Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Guest

  Ateistforum Yazmaya Kapatıldı

  Mantik, Turk Ateist'in hakki gasp edilmis olabilir ama her ne olursa olsun, sen bir kural koydun ve o kurala herkes uymali, sen bile. Eger Turk Ateist'e bu hakki taniyorsan, herkese tanimalisin. Ayrica dedigi de dogru. Isteyen iletilerini silebilmeli bence de. Zaten benim iletilerim pek onemli degildi. Bari bu hakki bana tani
 3. Atatürk'ün rakıya düşkünlüğünü devrimcilerden dindarlardan öğrenmedik. Resimleri arşivlerde var. Bilgihis gibi incelemeden İngiliz kralı Atatürk'ün elini öpmüş diyecek kadar aptal değilim. Aldığı maaş konusuda devlet arşivlerinde var. Güneş dil teorisi mu kıtası saçmalıklarına başkaları girmişti. Ben açmadım onları. İlkokulda okurken ne köyümde ne okulda elektrik su telefon yoktu. Ama bronzdan Atatürk heykelimiz vardı. Babam meslek lisesinde habire heykel dökmüşler. Halkın ne işine yarayacak bu heykeller? İlk önce halkın temel sorunları çöz sonra keyfi zevk işlerine bak.
 4. Today
 5. Gaps diyetini araştırmanı tavsiye ederim. Psikiyatristler bile kabul ediyor artık bu diyeti. Ayrıca iyileşmiş 10 bine yakın insan var. Hükümet bu çalışmaları biliyor olmalı ki "otizm-beslenme kliniği" açılmış olmalı.
 6. Sana dindar diyen mi oldu? Çocuk olsam aklıma gelmez böyle saçma sapan bir laf. Atatürk'e senin gibi sabah akşam küfreden, kurucu ilkeleri ve kurucu kadroyu sözde delillerle yerin dibine sokan kitlenin getirdiği bütün o kaynak denen zırvalar, daima karşı devrimciler, yani dinciler tarafından üretilmiştir. Sen de dolayısıyla onların ürettiği bu adice zırvaları delil diye getirip başlıklar açıp durdun. Bunu diyorum. "Kendi koyduğunuz ilkelere sağdık kalmama durumunuz var." ...demişsin. Bu kuralı ben koymadım, kurarken koymuşlar ama daima uydum. Ancak kurallarına uymayı kabul ettiğim yerde (o yer neresi olursa olsun) büyük bir ahlaksızlık, kuralsızlık ve hak gaspı görürsem direkt kendi etik değerlerim ve kurallarım devreye girer. Ben de bunu yaptım. Bunun da hesabını vermem kimseye.
 7. Salakça analiz yaptığım yeri yapıştır beraber analiz edelim. Atatürk'e ayyaş dediğim için attı beni. Tayyip Erdoğan ayyaş demiş o halde onunla aynı görüşte oluyormuşum. bilgivehis var oda böyle Atatürk olunca konu aklı başından gidiyor.
 8. Ben iletilerimi tepki olarak silmedim. 2008'den beri yazdığım 20 bin civarı iletiyi tepki olarak silecek kadar hayat acemisi, duygu kontrolünü beceremeyen biri değilim. Ben iletilerimi; hakkımı, emeğimi, aklımı, bilgimi, idellarim nedeniyle verdiğim çabayı açıkça gaspeden, yok saymayı da aşıp üstüne çöken ve bir de üstüne bana küfreden birine hizmetimi geri çekmek istediğim için sildim. Çünkü ben bunca senedir Ahmet'e Mehmet'e hizmet etmek için uğraşmadım onca sene. Ben yalnızca kendi değerlerim, inandıklarım, ideallerim için uğraştım, o forumu da sonuna kadar sahiplendim. Yani herkes gibi ne yaptıysam kendim için yaptım. Ama forum tam kapanacağı anda "Her şeyi ben tek başıma yaptım, sen de