Jump to content

Neden müslümansın ?

Vejeteryan Doğan

Recommended Posts

Neden inanmayayım, Allah beni yokluktan,

Ot yapmadı, hayvan yapmadı, insan yaptı..

İnsanlar içinde müslüman yaptı...

Bu kadar nimet, inanmak ve şükretmek için yetmez mi?.

İnsan annesinin söylediğinden şüphe eder mi?

Annesinden çok daha şefkatli olan yaratanına, başkaldırsa...

Tokata müstehak olmaz mı?

Birtek ikrah muhabbeti

Birtek tokatta adaveti göstermez mi?.

Binler ikram ve izzet karşılaşan bu insan, insanlığının gereğini yapmasın mı Yani?

Kaf

24.(İki meleğe şu emir verilir:) "Haydi ikiniz her inatçı kâfiri, cehenneme atın!"

25 Durmadan hayrı engelleyeni, azgını, işkilciyi...

26."O ki Allah ile beraber başka ilâh edindi,bundan dolayı onu şiddetli azaba birlikte atın!"

27- Onun yakın-dostu (saptırıcı) dedi ki: 'Rabbimiz, ben onu kışkırtıp-azdırmadım. Ancak kendisi (haktan) uzak bir sapıklık içindeydi.'

28- (Allah buyurur:) 'Benim huzurumda çekişip-durmayın. Ben size daha önce 'kesin bir uyarı' göndermiştim.'

Hac 36- İri cüsseli develeri size Allah'ın işaretlerinden kıldık, sizler için onlarda bir hayır vardır. Öyleyse onlar bir dizi halinde (veya saf tutmuşcasına ayakta durup) boğazlanırken Allah'ın adını anın; yanları üzerine yattıkları zaman da onlardan yiyin, kanaatkara ve isteyene yedirin. İşte böyle, onlara sizin için boyun eğdirdik, umulur ki şükredersiniz.

Hodri Meydan

Nisa 82 - Hâla Kur'an üzerinde gereği gibi düşünmeyecekler mi? Eğer o, Allah'tan başkası tarafından gelmiş olsaydı onda birçok tutarsızlık bulurlardı.

Mızıkçılık

Ali İmran 7 - Kitap'ı sana indiren O'dur: Onun ayetlerinden bir kısmı muhkemlerdir ki; onlar Kitap'ın anasıdır. Diğer ayetlerse müteşâbihlerdir. Şu var ki, kalplerinde bir eğrilik ve bozukluk bulunanlar, fitne aramak, onun teviline öncelik tanımak için Kitap'ın sadece müteşâbih kısmının ardına düşerler. Onun yorumunu ise bir Allah bilir, bir de ilimde derinleşmiş olanlar. Bunlar, "Ona inandık, hepsi Rabbimizin katındandır." derler. Gönül ve akıl sahiplerinden başkası gereğince düşünemez.

İlgisiz ayet

Mearic 19-Gerçekten insan hırslı ve huysuz yaratılmıştır.

Mearic 20-Fenalık dokununca mızıkçı,

Bakara 178- Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın (öldürülür). Ancak her kimin cezası, kardeşi (öldürülenin velisi) tarafından bir miktar bağışlanırsa artık (taraflar) hakkaniyete uymalı ve (öldüren) ona (gereken diyeti) güzellikle ödemelidir. Bu söylenenler, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Her kim bundan sonra haddi aşarsa muhakkak onun için elem verici bir azap vardır.