Jump to content

Kurani Kerim ve bigbang teorisi

mucahit

Recommended Posts

38 dakika önce, mucahit yazdı:

sen başta birini tasdik etmedigin icin zincir misalı devamini da kabul etmiyorsun.Bunlari kabul ettiğin zaman seninle istediğin kadar sohbet ede biliriz.Aksi takdirde uzatmanin bir anlamı kalmayacaktır.

birbiriyle çelişen, bilim ve mantıkla alakası olmayan uydurmaları kabul etmek için bir sebep yoktur.

senin gibi müslümanlar her şeyi bildiği kibrine kapıldıkça, gidebilecekleri en ileri nokta, başkalarının düşünerek keşfettiği şeyleri internette kendilerine mal etmeye çalışmak olacaktır tabiki. 

7 saat önce, reichminister yazdı:

birbiriyle çelişen, bilim ve mantıkla alakası olmayan uydurmaları kabul etmek için bir sebep yoktur.

senin gibi müslümanlar her şeyi bildiği kibrine kapıldıkça, gidebilecekleri en ileri nokta, başkalarının düşünerek keşfettiği şeyleri internette kendilerine mal etmeye çalışmak olacaktır tabiki.

Mantık hataları sadece gözüyle okuyanlar için,beyninle okumaya çalışsan hakikati idrak edersin.Neyse,uzatmak istemedigimi belirtmistim.

15 saat önce, mucahit yazdı:

Şu anda biraz işlerim var kardeşim,bitireyim,bitirince,insALLAH senin iman etmen için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum.

Merhaba kardes,biraz izah etmeye calisacagim insAllah.

oncelikle birisi evreni yaratacaksa bu yaraticinin boyle buyuk bir isi basarma kudretine sahip olmasi onun hicbirseye ihtiyacinin olmamasi kanaatine getirir degilmi?Yani birisinin henuz hicbirsey yokken,yokluktan bu kadar seyi ve butunuyle  evreni yaratmasi onun acik bir sekilde bu zaatin hicbirseye ihtiyac duymadigini gosterir ve kudretini beyan eder degilmi??hem ayrica bi dusun sen bir ilah olarak baska birilerine ve ya baska seylere muhtac olan,tek bir seyden olsa dahi aciz olan bir ilah istermiydin?istemezdin tabi,kimse istemez.Dusunsene herseyi yapa biliyor ama yagmur yagdiramiyor.Bu Ilahlik iddasinda bulunan bir varligin en ufak seyden olsa dahi acizligini gosterir ki aciz olan biri asla ve kat a ilah olamaz.Sence birileri baska birine senin iki baban var dese o adam bu adami ne yapar?linc eder degilmi?yani bir cocugun yaratilisnda ikinci bir adami baba olarak ortak almazken,nasil koskoca evrenin yaratilisini yuce Allahla beraber ikinci bir ilaha isnad ede biliriz?akil kari degil degilmi?iste bu yuzden Allah Eheddir(yani tek)

gelelim ilk once semavi dinlerden ikisi olan yahudilik ve hiristiyanliga

-Hiristiyanlik inancinda ilah 3 tur:1.bir surete sigdiramadiklari Allah,2.Allahin karisi hz.Meryem(hasa) ve 3.Allahin oglu hz.Isa(hasa)

simdi yukarida soyledigimiz teklik kaidesine bu inancin ne kadar aykiri oldugunu uzun uzun anlatmaya ihtiyac yok zannederim.

-Yahudilik inancina gelelim.Bu inancta hemen hemen hiristiyanlikla benzer.Burada da iki ilah soz konusu:1.yine surete giydiremedikleri Allah,2.yine Allahin oglu hz.Uzeyir(hasa ve kella).Burada da Allahin yanina ikinci bir ilah koyuldugu icin bu inancta teklik kaidesine aykiridir.

*bu inanclar ilk yaratildiklarinda kitaplarinda Allahin birlgi teblig ediliyordu.Sonradan menfaatci ve nefsini ilah edinmis sozde din alimleri tarafindan tahrife maruz kalmis ve namaz,hac,zekat ve s gibi nefse agir gelen ilahi emriler cikartilmistir.

bunu iyice oku kardesim.Bi itirazin ve sorun varsa soyle kardesim elimden geldigince cevaplamaya calisayim.Sonra ateizm ve benzeri dinleri konusuruz insAllah.

