Jump to content

Merhaba

admin

Recommended Posts

• Replies 101
  • Oluşturuldu
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sevgili Placebo;

Ben forumlarda 3 şeyden nefret ederim: :)

Birincisi; başlık kirliliğinden. Yani, sıkı sık ve gereksiz açılan içeriksiz başlıklarla forumun kirletilmesinden.

İkincisi; gereksiz uzun ve anlaması ağır mesajlarla yanıt verip insanı bayan yorumlardan. Üstelik bu mesajlarda soru üstüne soru sorup yanıt vermeye zorunlu bırakılmaktan.

Üçüncüsü de; Mesajlarda zorunlu olunmadığı halde bol miktarda teknik terimler, yabancı dilde bilimsel sözcükler kullanılarak sade ve herkesin anlayacağı dilden uzaklaşılmasından.

Saygıdeğer Evrensel-insan'ı bu saydıklarımdan tenzih ederim. Ve yapsa bile küsüşmem. :D

Evet, mesajlarda o üç şeyi ben de çok yorucu bulurum.Kendisini akıcı olarak okutmayan mesajları eğer elzem değillerse veya bana yönelik yazılmamışlarsa okumam...

Ama evrensel hocamın bundan sonra -hiç değilse bize karşı- yazarken, biraz daha alçakgönüllü davranıp anlaşılabilir bir dil kullanacağına inanıyorum.. :rolleyes:

Saygideger placebo;

Ama evrensel hocamın bundan sonra -hiç değilse bize karşı- yazarken, biraz daha alçakgönüllü davranıp anlaşılabilir bir dil kullanacağına inanıyorum.-placebo-

Seni "rahatlatmak" adina, yine bugun yazdigim bir cumleyi buraya aktarayim.

O halde bu farkındalığınızı aşikar kılan tefriklerde bulunun, sevgili dostum-jeryfletcher-

Yeri ve konusu geldikce, aklin sinirlarini zorlamamaya gayret ederek ve de ideolojik inancsal dogrulari "karsiya almamaya" dikkat ederek, o da olacak.

Bu konuda "sutten agzim yandigi icin, yogurdu ufleyerek yemek" durumundayim.B)

Benim dusuncelerimi taniyanlar, ne demek istedigimi algilayacaklardir.-e.i.-

evrensel-insan

Saygideger placebo;

Ama evrensel hocamın bundan sonra -hiç değilse bize karşı- yazarken, biraz daha alçakgönüllü davranıp anlaşılabilir bir dil kullanacağına inanıyorum.-placebo-

Seni "rahatlatmak" adina, yine bugun yazdigim bir cumleyi buraya aktarayim.

O halde bu farkındalığınızı aşikar kılan tefriklerde bulunun, sevgili dostum-jeryfletcher-

Yeri ve konusu geldikce, aklin sinirlarini zorlamamaya gayret ederek ve de ideolojik inancsal dogrulari "karsiya almamaya" dikkat ederek, o da olacak.

Bu konuda "sutten agzim yandigi icin, yogurdu ufleyerek yemek" durumundayim.B)

Benim dusuncelerimi taniyanlar, ne demek istedigimi algilayacaklardir.-e.i.-

evrensel-insan

Sana inanıyor ,sözlerine güveniyoruz eski değil eskimeyen dostumuz..

Zaten bu karmaşık sistem içerisinde bir çok acayiplikle uğraşırken, aklımızın sınırları yeterince zorlanmakta..Bi de sen zorlama.. :D

Saygideger placebo;

Zaten bu karmaşık sistem içerisinde bir çok acayiplikle uğraşırken, aklımızın sınırları yeterince zorlanmakta..Bi de sen zorlama-placebo-

Tamam, soz. Yalniz, her turlu yapilandirilmisligin insanoglu tarafindan nasil olusturuldugunun vasfina, bilincine ve farkina varmis bir beyin olarak, sizler; her konuda her turlu dusunce ve soru ile benim aklimin her turlu sinirini zorlayabilirsiniz.

Cunku aklin kendisine yapilandirilmislik olarak verilen her turlu olusturulmus sinirini asmis ve asmak icin yasam suren bir beynin dusuncesi icin, bu bir acilim saglayacak, ya da acilim saglanmis olanin detaylanmasina, aydinlanmasina ve netlesmesine, yardimci olacaktir.

Belki bu arada, benim de, aklin sinirini asamamis bir dusunce yonumu, beraberce bulur, ortaya cikaririz.

