Jump to content

Astrum

Members
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Astrum

 1. Kişinin kendisi için değerli olabilir. Fikirleri, kişinin kendisi içinde nasıl bir etki yarattığına bakılmaksızın sadece somut dünyada ne tür hadiselere gebe olduğuna göre yargılamak, bence büyük bir yanılgıya düşmemize neden olur.
 2. İşin sırrı oyunlaştırmada diye düşünüyorum. Bu işi oyunlaştırarak anlatan kaynakları bulmak ve kullanmak elzem.
 3. Demokrasi, doğru çalışmak için uygun koşullara ihtiyaç duyar. Ancak bu da demokrasiyi anlamsız kılar. Bize bozulmaların ve çürümelerin gerçekleştiği bir toplumu bile ayağa kaldırabilecek kadar yeterli bir yönetim biçimi gerekiyor. Yani sistemin uygun koşullara değil, sadece kendine dayanması gerekiyor. Peki, bu mümkün müdür?
 4. İnsan daha iyi bir yaşam tarzına ancak isteyerek ulaşır, şükrederek değil. Türkiye'de isteyenler değil, şükredenler çoğunlukta.
 5. Ya daha önceden alınmış ya da iyi taksit seçenekleri var. Ayrıca telefon bir ihtiyaç, o olmadan ne yapacaksın? Mecburen alacaksın tabii. Alırken de bütçene göre alabileceğin en iyisini seçeceksin. Zaten çok üst kademe telefonların teknolojileri bile artık alt kademe telefonlarda görünüyor. Nereden tutsan elinde kalır.
 6. Onlar diyor ki: "Açlıktan ağzı kokan adamın bile elinde bilmem kaç bin liralık telefon." Böyle birine tek tek istatistik anlatsan kaç yazar? Her gün başka bir sokak röportajında daha vahim bir durumla karşılaşıyoruz.
 7. € yükseliyor, ₺ düşüyor. Önemli olan bir birimin yükselip, diğerinin düşmesi değil. Önemli olan bunu nasıl yorumlayacağımız. Biz bunu "işlerin kötü gitmesi" olarak yorumluyoruz. Bahsi geçen insanlarsa bunu nasıl yorumlamaları gerektiğini bilmiyorlar. Hoş, nasılını anlatsak dahi kabul etmeyecekler. Çünkü inançlarına ters düşüyor.
×
×
 • Create New...