Jump to content

admin

Administrators
 • Posts

  106
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

admin last won the day on November 8 2015

admin had the most liked content!

Reputation

16 Good

About admin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Üyelik başvurusu yapmış, fakat gönderilen onay email'ine cevap vermemiş bazı yeni üyelerin başvurularını elden onayladım demin. Bunu şimdilik yapıyorum, ama her durum için bunun yapılmayacağını lütfen aklınızda bulundurunuz.
 2. Yeni kayıt yaptıran üyelerin bir kısmının üyelik onayı işlemini tamamlamadıklarını gözlüyoruz. Unutmayınız ki, bu sitede üyelik onayı için yöneticilerin üyelik başvurularınızı görüp onaylamasını beklemeye gerek yoktur. Bu sitede üyelik onayını başvuran üye kendisi yapmaktadır, yazılırken kullandıkları email adresinin geçerli olduğunu teyit etmek suretiyle. Bu ise, kayıt yaparken girdiğiniz email adresinize otomatik olarak gönderilen email'deki link'e tıklamanız yoluyla yapılmaktadır. Üyelik başvurusu işlemleri sırasında karşınıza çıkan mesajların bunu açıkça ifade ediyor olması lazım aslında, fakat muhtemelen herkes bu mesajların içeriğini dikkatli bir şekilde okumuyor. Bir de, Ateistforum'da üyeliğin yönetici onayına bağlı olması sebebiyle burada da bu yönde bir beklenti olabilir bazı kayıt yaptıran üyelerde. Bu durum belki biraz da ondan kaynaklanıyor olabilir. Fakat, tekrar ediyorum, burada üyeliğinizi kendi kendinize birkaç dakika içinde aktive edip, yazmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, geçerli bir email adresi ile başvuru yapıp, sonra da adresinize gelen onay emailindeki bağlantıya tıklamaktır. (Oraya tıkladığınızda sizi götürdüğü bir sayfa da var bu sitede, ve oradaki butona da basmanız gerekiyordu sanırım, son bir adım olarak. Ama aynı işlemin devamı bir durum olduğundan, email'deki bağlantıya tıklayanın, karşılarına çıkan sayfadaki butona tıklaması gerektiğini de görmesi ve anlaması kolay olacaktır).
 3. Bu başlık, bir hikaye veya romanın yayınlandığı bir başlık değil, çeşitli fikir alış verişlerinin yapıldığı bir başlık haline geldiğinden, Kafe bölümüne taşınmıştır.
 4. Bu değişiklik yeni getirildiğinden, bugüne kadar sözkonusu bölüme ilgi gösterip altında yazmış olan kullanıcılarımıza bölümde yazma hakkı da verilmiştir. Bu kullanıcılar: mantik, kavak, tabu ve Ateist-Bakış Şu anda bu kişilerin ilgili bölümde yazma hakkı vardır. Fakat kendilerinden o bölümde sadece eğer asacakları hikaye veya roman varsa, onları paylaşmalarını bekliyoruz. Eğer orada yayınlanan hikaye ve romanlarla ilgili fikirlerini beyan etmek ve orada yayınlanan içeriği tartışmak istiyorlarsa, bunu forumumuzun başka bölümlerde (örneğin Kafe) ister kendi açacakları, ister yazarın açtığı veya açacağı başlıklarda yapmaları gerekmektedir. Bu güne kadar o bölümde açılmış üç başlık mevcuttur, ve sadece ikisi hikaye yayınlanmış başlıktır. İçinde henüz hikaye yayınlanmamış, fakat altında yazışmalar yapılmış olan diğer başlık, Kafe bölümüne taşınmıştır.