8 saat önce, mucahit yazdı:

Mantık hataları sadece gözüyle okuyanlar için,beyninle okumaya çalışsan hakikati idrak edersin.Neyse,uzatmak istemedigimi belirtmistim.

düşünmekten ürken birisi her zaman bahaneler öne sürer. din konularında ele alınan tarihi gerçekliklerdir, senin kişisel yorumlamaların hiçbir şey ifade etmiyor, tarihsel gerçekleri bırakıp keyfi yorumları ele alacak olsak insan sayısı kadar islam versiyonundan, hangisini kast ettiğini kendin bile anlayamazsın.

sen yine sabaha kadar "aslında" ne anlatmak istediğiyle ilgili kendi yorumlarını yapabilirsin, önemli değil, çünkü gerçeklik orda ne yazdığıdır, sen kendi yorumun geçerli olsun istersen kendi yolunu kurabilirsin, tutan yok. sana göre çok eşlilik, cariyelik, kölelik, cihat, namaz, hac vs. vs. bütün her şeyin aşırı bilimsel sebepleri olabilir, anormal bir şey değil, ama sana göre olabilir işte, gerçekliği ciddiye alan, bilimi, akıl ve mantığı kendisine rehber edinmiş bir insandan aynısını beklemek kendini komik duruma düşürmek olur.

1 saat önce, reichminister yazdı:

düşünmekten ürken birisi her zaman bahaneler öne sürer. din konularında ele alınan tarihi gerçekliklerdir, senin kişisel yorumlamaların hiçbir şey ifade etmiyor, tarihsel gerçekleri bırakıp keyfi yorumları ele alacak olsak insan sayısı kadar islam versiyonundan, hangisini kast ettiğini kendin bile anlayamazsın.

sen yine sabaha kadar "aslında" ne anlatmak istediğiyle ilgili kendi yorumlarını yapabilirsin, önemli değil, çünkü gerçeklik orda ne yazdığıdır, sen kendi yorumun geçerli olsun istersen kendi yolunu kurabilirsin, tutan yok. sana göre çok eşlilik, cariyelik, kölelik, cihat, namaz, hac vs. vs. bütün her şeyin aşırı bilimsel sebepleri olabilir, anormal bir şey değil, ama sana göre olabilir işte, gerçekliği ciddiye alan, bilimi, akıl ve mantığı kendisine rehber edinmiş bir insandan aynısını beklemek kendini komik duruma düşürmek olur.

Ben bir ateiste daha ilk cumlede hz.Musa as in asasiyla denizi yarma mucizesi gibi mucizeleri misal getirerek onu inandirmaya calismanin cok yanlis oldugunu savunuyorum.yani ben sana namazin,haccin,cihadin bilimsel sebepleri oldugunu soylemedim hicbir yerde.Dogru,namazin,orucun bilimsel faydalari oldukca fazla,islam kaidelerine gore evlilik hayati yasamanin,evlilik ve mutluluk acisindan cok faydalarinin olmasi da bir gercek.ama ben bilimsel mucizelere bile bir arguman bulmaya calisan adamlari boyle seylerle inandirmaya calismayi cok aptalca buluyorum.siz ayeti dogru anlayarak bana bu argumanlari getirirseniz,iste orada sorgularim.Ama biri kalkip bana ayette Allah gokler yere dusmesin diye daglari yarattim diyor derse iste o zaman onun bana sundugu argumanlari dusunmek bir yana kalsin,dinlemem bile.ayette Allah sizi sarsmasin diye buyururken,gokler yere dusmesin diyor ifadesini arguman olarak kullanmak benim degil,gercektende sizlerin dusunmekten urkmeniz neticesini benim icin soyleme hakki veriyor.Ben ayetleri dogru bir sekilde anladiginiz zaman bana soylediginiz argumanlari memnuniyyetle sorgularim.Tabi anlarsaniz.

1 saat önce, mucahit yazdı:

yani ben sana namazin,haccin,cihadin bilimsel sebepleri oldugunu soylemedim hicbir yerde

tekrar oku mesajımı bakalım sen öyle dedin yazıyor mu. hep aynı hata. müslümanlar bilimde geri kaldı diyince de 3 tane bilim adamı örnek veriyordun. karşı tarafın demek istediğini anlayamıyorsun bile maalesef. 