kimsin, 20 senedir ben tek başıma moderasyon yapıyorum, sen kimsin de bana ayar veriyorsun, bu forumun ağası da beyi de benim" diyen biri varsa karşımda ve konuşamayayım diye bir de ergen gibi yetkilerimi almakla tehdit ediyorsa orada ne dururum ne de izimi bırakırım. Onca sene arkama saklanan, başıma bin tane rezil belayı saran adam, sırf bunları kendi etik ilkelerim ve değerlerim yüzünden yaptığımı anlamamış, kendi ağa sanıyormuş meğer. Yedirir miyim hakkımı, emeğimi? Ateistforum'da iletilerimin görünmesini asla ve kat-a istemiyorum. Buna asla ve kat-a iznim yok. Elbette ben de biliyorum orada yazılan yazılar silinemez, yazılar yazıldıkları andan itibaren forumun malıdır... Ama bunca sene zaman ve enerji harcadığım, sahiplenip korumak için çaba gösterdiğim yer bile olsa orası, benim onurumdan daha önemli, daha değerli değil. Kuralları da değil. Ben o kuralı hiçbir zaman sevmedim zaten, insanların özgürlüğünü ipotek altına almak gibi gördüm ama ağzımı açıp hiçbir şey öylemedim size. Forumu siz kurmuşsunuz, kuralları da siz koymuşsunuz. Onu değiştirelim demek bana düşmezdi. Ama hani o kurala inanıyor olsam da silerdim. En ufak bir tereddütüm olmazdı. Bunu neye dayanarak söylediğini hiç bilmiyorum ama tamamen yanlış. Tavır değil benimki, başlı başına kararlı bir eylem. Ve tamamen doğru bir eylem. Geri getirmeye çalışacağını söyledin, çok da naziktin, ama ben de hiçbir şekilde istemediğimi söyledim defalarca. O kadar kararlı sildim ki ancak backup'tan getirebilirdin, onu da yapmaman için sana özellikle ricada bulundum. Burada da çıkardığın sonuç yanlış. İletileri geri getirmek için çok uğraşmak gerekeceğini söylediğin, iletileri aradığın için sana "Buna gerek yok, uğraşmana değmez, forum zaten kapandı, kaç kişi girip de okuyacak" dedim ama bunu sohbetin gelişimi içinde, başka bir bakış açısı olarak söyledim. Sana daha önce de söylediğim gibi benimki kapris, cezalandırma vb değil asla. İletilerimi silerken kimseden izin ve onay istemedim. Direkt karar verdim, girdim ve sildim. "Anlaşmazlık yaşadığım yönetici" diye biri de yok. Açıkça taciz edildiğim bir yer, her tür hakkımı açıkça gasp edip üstüne çöken ve sesim çıkmasın diye küfreden bir adam var. Korkağın en büyüğü olan adam.
 9. Bilimsel kanıt ama her otistik için geçerli olduğu söylenemez. Hastalığının sebebi beslenme bozukluğuna bağlı olduğu için düzelmiştir. Alkol uyuşturucu sigara vb şeyleri kullanan birinin bunları bırakınca düzelmesi gibi birşey bu. Verdiğin kaynakta yediği bağırsakları anormal geçirgen olan kişilerde gıdaların uyuşturucu etkisinden bahsediyor. Gluten alerjisi olmayan kişide bu glutensiz diyet fazla bir fayda sağlamayacak.
 10. Daha önce Ateistforum da otizmde diyet tedavileri diye bir başlık açmıştım. Ketojenik diyetin otizm üzerinde faydalarını araştırırken şöyle bir şeye rastladım. Ketojenik diyet ile hem otizm hem epilepsi den kurtulmak, hatta IQ yükseltmek mümkün. Tabi bu sadece yaşanmış bir vaka, bilimsel (!) kanıt sayılamaz değil mi?
 11. Guest

