Jump to content

Kurani Kerim ve bigbang teorisi

mucahit

Recommended Posts

28 dakika önce, mucahit yazdı:

Yahu benim kişisel inancım da İslam,sende diyorsunki senin kişisel inancına kimse laf edemez,doğrumu?iste bende benim kişisel inancıma çocuk masalı denildigi,yani inancıma laf edildigi için tepki gösteriyorum ve buna dikkat edilmesini istiyorum,burada aslinda benim şahsıma da laf ediliyor,çocuk masalına inanan çocuk olur degilmi?bu sohbet çok fazla uzadı,lütfen bunu burada noktaliyalim ve bir birimize karşı saygılı olalım.

Bana bak ve iyi oku: Sana saygılı olmasaydım, bu kadar zaman ayırmazdım. Anladın mı? Yani ha bire sakız gibi saygı kelimesini çiĝneyip durma. Seni buraya davet eden de olmadı.

Meyzuya gelirsek...

Dedik ya, anlamak istemiyorsun. Sen önce kişisellik nedir onu öĝren ve sakin kal. Senin dinine çocuk masalı da derler, mit de derler, yalan da derler, insan ürünü de derler. Bu gayet normal, çünkü birilerine göre tüm dinler harbiden eskilerin masallarından ve mitlerinden ibaret. Sana kişisel olarak denmiyor. Bunu kişisel algılıyorsan, bu senin sorunun.

Hâla mı anlamadın? O zaman yapacak bir şey yok.

9 dakika önce, kavak yazdı:

Bana bak ve iyi oku: Sana saygılı olmasaydım, bu kadar zaman ayırmazdım. Anladın mı? Yani ha bire sakız gibi saygı kelimesin çiĝneyip durma.

Meyzuya gelirsek...

Dedik ya, anlamak istemiyorsun. Sen önce kişisellik nedir onu öĝren ve sakin kal. Senin dinine çocuk masalı da derler, mit de derle, yalan da derler, insan ürünü de derler. Bu gayet normal, çünkü birilerine göre tüm dinler eskilerin masallarından ve mitlerinden ibaret. Bunu kişisel algılıyorsan, bu senin sorunun.

Hâla mı anlamadın? O zaman yapacak bir şey yok.

Evet,o zaman yapacak bişey yok,kim nasıl hareket etse,bende öyel karsilık vereceğim

On 02.05.2023 at 16:38, pigeon yazdı:

Kurandaki ayete itirazım yok.

bitişmek
nesnesiz

Birbirine dokunacak kadar yanaşmak.

https://sozluk.gov.tr/

Yer ile gök zaten bitişik. 

Atmosferi yerede dahil edebilirsin göğede .

Dünya dinlerinin çoğunda yer ile gök erkek ile kadın tanrı olarak adlandırılıp cinsel birleşme manasında da kullanılıyor. 

Panteist dinlerde zaten her şey bir görülür.

Anlamı belirsiz olduğu için  "yer gök bitişik idi " cümlesinden big bang   teorisini çıkarmaya çalışmak hatalı.

Canlılar salt sudan  oluşmuyor. Diğer elementler nerede?Karbonun yüzdesi fazla mesela.

13elementsgraph_550.gif

1.Atmosfer dünyanın yüzeyine doğru uzanan gaz tabakasıdır ve bundan dolayı yer küresine aittir.Yani onu göğe ait etmek yanlıştır

2.Bilim dinlerle ilgilenmez.İster semavi dinler olsun,ister panteizm gibi inançlar olsun bu değişmez.Yani din panteizmi desteklemez.Tam tersine bilimle panteizmin çeliştiği noktalar vardır,mesela,bilim tanrının varlığı ve ya yokluğunu bulmayı amaçlamazken,panteizm kainatın bir tanrı olduğunu soylemektedir.Söylemek istediğim eğer bilimle konuşacaksak,panteizmi konuya dahil etmek doğru olmayacaktir(sen neden islamı dahil ediyorsun diye sora bilirsin,ben panteizmdeki gibi sadece inanışı baz almıyorum.Ben islamdakı bilimsel gerceklerle konusuyorum)

3.Şimdi bak,ALLAH canlıların sudan yaratıldığını söylüyor(ALLAH insanı topraktan yarattığını söyluyor diye itiraz ede bilirsin,halbuki ALLAH ilk insan olan Hz.Ademi topraktan,Hz. Havvayı Hz.Ademden,onların neslini ise sudan yaratmıştır)insan organizmasının yarısından çoğu sudan oluşmaktadır,ama bu gerçeğin varlığı insan organizmasında yukarda saydığın elementlerin olmadığını söylemeye esas vermiyor ve yukarda saydığın elementlerin sudan yaratıldığına dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur,dolayısıyla,insan sudan yaratıldı ve bu elementler yaratılıştan sonra ortaya çıktı.

3 saat önce, reichminister yazdı:

Big Bang teorisi, modern bilimin 20. yüzyılda keşfettiği bir teoridir. Bu nedenle, İslam öncesi uygarlıkların veya diğer antik uygarlıkların bu teori hakkında bilgileri olması mümkün değildir.

1 saat önce, mucahit yazdı:

1.İslam inancına göre, Allah tüm insanlara peygamberler aracılığıyla mesajlarını iletmektedir. Ancak, her peygamberin gönderiliş amacı ve mesajları farklıdır ve bazı konuların bazı peygamberler tarafından iletilmemiş olması mümkündür.

ikinci iletinde, ilk iletideki sıkıntıyı fark edip düzeltmişsin. evet bazı peygamberlerin bazı konuları iletmemiş olması mümkündür tabiki, ama iletmiş olması da pekala mümkündür, imkansız falan değildir.

İnsanlığın düşünüş şekli olarak seviye atlaması 1400'lerden sonradır. bütün alanlarda yaşanan sıçramalar hep bu tarihlerden sonra gelmiş ve katlanarak artmıştır. yani m.ö 2200de yaşayan bir mısırlı ile ms 600de yaşayan bir arap arasında büyük bir zeka farkı yoktur. 

