Jump to content

Dünyada kanserin en az orta doğu ülkelerinde görülme nedeni nedir?

Emre_1974tr

Recommended Posts

Bence paraları olmadığı içindir. Yada sürekli açlık ve savaş olduğu içindir. Bu ülkelerde kanseri teşhis edecek teknoloji bulmak bile lüks.

Top 10 Countries with the Lowest Cancer Rates (2020 Age-Standardized Rates per 100k, WHO)

1. Niger — 78.4
  2. Gambia — 79.5
  3. Nepal — 80.9
  4. Bhutan — 81.9
  5. Congo (Rep. of) — 84.4
  6. Timor-Leste — 89.7
  7. Tajikistan — 89.7
  8. Djibouti — 91.0
  9. South Sudan — 94.7
  10. Sudan — 95.7

Hanım , sırtım on gündür ağrıyor.

Bey okunmuş hurma ye geçer.

Bir ay sonra "bizim bey rahmetli oldu"

Yada

Bizim hanıma cinler karışmış , hayaller görüyor , gece titriyor terliyor.

Kabilenin hocasına bir gösterelim. Fil bokunu üzerine sürerse kötü ruhlardan korur.

İşte böyle şeyler emre..

• Haha 1

açlık, savaş ve kuraklık diyarı: sudan

sudan, yarım asırlık çatışmanın ardından kendisinden ayrılan güney sudan’ı 2011'de resmen tanıyan ilk ülke oldu. ancak; resmi statüler, kağıda yazılanlar, diplomatik ilişkiler ve uluslararası topluluğun çabası, darfur’daki savaş suçlarının ve güney sudan’daki kuraklık ve açlığın gölgesinde kaldı.

Yemek kültürü olmasa gerek ben garsonluk yapıyorum.Emin olun bir arap gibi yemek istemezsiniz.islama gelirsek de bizzat yaratıcı inananları hastalık ve musibetler ile sınava tabii tuttuğunu bu dünyada inananların sıkıntı çekip gayrimüslim olanların rahat ve refah içinde yaşayacağını ayetlerinde anlatır.Sence bu kanser durumunda yaratıcı kendi ayetleri ile çelişkide midir? Emre_1974tr

1 saat önce, Frankenstein yazdı:

hastalık ve musibetler ile sınava tabii tuttuğunu bu dünyada inananların sıkıntı çekip gayrimüslim olanların rahat ve refah içinde yaşayacağını 

Hayır, tam tersini anlatır Tanrı ayetlerinde:

https://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/kurana-gore-dunya-ve-ahiret-bir.html

Selam

41 dakika önce, Emre_1974tr yazdı:

Hayır, tam tersini anlatır Tanrı ayetlerinde:

https://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/kurana-gore-dunya-ve-ahiret-bir.html

Selam

Selam benim öyle dosyalarım yok😅 ama ali imran 196 yı buldum şimdilik yani sen şimdi benim fikrimin tam tersini savunuyorsun peki o zaman hemen her vaaz da diyanetin imamları neden benim görüşümü savunuyor? Bu noktada kiran hem senin hem de benim fikirlerimi ayetlerinde barındırma çelişkisi ne düşmüş olabilir mi? sonuçta muhammed de bir insan bir noktadan sonra saçmalamaya başlamış olabilir mi? Bu da kiranin mükemmel bir yaratıcının sözleri olmadığı insan ürünü olduğunun kanıtı olabilir mi acaba? Ben aramakla uğraşmak istemiyorum ama kirana bu kadar hakimsen benim fikrimin kaynağı olan ayetleri de inkar edemezsin haşa sonra sende ayetleri yalanlayan lardan olursun🤣 ama hala öyle ayetler yok diyorsan senin için arayıp bulacağım.Bir de müslümanlar sıkıntı çekmiyor gayrimüslimler sıkıntı çekiyor ise imtihan nasıl gerçekleşir Bu konudaki ayetleri de yalanlayamazsin son olarak araplarin yemek kültürü hakkında ne düşünüyorsunuz?

