum diyor muyum? Demedim, demiyorum.

Burada tamamen artniyet var.

Terbiyesizlik ve yüzsüzluk var.

Sen gel dinini anlat savun, hiçbir şey demem ama ben ateisttim ama şimdi çok acayip bişey oldum diye gelirsen bende sana hakkettigin şekilde cevap veririm. Sen ateist olmadın öyle sandın, sen aslında bir topaçsin derim. Dün ateist bugün müsloş yarın az muhterem çok götveren olabilirsin.

Zoruma giden bir durum yok, milletin osurdugundan bana ne, kendi osurur kendi çeker içine.

Müslümanken ateist olan, zor olanı başaran bir o kadar insan var , banane müslüman olmuş sahte ateist topaçtan.

5 dakika önce, supernova yazdı:

O kadar ayet ve hadisler içinde bulabildikleriniz; 1)Hz.Muhammedin çok karısı vardı, 

2)Hz.Aişe ile 9 yaşında evlendi.

Tarihsel olarak bu eleştiriler yapılmamış müşrikler Hz. Muhammed'i karalamak için her yolu denemiş ama bu argümanlar akıllarına gelmemiş. Ustelik Müslümanlar da bu rivayetleri nakletmiş... 

Ateistlere de dinde sadece bunlara inanmak kalmış 😁....

Zavallılar....

Tamam o zaman, İslam tarihi yalandan ibaret. 

Git Yahudi ol. Selam şekliniz, ezanınız ve giyim kuşamınız bile aynı.

10 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Müslümanken ateist olan, zor olanı başaran bir o kadar insan var , banane müslüman olmuş sahte ateist topaçtan.

İstediğin kadar inkâr et. Agresifliğin bu durumun sana bayağı bir battığının en bariz göstergesidir... Adamın açtığı topic forumda trend oldu...

Haa Efe Aydal mı dediniz son videolarından biri Andrew Tate'in müslüman olması . Ona da Andrew Tate batmış 😁. Troll deyip geçiyor kendince. Sizin de bu adama dediğiniz gibi 😂

Olum trolldur.

Yok lan topactir.

Yok yok götverendir.

Ne bileyim aq 😁

2 dakika önce, supernova yazdı:

Asri Saadet

Emevi 

Endülüs Emevi

Abbasi 

Selcuklu 

Anadolu Selçuklu 

Gazneliler 

Memlukluler 

Osmanlı

Turkiye 

Amma da yalan uydurmuşuz ha 😂

Yazmadiklarim da cabası...

Bu topluluklar 3-5 bilim insanı çıkarabilmiş onlarda dinsiz-akılcı zaten. Mesela İbni Sina.

İbn-i Sina ve Farabi kafirdir (odatv4.com)

Tamam o zaman, İslam tarihi yalandan ibaret. 

Git Yahudi ol. Selam şekliniz, ezanınız ve giyim kuşamınız bile aynı.

:D

Elbette aynı veya benzer olacak. Nihayetinde aynı çoĝrafyanın insanları. Mesela birbilerini öldürmekten çekinmeyen Filistinlilerle Yahudilerin kökeni bile aynı, iyi mi!

Piyasadaki kutsal kitapların içeriklerini ve diĝer eski mitleri ve efsaneleri bibirleri ile kıyasladıĝımızda, sonradan gelen dinler/inançlar öncekilerden bir güzel araklamışlar. Bunu yaparken bir kısmını birebir almışlar, bir kısmını kırparak ve bir kısmını kafalarına göre deĝiştirerek kendi dinlerine/inançlarına adapte etmişler.  Bu o kadar bariz ki, inkar etmenin bir âlemi yok.

Ritüeller desen yine aynı durum var. Namaz olsun, sünnet olsun, haç  veya kurban olsun. Bu ritüeller de başkalarından araklanmıştır. Yani öyle gökten zembille bir şeylerin indiĝi yok; olmadı da.

Maĝarada, daĝda, ovada birilerinin kulaĝına kimse fısıldamadı. Hepsi eskilerin masallarından ibaret aslında.:D

Bu nedenle ha bire şu vahiy(!) zımbırtısına inananları üzmek istemiyorum ancak gülmeden de edemiyorum, kusura bakmasınlar. İnsanlar harbiden garip bir mahluk, çünkü kendi uydurduĝuna uzun bir süre sonra yine kendisi inanıyor. Gelde gülme!:D

Bu topluluklar 3-5 bilim insanı çıkarabilmiş onlarda dinsiz-akılcı zaten. Mesela İbni Sina.

He ya o yuzden matematigin ingilizcesi algebradır(el cebir).

Onun için Bilişim çağımızın en önemli uzmanlık alanı yazılımın  temeli algoritma kelimesinin de aslı harezmi den geliyor.

"Latince kaynaklarda adı Alkarismi, Algoritmi, Algorismi veya Algorism şeklinde geçer. Klasik kaynaklardan İbnü’n-Nedîm ve İbnü’l-Kıftî onu Ebû Ca‘fer künyesiyle anarken Kādî Sâid el-Endelûsî bir yerde Hârizmî, iki yerde Ebû Ca‘fer olarak zikreder."

Farabi ile ibni sinanin kafir oldukları da kesin değildir bu adamların dini görüşleri ile alakalı kaynaklar çok sınırlı vede tahrife açıktır...

18 saat önce, supernova yazdı:

Onun için Bilişim çağımızın en önemli uzmanlık alanı yazılımın  temeli algoritma kelimesinin de aslı harezmi den geliyor.

Harezmi Zerdüşt değil mi?

18 saat önce, supernova yazdı:

Farabi ile ibni sinanin kafir oldukları da kesin değildir bu adamların dini görüşleri ile alakalı kaynaklar çok sınırlı vede tahrife açıktır...

Farabi ve İbn Sina'yı tekfir eden Gazali'nin kendisi diye biliyorum. 

O dönemin bilim insanları akılcı düşündüklerini gizlemiyorlardı ama dinsiz olduklarını gizlemek zorundalardı.