20 saat önce, mucahit yazdı:

Sen cahilliğinle Kuranı anlayamadigin için,gene dağlar gök yere duşmesin diye yaratildi deyip duruyorsun ve ben her defa bunu duymaktan inan çok yoruldum.Benim sohbeti sonlandirma sebebim,senin ve arkadaslarinin dediklerimi,izah ettiğim ayetleri hiçe sayarak gene aynı şeyleri söylemenizden ireli geliyor.

Egonuzu bir tarafa atip,aklinizla düşünmeye başladığınızda ve aynı şeyleri tekrar-tekrar aynı şeyleri soylememeyi ogrendiginizde sohbeti devam edə bilirsiz.Hoşçakal

30 ve 31 nolu ayetleri arka arkaya okuyalım,

Kâfirler, göklerin ve yerin bir bütün olduğunu, sonra bizim onları ayırdığımızı görmediler mi? 1  Ve biz her canlıyı sudan yarattık. O zaman inanmayacaklar mı?

Ve onları sarsmasınlar diye yeryüzüne sağlam dağlar yerleştirdik ve yollarını bulabilsinler diye orada geniş yollar yaptık.

ve onları sarsmasinlar....

kimler sarsmasinlar?

yer ve gök.

Nasıl sarsar yer ve gök?

carpmayla ve sürtmeyle.

dağlar ne işe yarayacak peki?

gökyüzünün yere düşmesine, çarpmasına engel olacak.

Bilmem anlatabildim mi?

deprem falan senin uydurman. 

Ha öyle olmuş, yani deprem için yaratılmış olduklar yazsa ne farkeder?

hiçbir şey.

20 saat önce, mucahit yazdı:

İnanmak isteyene sivri sinek bile yeter

Büyük ihtimal hepsi birer dindar. 

Doğru cümle anlamak isteyene olacak.

İnanmak için dersen olmaz. Her duyduğuna inanan insanlar değil, sorgulayan, araştıran insanların sayısı artmalı.  sivrisineke tapanlarin burnu hayvansal gübreden çıkmaz.

30 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Büyük ihtimal hepsi birer dindar. 

Doğru cümle anlamak isteyene olacak.

İnanmak için dersen olmaz. Her duyduğuna inanan insanlar değil, sorgulayan, araştıran insanların sayısı artmalı.  sivrisineke tapanlarin burnu hayvansal gübreden çıkmaz.

Ey gafil,sivrisinege tapdığımı söylediğim bir delil getir bana,şu anda senden özür dileyeceğim.Dilemezsem adam değilim.Günlerdir burada sana bir olan ALLAHı anlatıyorken bana bu lafı yakıştırman senin hangi seviyede olduğunu gösteriyor.Dediklerimi hiçe sayarak kendi gavurlugun yetmiyormuş gibi beni de gavur ilan ediyorsun,yazıklar olsun sana.Sen bu akılla bana düsünmeyi mi öneriyorsun?Bu ülkede senin gibi düsunen,sorgulayan insanlar cogalacaksa,ben nufuzun azalmasını daha üstün tutarım.

1 saat önce, reichminister yazdı:

tekrar oku mesajımı bakalım sen öyle dedin yazıyor mu. hep aynı hata. müslümanlar bilimde geri kaldı diyince de 3 tane bilim adamı örnek veriyordun. karşı tarafın demek istediğini anlayamıyorsun bile maalesef. 

Bana bak,buraya bir link bırakıyorum,yüce ALLAHa hamdolsun önüme bu videoyu çıkardı.Çünki size ne kadar cevap versem bile bu anlamamazlığınız beni usandıriyor.Burada benim bilmediğim,sizin sorularinıza ışık tutan cevaplar var.Tüm bu bir hafta içinde benimle münazara tapan arkadaşlara söylüyorum,biraz olsun saygınız varsa sonuna kadar izleyin,ondan sonra konusalim.Bu videoda benim veremedigim bilim adamlarının isimleri,kitaplarında yazdıkları yazılar ve daha niceleri hakkında bilgi veirliyor.Bu da islam alimleri bunları neden söylemedi diyeninize gelsin,iste bu yazılar,hakikatler iğrenç islam düşmanları tarafından saklanmaya çalışıldı. Buyurun:https://vt.tiktok.com/ZS8Kchdbs/

1 saat önce, Deadanddark yazdı:

30 ve 31 nolu ayetleri arka arkaya okuyalım,

Kâfirler, göklerin ve yerin bir bütün olduğunu, sonra bizim onları ayırdığımızı görmediler mi? 1  Ve biz her canlıyı sudan yarattık. O zaman inanmayacaklar mı?