İnternette bu konuda videolar olması lazım insanlara bir yalan söylediğiniz zaman bu yalanı sürdürmek için sürekli yeni yalanlar uydurmanız gerekir. Bir örnek mükemmel bir yaratıcı var ve ben onun sekilmiş elçisiyim bir noktadan sonra her ne kadar peygamberlerin bir özelliği olan üstün zekaya sahip olsada muhammet eski yalanları ile çelişmeye başlamış olabilir mi acaba 

peki o zaman hemen her vaaz da diyanetin imamları neden benim görüşümü savunuyor? 

Çünkü onlar İslam dininin değil, hadis/mezhep ve tasavvuf dinlerinin inanırılar ve onların öğretisi İslam dini ile taban tabana zıttır:

http://www.kurandakidin.com/

Mesela İslam'a göre ruhlar yoktur:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/islamda-canllarn-ruhu-hayaleti-yoktur.html

Ayetlere gelince; Kuran iyilerin her 2 dünyada da güzellikleri yaşayacağını söyler. Ama bazı iyilerin sorunlu yani kötü tarafları da olabilir ve işte bu sorunlu taraflarının cezasını bu dünyada çekerler. Yani hadislerde olduğu gibi cennetlik bir iyinin önce cehenneme girip sonra cennete girmesi yoktur. İyi biri ahirette tekrar yaratıldığında doğrudan cennete girer ama hatalı yanı varsa bedelini bu dünyada sorunlarla ve de cennetteki derecesinin düşük olması ile öder. İşte bu bağlamda bazı cennetlik insanların dünyada bazı sıkıntılarla imtihanı sözkonusu olabilmektedir ama bu da yine kötülüğün cezalandırılmasıdır. Ayetleri cımbızlamadan bütünlük içinde okursanız gerçeği görebilirsiniz.

Kısacası iyiler her 2 dünyada da güzellikleri, kötüler ise her 2 dünyada da sıkıntıları yaşıyorlar toplamda. Ama iyilerin bazı sorunlu yanları olduğu gibi, cehennemlik kötülerin de bazı iyi tarafları olabilmekte. Bu hayatlarının belli dönemlerinde bu durumlarının yansımasını da yaşıyorlar. Fakat toplamda cennetlikler bu dünyada da daha huzurlu ve kaliteli yaşarken, kötüler bu dünyada da daha ızdıraplı ve felaket içinde yaşıyorlar.

Selam

On 10.06.2022 at 00:11, Emre_1974tr yazdı:

Batılı bilimadamları cevabın İslam ve beslenme şekli olduğunu görmüş:

Videoya bakmadım, sadece haritaya baktım ve uyanıklık yaptıĝına kanaat getirdim. :D

Iddia ediyorum, Afrika ülkelerinde yaşanlar en az kansere yakalananlardır. Çünkü orada yaşayanların ömrü diĝer ülkelerdekine nazaran daha kısadır. Uzun ömürlü olanların kanser hastalıĝına yakalanma riski daha fazladır. Artı bu mevzunun din veya imanla hiçbir alakası yoktur, bilakis saĝlıklı beslenme, çevre koşulları ve elbette yaşlılık önemli faktörlerdir. 

Biliyor musun, sana inat asgari 100 yaşına kadar yaşamaya niyetlendim. Hem de dinsiz imansız bir şekilde gavur Avrupa´nın tam ortasında. Geriye 40 sene falan var. Bunu sadece spor yaparak ve saĝlıklı beslenerek yapacaĝım. 40 sene sonra hâlâ yaşıyorsan, sana bir mesaj atarım.:D

Veri yoksa, kayıt yoksa, sonuç da olmaz
Veya sonuçlar olumluymuş gibi yorumlanabilir.

Aynı coğrafyada haklardan şikayet eden kadınlar, eşcinseller, daha iyi yaşam koşulları isteyen insanların da kaydı yok.
Yani istenirse bu memnuniyete yorumlanabilir.

Ayrıca kanser ekseriyetle 50-55 yaş üzerinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.
Düşük yaşlarda karşılaşılma oranı düşüktür.
Ve genelde 3-4 türü hariç hepsiyle 10 yıl falan yaşanır.
55 yaşında kanser diye kayda girmezseniz birini, 65 yaşında da kanserin yol açtığı diğer kalp krizi, dolaşım bozukluğu, nörolojik bozukluklar yüzünden öldü diye yazarsan, al sana mükemmel bir düşük oran.