3 saat önce, mucahit yazdı:

2.Nasılki bir okulda çocuklara 5. sınıfın kitabı 1. sınıfta öğretilmiyorsa,kademeli şekilde öğretiliyorsa,insanlığı çocuk,ALLAHın sisteminide okulun öğretim sistemi misalinde düşünürsek,ALLAHın bu bilgileri insanlığa tevrat,incil ve kuran gibi kitablarla sırayla ögrettiğini anlarız.Yani her devrin idrak kapasitesine uyğun olarak bilgiler ulaştırılmıştır.İnsanların idrak kapasitesi büyüdüğünde ise bilgilerin de hacmi büyümüştür

bu 5. sınıf 1. sınıf örneğiyle aslında kendi argümanını zayıflatmışsın. çünkü muhammedin gönderildiği arap toplumu düşünüş ve kafa yapısı olarak yerin dibine sokulmuştur bütün islam kaynaklarında. sen ise 'önceki toplumlar anlayamaz diye onlara bahsedilmemiştir ama 'cahiliye' arapları yeterli idrak seviyesindeydi' demiş oluyorsun. piramitleri, sfenksleri, kanalları bırakan antik topluluklara 1. sınıf, kız çoçuğunun kıtlık getireceğini zanneden araplara 5. sınıf benzetmesi yapman çok isabetsiz.

yukarda dediğim gibi 1500lere kadar hiçbir toplum arasında öyle 4 sınıf fark yoktu, en fazla yarım dönemdir.

müslüman bilim adamlarından örnek vermen güzel ancak kimse "neden hiç müslüman bilim adamı yoktur?" diye sormaz, çünkü olduğunun farkındayız zaten. mesele şu ki, kuranda big bang dahil bu kadar bilimsel şeye gerçekten atıf yapıldıysa bu kitaba sahip toplumun tarihi bilim adamına boğması lazım, oysaki mevcut durum, bizde özel güçleri olan kramponlar var diyen bir takımın 9-1'lik maçtan sonra attığı bir golü izletmesine benziyor. 

son olarak, louis pasteur un akşemseddinden fazla bilinmesinin sebebi mikropların varlığını söylemesi değil işlevsel bir aşıyı ortaya koyması. bu çok doğal bir şey, ben uzayda silikon temelli yaşam var desem, forumdaki başkası hayır fosfor temelli yaşam olmalı, başkası hayır karbon temelli olmalıdır dese, ve sonradan birini keşfetseler hiçbirimiz değil, keşfi ortaya koyan kişi tarihe geçer. gayet normal. 

ibni sina ve diğer bazı kişiler ise birlikte müslümanların ağır tepkilerine ve halifenin uyarısına maruz kalmıştır. çünkü kurana çelişen şeyler söylediğini düşünüyorlardı. bu yüzden tarihe tam olarak şu şekilde geçmişlerdir.

Alıntı

Demek ki, Farabi, İbni Sina, İbni Rüşt gibi filozoflar, Yunan filozoflarının etkisinde kalıp doğru yoldan ayrılmışlardır.

yukardaki benim sözüm olmadığını belirtmeme gerek yok herhalde. özellikle ibni rüşdün başına gelenleri okursan zamanında kendilerine yapılan düşmanlığı anlayabilirsin.

senin kitabı arapça aslından çevirince orijinal anlamını kaybediyor bu doğru mu

gerçekten de göklerle yer birdi de biz onları ayırdık 

burada anladığım kadarıyla zaten bir yer ve gök varmış da senin ilah onları ayırmış 

peki bu zaten var olan yer ve gök nerden geliyor 

bu nasıl yoktan varetme ve bigbang teorisi ile baglantılı oluyor 

kusura bakma biraz zor anlıyorum ama biraz daha açık yazarsan medenice tartışalım 

ve her canliyi sudan yarattik

burada da anladığım su zaten varmış

bu yer gök ve suyu senin ilahtan önce başka bir ilah mı yaratmış yoksa zaten senin ilah hiç mi yok 

dediğim gibi senin kitap arapça aslından çevirince anlam kayboluyor sen biraz daha açık yazabilirsen medenice tartışalım 

Nasılki bir okulda çocuklara 5. sınıfın kitabı 1. sınıfta öğretilmiyorsa,kademeli şekilde öğretiliyorsa,insanlığı çocuk,ALLAHın sisteminide okulun öğretim sistemi misalinde düşünürsek,ALLAHın bu bilgileri insanlığa tevrat,incil ve kuran gibi kitablarla sırayla ögrettiğini anlarız.Yani her devrin idrak kapasitesine uyğun olarak bilgiler ulaştırılmıştır.İnsanların idrak kapasitesi büyüdüğünde ise bilgilerin de hacmi büyümüştür.

Buna göre bugünkü insanlık senin kitabın indiği cahiilliye arapları ile hala aynı seviyede mi ki yeni bir kitap yada güncelleme gelmedi

NASİLKİ EVE GİRDİGİNDE SOFRADA DURAN YEMEGİN TESADUFEN ORADA YOKTAN VAR OLDUGUNU,HİCKİMSENİN YAPMADİGİNİ DUSUNMEK NE KADAR MANTİKSİZSA
 siz müslümanlar hiç şaşmaz hep bu örneği veriyorsunuz yok saati kim yapmış camiyi kim yapmış 

bunu bilemeyiz illede birisi yaptıysa çirkef bir kadın yada yavşak bir mühendis yapmış olma ihtimali de var 😅 değil mi 

Yasak elma ilk günah adem ile havva cima ettiği için cennetten kovuluyor ve içinde bulunduğumuz bu dünyaya geliyoruz

Cennet genelev mi yazısını daha önce paylaşmış idim 

Madem cennette sex yasak adem ile havva bu suçtan cennetten kovuluyor

O zaman bu huri muhabbetti ne cennet pezevenkleri neyi satıyor 

bu da islamı çürüten delillerden biri midir

Ben de bunu merak ediyorum bir müslüman olarak sen de buna cevap ver 😀

3E841A3F-B868-4827-B05F-E6C1B97ED733.jpeg

6 saat önce, mucahit yazdı:

Bakın,ayetleri doğru bir şekilde araştırmamış gelip yanıt veriyorsunuz,burada ALLAH şöyle söylüyor:"Yeryüzüne onları sarsmasın diye sağlam dağlar yerleştirdik..."yani burada gökyüzünden bahsetmiyor ve havanın dağlar sayesinde yere düşmemesi diye birşeye asla işaret edilmemiştir,lütfen doğru araştırmamış yanıt vermeyin,gökyüzünden 32. ayette sözediliyor,burada da siz yazdıklarınızdan hiçbirine işaret edilmiyor.Ayet şöyle:"Gökyüzünü korunmuş bir tavan yaptık..." Burada ise ikinci bir bilimsel mucizeyle karşılaşıyoruz.Burad dünyamızı uzaydan gelen zararlı cisim ve dalgalara karşı koruyan tavandan bahsediliyor.

30 numaralı ayet,

Yer ve gök ayrılmış (madem ayricaktin neden birlestirdin)

devamında,

31 numaralı ayet,

Ve onları (insanları) sarsmasin diye araya dağlar yerleştirmiş. Kim sarsacak!

Yer ve gök tekrar kavuşmaya kalkarsa diye , ve bu kalkışma sarsılmaya sebebiyet vereceğinden araya dağlar koymuş senin tanrin.

Kendi inandığıniz kitabı anlamaktan acizsiniz gelmiş burada ayetlerle zekamizi siniyorsunuz birde utanmadan.