Ve onları sarsmasınlar diye yeryüzüne sağlam dağlar yerleştirdik ve yollarını bulabilsinler diye orada geniş yollar yaptık.

ve onları sarsmasinlar....

kimler sarsmasinlar?

yer ve gök.

Nasıl sarsar yer ve gök?

carpmayla ve sürtmeyle.

dağlar ne işe yarayacak peki?

gökyüzünün yere düşmesine, çarpmasına engel olacak.

Bilmem anlatabildim mi?

deprem falan senin uydurman. 

Ha öyle olmuş, yani deprem için yaratılmış olduklar yazsa ne farkeder?

hiçbir şey.

Ey kafir,İslam dini kafire bile kafir deme diyor,ama sen benim sinirlerimi bozuyorsun,ya sen ne kadar cahil ve sözanlamaz adamsın ya,kaç defa dedim ayeti doğru araştırmamış gelip benim asabımı bozma diye.Sarsmasinlar diye yazmışsın gene,ya bu "lar" ekini nereden buluyorsun anlamiyorumki.İlla yer ile gök anlamı çiksin diye sonuna "lar"eklemen seni hakli cikarmaz.Bunu anla artık.Her yer meal,tefsir dolu.Hicbirinde sarsmasinlar diye birşey yok,sarsmasın var,yani yer onları,yani insanları sarsmasin diye geçiyor hepsinde.Bre gafil,bu palavralarla,ayetleri istediginiz gibi degistirmekle kendinizi hakli çıkarıyor zannediyorsunuz,ama kendinizi rezil ediyorsunuz.Bıktim sizin bu yalanlarınızdan,kendini akilli zanneden arkadaşlarının senin bu plavaralarini desteklemesine hic sasmiyorum zaten.ALLAHin cahili, zırvalayacaksan seninle hic muhatap bile olmayalim.

Ey gafil,sivrisinege tapdığımı söylediğim bir delil getir bana,şu anda senden özür dileyeceğim.Dilemezsem adam değilim.Günlerdir burada sana bir olan ALLAHı anlatıyorken bana bu lafı yakıştırman senin hangi seviyede olduğunu gösteriyor.Dediklerimi hiçe sayarak kendi gavurlugun yetmiyormuş gibi beni de gavur ilan ediyorsun,yazıklar olsun sana.Sen bu akılla bana düsünmeyi mi öneriyorsun?Bu ülkede senin gibi düsunen,sorgulayan insanlar cogalacaksa,ben nufuzun azalmasını daha üstün tutarım.

Lâtife yapmıştım,

Sen anlamamışsın. Belliki anlayışın bayağı kıt.

Demem odurki inanmak istedikten sonra insan sivrisinege bile tapabilir.

Bunu senin yorumun söylüyor zaten. 

İnanmak isteyene sivrisinek saz oluyor dedin ya, iste oradan çıkan sonuç bu.

52 dakika önce, mucahit yazdı:

Ey kafir,İslam dini kafire bile kafir deme diyor,.....

Dert değil, bana her zaman kâfir diyebilirsin. Gurur duyarim.

52 dakika önce, mucahit yazdı:

Ey kafir,İslam dini kafire bile kafir deme diyor,ama sen benim sinirlerimi bozuyorsun,ya sen ne kadar cahil ve sözanlamaz adamsın ya,kaç defa dedim ayeti doğru araştırmamış gelip benim asabımı bozma diye.Sarsmasinlar diye yazmışsın gene,ya bu "lar" ekini nereden buluyorsun anlamiyorumki.İlla yer ile gök anlamı çiksin diye sonuna "lar"eklemen seni hakli cikarmaz.Bunu anla artık.Her yer meal,tefsir dolu.Hicbirinde sarsmasinlar diye birşey yok,sarsmasın var,yani yer onları,yani insanları sarsmasin diye geçiyor hepsinde.Bre gafil,bu palavralarla,ayetleri istediginiz gibi degistirmekle kendinizi hakli çıkarıyor zannediyorsunuz,ama kendinizi rezil ediyorsunuz.Bıktim sizin bu yalanlarınızdan,kendini akilli zanneden arkadaşlarının senin bu plavaralarini desteklemesine hic sasmiyorum zaten.ALLAHin cahili, zırvalayacaksan seninle hic muhatap bile olmayalim.