 5. Bu bölüm site kullanıcılarının kendilerine ait hikaye ve romanlarını yayınlayabilmeleri için açılmıştır, fakat burada astıkları hikaye ve/veya roman başlıklarının normal tartışma başlığına dönüşmemesi için, bu forum normal kullanıcılar için yazmaya kapatılmış, sadece okunur hale getirilmiştir. Burada hikaye veya roman yayınlamak isteyen kullanıcılar, aşağıda bağlantısı verilen başlıkta, bu bölümde yazar olma izni talep edebilirler: Hikaye ve roman bölümünde yazma hakkı talebi Bu bölümde yazma hakkı alan kullanıcılarımız, sadece kendi yayınladıkları hikaye ve romanlar için açmış oldukları başlık altında yazacaklardır. Başka bir hikaye ve roman yazarının yayınladığı çalışmanın altında yazmamaları gerekmektedir. Eğer yazdıkları tespit edilirse, bu konuda uyarılacaklar, ve yazdıkları da silinecektir. Bu davranış tekrar ettiği takdirde ise üyelik iptaline kadar varan yaptırımlar uygulanacaktır. Bu bölümde yayınlanan hikaye ve romanlar hakkında tartışmak isteyenler, forumumuzun başka uygun bölümlerinde, örneğin Kafe bölümünde bu konuda başlık açıp ilgili hikaye ve romanı tartışabilirler. Böyle bir başlığı hikaye ve/veya romanını yayınlayan yazarın açmasını tavsiye ediyoruz. Hatta, bu başlığı açtıktan sonra, hikaye ve romanınızı yayınladığınız bölümde, ilgili başlık altında bu eleştiri ve tartışma başlığına da bağlantı vermenizi tavsiye ederiz. Böylece, o hikaye veya romanı okuyanlar, yapmak istedikleri yorumu yazabilecekleri forum başlığının linkini, doğrudan hikayenin ve/veya romanın başlık yazısında bulabileceklerdir.
 6. Hikaye ve roman bölüm normal kullanıcılar için yazmaya kapalıdır. Yazma hakkı sadece bu bölümde hikaye ve romanlarını paylaşmak isteyen kullanıcılara verilecektir. Bu başlık altında, ilgili bölümde yazma talebinde bulunabilirsiniz. Moderatörlerimiz bu talebi gördüklerinde size gerekli izni vereceklerdir. İlgili bölümde yazma izni alan kullanıcılarımız, o bölümde sadece kendi yayınladıkları hikaye ve roman için açmış oldukları başlık altında yazacaklardır. Başka bir hikaye ve roman yazarının o bölümdeki başlığının altında yazmamaları gerekmektedir. Eğer yazdıkları tespit edilirse, bu konuda uyarılacaklar, ve yazdıkları da silinecektir. Bu davranış tekrar ettiği takdirde ise üyelik iptaline kadar varan yaptırımlar uygulanacaktır. O bölümde yayınlanan hikaye ve romanlar hakkında tartışmak isteyenler, forumumuzun başka uygun bölümlerinde, örneğin Kafe bölümünde bu konuda başlık açıp ilgili hikaye ve romanı tartışabilirler. Böyle bir başlığı hikaye ve/veya romanını yayınlayan yazarın açmasını tavsiye ediyoruz. Hatta, bu başlığı açtıktan sonra, hikaye ve romanınızı yayınladığınız bölümde, ilgili başlık altında bu eleştiri ve tartışma başlığına da bağlantı vermenizi tavsiye ederiz. Böylece, o hikaye veya romanı okuyanlar, yapmak istedikleri yorumu yazabilecekleri forum başlığını, doğrudan hikayenin ve/veya romanın başlık yazısında bulabileceklerdir.
 7. Siteyi bunca yıldan sonra tekrar açtım. Bu sitede en son aktivite sanırım 2015 yılı civarındaydı. Siteyi başka sitelerde eksik kaldığını düşündüğüm bir fonksiyonu yerine getirmesi maksadıyla açtım tekrar. İnsanların fikir tartışması yapabilecekleri başka yerler de var internette elbette. Fakat, sadece belli konularda fikir tartışması maksadıyla açılmış bu tür ortamların çoğunlukla gideremediği başka bir ihtiyaç da var bu ortamların takipçileri arasında, o da insanların kendilerine yakın düşünen, benzer konulara ilgi duyan başkalarıyla sosyalleşme, çeşitli konularda sohbet etme, bir arada çeşitli aktivitelere katılma ve bir nevi sosal bir kulübe ait olma ihtiyacı. İşte bu siteyi, bu ihtiyaca hitap etmesi maksadıyla tekrar açmaya karar verdim. Bu site, düşünen, araştıran, enlelektüel bireylerin, kendilerine benzer başkalarıyla sosyalleşebilecekleri, bir