Müslüman ülkelerindeki insanlar birey değildir.
Kraliçenin yönettiği işçi arılardır.
Onlardan kolay kolay veri toplayamazsınız.
Verdikleri veriler de işe yaramaz çünkü yalan söylerler. 
Kraliçe arıyı ve kraliçelik sistemini yüceltmek için her haltı yerler. Adam bile öldürürler.
Bu tür reklamlara inanmayın.

İslam'ın hakim, baskın olduğu ve insanların mutlu özgür sağlıklı olduğu bir yer yok bu gezegende.

15 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Çünkü onlar İslam dininin değil, hadis/mezhep ve tasavvuf dinlerinin inanırılar ve onların öğretisi İslam dini ile taban tabana zıttır:

http://www.kurandakidin.com/

Mesela İslam'a göre ruhlar yoktur:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/islamda-canllarn-ruhu-hayaleti-yoktur.html

Ayetlere gelince; Kuran iyilerin her 2 dünyada da güzellikleri yaşayacağını söyler. Ama bazı iyilerin sorunlu yani kötü tarafları da olabilir ve işte bu sorunlu taraflarının cezasını bu dünyada çekerler. Yani hadislerde olduğu gibi cennetlik bir iyinin önce cehenneme girip sonra cennete girmesi yoktur. İyi biri ahirette tekrar yaratıldığında doğrudan cennete girer ama hatalı yanı varsa bedelini bu dünyada sorunlarla ve de cennetteki derecesinin düşük olması ile öder. İşte bu bağlamda bazı cennetlik insanların dünyada bazı sıkıntılarla imtihanı sözkonusu olabilmektedir ama bu da yine kötülüğün cezalandırılmasıdır. Ayetleri cımbızlamadan bütünlük içinde okursanız gerçeği görebilirsiniz.

Kısacası iyiler her 2 dünyada da güzellikleri, kötüler ise her 2 dünyada da sıkıntıları yaşıyorlar toplamda. Ama iyilerin bazı sorunlu yanları olduğu gibi, cehennemlik kötülerin de bazı iyi tarafları olabilmekte. Bu hayatlarının belli dönemlerinde bu durumlarının yansımasını da yaşıyorlar. Fakat toplamda cennetlikler bu dünyada da daha huzurlu ve kaliteli yaşarken, kötüler bu dünyada da daha ızdıraplı ve felaket içinde yaşıyorlar.

Selam

Selam anladığım kadarıyla diyanet islama inanmıyor bir de cennetlikler iki dünya da da rahat kâfirler iki dünyada da ızdırap çekiyor kısaca.bir de dünya da azap çeken cennetlikler var galiba peki o zaman bu cennetlikler nasıl sınava tabii tutulup cennetlik olduğuna karar veriliyor sadece iman etme yoluyla mı yani en karaktersiz insan imanlı ise iki dünya da da sıkıntı yok ama kâfir ve karakter kişilik sahibi ise iki dünya da da azap var bu nasıl bir dindir.Bir de pratik te günlük yaşama baktığımızda yine senin teorini çürütüyor.Son olarak dikkat çektiğim diğer çelişkilere cevap veremedim mi cevap vermekle uğraşmak istemedin mi bir de ayetleri cimbizlamak nedir bir yerde 2 kere kere 2 16 demiş isen toplamda 5 desen ne farkı var şimdi aklıma geldi Eyüp neden peygamber ve o kadar iyi bir mümin olduğu halde çok sıkıntı çekti bu da senin savını çürütür mü? Adam peygamber doğal olarak kötü huyu olamaz ama çekmediği çile kalmadı yoksa peygamberlerin de ki kötü huyu var 

Selam anladığım kadarıyla d

Hayır tek bir çelişkili cümle bulamazsın Kutsal Kuran'da. Ama cümleleri paragrafdan cımbızlayarak almaya kalkarsan anlatılanı anlamazsın hepsi bu kadar basit.