Ben 1400 sene evvelinde yaşıyorum. Bana böyle bir ayet inmiş dediler. Bende böyle anladım. Tanrının terkettiği yerde yaşıyorum. Arastirmaya imkanım yok.  Birilerine soracağım belki ama onların doğru anladigindan nasıl emin olacağım. Her kafadan farklı bir ses çıkma ihtimalli bir durum oluşturmuş yüce tanrı.

49 dakika önce, mucahit yazdı:

Bu videoda benim veremedigim bilim adamlarının isimleri,kitaplarında yazdıkları yazılar ve daha niceleri hakkında bilgi veirliyor.Bu da islam alimleri bunları neden söylemedi diyeninize gelsin,

yine işine geldiği gibi anlayıp verdiğin bir cevap. alakasız.

bak ben daha önceki iletimde ne yazmışım aşağıya alıntılıyorum :

On 04.05.2023 at 18:10, reichminister yazdı:

Tekrar söylersem belki daha iyi anlaşılır. hiç kimse "müslüman olup da bilimde bir şey ortaya koyan insan yoktur" demiyor, sen sanki böyle diyoruz gibi anlayıp tarihten bireysel örnekler vererek haklı çıktığın zannına kapılıyorsun. 

okumuyorsun ki, sadece işine gelene bakıyorsun, işine gelmeyince okumuyorsun bile. komple bu halde olmanızın sebebi de bu zaten. çok iyi cevap verdin gerçekten, biz diyorduk ki bir tane bile müslüman bilimci yoktur.

54 dakika önce, mucahit yazdı:

iste bu yazılar,hakikatler iğrenç islam düşmanları tarafından saklanmaya çalışıldı.

büyük resmi görmüşsün :) 

ilginçtir, nasıl islam düşmaları bunlar da müslümanların bulduğu şeyleri müslümanlardan saklamaya çalışabiliyorlar, yoksa o zamanki müslümanlar bu buluşlara sahip çıkmamış mı, "meleklerin bacaklarına bakıyorlar" deyip yıktırdıkları rasathane gibi bu yeni fikirlerin islama ters düşeceğine inanıp bu buluşları kenara mı atmışlar yoksa? yok canım, daha neler, hiç sanmıyorum :) 

56 dakika önce, mucahit yazdı:

,İslam dini kafire bile kafir deme diyor

yine kendi düşünceni dine mal ediyorsun. yahu bu kadar kendinden şey katacaksan sen kendi dinini kur olsun bitsin.

Alıntı

Haram aylar çıkınca, inanmayanları bulduğunuz yerde öldürün, esir alın, kuşatın ve onları her geçit yerinde gözetleyin.

islam böyle diyor ve gayet de açık, kimsenin açıklama yapmak için 40 takla atmasına gerek yok.

15 dakika önce, reichminister yazdı:

yine kendi düşünceni dine mal ediyorsun. yahu bu kadar kendinden şey katacaksan sen kendi dinini kur olsun bitsin.

islam böyle diyor ve gayet de açık, kimsenin açıklama yapmak için 40 takla atmasına gerek yok.

1.Ya hu sen benim dediklerimin hiçbirine cevap yazmiyorsunki,neden ayeti tahrif ettigini,bunu nereden buldugunu,ayetten bu anlamı nasil çıkardığını.Hicbirini soylemiyorsun ve beni dine yeni şeyler katmakla itham ediyorsun.Tabi cevabinın olmaması gayet normal.Sen islam hakkında hicbirsey bilmiyorsun,bildiklerini de yanlış biliyorsun,iste bu yüzden hakikatleri katkı olarak goruyorsun.

Ayrıca,insanı cennete ve ya cehenneme atmak bizim işimiz değil,ALLAHla onun arasında bir mesele.Yani onlara kafir demek bize bir fayda saglamaz.Hemde islam saygı dinidir,saygısızlıgı kabul etmek.O ayet kafirler islamın yayılmasına mani olduğu içindir,tabiiki islamın önünde duran herkesin kellesi uçmaya mahkumdur.

