Jump to content

Dünyada kanserin en az orta doğu ülkelerinde görülme nedeni nedir?

Emre_1974tr

Recommended Posts

Cebrail hiçbirşey demiyor, hepsi Tanrı'nın ayetleri. Hristiyan misyonerlik okulunda size ezberletilen yalanları burada tekrarlayarak nasıl da kendinizi kandırmaya devam ediyorsunuz :) . Misyonerlik maaşlarınızı azaltacaklar bu gidişle. Tek bir cevap bile veremiyorsunuz, tamamen matsınız. Ama bu sizin suçunuz değil, Tanrı'nın Kitabı karşısında hiçbir şansınız yoktu zaten.

Selam

• Haha 1

1 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Cebrail hiçbirşey demiyor, hepsi Tanrı'nın ayetleri. Hristiyan misyonerlik okulunda size ezberletilen yalanları burada tekrarlayarak nasıl da kendinizi kandırmaya devam ediyorsunuz :) . Misyonerlik maaşlarınızı azaltacaklar bu gidişle. Tek bir cevap bile veremiyorsunuz, tamamen matsınız. Ama bu sizin suçunuz değil, Tanrı'nın Kitabı karşısında hiçbir şansınız yoktu zaten.

Selam

Misyonerlik okulu değil lan , sıçtığımın fetöcüleri, nakşi bendiciler, ensarcılar , akp liler , koduğumun İslam temsilcileri hepsi bize öğretti bunları ve öğretmeye devam ediyor.

Ve ayrıca saçmalık bütün dinlerde var zaten İslam temalı yazmamın sebebi yaşadığım ülkenin Müslümanlık taslamasından kaynaklı.

Zaten hepsi tevrattan kopya, tevratta büyük olasılıkla Babil sümer yazıtlarında aşırmadır.

1 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Selam

Peki dostum senin mantığını çürüten sadece şu soruya cevap ver.Hicbir sıkıntı ve zorluk çekmeden inananlar imanını ve iyiliğini nasıl kanıtlıyor.İyi zamanda herkes yanında olur zor zamanlarda sadece gerçek dostlar tanrı bunu iki dünya da da rahat ve huzurlu bir yaşam vererek nasıl test ediyor? Sanırım asıl sen matsın bunu belki 5. defa soruyorum.Artik görmezden gelemezsin.Bir de bu inanışlarına sadece sen mi inanıyorsun yoksa takipcin var mı bildiğim kadarıyla dünyanın geri kalanı senden farklı bir islam yaşıyor ya sen kafirsin ya da onlar

Bu soruna da cevabı verdim defalarca. Bu dünyada kusursuz kimse yok ve mutlaka az veya çok sıkıntıyla karşılaşıyor. Yazılarımda da anlattığım üzere mükemmel biri doğrudan cennette yaratılır, burada kendisiyle yüzleşmesine veya ceza çekmesine gerek kalmaz (şu anda Rabbin Katı'nda yaşayanlar arasında böyleleri de vardır).

Ayrıca, nimetler, zenginlik ve konfor içinde yaşarken şımarmamak, kibirlenmemek de imtihandır. Izdıraplar nasıl içindeki kötülüğü açığa çıkartıyorsa, nimetler ve güç sahibi  olmak  da çıkartır. Yani kötü biri, nimetler sonucunda da içindeki kötülüğü açığa çıkartır, fakirlik ve ızdırap sonucunda da içindeki kötülükle yüzleşir. Ve iyi bir insan nimetler ve zenginlik içinde de içindeki iyiliği ortaya çıkartır, fakirlik ve ızdırap içindeyken de...

Benim gibi gerçeği gören milyonlarca insan olabilir dünyada veya olmayabilir hiç fark etmez. Kitap orada aç oku ve kim doğruyu söylüyor test edersin.

Selam

1-Ayetlere gelince; Kuran iyilerin her 2 dünyada da güzellikleri yaşayacağını söyler. Ama bazı iyilerin sorunlu yani kötü tarafları da olabilir ve işte bu sorunlu taraflarının cezasını bu dünyada çekerler. 

2-Bu dünyada kusursuz kimse yok ve mutlaka az veya çok sıkıntıyla karşılaşıyor

bana göre kuran gibi bu 2 fikrin çelişkili

cevap veremedigin asıl soru kim iyi kim kötü kim sorunlu iyi  bir zorluk ile sınama dan nasıl karar veriyor senin tanrı  3 hamle sonra matsın 😀

Hayır, birinci maddede kusursuzluktan bahsetmiyorum. Bazı iyilerin baya belirgin sorunları olmasından bahsediyorum. Yoksa bu evrendeki hiçbir kul kusursuz değil. Yazılarımda anlattığım üzere, kusursuz olanlar doğrudan diğer evrende yaratılmakta.

