Jump to content

Dünyada kanserin en az orta doğu ülkelerinde görülme nedeni nedir?

Emre_1974tr

Recommended Posts

2 saat önce, Sputnik yazdı:

Tamamen beslenme tarzı farklılığı ve oruçla alakalı. Ramazan orucu kanser riskini azaltıyor deniyor evet ama, kanser riskini çok daha azaltan bir beslenme şekli var. 

İnanın bana, günde tek öğün beslenir ve hiç karbonhidrat-şeker tüketmezseniz kanser filan olmazsınız. Hatta başka hastalıklarınız varsa onlarda iyileşecektir. 

Tek öğün kısmı o kadar önemli değil ama karbonhidrat ve şekeri kesip d vitaminini yüksek tutmak çok önemli. 

Müslümanların yaşam tarzı zaten karbonhidrat ve şeker yani köle yemeği..antik Mısır'da kölelerin beslenmesi için bulunmuş eşsiz ve ucuz bir yemek idi. Ama artık o da pahalandı.

On 15.06.2022 at 19:14, kavak yazdı:

Elbette inançla falan alakası yok ancak konu sahibi illaki misyonerlik yapacak. Kendisini iyi tanırım; Nuh der, paygamber demez. Çok dar görüşlüdür ve dini imanı Islam güzellemesi yapmak. Yani koyu mu koyu misyonerdir kendisi. :D

Biliyorum da ben o misyonerliğe hizmet etmiyorum. Alanımla ilgili bir konu ve yorum yaptım o kadar. 

On 15.06.2022 at 22:24, Ateist-Bakış yazdı:

Kendini Napolyon sanan bir deliye neden Napolyon olamayacağını anlatman bir işe yaramıyor.
Napolyon olmadığı gerçeğini vurgulaman da bir işe yaramıyor.
Bu insanlar için en etkili silah onlara çöp gibi davranman olacak.
Ayrıca toplum resimlerde ve manzaralarda seçicidir.
Biyoloji bilginle, doğrusunu bilen kimliğinle kendini Napolyon sanan deliyle konuştuğun her saniye dünyaya, toplumlara, bu delinin arkadaşlarına verdiğin her resim, her manzara senden bir doğruluğu koparır, ona doğruluk puanı yapıştırır.

Bu insanlarla konuşup onları değiştiremezsin.

Hipnoz altındalar.

Kurtulan hipnozzedelere rastladığında onlarla konuşup hastalığın içeriğini analiz et (kitlesel hipnoz hastalığının - yani din tanrı vs vs)

Muhatap almak, kolundan kan akıtıp vampir beslemek gibidir.
Ben bu konuyu uzun yıllardır düşünüyorum.
Acaba diyorum herkesin mutlu olduğu, dünyanın yerle bir olmadığı bir uyandırma protokolü var mı diye.
Yok.

Nasıl Homosapiens sapiens Neandartelleri istemese bile yok etmek zorunda kaldıysa
Bilen insan da er geç inanan insanı yok etmek zorunda kalacak.
Çünkü kaynaklar sınırlı ve inanan insan kontrolsüzce üreme gerçekleştiriyor.
Onları yok etmezsen bütün canlılık er geç tehlikeye girecek.

Ben bunları değiştirmeye çalışmıyorum ki. Gerek var mı sence bataklığa bulanmaya? Gerçekler ortada. İstedikleri kada oynayabilirler. Ben gerçeklerin ortaya çıkmasından sorumluyum. Bunu da yerine getiririm. 

2 hours ago, navigarre necesse est said:

Ben bunları değiştirmeye çalışmıyorum ki. Gerek var mı sence bataklığa bulanmaya? Gerçekler ortada. İstedikleri kada oynayabilirler. Ben gerçeklerin ortaya çıkmasından sorumluyum. Bunu da yerine getiririm. 

Bu bilimsel bir gündem değil.
Bir yalan ciddiye almayıp umursamadığında sıfır değere sahiptir.
Onu düzeltmeye kalkınca, yanlışlığını ispatlamaya çalıştıkça değeri artar.
Borsa sistemi.
Bu dindar şarlatanların amacı budur.

Senin dediğin doğru olsaydı TV'lerde bilimsel yayınlar ve düzeltmeler rating rekoru kırardı.

İnsanoğlu çatışan iki tarafı görmekten hoşlanır.
Ne hakkında tartıştıkları, kim yalancı, kim dolandırıcı önemli değil.
İki taraf vardır ve bunlar formalarına reklam alıp sahaya çıkar.

Bu şrfsiz formalarına inanç, namaz, İslam, yazan bir takımla sahaya çıktı.
Sen o takıma karşı sahaya indiğin anda eşit rakipler oluyorsunuz.
Bunu anlayamıyor musun sen?
Neden o etiketleri, reklamları ve hipnoz sözcüklerini kullanıyor görmüyor musun dolandırıcılığı?
Bul karayı al parayı tezgahı kurmuş yankesiciyle dürüst para kazanma yöntemleri mi konuşacaksın?
Torbacı o torbacı.