2.Anladığın dilden konusalim o zaman,ey kafir,ayrıca o kadar itirazlarimi ve hatalarını birakip buna takilman,senin ne kadar saygidan anlamaz biri olduğunu açık şekilde beyan ediyor.Zaten senin bugün ALLAHI karşına almanın en büyük sebebi boyle,küçük ve önemsiz şeylere boş vakit harcayip,esas meseleleri göz ardı etmenidir.ALLAH hidayet versin,ne diyeyim

36 dakika önce, reichminister yazdı:

yine işine geldiği gibi anlayıp verdiğin bir cevap. alakasız.

bak ben daha önceki iletimde ne yazmışım aşağıya alıntılıyorum :

okumuyorsun ki, sadece işine gelene bakıyorsun, işine gelmeyince okumuyorsun bile. komple bu halde olmanızın sebebi de bu zaten. çok iyi cevap verdin gerçekten, biz diyorduk ki bir tane bile müslüman bilimci yoktur.

büyük resmi görmüşsün :) 

ilginçtir, nasıl islam düşmaları bunlar da müslümanların bulduğu şeyleri müslümanlardan saklamaya çalışabiliyorlar, yoksa o zamanki müslümanlar bu buluşlara sahip çıkmamış mı, "meleklerin bacaklarına bakıyorlar" deyip yıktırdıkları rasathane gibi bu yeni fikirlerin islama ters düşeceğine inanıp bu buluşları kenara mı atmışlar yoksa? yok canım, daha neler, hiç sanmıyorum :) 

Bana bak,ey kafir,sen eski bir yazında bana dedinki,islam alimleri neden kuranda bunlar yazmistiysa neden bunlari ortaya cikarmamistilar.Bende simdi sana bunun açık bir delilini gösterdim.Onca islam aliminin ismi geçiyor orada onudami görmezsin ey kafir?Hemde şimdi onlar kesfetti diye bilinen alimlerden daha once.Tabi ALLAHın kitapları olan İncil,Zebur ve Tevratı değistirdiler,insan kitabında olan bilgilerimi,saklayamiyacaklar?İnanmiyorsan,inanmıyorum de konuyu kapat.Boş laflar yapmaya hiç lüzum yok

Şu an, mucahit yazdı:

Bana bak,ey kafir,sen eski bir yazında bana dedinki,islam alimleri neden kuranda bunlar yazmistiysa neden bunlari ortaya cikarmamistilar.Bende simdi sana bunun açık bir delilini gösterdim.Onca islam aliminin ismi geçiyor orada onudami görmezsin ey kafir?ALLAHın kitapları olan İncil,Zebur ve Tevratı değistirdiler,insan kitabında olan bilgilerimi,saklayamiyacaklar?İnanmiyorsan,inanmıyorum de konuyu kapat.Boş laflar yapmaya hiç lüzum yok

40 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Dert değil, bana her zaman kâfir diyebilirsin. Gurur duyarim.

Ben 1400 sene evvelinde yaşıyorum. Bana böyle bir ayet inmiş dediler. Bende böyle anladım. Tanrının terkettiği yerde yaşıyorum. Arastirmaya imkanım yok.  Birilerine soracağım belki ama onların doğru anladigindan nasıl emin olacağım. Her kafadan farklı bir ses çıkma ihtimalli bir durum oluşturmuş yüce tanrı.

Yine Einsteinden misal vereyim,onun karadeliklerin varlığını ortaya atmasiyla,Kuranın ve ya bir müslüman alimlerin boyle bilgileri iddia etməsi tamamen aynı burada.Ama birine,oyle olduğunu nereden bileceğim soruyorsunuz,digerine eyvAllah.Halbuki ikiside arastirmayla tasdik edilene kadar gerçekligi bilinmiyordu.

55 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Lâtife yapmıştım,

Sen anlamamışsın. Belliki anlayışın bayağı kıt.

Demem odurki inanmak istedikten sonra insan sivrisinege bile tapabilir.

Bunu senin yorumun söylüyor zaten. 

İnanmak isteyene sivrisinek saz oluyor dedin ya, iste oradan çıkan sonuç bu.

Müslumanlar kara mizahtan hic hoşlanmazlar(gerçek müslumanlar).Senin gibi bir kafir için bu sade birşey gibi gelebilir,ama bizim için inandığımız şeyler hakkında en ufak şaka bile ateşle barut iliskisi yaratır.Bende mizahi çok severim,ama latife kişiye göre degisir.Baska ortamlarda da yanlış adama yanlış espriyi yaparsin,bi bakarsin yatiyorsun yerde.Bu yüzden latife yaparken dikkatli olmanı oneririm

Yine Einsteinden misal vereyim,onun karadeliklerin varlığını ortaya atmasiyla,Kuranın ve ya bir müslüman alimlerin boyle bilgileri iddia etməsi tamamen aynı burada.Ama birine,oyle olduğunu nereden bileceğim soruyorsunuz,digerine eyvAllah.Halbuki ikiside arastirmayla tasdik edilene kadar gerçekligi bilinmiyordu.