Diğer soruna cevap da şurada: https://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/kader-ve-ozgur-irade.html

Selam

Dostum sadece ilk 5 paragrafı okudum sen bu yazindaki çelişkileri fark etmiyor musun

1-Sonsuz olarak iyiysek veya kötüysek" ona göre temsili kısa bir ömür yaşattırılıyoruz.

2-Oğlan çocuğa gelince: Onun anası-babası inanmış kişilerdi. Çocuğun onları azgınlık ve inkâra sürüklemesinden korktuk. " (80. ayet)

İşte burada çocuk daha büyüyüp günahlarını işlemeden imtihanı sonlandırılıyor. Yani bir kişinin neyi hak edip etmediği en başından belli gibi… Ayrıca çocuk yaşasaydı anne ve babasını saptırabilecekmiş. Ama sapmayı hak etmedikleri için onlar kurtarılıyor

Soru: ayetlerdeki çocuk ve ailesi sonsuz iyi ise çocuk ailesini nasıl azgınlık ve inkâra sürükler?

2- Çocuk sonsuz iyi ise büyüyüp nasıl günah işler?🤣 

-Sonuç bu aile gerçekten test edilse kâfirin alası olacakmış.Yani çoğu inanan gerçekten test edilse kâfir olur.Cennet bu kadar ucuz mu gerçekten zorlanmadan senin tanrının torpili ile mi giriliyor? Bu durumda ne kadar fazla kötülükle karşılassa dahi hala iyi bir insan olmaya devam eden kafirler asıl cennet ehli yani sonsuz iyiler olur mu? En ufak bir zorlukta azgınlık ve inkâra sürüklenen müminler de senin tanrı torpil yapmasa cehennem ehli sonsuz kötüler olur mu?

Son karar da islam da hala çelişkiler ve mantık dışı olduğunu kabul ediyor musunuz?

-Mat mı ?😀

53 dakika önce, Emre_1974tr yazdı:

Hayır, birinci maddede kusursuzluktan bahsetmiyorum. Bazı iyilerin baya belirgin sorunları olmasından bahsediyorum. Yoksa bu evrendeki hiçbir kul kusursuz değil. Yazılarımda anlattığım üzere, kusursuz olanlar doğrudan diğer evrende yaratılmakta.

Diğer soruna cevap da şurada: https://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/kader-ve-ozgur-irade.html

Selam

İmtihan edilmiyormuyuz. Madem öyle dünyada Allah'ın kurduğu bu boktan düzene başkaldırıyorum. Yani bu boktan düzene boyun eğenler senin gibi imtihanı kaybedip cehennemin dibine gidecek ve benim gibi bu düzene yanlış diyenler korkmadan doğruyu söyleyenler cennete gidecek . Tamam mı şimdi oldu mu?

İşte imtihan , işte akıllı ile aptalı ayıran seçme ayırma sistemi..

Senin gibi gücün tarafında olmayı kolaycılıkla geçinmeyi isteyenler cehenneme

• Thanks 1

1 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

İmtihan edilmiyormuyuz. Madem öyle dünyada Allah'ın kurduğu bu boktan düzene başkaldırıyorum. Yani bu boktan düzene boyun eğenler senin gibi imtihanı kaybedip cehennemin dibine gidecek ve benim gibi bu düzene yanlış diyenler korkmadan doğruyu söyleyenler cennete gidecek . Tamam mı şimdi oldu mu?

Ben zaten mat etmiştim 😭

Bu sonuçlara göre sakın senin tanrı da böyle torpil adam kayırma yaptığına göre fetö ye biat etmiş olmasın 

23 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

İşte hepiniz öyle bir mat oldunuz ki ne yazacağınızı şaşırdınız artık.

Çabuk pes ettiniz.

1 saat önce, Frankenstein yazdı:

Dostum sadece ilk 5 paragrafı okudum sen bu yazindaki çelişkileri fark etmiyor musun

1-Sonsuz olarak iyiysek veya kötüysek" ona göre temsili kısa bir ömür yaşattırılıyoruz.

2-Oğlan çocuğa gelince: Onun anası-babası inanmış kişilerdi. Çocuğun onları azgınlık ve inkâra sürüklemesinden korktuk. " (80. ayet)

İşte burada çocuk daha büyüyüp günahlarını işlemeden imtihanı sonlandırılıyor. Yani bir kişinin neyi hak edip etmediği en başından belli gibi… Ayrıca çocuk yaşasaydı anne ve babasını saptırabilecekmiş. Ama sapmayı hak etmedikleri için onlar kurtarılıyor

Soru: ayetlerdeki çocuk ve ailesi sonsuz iyi ise çocuk ailesini nasıl azgınlık ve inkâra sürükler?