Örneğin Kuran'da saldırı savaşı yasaktır. Sadece nefsi müdafaa savaşına izin verilir. Ama bu savunma savaşından bahseden ayetlerden  bir cümle cımbızlarsan sanki tam tersini söylüyormuş gibi bir hava yaratabilirsin. Şu yazımda gösterdiğim üzere:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/kuranda-sadece-nefsi-mudafaya-izin.html

Eyüp peygamberin de bazı sorunlu tarafları vardı onun karşılığını bu dünyada çekti. Ama onla ilgili ayetlerin tamamını okursan bu dünyada da sıkıntılarını yendiğini ve cennetimsi bir hayat yaşadığını görürsün. Zaten çok güzeldi hayatı, sadece bir dönem sıkıntıya girdi ve sonra o sıkıntısı giderildi ve eskisinden bile daha mutlu ve zengin, sağlıklı bir hayat yaşadı. Paragrafın tamamını oku.

Selam

14 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Hayır tek bir çelişkili cümle bulamazsın Kutsal Kuran'da. Ama cümleleri paragrafdan cımbızlayarak almaya kalkarsan anlatılanı anlamazsın hepsi bu kadar basit.

Örneğin Kuran'da saldırı savaşı yasaktır. Sadece nefsi müdafaa savaşına izin verilir. Ama bu savunma savaşından bahseden ayetlerden  bir cümle cımbızlarsan sanki tam tersini söylüyormuş gibi bir hava yaratabilirsin. Şu yazımda gösterdiğim üzere:

Eyüp peygamberin de bazı sorunlu tarafları vardı onun karşılığını bu dünyada çekti. Ama onla ilgili ayetlerin tamamını okursan bu dünyada da sıkıntılarını yendiğini ve cennetimsi bir hayat yaşadığını görürsün. Zaten çok güzeldi hayatı, sadece bir dönem sıkıntıya girdi ve sonra o sıkıntısı giderildi ve eskisinden bile daha mutlu ve zengin, sağlıklı bir hayat yaşadı. Paragrafın tamamını oku.

Selam

Selam yani yine anladığım kadarıyla bir ayette şöyle yapın diyip bir başkasında tersini emrediyor ise bütüne bakmak lazım sanırım benim hatam ayetleri tek tek değerlendirmem.Peki sen neden dikkat çektiğim çoğu çelişkileri görmezden geliyorsun bir cevabın mı yok yada kıran ve islami çürüttügü için mi bana paragrafın tamamını oku demişsin o yüzden sordum son bir delil daha bu dünyada hiçbir sıkıntı ve zorluk çekmeden müslümanlar imanını cennetlik iyi bir insan olduğunu nasıl kanıtlıyor.Bir örnek daha Amerika da suç bilimciler çoğu caninin bu kötülükleri gerçekleştirme sebebinin geçmişte kendilerinin de benzer davranışlara maruz kalmasına bağlıyor.Yani senin müslümanların ayağına taş değmeden bunu bizzat sen ayetler ile destekledin hem burada hem diğer tarafta rahat ediyor.Bence bu sınava da fetö el atmış.Belki senin o iyi olduğu için iki tarafta da rahat eden müslümanların ufacık bir kötülükle karşılassa en azılı din düşmanı olacak yada benim bahsettiğim caniler geçmişte bu kötülükleri yaşamasa en iyi insanlardan olacak kim iyi kim kötü neye göre karar veriyor senin yaratıcı yoksa bu işe de mi fetö el atmış 🤣

Düzenlenme: moderator tarafından
Yanlış alıntı

17 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Selam

Ya siiiiiiin....

Eliiiif Laaaa Miiiiimmmm...

Ta haaaaaa...

Bunlardan ne anladınız? Hiçbir şey!

Hani bu kitap apaçık idiiiiii?

Nasıl yani... hem apaçık hem de apaçık deĝilmiy....miiiiiş?  He valla!

Yaniii, çelişkiliymiş. Öyle mi? He valla!:D

Dipnot: Huruf-u mukatta zımbırtısının ne işe yaradıĝı hakkında İslam dünyasında her kafadan bir ses çıkıyor. Zibil gibi farklı yorumlayanlar var ancak hiçbirisi %100 ne anlama geldiklerini bilmiyor. Biliyorum diye iddia edenler, yalan söylüyor.

Konuya dönecek olursak....

Uzun ömürlü olmak istiyorsanız, şu reçeteyi uygulamak size kalmış:

- kendinizle barışık olmaya çalışın, strese falan girmemeye çalışın.