Asıl hakaretin kralını yapan sizsiniz utanmaz arsizlar.

Ayrıca çok güzel yorumlar gelmiş arkadaşlardan. Kivirmadan cevap verebilecegini hiç sanmiyorum.

Birde korunmuş tavan olayından bahsetmiş, işte o tavan uzaydan gelenler için değil yerden çıkanlar için. Yine sen yanlış anlamışsin. Doğrusunu  ögrende öyle gel.

3 saat önce, Deadanddark yazdı:

30 numaralı ayet,

Yer ve gök ayrılmış (madem ayricaktin neden birlestirdin)

devamında,

31 numaralı ayet,

Ve onları (insanları) sarsmasin diye araya dağlar yerleştirmiş. Kim sarsacak!

Yer ve gök tekrar kavuşmaya kalkarsa diye , ve bu kalkışma sarsılmaya sebebiyet vereceğinden araya dağlar koymuş senin tanrin.

Kendi inandığıniz kitabı anlamaktan acizsiniz gelmiş burada ayetlerle zekamizi siniyorsunuz birde utanmadan.

Asıl hakaretin kralını yapan sizsiniz utanmaz arsizlar.

Ayrıca çok güzel yorumlar gelmiş arkadaşlardan. Kivirmadan cevap verebilecegini hiç sanmiyorum.

Birde korunmuş tavan olayından bahsetmiş, işte o tavan uzaydan gelenler için değil yerden çıkanlar için. Yine sen yanlış anlamışsin. Doğrusunu  ögrende öyle gel

Evvela utanmaz,arsız gibi laflar sadece senin gibi bir cahile yakışır,kaç defa uyarmama rağmen etik olmayan kelimeler kullanıyorsun.Zaten ben normal bir şekilde konuşuyorken senin küfür etmen,cahilliğinden,doğru dürüst birşey bilmiyorsun,geçip önüme zırvalar söylüyorsun,sonra ben bunlara karşı fikir beyan edince boyuna sallıyorsun.Ve ayrıca kıvırmak senin işin,bahane olsun diye 100 tane zırva anlatiyorsun.Ben müslümanım,hiç kıvırmam,direkt söylerim,çünki müslümanın bir davası var,sense hayatını tesadüfe vermiş,gayesiz bir varlıksın

1.Ne kadar kısıtlı düşüne bildiğini bir daha bana ispat ettiğin için sana teşekkür ederim.ALLAH Azze ve Celle hiçbir yerde biz yerleri ve gökleri birleştirdik demiyor,(sen diyorsunki neden birleştirdi)onları ayırdık diyor,nasılki insan bir sperm damlası halindeyken,bir zerre halindeyken ondan kollar,kafa,bacaklar,ayrılıyor ve insan büyüyorsa,kainatda işte böyle bir noktadan başladı ve genişliyor.İşte bu kadar.

2."Yer ve gök tekrar kavuşmaya kalkarsa diye , ve bu kalkışma sarsılmaya sebebiyet vereceğinden araya dağlar koymuş senin tanrin"---> İşte bir insanın en fazla ne kadar cahil ola bileceğini görüyoruz.Sen çok çizgi film seyrettin herhalde

Yeryüzü muhtelif doğal afetler,depremler,volkanik patlamalar,heyelanlar sebebiyle farklı şiddetlerde sarsılmaktadır.Allah bu sebeple dağları yarattığını söylüyor.Neden yaratmış?Dağlar Bu sarsınmanın şiddetini azaltsında senin gibi cahillerde leş olmasın diye.E tabii celal şengör gibi bir cahile uyarsaniz böyle zırvalarsınız işte.celal şengör diyorki dağlar olduğu yerde zelzele oluyor,yahu ALLAHın cahili(şimdi kalkipta bana o bir bilim adamı,onun bildiğini bilemezsin demeyin,bilim adamı ola bilir,ama konustugu şey bilime uymuyorsa,sırf Kuranı yanlış çıkarmak için bilimle ilgili yalan söylüyorsa o zaman o bir cahildir),Allah zaten ayette dünyayı sarsmasın diye demiyor ki,sizi,yani insanları sarsmasın diye diyor,tabi bu beyinle bunu anlaman biraz zor.

3.Gelelim korunmuş tavan meselesine.Bu en saçma itirazındı biliyormusun?Ya şu tavan bi açılsada kafana senin kadar bir asteroit duşse yav.O zaman anlarsın belki seni nelerden koruduğunu.Bir daha böyle zırvalarla gelme,boş laflar cevap verecek halim yok.

5 saat önce, Frankenstein yazdı:

Yasak elma ilk günah adem ile havva cima ettiği için cennetten kovuluyor ve içinde bulunduğumuz bu dünyaya geliyoruz

Bak,bu yalanları nereden buluyorsunuz bilmiyorum,ama Hz Adem ile Hz. Havvanin(haşa)cima ettiklerinden dolayı cennetten kovulduklarına dair hiçbir şey yoktur.Tamamen zırvadır bu.Olay tamamen şöyledir,Hz. Adem ve Hz.Havva melun şeytanın vesvesesiyle nefislerine uyarak ALLAHın yasakladığı meyveyi yiyolar ve bu şekilde cennetten kovuluyorlar.Lütfen doğru dürüst araştırmamış cevap vermeyin.(Bu cima meselesini de ilk senden duyuyorum,ateizmde çığır açıyorsun galiba)Ve ayrıca böyle ucuz palavraların İslamı çürüteceğini düşünmek mantık işi değildir.

NASİLKİ EVE GİRDİGİNDE SOFRADA DURAN YEMEGİN TESADUFEN ORADA YOKTAN VAR OLDUGUNU,HİCKİMSENİN YAPMADİGİNİ DUSUNMEK NE KADAR MANTİKSİZSA
 siz müslümanlar hiç şaşmaz hep bu örneği veriyorsunuz yok saati kim yapmış camiyi kim yapmış 

bunu bilemeyiz illede birisi yaptıysa çirkef bir kadın yada yavşak bir mühendis yapmış olma ihtimali de var 😅 değil mi 

1.Bak,bu yemek,saat meselesi senin beyninin anlaması için kolaylaştırılmış misallerdir.Senin konuştuklarımızı anlamadığını gördüğümüz için böyle misallerle yakınlaştırıyoruz olayı.Asıl konumuz evren,kim yarattı?bunu tartışıyoruz.Böyle saat,yemek konularında takılıp kalırsak,tabi anlayamayız olayı.

2.Evreni yaratmak ne bir çirkef kadının,ne de yavşak bir mühendisin işi asla olamaz.Çünki,evren ne bir saat ne de bir yemek değildir,bu itirazin mantıksızdı.