-Sonuç bu aile gerçekten test edilse kâfirin alası olacakmış.Yani çoğu inanan gerçekten test edilse kâfir olur.Cennet bu kadar ucuz mu gerçekten zorlanmadan senin tanrının torpili ile mi giriliyor? Bu durumda ne kadar fazla kötülükle karşılassa dahi hala iyi bir insan olmaya devam eden kafirler asıl cennet ehli yani sonsuz iyiler olur mu? En ufak bir zorlukta azgınlık ve inkâra sürüklenen müminler de senin tanrı torpil yapmasa cehennem ehli sonsuz kötüler olur mu?

Son karar da islam da hala çelişkiler ve mantık dışı olduğunu kabul ediyor musunuz?

-Mat mı ?😀

Dostum ben kanıt sunuyorum hadi cevapla sen nasıl mat ettin islam da birinin müslüman olmasına sebep olmak o kişi sevap kazandıkça senin de kazanmana sebeptir.Hadi çıkar şu at gözlüğünü de seni de özgür bir ateist yapalım 👍

7 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Selam

Olmayan tavuk yumurtlamaz. Sen anladın!

Ayrıca saçmalamışsın ve kendi kendine gelin güveyi olmuşsun yine, çünkü senelerden beri misyonerlik yapan sensin, çünkü İslam güzellemesi yapan sensin, çünkü ha bire "Aman da benim dinim şahane" diye ortalarda dolaşan yine sensin.

Yahu, seni senelerden beri seni tanıyan birisi olarak, misyonerliĝin babasını bizzat sen yapıyorsun. Biz "Aman da dinsiz imansızlık şahane" minvaline reklam yapmıyoruz. Bari benim olduĝum forumlarda bu şekilde atıp tutma. Yani utanmadan sıkılmadan hâlâ yalan söylüyorsun!

Sadece Türkiye özelinde konuşabilecek bir durumdayım. Bunun en büyük sebebi bence dayanıklı bir millet olmamız. Genel anlamda beslenme ya da havadan değil de genetik olarak dayanıklıyız sanırım. Çünkü baktığımızda kanser çağımızın hastalığı ve çok sayıda olmasına rağmen insanlar zor da olsa dayanıp kurtulabiliyorlar. 

Kanser beslenmeyle ya da sadece havayla ilişkilendirilen bir şey olmaktan çıkmalı. Genetik olarak protoonkogen ve onkogenlerimiz var ve bunlar okunursa birkaç defa kanserleşme başlayabiliyor. Sanırım dayanıklı milletiz ondan. 

Yalnız bu sadece benim fikrimdir. Bir moleküler biyolog ya da kanser araştırmacısı değilim bu yüzden pek bilgim yok. Sadece kanserin sebepleri aşırı farklı bunu biliyorum. 

9 hours ago, Emre_1974tr said:

Selam

Alak suresi.
Mizansen, Muhammed mağaradadır.
Cebrail gelir, ayetleri getirir.
Dediklerimi ezberle git millete ahlat diye.
Oğlum yine mi değiştirdiniz İslam'ın başlangıç senaryosunu?
Hıra mağarasında başladı ya her şey.
Cebrail mağaraya geldi.
Muhammed mağaradaydı.
O Alak suresindeki senaryo mağarada oldu işte.
Hristiyan misyoner ne lan?

Yani başlangıç senaryosu ve mizanseni o kadar mükemmel ki ancak misyonerler bir şey uydurabilir anlamında mı bu?
Deli misin sen?
İslam dini mağaraya gelen bir melek tarafından, mağarada yalnız başına oturan bir adama vahiy gelmesiyle başladı.
Senaryo budur.

Ben de isterdim diskoda veya konserde inmiş olmasını İslam'ın ama olmamış işte.
Anlatılar itirazsız senaryo bu.

Sen kendi versiyonunu anlat.
Muhammed Restoranda siparişini vermiş yerken Cebrail gelip masasına oturup ayetleri mi anlatmış? 
Big Mac menüsü mü söylemiş :)

• Haha 1

19 minutes ago, navigarre necesse est said:

Sadece Türkiye özelinde konuşabilecek bir durumdayım. Bunun en büyük sebebi bence dayanıklı bir millet olmamız. Genel anlamda beslenme ya da havadan değil de genetik olarak dayanıklıyız sanırım. Çünkü baktığımızda kanser çağımızın hastalığı ve çok sayıda olmasına rağmen insanlar zor da olsa dayanıp kurtulabiliyorlar. 

Kanser beslenmeyle ya da sadece havayla ilişkilendirilen bir şey olmaktan çıkmalı. Genetik olarak protoonkogen ve onkogenlerimiz var ve bunlar okunursa birkaç defa kanserleşme başlayabiliyor. Sanırım dayanıklı milletiz ondan. 

Yalnız bu sadece benim fikrimdir. Bir moleküler biyolog ya da kanser araştırmacısı değilim bu yüzden pek bilgim yok. Sadece kanserin sebepleri aşırı farklı bunu biliyorum. 

