Jump to content

admin

Administrators
 • Posts

  98
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

admin last won the day on November 8 2015

admin had the most liked content!

Reputation

16 Good

About admin

 1. Siteyi bunca yıldan sonra tekrar açtım. Bu sitede en son aktivite sanırım 2015 yılı civarındaydı. Siteyi başka sitelerde eksik kaldığını düşündüğüm bir fonksiyonu yerine getirmesi maksadıyla açtım tekrar. İnsanların fikir tartışması yapabilecekleri başka yerler de var internette elbette. Fakat, sadece belli konularda fikir tartışması maksadıyla açılmış bu tür ortamların çoğunlukla gideremediği başka bir ihtiyaç da var bu ortamların takipçileri arasında, o da insanların kendilerine yakın düşünen, benzer konulara ilgi duyan başkalarıyla sosyalleşme, çeşitli konularda sohbet etme, bir arada çeşitli aktivitelere katılma ve bir nevi sosal bir klübe ait olma ihtiyacı. İşte bu siteyi, bu ihtiyaca hitap etmesi maksadıyla tekrar açmaya karar verdim. Bu site, düşünen, araştıran, enlelektüel bireylerin, kendilerine benzer başkalarıyla sosyalleşebilecekleri, bir arada çeşitli sanal faliyetlere katılabilecekleri ve kendilerini ait hissedebilecekleri bir sanal klüp olma gayesindedir. Bu maksatla siteye çeşitli teknik özellikler eklenmiş ve site bünyesinde geleceğe yönelik çeşitli ektinlikler planlanmıştır: Üyeler arasında canlı sohbet ("Chat") imkanı Üyelere aylık film ve belgesel gösterimleri Kıdemli üyelerin uzman oldukları konularda sunacakları seminerler (sesli sunumlar) Pek çok konuda makaleler, videolar Üyelere kendilerine ait hikaye ve romanları internette paylaşma imkanı Sosyal medya entegrasyonu Üyeler için ilgilendikleri konularda site bünyesinde klüpler açma imkanı Üyeler için site bünyesinde kendilerine ait blog oluşturma imkanı (yakında geliyor) Fakat şu anki eksiğimiz, siteyi çekip çevirecek bir moderatör ihtiyacıdır. Benim sitenin admin'i olarak her gün siteyle ilgilenmeye vaktim yok malesef. Bu yüzden, site üyeleri arasından gönüllü moderatörlere bu konuda çok iş düşecektir.
 2. Bilgi için teşekkürler. Bu sorunun tam sebebinden emin olmasak da, tema ile ilgili olabileceğini biz de düşündüğümüz için site temasını değiştirme fikri bizde de bir süredir bulunmakta. Fakat bu tür bir değişiklik için henüz fırsatımız olmadı. Zaten ana sayfanın da tekrar tasarlanması gibi fikirler olduğu için, ikisine birden o zaman girişmek istiyoruz. Ne zaman olacağından ise henüz emin değiliz. Verdiğiniz bilgi bu sorun ile ilgili şüphemizi teyit eder nitelikte. Teşekkür ederiz.
 3. admin

  Foruma kayıt sorunu

  Sorun anlaşılmış ve çözülmüştür.
 4. admin

  Foruma kayıt sorunu

  Bu durumun sadece bazı kişilerin başına geldiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Sitenin spam önleme özelliği ile ilgili bir durum olabilir. Hala inceliyoruz.
 5. Bugün öğrendiğimize göre bir süredir foruma kayıt olmak isteyenler kayıt olamamaktadır. Kayıt işlemleri sırasında forum tarafından gönderilmesi gereken email'lerin gitmediğini öğrendik. Bu teknik sorun ile ilgileniyoruz. Bu arada üye olmak isteyenler veya bilgi almak isteyenler, bilimseldusunce2001@yahoo.com adresine email gönderebilir.
 6. Afrodit, Evet, bu forum daha aktif hale getirilebilir elbette. Ama admin olarak benim forum ile ilgilenmeye vaktim yoktu. Bu yüzden bir moderatör aradım zaten. Üyelik başvururularını bile zamanında onaylayamadığım için pek çok üye kaçırdı bu forum. Yani aktif hale getirmeden önce, o aktif ortamı idare edecek ekip gerekiyordu. Eski moderatörler kayboldu. Bu yüzden yenisini aradık. Şimdi en azından bir aktif moderatör var yine. Çok yoğunlaşırsa yine yetmez ama hiç olmazsa şu anki durumu idare edebilir.
 7. Moderatör alınmıştır.
 8. Foruma moderatör alınacaktır. İlgilenenler benimle özel mesaj yoluyla bağlantı kurabilir.
 9. Forumumuza video bölümü eklenmiştir. Burada katılımcılarımız youtube, vimeo, vs gibi video paylaşım sitelerinden videolar paylaşabilir, ya da kendilerine ait sitelerden video linkleri ekleyebilirler. Videoların içeriğinin sitenin genel çerçevesine aykırı düşmemesine lütfen dikkat ediniz.
 10. Forumumuza kitap bölümü eklenmiştir. Burada katılımcılar birbirlerine kitap tavsiyelerinde bulunabilirler.
 11. Forumumuza ekonomi bölümü eklenmiştir.
 12. Veritabanı bozulmuştu. Muhtemelen bir saldırıdan dolayı. Tamir edebildik veritabanını. Eğer olmasaydı, son yedekten yüklemek zorunda kalacaktık ve bir ihtimal yeni içeriğin bir kısmı kaybolacaktı.
 13. Bu konuyu danışabileceğim bir teknik adam arıyorum. Birisi var ulaşmaya çalıştığım. Eğer bulabilirsem, bu işe baktıracağım.
 14. Bu sorunlar hep mi vardı, yeni mi başladı?
 15. Ben deneyince alıntı da çalışıyor, resim ekleme özelliği de: Yalnız, mesaj metnine değil, imzaya resim eklemek başka bir konu. Yanlış hatırlamıyorsam sadece image url girerek, internette bir yerde yüklü olan bir resme link verilebiliyor imzada. En azından default olarak böyle bu. Bu konuda herhangi birşey değişmedi. Önceden olup şu anda olmayan bir durum mu bu, yoksa hep mi böyleydi? Ayrıca, ben copy/paste de yapabiliyorum. Mesela yahoo'nun news sayfasından bir copy/paste: WASHINGTON (AP) — The Obama administration on Friday accused a Chinese fighter jet of conducting a "dangerous intercept" of a U.S. Navy surveillance and reconnaissance aircraft off the coast of China in international airspace. Bir de, bu sorunları hangi browser ile yaşıyorsunuz? Browser değiştirince sorun olmadığını söylemiştiniz yukarıda. Bunları başka bir bilgisayardan, mesela komşunun bilgisayarından, veya kütüphanedeki bilgisayardan falan da deneyip bir bakar mısınız? Bazen browser ayarları falan bozuluyor bilgisayarlada. Cache, cookie temizlemek bile yetmiyor. Herşeyi sıfırlamak gerekiyor.
×
×
 • Create New...