arada çeşitli sanal faliyetlere katılabilecekleri ve kendilerini ait hissedebilecekleri bir sanal kulüp olma gayesindedir. Bu maksatla siteye çeşitli teknik özellikler eklenmiş ve site bünyesinde geleceğe yönelik çeşitli ektinlikler planlanmıştır: Üyeler arasında canlı sohbet ("Chat") imkanı Üyelere aylık film ve belgesel gösterimleri Kıdemli üyelerin uzman oldukları konularda sunacakları seminerler (sesli sunumlar) Pek çok konuda makaleler, videolar Üyelere kendilerine ait hikaye ve romanları internette paylaşma imkanı Sosyal medya entegrasyonu Üyeler için ilgilendikleri konularda site bünyesinde klüpler açma imkanı Üyeler için site bünyesinde kendilerine ait blog oluşturma imkanı (yakında geliyor) Fakat şu anki eksiğimiz, siteyi çekip çevirecek bir moderatör ihtiyacıdır. Benim sitenin admin'i olarak her gün siteyle ilgilenmeye vaktim yok malesef. Bu yüzden, site üyeleri arasından gönüllü moderatörlere bu konuda çok iş düşecektir.
 8. Bilgi için teşekkürler. Bu sorunun tam sebebinden emin olmasak da, tema ile ilgili olabileceğini biz de düşündüğümüz için site temasını değiştirme fikri bizde de bir süredir bulunmakta. Fakat bu tür bir değişiklik için henüz fırsatımız olmadı. Zaten ana sayfanın da tekrar tasarlanması gibi fikirler olduğu için, ikisine birden o zaman girişmek istiyoruz. Ne zaman olacağından ise henüz emin değiliz. Verdiğiniz bilgi bu sorun ile ilgili şüphemizi teyit eder nitelikte. Teşekkür ederiz.
 9. Forumumuza video bölümü eklenmiştir. Burada katılımcılarımız youtube, vimeo, vs gibi video paylaşım sitelerinden videolar paylaşabilir, ya da kendilerine ait sitelerden video linkleri ekleyebilirler. Videoların içeriğinin sitenin genel çerçevesine aykırı düşmemesine lütfen dikkat ediniz.
 10. Forumumuza kitap bölümü eklenmiştir. Burada katılımcılar birbirlerine kitap tavsiyelerinde bulunabilirler.
 11. Forumumuza ekonomi bölümü eklenmiştir.
 12. Veritabanı bozulmuştu. Muhtemelen bir saldırıdan dolayı. Tamir edebildik veritabanını. Eğer olmasaydı, son yedekten yüklemek zorunda kalacaktık ve bir ihtimal yeni içeriğin bir kısmı kaybolacaktı.
 13. Bu konuyu danışabileceğim bir teknik adam arıyorum. Birisi var ulaşmaya çalıştığım. Eğer bulabilirsem, bu işe baktıracağım.
 14. Bu sorunlar hep mi vardı, yeni mi başladı?
 15. Ben deneyince alıntı da çalışıyor, resim ekleme özelliği de: Yalnız, mesaj metnine değil, imzaya resim eklemek başka bir konu. Yanlış hatırlamıyorsam sadece image url girerek, internette bir yerde yüklü olan bir resme link verilebiliyor imzada. En azından default olarak böyle bu. Bu konuda herhangi birşey değişmedi. Önceden olup şu anda olmayan bir durum mu bu, yoksa hep mi böyleydi? Ayrıca, ben copy/paste de yapabiliyorum. Mesela yahoo'nun news sayfasından bir copy/paste: WASHINGTON (AP) — The Obama administration on Friday accused a Chinese fighter jet of conducting a "dangerous intercept" of a U.S. Navy surveillance and reconnaissance aircraft off the coast of China in international airspace. Bir de, bu sorunları hangi browser ile yaşıyorsunuz? Browser değiştirince sorun olmadığını söylemiştiniz yukarıda. Bunları başka bir bilgisayardan, mesela komşunun bilgisayarından, veya kütüphanedeki bilgisayardan falan da deneyip bir bakar mısınız? Bazen browser ayarları falan bozuluyor bilgisayarlada. Cache, cookie temizlemek bile yetmiyor. Herşeyi sıfırlamak gerekiyor.
×
×
 • Create New...