Einstein, Weller, Schwarzschild,Hawking ve niceleri...bunlar önemli isimler. Adamlar hele toplanın ümmeti dindarlar size birşey anlatacağım dememiş. Matematik var, fizik var, gözlemler, deneyler var..

Einstein zaten ışığın kütle çekiminden görelilik babında etkilendiğini gösterdi. 

Şimdi madem ışık bükülen uzay dokusunda kıvriliyor neden çok büyük kütleli bir cisim üzerine düşen ışığı kendi etrafında dönecek şekilde hapsetmesin?

Yanıldı mı!

Hayır önce cygnusx1 radyo teleskobuyla farkedildi sonra yakın zamanda iki farklı süper kutleliyi fotografladilar.

Peki meleklerin fotoğrafı ne zaman çekilecek sence?

2 saat önce, mucahit yazdı:

1.Ya hu sen benim dediklerimin hiçbirine cevap yazmiyorsunki,neden ayeti tahrif ettigini,bunu nereden buldugunu,ayetten bu anlamı nasil çıkardığını.Hicbirini soylemiyorsun ve beni dine yeni şeyler katmakla itham ediyorsun.Tabi cevabinın olmaması gayet normal.Sen islam hakkında hicbirsey bilmiyorsun,bildiklerini de yanlış biliyorsun,

diyanet.gov.tr sayfalarının birinden olduğu gibi alınmış ayet alıntısına "tahrif etmişsin" dedin, altında "gayet de açık" dışında bir şey bile yazmadığı halde, ayetin anlamı ile ilgili tek bir yorum yazılmadığı halde "bu anlamı nasıl çıkardın" dedin. 

Ben özellikle kendi yorumumu katmadığım halde İftira atıp, Yalan söyleyip, üstüne bir de sonunda pişkin pişkin sen bir şey bilmiyorsun demeye kalkarsan işte orda hadsizlik sınırını aştın, ukalalıkta hızla yol alıyorsun demektir.

şunu bil ki, herhangi bir konuda üste çıkayım diye bu kadar alçalanı, hiçbir yerde adam yerine koyup muhattap almazlar. artık ben de almam, son yorumun nasıl bir terbiyesizliğe sahip olduğunu gösterdi çünkü.

Alıntı

Kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (İman edip) Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün; hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.

Normalde önceki iletiye ek olarak bu ayeti eklemeyi düşünüyordum. ama senin, sırf son mesajı atmış olmak için her iletiden sonra alakalı alakasız aklına ne gelirse doldurduğunu görünce vazgeçtim. 

onun yerine en sona şu ana dek gördüğüm en marjinal oksimoronu koymaya karar verdim. sen yine rastgele cevapla bir şeyler, her şeye bir bahane bulabildim diye kendini pışpışlarsın. ben ise dediğim gibi, son densizliğinden sonra kâle almam.

2 saat önce, mucahit yazdı:

Hemde islam saygı dinidir,saygısızlıgı kabul etmek.O ayet kafirler islamın yayılmasına mani olduğu içindir,tabiiki islamın önünde duran herkesin kellesi uçmaya mahkumdur.

5 saat önce, Deadanddark yazdı:

Einstein, Weller, Schwarzschild,Hawking ve niceleri...bunlar önemli isimler. Adamlar hele toplanın ümmeti dindarlar size birşey anlatacağım dememiş. Matematik var, fizik var, gözlemler, deneyler var..

Einstein zaten ışığın kütle çekiminden görelilik babında etkilendiğini gösterdi. 

Şimdi madem ışık bükülen uzay dokusunda kıvriliyor neden çok büyük kütleli bir cisim üzerine düşen ışığı kendi etrafında dönecek şekilde hapsetmesin?

Yanıldı mı!

Hayır önce cygnusx1 radyo teleskobuyla farkedildi sonra yakın zamanda iki farklı süper kutleliyi fotografladilar.

Peki meleklerin fotoğrafı ne zaman çekilecek sence?

Yahu melekleri sokma araya.Konuyu degistirmeye çalışıyorsun.Bu adamlar da(ALLAH onlardan razı olsun)uzayın genişledigini ve saire gibi şeyleri aynen einsteinin dediği gibi öngördüler.1929 da da Hubble teleskopu sayesinde bu tasdiklendi.Evet aynı vaka.Birisi öngörüyor,araştırmalar tasdik ediyor.Bu kadar basit.Ama dedigim gibi konuyu saptırma,sen meleklerin kameraya düşmesinin imkansız olduğunu bildiğin için bununla kendini hakli çıkarmaya çalışıyorsun,ama konumuz bilimsel,melekleri buraya alet etmek hiç doğru bir yaklasım değil.