3.Ayrıca yüce ALLAH yaptıklarını görmezden gelenlere şöyle meydan okuyor,onların hepsi bir araya gelsinlerde Koskoca evreni değil,dikkat edin,sadece küçücük bir sineği 0 dan yapsınlarda görelim diyor.Şu an bilim bu kadar ilerleme kaydetti,ama insanlar bir tane sinek dahi yapamadilar.Sadece robot yapanbiliyorlar,onlarda asla ALLAH ın yarattiğinin yanına bile yaklasamiyor.Bilim boyle birşeyi basar bilirse,ki bu imkansız,o zaman yine bu mevzuyu tartışırız.Yaşarsak tabi :)

Nasılki bir okulda çocuklara 5. sınıfın kitabı 1. sınıfta öğretilmiyorsa,kademeli şekilde öğretiliyorsa,insanlığı çocuk,ALLAHın sisteminide okulun öğretim sistemi misalinde düşünürsek,ALLAHın bu bilgileri insanlığa tevrat,incil ve kuran gibi kitablarla sırayla ögrettiğini anlarız.Yani her devrin idrak kapasitesine uyğun olarak bilgiler ulaştırılmıştır.İnsanların idrak kapasitesi büyüdüğünde ise bilgilerin de hacmi büyümüştür.

Buna göre bugünkü insanlık senin kitabın indiği cahiilliye arapları ile hala aynı seviyede mi ki yeni bir kitap yada güncelleme gelmedi

6 saat önce, Frankenstein yazdı:

senin kitabı arapça aslından çevirince orijinal anlamını kaybediyor bu doğru mu

gerçekten de göklerle yer birdi de biz onları ayırdık 

burada anladığım kadarıyla zaten bir yer ve gök varmış da senin ilah onları ayırmış 

peki bu zaten var olan yer ve gök nerden geliyor 

bu nasıl yoktan varetme ve bigbang teorisi ile baglantılı oluyor 

kusura bakma biraz zor anlıyorum ama biraz daha açık yazarsan medenice tartışalım 

ve her canliyi sudan yarattik

burada da anladığım su zaten varmış

bu yer gök ve suyu senin ilahtan önce başka bir ilah mı yaratmış yoksa zaten senin ilah hiç mi yok 

dediğim gibi senin kitap arapça aslından çevirince anlam kayboluyor sen biraz daha açık yazabilirsen medenice tartışalım 

Bak,medenice tartışlamalara her zaman açığım.Seninde anlayışlı biri olduğunu görüyorum

Şöyle izah edeyim

1.İşte bizim anlatmak istedigimiz de tam olarak bu,big bang teorisi aslinda ALLAHın varlığını tasdik ediyor,yine misallerle yakinlastirayim,nasil bir insan kücücuk bir meniden gelişerek kamil bir görkem alıyor,bitkiler küçük bir tohumdan yeşerip bitki oluyor,evrende tam olarak böyle bir noktadan yaratıldı,bigbang teorisi de bunu savunuyor,ama bilimin cevaplayamadigi şey o noktanın nereden geldiği,iste tam olarak İslam dini burada olaya müdahale ediyor ve ALLAH yaratışı sahipleniyor.Yani, bitkinin yeşermesi için nasıl birinin onu toprağa ekmesi gerekse,evren gibi büyük bir yaratışında mutlaka bir yaratıcısı olmak zorunda değilmi sence?

2.Suyu da ALLAH yarattı,1. yazdığımı anlasan bunu da çok kolay bir şekilde anlarsın,çünki koskoca evreni yaratmak kudreti olan bir zaat suyu yaratmaya güç yetiremeyecekmi?İnsana saçma geliyor değilmi?

3.Aslinda ateistlerin yaptigi en büyük yanlış ALLAHı kendileri gibi aciz olarak görmeleridir,halbuki eğer ALLAHın kudretini azacıkta olsa idrak ede bilseler,Koskoca evreni yaratıpta bir suyu yaratamayacağını düşünmezdiler.

Başardığım kadarıyla en açık şekilde yazmaya çalıştım,ümit ediyorum ki faydalı olur

8 saat önce, Frankenstein yazdı:

Hee şu Ali Rıza Demircan ile ilgili de söyleyeyim,gözümden kaçmış,bu adam ehli-sünnet falan değil,onun yazdığı kitaba da güvenmek doğru değil,eğer internette biraz olsa araştırsanız,ona karşı ne kadar reddiyeler yapıldığını göreceksiniz.Dolayısıyla dini tahrif eden,bazı ayetleri inkar eden bir adamın yazdıkları delil gibi sunulmamalıdır.

12 saat önce, reichminister yazdı:

müslüman bilim adamlarından örnek vermen güzel ancak kimse "neden hiç müslüman bilim adamı yoktur?" diye sormaz, çünkü olduğunun farkındayız zaten. mesele şu ki, kuranda big bang dahil bu kadar bilimsel şeye gerçekten atıf yapıldıysa bu kitaba sahip toplumun tarihi bilim adamına boğması lazım, oysaki mevcut durum, bizde özel güçleri olan kramponlar var diyen bir takımın 9-1'lik maçtan sonra attığı bir golü izletmesine benziyor. 

son olarak, louis pasteur un akşemseddinden fazla bilinmesinin sebebi mikropların varlığını söylemesi değil işlevsel bir aşıyı ortaya koyması. bu çok doğal bir şey, ben uzayda silikon temelli yaşam var desem, forumdaki başkası hayır fosfor temelli yaşam olmalı, başkası hayır karbon temelli olmalıdır dese, ve sonradan birini keşfetseler hiçbirimiz değil, keşfi ortaya koyan kişi tarihe geçer. gayet normal. 

ibni sina ve diğer bazı kişiler ise birlikte müslümanların ağır tepkilerine ve halifenin uyarısına maruz kalmıştır. çünkü kurana çelişen şeyler söylediğini düşünüyorlardı. bu yüzden tarihe tam olarak şu şekilde geçmişlerdir.

yukardaki benim sözüm olmadığını belirtmeme gerek yok herhalde. özellikle ibni rüşdün başına gelenleri okursan zamanında kendilerine yapılan düşmanlığı anlayabilirsin.

1.Evvela,İbni Sina ve İbni Rüst hakkında çok fazla bilgim yok,arastıracağım

2.iyi,güzel diyorsun da neden bu kanunlar islam alimlerine gelince değişiyor,mesela:Kara delik teorisini ortaya atan kim?Albert Einstein.

Bu teoriyi araştırmalarla doğrulayan kim ve ya kimler? İsmini bile bilmiyoruz.Neden?

Neden Allah ilk once onu sadece teori olarak ortalığa atan adam geliyor?neden onu Louis Pasterin yaptigi gibi araştırmalarla ortaya koyan adam ve ya adamların ismini bile bilmiyoruz?