Bu konuda hep ben kendi kendimi sorgulayacak degilim ya, sizlerinde bu sorgulamada yardimi olmasi, en azindan, beni; benim disimdan bana sorgulatir.

Bunca yillik yasamimda, bana bu konuda destek olan (beni sorgulatan), simdiye kadar pek cikmadi.

Hep aklimin sinirlarini asmak icin, "kendi gobegimi kendim kestim."

Umarim bu site, bu konuda bana, bende yer birakacak bir ilki yasatir.:rolleyes:

evrensel-insan

evrensel-insan kardeşimiz duyduğuma göre TD forumunda oldukça aktif biriymiş (önceden). Ben o forumu takip etmediğim için kendisini fazla tanımıyorum.

Ateistforum'da yazıyor idiyse, hangi isimle yazdığını bilmediğim için, kendisini ne kadar tanıdığımdan emin değilim.

Ama bu forumda şimdilik oldukça aktif gözüküyor.

Katkıları için teşekkür ederiz.

Saygideger mantik;

Evet TD Sitesinde, gecen aya kadar aktiftim, Uc sene boyunca da orada yazdim. Bir ay oncesine kadar, bazi yoneticilerle "ayran icemeden, ayri dustuk."

Ateist forumda da, hic uye olmadim ve hic yazi yazmadim. Bilimsel felsefe'ye hala uyeyim. Daha baska sitelerde yazdigim yazilarda, hep ayni lakab ve avatar ile uye oldum. Hic lakab degistirmedim.

Bu arada, hem "eski" dostlari birlestirme firsati verdigin,hem de bu siteyi actigin icin; asil ben tesekkur ederim.

Dusunceye dusunce ile karsilik verildigi, dusunce kisisellige cekilmedigi, dusunceye yonetici yasagi gelmedigi, dile gelen dusuncenin saygi ile karsilandigi surece de, kalici olabilirim.

Onemli olan, dile gelen her konudaki her dusunce ile; dusunce dile getirenlerin karsilikli, bilgi birikim, gozlem, deneyim, bilinc paylasimi.

Kimin ne dusundugu degil; dusuncelerin dile gelerek, kitlesel paylasimidir, onemli olan.

Sonucta dusuncenin oznesi yoktur. Dile gelir ve kitleye sunulur, isteyen de, istedigi gibi algilar.

evrensel-insan

herkese merhabalar

facebook tweeter vs sayesinde forumların pabucu dama atılmıştı

bana göre zaten yeni kuşaklar (genelleme yapıyorum) uzun tartışmalardan uzak duruyor

bir kaç cümle tamam fakat ben forum ortamlarını daha çok seviyorum eskiden ateist foruma katılırdım

zaten buranın adresinide ordan öğrendim

hayırlı olsun başarılar.

Sayın elektro,

Hoşgeldiniz.

Facebook, twitter, MSN, vs gibi ortamların sağladığı o birkaç kelimelik ve birkaç cümlelik haberleşme imkanları, ancak boş boş sohbetlere ve dedikodu yapmaya yarayacaktır. Onlar telefonun falan yerini alıyorlar bence daha çok.

Doğru, insanlar ondan daha çok hoşlanıyor ama kendini geliştirmek isteyen, düşüncelerini ifade etmek isteyen, birşeyler öğrenmek ve öğretmek isteyen insan, bunu o ortamların birer ikişer cümlelik iletişim formatında yapamaz.

İnsanlara, düşüncelerin derli toplu ve organize bir şekilde ifade edilebildiği bu tür ortamlar gerek bu tür amaçlar için.

Bunu ne kadar kişi farkediyor bilmiyorum ama maksadı bu olan kişiler varoldukça, bu tür forumlara olan ihtiyaç devam edecektir.

Herkes beyni yıkanmış boş robotlara dönüşmediği sürece tabi.

Guest DİRİLİŞ

Mantık'ın bu yeni girişimini yürekten kutluyorum.

Anasayfadaki makaleler bomba gibi ve konular da son derece güncel, önemli ve çekici.

Umarım herşey şu ana kadar olduğu gibi düzeyli ve kaliteli devam eder.

Samimi ve centilmen uslubuyla Mantık'ın kısa sürede çok sayıda izleyiciyi foruma toplamayı başaracağına inancım tamdır.

Ve umarım ben de bu asil çabada naçizane katkıda bulunabilirim.

Selamlar, saygılar.

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...