O hipnoz kelimelerini, reklamları, sahneye çıkma girişimlerini gördüğün anda basacaksın tokadı, saplayacaksın hançeri.
Bu kadar.
Anlatıp ders mi vereceksin?
Onu eğitecek misin?

Besleyecek misin?
Yalanı yazmış işte.
Etik hiç bir unsura sahip değil.
Sen de doğrusunu mu yapacaksın?

Bas tokadı, yaygara yapamaz.
Bu saçmalığı göğsünü gere gere savunamaz.
Kimseye gidip de "kanser hakkında bir gerçek yazdım ama inkar edenler şöyle reddetti böyle reddetti" diyemez
Bu saçmalığın hedef kitlesi sosyal medyadan bilgi bombardımanına maruz malmış ortaokul lise kitlesi
O kitle mıy mıy mıy olayları açıklayana değil, kendinden emin, doğrusunu biliyorum deyip yumruğunu yapıştırana dikkat kesilir.

İnançlılara bir şey açıklanamaz.
Travma şart.

İnançlılarda özellikle Müslümanlarda sen iyi niyet gösterip diyalog kurarsan bu zayıflık olarak görülür.
Diyalog kuran zayıftır.
San diyalog kurdukça onlar seni nezaket, şüphe, vesvese içinde çırpınan ve yardım isteyen şeytana uymuş kişi olarak görür.
Kesin gerçekler ve doğrular aptallarla tartışılmaz.
Aptala aptal diyeceksin.

4 saat önce, Ateist-Bakış yazdı:

Bu bilimsel bir gündem değil.
Bir yalan ciddiye almayıp umursamadığında sıfır değere sahiptir.
Onu düzeltmeye kalkınca, yanlışlığını ispatlamaya çalıştıkça değeri artar.
Borsa sistemi.
Bu dindar şarlatanların amacı budur.

Senin dediğin doğru olsaydı TV'lerde bilimsel yayınlar ve düzeltmeler rating rekoru kırardı.

İnsanoğlu çatışan iki tarafı görmekten hoşlanır.
Ne hakkında tartıştıkları, kim yalancı, kim dolandırıcı önemli değil.
İki taraf vardır ve bunlar formalarına reklam alıp sahaya çıkar.

Bu şrfsiz formalarına inanç, namaz, İslam, yazan bir takımla sahaya çıktı.
Sen o takıma karşı sahaya indiğin anda eşit rakipler oluyorsunuz.
Bunu anlayamıyor musun sen?
Neden o etiketleri, reklamları ve hipnoz sözcüklerini kullanıyor görmüyor musun dolandırıcılığı?
Bul karayı al parayı tezgahı kurmuş yankesiciyle dürüst para kazanma yöntemleri mi konuşacaksın?
Torbacı o torbacı.

O hipnoz kelimelerini, reklamları, sahneye çıkma girişimlerini gördüğün anda basacaksın tokadı, saplayacaksın hançeri.
Bu kadar.
Anlatıp ders mi vereceksin?
Onu eğitecek misin?

Besleyecek misin?
Yalanı yazmış işte.
Etik hiç bir unsura sahip değil.
Sen de doğrusunu mu yapacaksın?

Bas tokadı, yaygara yapamaz.
Bu saçmalığı göğsünü gere gere savunamaz.
Kimseye gidip de "kanser hakkında bir gerçek yazdım ama inkar edenler şöyle reddetti böyle reddetti" diyemez
Bu saçmalığın hedef kitlesi sosyal medyadan bilgi bombardımanına maruz malmış ortaokul lise kitlesi
O kitle mıy mıy mıy olayları açıklayana değil, kendinden emin, doğrusunu biliyorum deyip yumruğunu yapıştırana dikkat kesilir.

İnançlılara bir şey açıklanamaz.
Travma şart.

İnançlılarda özellikle Müslümanlarda sen iyi niyet gösterip diyalog kurarsan bu zayıflık olarak görülür.
Diyalog kuran zayıftır.
San diyalog kurdukça onlar seni nezaket, şüphe, vesvese içinde çırpınan ve yardım isteyen şeytana uymuş kişi olarak görür.
Kesin gerçekler ve doğrular aptallarla tartışılmaz.
Aptala aptal diyeceksin.

Laaann videoyu bile izlemedim diyorum. Sen bana ne diyorsun? Burayı belki şimdi biz okuyoruz ama ileride başkaları a okuyacak. Bu sebeple ben bir düşüncemi yazdım olarak bakıyorum. Senin gibi düşünmüyorum bu konuda. Videoyu izleseydim zaten senin gibi saldırabilirdim ama buna artık gerek duymuyorum. İnadına var olarak ilerleyip bu yanlış diyorum.