Mesela şöyle de ola bilirdi,biyoloji kitaplarında Akşemsettin Hazretlerini bu fikri ilk kez ortaya atan adam gibi,Louis Pasteri de ilk kez aşıyi bulan adam gibi göstere bilirdiler,ama boyle olmadı,her ikisi Louis Pasterin üzerinden öğretildi.Umarim fikrimi izah etmeyi başarmışımdır.

3.İslam alimleri neden bu hakikatleri ortalığa çıkarmadı sorusuna cevap olarak şu linki vereyim:https://sorularlaislamiyet.com/kuranda-bilimsel-mucizeler-varsa-neden-hz-muhammed-veya-islam-alimleri-insanlara-bunu-aciklamadilar.Burada güzel bir şekilde izah edildi.

Ne kadar kısıtlı düşüne bildiğini bir daha bana ispat ettiğin için sana teşekkür ederim.ALLAH Azze ve Celle hiçbir yerde biz yerleri ve gökleri birleştirdik demiyor,(sen diyorsunki neden birleştirdi)onları ayırdık diyor,nasılki insan bir sperm damlası halindeyken,bir zerre halindeyken ondan kollar,kafa,bacaklar,ayrılıyor ve insan büyüyorsa,kainatda işte böyle bir noktadan başladı ve genişliyor.İşte bu kadar.

Neden evren genişliyor? Gayesi nedir tanrının. Hazır genişletilmiş bir evren yaratamiyor mu?

Bak böyle sorular sorabilme yeteneğiniz elinizden alınmış. Beyniniz birileri tarafından cocuklugunuzdan dondurulmuş. Buna ben donmuş beyin etkisi diyorum. Beynin buz gibi olmuş ve sen asla farkında olmayacaksın belkide.

Yeryüzü muhtelif doğal afetler,depremler,volkanik patlamalar,heyelanlar sebebiyle farklı şiddetlerde sarsılmaktadır.Allah bu sebeple dağları yarattığını söylüyor.Neden yaratmış?Dağlar Bu sarsınmanın şiddetini azaltsında senin gibi cahillerde leş olmasın diye.E tabii celal şengör gibi bir cahile uyarsaniz böyle zırvalarsınız işte.celal şengör diyorki dağlar olduğu yerde zelzele oluyor,yahu ALLAHın cahili(şimdi kalkipta bana o bir bilim adamı,onun bildiğini bilemezsin demeyin,bilim adamı ola bilir,ama konustugu şey bilime uymuyorsa,sırf Kuranı yanlış çıkarmak için bilimle ilgili yalan söylüyorsa o zaman o bir cahildir),Allah zaten ayette dünyayı sarsmasın diye demiyor ki,sizi,yani insanları sarsmasın diye diyor,tabi bu beyinle bunu anlaman biraz zor.

Hala olmuyor mu,  oluyor depremler. Neden korumuyor dağlar?

Peki o dağların levha sıkışmalari (depremler) sonucu oluştuğunu ve yükselmeye devam edebildiklerini bilmiyor musun? Peki volkanik aktiviteler sonucu yeni dağlar,adalar oluştuğundan haberin var mı.

Nerden haberin olacak , al sadece bunlari oku diyorlar, okuyorsun.

Gelelim korunmuş tavan meselesine.Bu en saçma itirazındı biliyormusun?Ya şu tavan bi açılsada kafana senin kadar bir asteroit duşse yav.O zaman anlarsın belki seni nelerden koruduğunu.Bir daha böyle zırvalarla gelme,boş laflar cevap verecek halim yok

Beynin donmuş. 

O tavan tanrı ve melekleri için. Oraya izinsiz kimse gidemesin diye.

Sen hiç meteorit çarpması sonucu ölen, yaralanan insan ve dinazor haberi okumamissin. 

Senin NASA nin gezegen etrafında dolaşan cisimleri takip programından haberin yok. Senin dünya yüzeyindeki meteor kaynaklı kraterlerden haberin yok.

Çünkü neden?

Al sadece bunları oku ve seninde sadece onları okunan sonucu beyninin dondurulmasindan kaynaklanıyor. Yazık sana.

8 saat önce, mucahit yazdı:

Bak,medenice tartışlamalara her zaman açığım.Seninde anlayışlı biri olduğunu görüyorum

Şöyle izah edeyim

1.İşte bizim anlatmak istedigimiz de tam olarak bu,big bang teorisi aslinda ALLAHın varlığını tasdik ediyor,yine misallerle yakinlastirayim,nasil bir insan kücücuk bir meniden gelişerek kamil bir görkem alıyor,bitkiler küçük bir tohumdan yeşerip bitki oluyor,evrende tam olarak böyle bir noktadan yaratıldı,bigbang teorisi de bunu savunuyor,ama bilimin cevaplayamadigi şey o noktanın nereden geldiği,iste tam olarak İslam dini burada olaya müdahale ediyor ve ALLAH yaratışı sahipleniyor.Yani, bitkinin yeşermesi için nasıl birinin onu toprağa ekmesi gerekse,evren gibi büyük bir yaratışında mutlaka bir yaratıcısı olmak zorunda değilmi sence?

2.Suyu da ALLAH yarattı,1. yazdığımı anlasan bunu da çok kolay bir şekilde anlarsın,çünki koskoca evreni yaratmak kudreti olan bir zaat suyu yaratmaya güç yetiremeyecekmi?İnsana saçma geliyor değilmi?

3.Aslinda ateistlerin yaptigi en büyük yanlış ALLAHı kendileri gibi aciz olarak görmeleridir,halbuki eğer ALLAHın kudretini azacıkta olsa idrak ede bilseler,Koskoca evreni yaratıpta bir suyu yaratamayacağını düşünmezdiler.

Başardığım kadarıyla en açık şekilde yazmaya çalıştım,ümit ediyorum ki faydalı olur

Bir yaratıcı olduğu fikrine ben de tamamen karşı değilim sadece kesin olarak olup olmadığını bilemeyiz 

ben var olduğunu varsayıp yanlış anlama inancına hakaret etmiyorum bir yaratıcı var ise sadece onun karaekterini sorgulayarak ateist oldum

eski yazılarım silinmiş islam da kainatın işleyişine bakıp tanrının varlığını idrak ve takdir etmek çok üstün bir ibadet bildiğim kadarıyla 

ben bunu yaptığım zaman kuran da kendini tanıttığı gibi olmayan tekrar söyleyim inancına hakaret etmiyorum ikiyüzlü bir ilah gördüm ve tepki olarak ateist oldum

hiç unutmam oruç tuttuğum zamanlar imsakiye de meşhur karganın ölmesini beklediği Afrikalı çocuk resimini gördüm beni çok etkiledi 

biraz daha açarsam Avrupa da 2. Dünya savaşından sonra yaşanan kötülüklerden dolayı insanlar tanrı bunlara nasıl izin verdi böyle bir tanrı bize kendini tanıttığı gibi değil yada varolamaz diye bir düşünce akımı ortaya çıkmış ben o tayfadanım 