  Ateistforum Yazmaya Kapatıldı

  Sen ne kadar salak bir insansin ya Nasil olur da bir insan bu kadar salakca bir analiz yapar?
 12. İQ seviyesinin ömür boyunca 20-25 puan arası değişebildiği söyleniyor. Mesela 18 yaşında 105 İQ olan birisi 5 sene sonra 120 İQ olabilir diyorlar. https://www.bbc.com/news/science-environment-15369851
 13. İQ testleri bilimsel ama fazla önem vermemek gerekiyor. Hafızası kuvvetli olan otistiklerin mesela İQ dereceleri düşük. Ezbere dayalı derslerde mesleklerde oyunlarda İQ belli bir seviyeden sonra yüksekliği fazla işe yaramıyor. Örneğin Satranç oyunlarında hafızası kuvvetli olan çözümü bir sefer öğrendiğinde fazla düşünmeden çabucak sonuca ulaşır. Hafızası zayıf olup İQ yüksek olan ise eski çözümleri aklında tutamadığı için ise her seferinde sonuca ulaşmak için aşırı düşüneceği için çabuk yorulur.
 14. Mesajlarını silmem umurumda değil. Saklanacak bir mesajın olsaydı arşivime koyardım. :) Kendi koyduğunuz ilkelere sağdık kalmama durumunuz var. Benim ateist forumda dini öven bir mesajım yok. Atatürkçülüğe tamamen karşı değilim. Atatürk değilsen dindarsın etiketi boşuna yapıştırma. Bilime önem vermesine karşı çıkmıyorum. Ama eşitsizlik dokunulmazlık kayırmacılık onun döneminden beri var. Sadece Atatürk değil onun dönemindeki bütün milletvekilleri memurlar halkın vergilerini yiyip halka tepeden bakıyor. Atatürkçü olsunda ne pislik yerse yesin kafasındasınız.
 15. Sen harbi ağır delisin. Atatürk için "Halkın vergilerini içki masalarında harcayan ayyaş" diyen sen mi halkçısın? Ayrıca, bir internet sitesinde mod vb yetkisi olmayı önemli, büyük bir şey zanneden, yetkili kişileri tepedekiler, kendini gariban halk gibi gören kafa senin kendi kafan. Evet, ben Kemalistim, Atatürkçüyüm, bunu da hep onurla, övünerek söylüyorum. Sen hep Atatürk'e küfretmekten, kuruluş ilkeleri ve kurucu kadrolarıyla ilgili dinci zırvası iftiralarla forumu kirletmekten atıldın. Sanıyorum her de ben attım, malum, ortalarda benden başkası yoktu. Şimdi burası Ateistforum değil diye rahatladın da hakkımdaki gerçek fikirlerini yazıyorsun. Uff, ne büyük eziklik... Aptal adam, gözümü kırpmadan yılların emeği olan 20 bine yakın mesajımı silmişim, kendi üyeliğimi sonlandırmışım da senin dandik tepkini mi ciddiye alıp göreceğim? Üyeliğimi silmişim, nasıl gelip senin iletini sileyim, e beyinsiz? Mercimek kadar da akıl yok sende.
 16. Yesterday
 17. IQ değil de EQ önemli bana göre. Farkını anlatayım IQ demek zeka katsayısı demektir. Zeka katsayısı beyne yüklenen eğitim, bilgi, beceri, veri işleme becerisiyle yapılabilen yetenek etkinliğidir. Kabaca sahip olunan bilgileri çarpıştırma kapasitesidir. EQ ise duygusal zeka anlamına gelir ama tam olarak bu kelimelerden ibaret değildir. EQ seviyesi yüksek bir kişi karşılaştığı durumu kafasında üç boyutlu modelleyerek doğru sonuçları bulabilir. Buna gerçeklikle empati yapma yeteneği diyebiliriz. Mekanik, fizik bilgisi yoktur, ama mekanik ve fizik sorularını empati yaparak anlayabilir, çözebilir. Eskiden çok vardı bu EQ mesela. Da Vinci gibi. Veri toplama yerine 3 boyutlu simülasyonla çözerler ve anlarlar durumu EQ'su yüksek olanlar. Okuma yazma bilmeyenler olabilir. Otistikler, obsesifler arasında EQ'su yüksek olanlar çoktur. Yani sorunu anlamak ve çözmek için kendilerini direk 3 boyutlu olayın içine ışınlarlar. Buradaki duygusallık o anlamda. EQ'su yüksek olanlar şimdi pek yok. Popüler kültürdeki son EQ dâhilerinden biri Steve Jobs Hiç bir eğitimi yok Apple kaynaklı ürünlerle ilgili. Ama tamamı EQ ile onun tasarımı. EQ yüksekliğinin ne kadar büyük sonuçlar doğuracağının kanıtı bu. Önemli olan IQ değil. EQ. Hedeflerindeki şeyle empati yapıp içine ışınlanırlar EQ'su yüksek olanlar. 3 boyutlu çözerler sorunu sonra dışarı çıkarlar.
 18. IQ testleri bilimsel diyen de var, değildir diyen de var. İnternete Einstein'ın Newton'un IQ seviyesini sorduğunuzda 160-190 gibi uçuk rakamlar veriyor. Ben dahiliğin bu kadar yüksek IQ gerektirdiğini düşünmüyorum. Dünyaca ünlü profesörlerin veya satranç ustalarının IQ testlerinin bilimsel olmadığını anlattığı makaleler var. Bazıları ise direk kendi teste girip düşük aldığını belgelemiş. Satranç ustası Hikaru Nakamura bu basit internet testinden 102 almış. https://youtu.be/mGXdp5Xkpcs Testi yapmak isteyenler için: https://test.mensa.no/
 19. Guest