6 saat önce, reichminister yazdı:

diyanet.gov.tr sayfalarının birinden olduğu gibi alınmış ayet alıntısına "tahrif etmişsin" dedin, altında "gayet de açık" dışında bir şey bile yazmadığı halde, ayetin anlamı ile ilgili tek bir yorum yazılmadığı halde "bu anlamı nasıl çıkardın" dedin. 

Ben özellikle kendi yorumumu katmadığım halde İftira atıp, Yalan söyleyip, üstüne bir de sonunda pişkin pişkin sen bir şey bilmiyorsun demeye kalkarsan işte orda hadsizlik sınırını aştın, ukalalıkta hızla yol alıyorsun demektir.

şunu bil ki, herhangi bir konuda üste çıkayım diye bu kadar alçalanı, hiçbir yerde adam yerine koyup muhattap almazlar. artık ben de almam, son yorumun nasıl bir terbiyesizliğe sahip olduğunu gösterdi çünkü.

Normalde önceki iletiye ek olarak bu ayeti eklemeyi düşünüyordum. ama senin, sırf son mesajı atmış olmak için her iletiden sonra alakalı alakasız aklına ne gelirse doldurduğunu görünce vazgeçtim. 

onun yerine en sona şu ana dek gördüğüm en marjinal oksimoronu koymaya karar verdim. sen yine rastgele cevapla bir şeyler, her şeye bir bahane bulabildim diye kendini pışpışlarsın. ben ise dediğim gibi, son densizliğinden sonra kâle almam.

Ben arama motoruna hangi yönde yazarsam yazayım,diyanetin boyle bir mealine rastlamadım,link atsanda bir görsek o "lar" eki nereden geliyor.Kale almazsanda benim için hic problem değil,cunki senin söyledigin şeylerden ne kadar cahil olduğun anlasiliyordu zaten.Sen ayeti tahrif edeceksin,bu ayeti de curuttuk diye sevineceksin,bende senin bu zirvalarin karşısında seninle kibar konusacam öylemi?yok oyle yama.Ayetin linkini atarsan,bir daha konusuruz.Yoksa oyle ben Boyle gördüm,o oyle söyledi gibi şeylere karnimiz tok.Adam gibi ayeti tahrif etmeden,kendinden ek ilave etmeden itiraz ede biliyorsan et.Edemedigin zamanda kale almıyorum diyerek ortaliktan kaybolma.Yalanlarim tükendi de mertce.

3 saat önce, mucahit yazdı:

Ben arama motoruna hangi yönde yazarsam yazayım,diyanetin boyle bir mealine rastlamadım,link atsanda bir görsek o "lar" eki nereden geliyor

O ceviri bana ait mücahit.

Reichminister'in yorumlariyla benimkini karıştırdın sanirim.

Cok mu üzerine geldik bilemedim simdi.

İstersen hepsini baştan yeniden oku.

1 saat önce, Deadanddark yazdı:

O ceviri bana ait mücahit.

Reichminister'in yorumlariyla benimkini karıştırdın sanirim.

Cok mu üzerine geldik bilemedim simdi.

İstersen hepsini baştan yeniden oku.

Benim yanlışlıkla cevabı ona yazmam senin ayeti doğru çeviri yaptigini gostermez.Eger ona haksız yere yuklenseydim,özür dilerdim.Ama o da senin cevirini destekliyor nitelikte konusuyordu.Ceviri seninse ne ala,o zaman seninle devam edelim.O zaman sana soruyorum,bu ayeti bu halde nereden buldun,bir link atabiliyorsan at da oyle konusalim.Ya da kendin mi tercume etmeye calistin bilemiyorum.Ama her halükarda yapılan tercume yanlış ve hiçbir yerde Boyle bir tecumeye rastlamadım ben.Eger ayetin doğru haline,yani eksiz haline,sarsmasın diye geçen haline itirazin varsa,onu söyle,yoksa sende aradan çekil biraz sayınız azalsın.Kolaymi zannediyorsun 5-6 tane ateistin sorularini aynı anda cevaplamayi?Karistiriyor insan tabi.