Yani yaşadığım şeyler beni tanrının karakterini ve varlığını sorgulamaya itti

saat cami yada yemek demeyelim de herhangi bir komplike yapıyı illa ki birisi yaratmıştır ama bu dürüstçe cevap ver kainatın işleyişine baktığımızda onun karekterini sorgulamak hakkı vermiyor mu bize ve bunu objektif bir şekilde yapınca bize kendini tanıttığı gibi olmadığı yani ikiyüzlü olduğu sonucu ortaya çıkar mı

31 dakika önce, Frankenstein yazdı:

Bir yaratıcı olduğu fikrine ben de tamamen karşı değilim sadece kesin olarak olup olmadığını bilemeyiz 

ben var olduğunu varsayıp yanlış anlama inancına hakaret etmiyorum bir yaratıcı var ise sadece onun karaekterini sorgulayarak ateist oldum

eski yazılarım silinmiş islam da kainatın işleyişine bakıp tanrının varlığını idrak ve takdir etmek çok üstün bir ibadet bildiğim kadarıyla 

ben bunu yaptığım zaman kuran da kendini tanıttığı gibi olmayan tekrar söyleyim inancına hakaret etmiyorum ikiyüzlü bir ilah gördüm ve tepki olarak ateist oldum

hiç unutmam oruç tuttuğum zamanlar imsakiye de meşhur karganın ölmesini beklediği Afrikalı çocuk resimini gördüm beni çok etkiledi 

biraz daha açarsam Avrupa da 2. Dünya savaşından sonra yaşanan kötülüklerden dolayı insanlar tanrı bunlara nasıl izin verdi böyle bir tanrı bize kendini tanıttığı gibi değil yada varolamaz diye bir düşünce akımı ortaya çıkmış ben o tayfadanım 

Yani yaşadığım şeyler beni tanrının karakterini ve varlığını sorgulamaya itti

saat cami yada yemek demeyelim de herhangi bir komplike yapıyı illa ki birisi yaratmıştır ama bu dürüstçe cevap ver kainatın işleyişine baktığımızda onun karekterini sorgulamak hakkı vermiyor mu bize ve bunu objektif bir şekilde yapınca bize kendini tanıttığı gibi olmadığı yani ikiyüzlü olduğu sonucu ortaya çıkar mı

Bak dostum,ALLAH Bakara suresi 155 ayetinde buyuruyor ki:"Andolsun biz sizi,biraz korkuyla,açlıkla,ve bir parça da mallardan,canlardan ve evlat ve ürünlerden noksanlaştırmakla imtihan edeceğiz,sabredenleri müjdele"

Şimdi senin ALLAHın(haşa)zalim olduğu fikrini ne zaman tasdik ederdim biliyormusun?Kuranda ALLAHın bizlere daima guzellikler yaşatacağını,herşeyin çok kolay olacağını söyleyen ayetlerin yer aldığı,ama ALLAHın bize sıkıntılar verdiğinde.Peki öyle birşey var mı?tabiiki hayır,aksine,ALLAH yukarıdaki ayet misali bir çok ayette dünya hayatının bir imtihan yurdu olduğunu,zorluklar ve çilelerle dolu olduğunu bizlere defalarca hatırlatıyor.İkiyüzlü söylediğiyle ameli ters düşene denir,ALLAH Azze ve Celle ise söylediklerini tutmakla kalmıyor,bu imtahanın sonunda sabredenlere bu dünya nimetlerinin yanına bile yaklaşamayacağı cennet nimetlerini bizlere vaad ediyor.Şimdi,bir misal verelim:Çok çetin bir iş yapıyorsun diyelim,ellerin kesiliyor,bedenin yıpranıyor,ama sonunda iş çok güzel neticeleniyor ve para da alıyorsun,bu zaman çektigin eziyetlerin senin için hiçbir ehemiyyeti kalmayacaktır değilmi?İşte dünyada çektiğin eziyyetlerin sonucunda cennete girdiğinide de,dünyada ki bütün eziyetlerini unutacak ve çok mutlu olacağın ebedi hayata başlayacaksın,insALLAH.

Senin o çok kötü olduğun çocuk varlık içinde güzel bir şekilde yaşasa belkide nefsine uyarak ne kadar kötü işler göre bilirdi,bile bilirmiyiz?bilemeyiz,amma şu anda ALLAHın vaadine esasen kabri cennet bahçelerinden bir bahcedir,insALLAH.ALLAH rahmet eylesin.

Göruyorum ki doğruyu bulmaya can atıyorsun.ALLAH bir insanı kurtaran tüm insanlıgı kurtarmış gibidir diyor,ümit ediyorum,söylediklerim senin tarafına olacaktir,ALLAH hidayet versin sana.

Neden evren genişliyor? Gayesi nedir tanrının. Hazır genişletilmiş bir evren yaratamiyor mu?

Bak böyle sorular sorabilme yeteneğiniz elinizden alınmış. Beyniniz birileri tarafından cocuklugunuzdan dondurulmuş. Buna ben donmuş beyin etkisi diyorum. Beynin buz gibi olmuş ve sen asla farkında olmayacaksın belkide.

Hala olmuyor mu,  oluyor depremler. Neden korumuyor dağlar?

Peki o dağların levha sıkışmalari (depremler) sonucu oluştuğunu ve yükselmeye devam edebildiklerini bilmiyor musun? Peki volkanik aktiviteler sonucu yeni dağlar,adalar oluştuğundan haberin var mı.

Nerden haberin olacak , al sadece bunlari oku diyorlar, okuyorsun.

Beynin donmuş. 

O tavan tanrı ve melekleri için. Oraya izinsiz kimse gidemesin diye.

Sen hiç meteorit çarpması sonucu ölen, yaralanan insan ve dinazor haberi okumamissin. 

Senin NASA nin gezegen etrafında dolaşan cisimleri takip programından haberin yok. Senin dünya yüzeyindeki meteor kaynaklı kraterlerden haberin yok.

Çünkü neden?

Al sadece bunları oku ve seninde sadece onları okunan sonucu beyninin dondurulmasindan kaynaklanıyor. Yazık sana.

1.Bak ben sadece ALLAHın aciz bir kulu olduğum için yüce ALLAHın kainatı neden böyle yarattığı hakkında fikir bildirmek ne benim ne de kimsenin haddine değildir.