- saĝlıklı beslenmeye gayret gösterin. Her şeyin aşırısı zarardır.

- spor yapın. En azından günde 1 saat yürüyün.

On 6/11/2022 at 8:02 PM, Emre_1974tr said:

Çelişki bulunamayan sıralama iniş sırası mı, musaf sırası mı?
İkisinde tematik ve kronoloji farklı.
Musaf sırası çelişkilerle dolu.
Hop sahne bir yere atlıyor, hop başka yere.
Musal sırasında birinci sırada Fatiha suresi var.
İniş sırasında birinci sırada Cebrail, Muhammed ikilisi mağaradadır.
Cebrail gelir gelmez bu dediklerimi ezberle git millete anlat diyor.
Muhammed ben ezberleyemem diyor.
Cebrail ezberleyeceksin diyor vs vs vs

Türkler o diyalogdaki kelimeyi "oku" diye çevirip Kurana koymuşlar ve  Allah tüm Müslümanlara okuyun, bilim yapın diyor diye yalan söylüyorlar :) 
Halbuki orada "ezberle, alıntıla, git başkasına anlat" diyen Cebrail.
O Cebrail'in ayeti :) 

Sen de uydurup yalan söyleyip duruyorsun.
Biliyorsun ki kendi kitlen ne verileri ne de içerikleri uç uca ekleyemiyor.
Hem tabu hem de eğitimsizlik yüzünden.

Böyle gevrek gevrek konuşuyorsun.

O kitabı senden çok daha iyi biliyorum ben, çizgi filmini yaparım sana o kitabın baştan sona 

• Thanks 1
  • Haha 1

22 saat önce, Ateist-Bakış yazdı:

Türkler o diyalogdaki kelimeyi "oku" diye çevirip Kurana koymuşlar ve  Allah tüm Müslümanlara okuyun, bilim yapın diyor diye yalan söylüyorlar :) 
Halbuki orada "ezberle, alıntıla, git başkasına anlat" diyen Cebrail.

Evet, aynen dediĝin gibi. :D

Mesela ilkokulda öĝretmen ögrencilere maymunla ilgili ev ödevi veriyor. Diyor ki: "Çocuklar, hepiniz hafta sonunda bu hayvanlarla ilgili ortak yanlarımızı öĝrenmeye çalışın. Pazartesi günü sözlü imtihan var."  Pazartesi günü öĝrenciler sırayla tahtaya çıkarak, öĝrendiklerini sesli olarak anlatıyor. :D

Dipnot: Almanca veya Ingilizce bilenler, ne denilmek istendiĝini şıp diye anlar. Oku, demediĝi kesin.:D

Kaynak: https://corpuscoranicum.de/de/verse-navigator/sura/96/verse/1/print

• Haha 1

12 saat önce, kavak yazdı:

Evet, aynen dediĝin gibi. :D

Mesela ilkokulda öĝretmen ögrencilere maymunla ilgili ev ödevi veriyor. Diyor ki: "Çocuklar, hepiniz hafta sonunda bu hayvanlarla ilgili ortak yanlarımızı öĝrenmeye çalışın. Pazartesi günü sözlü imtihan var."  Pazartesi günü öĝrenciler sırayla tahtaya çıkarak, öĝrendiklerini sesli olarak anlatıyor. :D

Dipnot: Almanca veya Ingilizce bilenler, ne denilmek istendiĝini şıp diye anlar. Oku, demediĝi kesin.:D

Kaynak: https://corpuscoranicum.de/de/verse-navigator/sura/96/verse/1/print

Olayı hiçbir şey bilmek istemeyen bir dinci ağzıyla yorumlasak yine çıkmaza gidiyor .

Cebrail oku diyor

Muhammed ne okuyayım ben okuma bilmem diyor

Cebrail Allah'ın adıyla oku diyor

Muhammed yine ben okuma bilmem ki diyor.

Cebrail diyor ki o seni kan pıhtısındsn yarattı..

Konu burada koptu ne alaka değil mi?

Oku yerine anlat sözünü koyarsanız konu bağlamından kopmuyor çünkü ne anlatacağını Cebrail ona söylemeye başlıyor.

Demek ki Kur'an da isim olarak anlatı, öykü , temsiller anlamına geliyor

• Like 1