Yok öyle bir veri, çalışma istatistik.
Sen de hemen inanıyorsun.
Allah yazan karpuzcu hikayeleri bunlar.
Bu dolandırıcıların ruhunu biliyorum ben.
Bana güven.
Dincilerin hepsi yalancıdır.

2 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Dostum nasıl mat ettiğin ve benim sorularımı hala cevaplamadın ben şizofreniyim ama ben bile senin kadar mantığa aykırı bir gerçeklik yaşamadım daha söyle ne içiyorsun biz de kullanalım belki biz de imana geliriz 🤣

6 saat önce, Frankenstein yazdı:

-Mat mı ?😀

Felsefe de rasyonelistler ile tartışmazlar imiş çünkü akılcılar ile baş edemezler ama sen kendin çalıp kendin oynuyorsun sana gerçeği izah ettiğimiz de de kafanı kuma gömüyorsun senin bu başlık delinin kuyuya taş atmasına benzedi artık biz taşı da çıkardık ama sen önce bir kafanı kumdan çıkarda söz ben sana vezir feda edicem

14 saat önce, Ateist-Bakış yazdı:

Yok öyle bir veri, çalışma istatistik.
Sen de hemen inanıyorsun.
Allah yazan karpuzcu hikayeleri bunlar.
Bu dolandırıcıların ruhunu biliyorum ben.
Bana güven.
Dincilerin hepsi yalancıdır.

Ben hiçbir şeye inanmıyorum. Bir biyolog olarak yorumda bulundum sadece. Videoyu izlemedim. Ne dediğini bile bilmiyorum. Tek bildiğim bunun inançla alakası olmadığı başka faktörlerin olduğu. Dikkat ettiysen orada bilimsel olarak bir varsayım söylerken genetik olaylardan bahsetmişim. 

5 saat önce, navigarre necesse est yazdı:

Ben hiçbir şeye inanmıyorum. Bir biyolog olarak yorumda bulundum sadece. Videoyu izlemedim. Ne dediğini bile bilmiyorum. Tek bildiğim bunun inançla alakası olmadığı başka faktörlerin olduğu. Dikkat ettiysen orada bilimsel olarak bir varsayım söylerken genetik olaylardan bahsetmişim. 

Elbette inançla falan alakası yok ancak konu sahibi illaki misyonerlik yapacak. Kendisini iyi tanırım; Nuh der, paygamber demez. Çok dar görüşlüdür ve dini imanı Islam güzellemesi yapmak. Yani koyu mu koyu misyonerdir kendisi. :D

8 hours ago, navigarre necesse est said:

Kendini Napolyon sanan bir deliye neden Napolyon olamayacağını anlatman bir işe yaramıyor.
Napolyon olmadığı gerçeğini vurgulaman da bir işe yaramıyor.
Bu insanlar için en etkili silah onlara çöp gibi davranman olacak.
Ayrıca toplum resimlerde ve manzaralarda seçicidir.
Biyoloji bilginle, doğrusunu bilen kimliğinle kendini Napolyon sanan deliyle konuştuğun her saniye dünyaya, toplumlara, bu delinin arkadaşlarına verdiğin her resim, her manzara senden bir doğruluğu koparır, ona doğruluk puanı yapıştırır.

Bu insanlarla konuşup onları değiştiremezsin.

Hipnoz altındalar.

Kurtulan hipnozzedelere rastladığında onlarla konuşup hastalığın içeriğini analiz et (kitlesel hipnoz hastalığının - yani din tanrı vs vs)

Muhatap almak, kolundan kan akıtıp vampir beslemek gibidir.
Ben bu konuyu uzun yıllardır düşünüyorum.
Acaba diyorum herkesin mutlu olduğu, dünyanın yerle bir olmadığı bir uyandırma protokolü var mı diye.
Yok.

Nasıl Homosapiens sapiens Neandartelleri istemese bile yok etmek zorunda kaldıysa
Bilen insan da er geç inanan insanı yok etmek zorunda kalacak.
Çünkü kaynaklar sınırlı ve inanan insan kontrolsüzce üreme gerçekleştiriyor.
Onları yok etmezsen bütün canlılık er geç tehlikeye girecek.

Tamamen beslenme tarzı farklılığı ve oruçla alakalı. Ramazan orucu kanser riskini azaltıyor deniyor evet ama, kanser riskini çok daha azaltan bir beslenme şekli var. 

İnanın bana, günde tek öğün beslenir ve hiç karbonhidrat-şeker tüketmezseniz kanser filan olmazsınız. Hatta başka hastalıklarınız varsa onlarda iyileşecektir. 

Tek öğün kısmı o kadar önemli değil ama karbonhidrat ve şekeri kesip d vitaminini yüksek tutmak çok önemli.