Amma benim ve tüm bilim dünyasının Hubble teleskopunun keşfi sonrası öğrendiği ve sen dahi,hiçkimsenin inkar edemeyeceği şey üzeri benekli bir balon şişirildiği zaman beneklerin arasındaki mesafenin arttığı gibi kainattaki gezegen ve cisimlerin arasındaki mesafenin genişliyor olmasıdır.Yani neden evren genişliyor,tanrı neden böyle yarattı sorularının cevabı ALLAHın yokluğunu isbat etmez,aksine tasdik eder.

2.Benim o söylediklerinin hepsinden haberim var,olmayanı da araştırarak öğreniyorum.Yalnız senin anlama becerin yok galiba,çunki açık bir şekilde anlatmama rağmen,gene aynı soruyu defaatle soruyorsun.Depremlerin hala olduğunu hepimiz biliriz elbet,Türkiyedeki deprem yakın zamanda ne yazık ki bunu tasdik etti(yüce ALLAH ölenlere,rahmetiyle nazar etsin,Amin)

Sadece Kuranın söylemek istediği şeyi siz anlamıyorsunuz

Allah bazı ayetlerde bu konu hakkında aynen şoyle buyuruyor:

-Nahl suresi 15:"Sizi sarsmaması için yeryüzünde sağlam dağlar yerleştirdik"

-Enbiya suresi 31:"Onları(insanları)sarsmasın diye yere de sabit dağlar yerleştirdik"

-Lokman suresi 10:"ALLAH gökleri gorebileceginiz direkler olmaksizin yarattı,yeryüzunede sizi sarsmasın diye sabit dağlar yerleştirdi ve orada her türlu canlıyı yaydı"

Şimdi şu ayetlere bakan ve sadece gözleriyle değil,beyniylede okuyan her kes anlar ki,ALLAH burada hiç deprem olmayacak demiyor,dünya sarsılmayacak demiyor,bak gene söylüyorum,dunya sarsılmayacak demiyor,ALLAH sizi sarsmaması için diyor ayette sizi.Simdi gene diyeceksinki bizde sarsiliyoruz,unutma,dağlar depremin sebebi değil,sonuncudur.Mesela:ambulans olduğu yerde yaralı biri vardır.Şimdi hickimse diyemezki bu adam ambulans geldiği için yaralanmıştır,aksine o adam yaralandığı için ambulans gelmiştir.

İşte bu misalden anlaşıldığı gibi,dağlar celal hocanizin dediği gibi depremin sebebi değil neticesidir.Dolayısıyla,Kuran dağların depremleri engelledigini ve ya dağların bulundugu yerde depremlerin olmayacağını soylememekte,bilakis dağların sarsıntıyı azaltan bir vazifesi olduğunu ifade etmektedir.

2015 yılında Nepalde şiddetli bir deprem oldu ve bu depremde çok fazla can kayibi beklensede beklenenden çok daha az bir kayipla karsilasildi.Buna izah olarak bilim adamları dagların depremin tesirini azalttığını söyluyordu.İste bu kadar.

3.Ozon tabakası insanların hatalari yüzünden yipranmis ve zamanla zarar gormustur,yani koruyucu fonksiyonu da zarar görmüştür.Hemde ozon tabakasınin dünyayı sadece meteoritlerden değil UV isiklarindan ve diğer zararlı dalgalardan korudugunu da sen bilmiyorsun galiba.

1 saat önce, mucahit yazdı:

Bak dostum,ALLAH Bakara suresi 155 ayetinde buyuruyor ki:"Andolsun biz sizi,biraz korkuyla,açlıkla,ve bir parça da mallardan,canlardan ve evlat ve ürünlerden noksanlaştırmakla imtihan edeceğiz,sabredenleri müjdele"

Şimdi senin ALLAHın(haşa)zalim olduğu fikrini ne zaman tasdik ederdim biliyormusun?Kuranda ALLAHın bizlere daima guzellikler yaşatacağını,herşeyin çok kolay olacağını söyleyen ayetlerin yer aldığı,ama ALLAHın bize sıkıntılar verdiğinde.Peki öyle birşey var mı?tabiiki hayır,aksine,ALLAH yukarıdaki ayet misali bir çok ayette dünya hayatının bir imtihan yurdu olduğunu,zorluklar ve çilelerle dolu olduğunu bizlere defalarca hatırlatıyor.İkiyüzlü söylediğiyle ameli ters düşene denir,ALLAH Azze ve Celle ise söylediklerini tutmakla kalmıyor,bu imtahanın sonunda sabredenlere bu dünya nimetlerinin yanına bile yaklaşamayacağı cennet nimetlerini bizlere vaad ediyor.Şimdi,bir misal verelim:Çok çetin bir iş yapıyorsun diyelim,ellerin kesiliyor,bedenin yıpranıyor,ama sonunda iş çok güzel neticeleniyor ve para da alıyorsun,bu zaman çektigin eziyetlerin senin için hiçbir ehemiyyeti kalmayacaktır değilmi?İşte dünyada çektiğin eziyyetlerin sonucunda cennete girdiğinide de,dünyada ki bütün eziyetlerini unutacak ve çok mutlu olacağın ebedi hayata başlayacaksın,insALLAH.

Senin o çok kötü olduğun çocuk varlık içinde güzel bir şekilde yaşasa belkide nefsine uyarak ne kadar kötü işler göre bilirdi,bile bilirmiyiz?bilemeyiz,amma şu anda ALLAHın vaadine esasen kabri cennet bahçelerinden bir bahcedir,insALLAH.ALLAH rahmet eylesin.

Göruyorum ki doğruyu bulmaya can atıyorsun.ALLAH bir insanı kurtaran tüm insanlıgı kurtarmış gibidir diyor,ümit ediyorum,söylediklerim senin tarafına olacaktir,ALLAH hidayet versin sana.

Eyvallah kardeşim senin iyi niyetin den de sual olmaz da benim takıldığım nokta ben ve bazı insanlar Eyyüb peygamberin torunu mu da ne kadar doğru da olsa mümin de olsa burnu pislikten çıkmıyor kimi insanlarda her türlü haram kötülük ahlaksızlık olsada ayağına taş değmiyor 

mesela ben Muhammed peygamberin yetim olduğunu çeşitli sıkıntılar çektiğini kuran ve hadisler belirtiyor diye biliyorum 

yine hadis ve ayetler yetimin malını yemeyin kötülük etmeyin onların koruyucusu Allah dır gazabı ile karşılaşırsınız diyor diye biliyorum ben yetim ve öksüzüm kimsem de yok eskiden mazlum da takılırdım ama emin ol benim malımı da yediler etmedikleri kötülük de kalmadı ama bu insanların ayağına taş dahi degmezken benim burnum pislikten çıkmadı Allah’ın ilahi adaletini göremediğim için de bana ikiyüzlülük gibi geldi ben de isyan bayrağı çektim çevrem de ben den bin kat daha kötü durumda yetim ve öksüzler var 