  Ateistforum Yazmaya Kapatıldı

  Tesekkurler. Umarim bu sitede de yazar ama en azindan bu olaydan da bir sey ogrenmis olduk.
 20. Olsun. Önemli olan bizzat emek verip bir şeyler ortaya çıkarabilmek ve "Bunu ben yaptım" diyebilmek. Sence böyle üretme kapasitesi olan insan sayısı ne kadardır?
 21. Bu durumun dikkat çekeceğini ve bu şekilde gündeme geleceğini biliyordum. Bazıları özel mesajlarla da bana aynı konudaki şikayetlerini bildirdiler. Bunun bu şekilde ortalıkta gündeme gelmesi de zaten an meselesiydi. Turk Ateist yönetimden başka biri ile yaşadıkları bir anlaşmazlıktan sonra bir tepki olarak yaptı bunu. Ama bu tepkiyle tepki gösterdiği kişiyi değil tüm forumu cezalandırmış oldu. Zaten yukarıda da dile getirildiği gibi, forumda yazılan iletiler yazanın değil forumun malıdır, ve hepsinin silinmesi forum kurallarına aykırıdır. Bu tür taleple gelen kullanıcılara izin verilmediği gibi, yöneticilerin de böyle bir hakkı yoktur. Tüm bunlar bir yana, Turk Ateist anlayışlı biridir ve aslında bunun doğru tavır olmadığının farkında. Kendisiyle bağlantı halindeyim ve bu iletileri geri getirmeye çalıştığımı biliyor. İletilerin geri getirilmesinin kolay bir yolu yok yalnız. Çünkü daimi olarak silmiş. Fakat eski yedeklerde falan o iletiler mevcut olduğundan, teknik olarak geri getirilebileceğini düşünüyorum. Ama iki veritabanını birleştirmek gerekiyor. Teknik açıdan bazı problemleri var bu işin. Ama üzerinde uğraşıyorum. En son bu konuda yazıştığımızda Turk Ateist bana iletileri geri getirme konusunda boşver demiş olsa da, bunu bahsettiğim teknik zorluklara cevaben demiş olduğu için, teknik açıdan mümkün olduğu takdirde bir itirazı olmadığı sonucunu çıkarıyorum buradan. Eğer teknik bir sorun çıkmazsa o iletileri geri getireceğim, ve bu hem Turk Ateist'in, hem de anlaşmazlık yaşadığı yöneticinin bilgisi ve onayı dahilinde olacak böylece. Zaten aslında kimsenin onayına ihtiyaç duyulmayacak bir konu, çünkü kurallar belli. Ama yine de foruma o kadar emeği geçmiş yöneticileri de haberdar ettim bu çabamdan ve niyetimden.
 22. Guest

  Ateistforum Yazmaya Kapatıldı

  Turk Ateist boyle biri degil ama yapilan sey beni uzdu. Sitede bir kural varsa, ona moderatorler de uymali. Bu yaptigi sey, o kizdigi siyasetcilerin yaptigi torpillere cok benziyor. Yani boyle biri bile isine gelince kurallari kendi kafasina gore esnetiyor. Muslumanlar da boyle iste. "Iyi bir amaca" hizmet ettigini dusunup ateistlerin konusmasini istemiyorlar. Dusunce ozgurlugune, esitlige filan onem verdikleri yok. Turk Ateist'in boyle insanlardan ne farki kaldi ki simdi?
 23. Kendini elit gören halkı aşağılayan dokunulmazlığı savunan tipik bir Kemalist işte. IFeelGood (Turk Ateist) kendi mesajları siler silmez tepkimi göstermiştim. O tepki mesajımıda silip forumdan tüydü.
 24. Guest

  Ateistforum Yazmaya Kapatıldı

  Mantik, sana bir sey soracagim. Cevaplarsan sevinirim. Eski uyeliklerimle yaptigim bazi ozel mesajlari silmek icin administrator'e yazmistim ama direkt banlandim. Ama daha sonra farkettim ki Turk Ateist tum mesajlarini forumdan silmis. Hatta eski uyeligi olan IFeelGood ile yaptigi tum mesajlari da. Galiba Turk Ateist administrator nickine de giris yapabiliyordu. Beni banlayan o mu bilmiyorum. Daha onceden beni banlamisti cunku. Benimle konusmak istememesini anliyorum, hatta onun yerinde olsam ben de muhtemelen ayni seyi yapmak isterdim. Ama bu yapilan hic hos degil. Biz esitlige inanmiyor muyduk? Tum mesajlarin silinmesi hani yasakti? Turk Ateist ozel biri mi ki tum mesajlarini silmesine izin veriliyor? Peki o zaman neden siyasetcilere kiziyoruz? Onlar da devletin onemli yerlerine gelip torpil filan yapiyorlar. Ayni seyi siz de yapiyorsunuz iste. Benimle konusmak istemese de, o mesajlar bir hazineydi. Simdi ise hepsini sildi. Ama ben bir rica da bulununca "siradan bir vatandas" olarak istegim kabul edilmiyor. Demek ki onemli mevkilere gelmem lazim. Meh. Ulkenin egitimli insani bile egitimsiz insanlarina benziyor.
 25. Guest

  Ateistforum Yazmaya Kapatıldı

  hayırlısı artık...
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...