Jump to content

Tekrar Müslüman Oldum

Tasvir-i Efkâr

Recommended Posts

@müftü Ahlak nesnel ve evrensel olması gerekir. Bu yüzden ahlak din sayesinde olur. Youtube'da William Craig izlemenizi tavsiye ederim.  Evrenimiz kaos değil bir düzen içerisindedir. Kelam kozmolojik argümanı araştırmanızı tavsiye ederim.   https://www.bilimveyaratilisagaci.com/2021/06/evrende-duzen-mi-var-yoksa-kaos-mu/                                                                     @kavak   Hristiyanlık yayılmacı değildir. Ve hristiyanlar kimsenin hayatına karışmazlar. Ben kararımı verdim. Artık hristiyan oldum. Ve İncili yazanlar Markos hariç, İsa Mesihin havarileriydi . Üstelik İncili yazan galiba havarileri öldürüldü. Yani incil yalan olsa, neden yalan yere ölümü göze alsınlar. Bence Marc Madrigal takip etmeni  tavsiye ederim. Ve ayrıca Youtube'dan   Hristiyan Türklerin kanalının videolarını izliyorum. Neyse daha fazla tartışmayacağım. Hristiyanlık sayesinde sanırım hayatın anlamını buldum.

6 dakika önce, Bruce Wayne yazdı:

@kavak   Hristiyanlık yayılmacı değildir. Ve hristiyanlar kimsenin hayatına karışmazlar. Ben kararımı verdim. Artık hristiyan oldum. Ve İncili yazanlar Markos hariç, İsa Mesihin havadisleriydi. Üstelik İncili yazan galiba havarileri öldürüldü. Yani incil yalan olsa, neden yalan yere ölümü göze alsınlar. Bence Marc Madrigal takip etmeni  tavsiye ederim. Ve ayrıca Youtube'dan   Hristiyan Türklerin kanalının videolarını izliyorum. Neyse daha fazla tartışmayacağım. Hristiyanlık sayesinde sanırım hayatın anlamını buldum.

O zaman sen Hrıstiyan tarihini pek bilmiyorsun ve yazdıklarımı iyi okumadın.

Misyonerlik:  https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_mission

7 dakika önce, kavak yazdı:

O zaman sen Hrıstiyan tarihini pek bilmiyorsun ve yazdıklarımı iyi okumadın.

Misyonerlik:  https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_mission

Hristiyanlık tarihinde haçlı seferleri ve engizisyon gibi örnek verecekseniz. Onlar gerçek hristiyan değildi. Üstelik ilk hristiyanlar Roma'da uzun bir süre baskı görmüşlerdir. Ve misyonerlikte sadece müjdeyi anlatıyorlar. Yani zorla inanacak diye baskı felan yapmıyorlar. 

10 dakika önce, Bruce Wayne yazdı:

Hristiyanlık tarihinde haçlı seferleri ve engizisyon gibi örnek verecekseniz. Onlar gerçek hristiyan değildi. Üstelik ilk hristiyanlar Roma'da uzun bir süre baskı görmüşlerdir. Ve misyonerlikte sadece müjdeyi anlatıyorlar. Yani zorla inanacak diye baskı felan yapmıyorlar. 

Gerçek Hrıstiyan deĝilmiş..miş. Yahu Müslümanı da Hrıstiyanı da sıkışınca "Aman da onlar gerçek Müslüman deĝil veya onlar gerçek Hrıstıyan deĝil" saçmalıĝının arkasına sıĝınıyor.

Hâlâ anlamıyorsun, deĝil mi?

Sen önce misyonerlik nedir onu öĝren. Misyonerlik, Hrıstiyan dininin yayılmasının temel taşıdır.  Bu zihniyet hâlâ devam ediyor. İnsanların yaşamına karışıyorlar, daha ne yapsınlar!

2 dakika önce, kavak yazdı:

Gerçek Hrıstiyan deĝilmiş..miş. Yahu Müslümanı da Hrıstiyanı da sıkışınca "Aman da onlar gerçek müslüman deĝil veya onlar gerçek Hrıstıyan deĝil" saçmalıĝının arkasına sıĝınıyor.

Hâlâ anlamıyorsun, deĝil mi?

Sen önce misyonerlik nedir onu ögren. Misyonerlik, Hrıstiyan dininin yayılmasının temel taşıdır.  Bu zihniyet hâlâ devam ediyor. İnsanların yaşamına karışıyorlar, daha ne yapsınlar!

Neyse daha fazla sizinle tartışmayacağım. 

• 11 ay sonra...