örneğin Muhammed peygamberin güneş rahatsız etmesin diye sürekli tepesin de gezen bir bulut dahi var hatta bir yahudi bilğini bunu görüp Müslüman olmuş

o nasıl yetim ve öküszlük çekmiş yada bizim günahımız ne anlamıyorum adam peygamber en büyük sıkıntıyı onun çekmesi lazım ama bizimkinin yanında incir çekirdeğini doldurmaz

bir de adem ve Havva’nın yasak elmayı yemesi bir metafor bunun anlamı da birbirlerini çıplak görmeleri ile şehvetlerinin

uyanması yada direk cima etmeleri diye biliyorum ben 

açıkcası öyle şeyler yaşadım ki hiçbir şey tat vermiyor cennette ki en büyük nimet Allah ı görmek imiş onun nasıl birşey olduğunu bilmiyorum ama onun dışında cennet de ilğimi çeken birşey yok

16 saat önce, Frankenstein yazdı:

Bak,incil,tevrat insanlar tarafından degistirilmistir ve içlerindeki bilgi de kuranda olan bilgiden daha kısıtlıdır.Yani indirildiği devirlere hitap ediyordular,Kuransa hem indirildiği devire hitap ediyordu,hem de şimdiki devrimize hitap etmekte.

Gelelim soruna,hayır,tabiiki şimdiki insanlık eski araplarla aynı değildir.Burada bilinmesi gereken şey Kuran her asrın fehmine uyğun anlaşılma özelliğindedir.İnsanların anlama kapasiteleri ve ihtiyaçları yanında siyasi,kulturel,coğrafi və sosyal faktörlerin etkisi söz konusu dur.Zaten evrensel olduğu söylenen kitap için de bu faktörlerin etkisi kaçınılmazdır.Bu nedenle bazı vahiylerde muhatapların anlayabilecegi ve her mertebeden insanı tatmin edecek şekilde açık ve yakın ifadeler kullanilirken,bazılarında da teşbihler ve yoruma açık anlatımlar söz konusudur.Dolayisiyla dinamik bir yapıya sahip olan ilahi mesajdan herkesin kendi kabiliyet ve anlayışı ölçüsünce faydalanma imkanı bulunmamaktadir.Mesela Enbiya suresinde 32.ayette:"Biz gökyüzünü korunmuş bir tavan yaptık..."buyruluyor.Kuranin ilk muhataplarina göre kuranın korunmasi cin ve şeytanların melei alada olup bitenden haberdar olmamalarıni engellemesi demekti,halbuki günümüzde dünyayı saran atmosferin hayata verecek ışık və gök cisimlerinden korunmuş olması demek.Umarim anlata bilmisimdir

7 dakika önce, Frankenstein yazdı:

Eyvallah kardeşim senin iyi niyetin den de sual olmaz da benim takıldığım nokta ben ve bazı insanlar Eyyüb peygamberin torunu mu da ne kadar doğru da olsa mümin de olsa burnu pislikten çıkmıyor kimi insanlarda her türlü haram kötülük ahlaksızlık olsada ayağına taş değmiyor 

mesela ben Muhammed peygamberin yetim olduğunu çeşitli sıkıntılar çektiğini kuran ve hadisler belirtiyor diye biliyorum 

yine hadis ve ayetler yetimin malını yemeyin kötülük etmeyin onların koruyucusu Allah dır gazabı ile karşılaşırsınız diyor diye biliyorum ben yetim ve öksüzüm kimsem de yok eskiden mazlum da takılırdım ama emin ol benim malımı da yediler etmedikleri kötülük de kalmadı ama bu insanların ayağına taş dahi degmezken benim burnum pislikten çıkmadı Allah’ın ilahi adaletini göremediğim için de bana ikiyüzlülük gibi geldi ben de isyan bayrağı çektim çevrem de ben den bin kat daha kötü durumda yetim ve öksüzler var 

örneğin Muhammed peygamberin güneş rahatsız etmesin diye sürekli tepesin de gezen bir bulut dahi var hatta bir yahudi bilğini bunu görüp Müslüman olmuş

o nasıl yetim ve öküszlük çekmiş yada bizim günahımız ne anlamıyorum adam peygamber en büyük sıkıntıyı onun çekmesi lazım ama bizimkinin yanında incir çekirdeğini doldurmaz

bir de adem ve Havva’nın yasak elmayı yemesi bir metafor bunun anlamı da birbirlerini çıplak görmeleri ile şehvetlerinin

uyanması yada direk cima etmeleri diye biliyorum ben 

açıkcası öyle şeyler yaşadım ki hiçbir şey tat vermiyor cennette ki en büyük nimet Allah ı görmek imiş onun nasıl birşey olduğunu bilmiyorum ama onun dışında cennet de ilğimi çeken birşey yok

Dostum,HZ.Peygamber s.a.s diyorki,dünyanın ALLAHin gözünde sinek kanadi kadar değeri olsaydı kafirlere bir yudum su bile icirmezdi, yani burdan oyle cikiyorki,insanların yaptiklari kötülüklere rağmen başlarına hep iyilik geliyorsa,bu ALLAHin ona olan gazabinin işaretidir,sevgisinin değil,ALLAH olenlerine rahmetiyle muamele etsin,sana da sonsuz sabrindan ve nurundan bir parça versin,ve seni hidayet üzere etsin.Sen haşa Peygamberin çektikleri bizim cektiklerimize yaklasamaz dedin,senin başına peygamberin başına gelenler gelseydi emin ol ki bu inansızlığın yüzünden intihar ederdin,İlk önce babasını,sonra annesini,sonra amcasını,hayatı boyu 6 çocuğunu kendi eliyle mezara koydu,defalarca taşlandi,sövüldü,kovuldu,ana yurdundan sürgün edildi.hickimse ona inanmadı,yanlız kaldı.Ama kuvvetli imanının sayesinde Hz Peygamber ayakta kaldı ve bu hayata tutundu ve İslamı en güzel şekilde yüceltti(ALLAHin yardımıyla tabii)Yani hiçbir zaman başına gelenler yüzünden ALLAHa küsme,ona sövme,bu sıkıntılar senin ALLAHa donmen icin,ondan uzaklasman için değil.Yılma kardeşim,bu boş ateizm düşuncelerinin seni ezmesine,etkisi altına almasına izin verme.Her zorluktan sonra bir kolaylik vardır,ALLAH seni razı edecek,yeterki ona dön.

Hz Adem Hz Havva meselesi sadece yasak elmanın yenilmesi ile ilgilidir,yasak elmayı yedi ve avret yerleri bir birine göründü,ama cima ile ilgili hicbir soylenti gerçek degildir.Bunlar boş ateist zirvalaridir sadece.Esen kal