Jump to content

Allah Benim Bana Sorular Sorun..

kanvas system

Recommended Posts

mesela bende akıl var sende yok mu...

bende görme var konuşma yazma düşünme sorma cevap verme kızma sevme var sende bunların hiç biri yok öyle mi...

nesin sen diyorum herşeyim diyorsun...

sonra sende olan hiç bir şey bende yok diyorsun...

o zaman sen hiç bir şey misin...

hem her şey hemde hiç bir şey ...

evet sen sadece dünyada aklı gördüğün için benide onda akıl olması gerek diye yorumluyorsun.ben anlatınca anlamıyorsun araya peygamber gönderiyoruz yinede eşşekliğin bini bin para.

tevbe kapını açık bıraktım ölene kadar vaktin var

Tanrı sen nasıl var oldun birden pat diye cıkmadın heralde.Nasıl meydana geldin nasıl oluştun?

ben oluşmadım hep vardım. tabi seni her yaratanı biri yaratmıştır mantığıyla kodladığım için bunu anlayamazsın.

oda aramızdaki kalite farkı.

sonsuzluk sınırını aşamassın.her şeyin bir yaratanı olma mantığını aştığın gün sende benden olursun ama imkansız dostum.

kendine dikkat et

Kopyam olamaz derken kendi eşimden bir tane yaratamam diyorsun.

Bu durumda senin her şeye gücün yetmiyor.

Bir de sen insanların sana koyduğu sıfatların dışına çıkamaz mısın?

Bu durumda senin dahi hür iraden yoktur diyebilir miyiz?

Bir de yalan söyleyebilir misin?

kopya sana göre bir kavramdır. kopyalanamayacak olanın kopyası olmaz.

küçük aklının kapasitesi buna yetiyor.

Yıllar önce bir dilekçe yazmış ama yanıt alamamıştım.

Hazır bulmuşken elden teslim edeyim: :D

Tanrıya Dilekçe

Dilekçeni böyle yazacağını ben zaten biliyordum.

Okumaya lüzum görmedim.

Her insan gibi serzenişlerin var zaten sizi ayıranda bu serzenişleriniz.

Beyaz eti kırmızı ete tercih etmek gibi bir tercih yapıyorsun. Aslında ikisininde yapısı aynı fakat tadları faydaları zararları farklı.Ama temel maddeleri bir.

Bir gün bir deniz silüetine bakarsın çok romantik hissedersin aynı silüete bakan başka biri çok yalnız birisi çok mutllu hissedebilir.

Elbetteki sizi iyiliğine göre yargılamak hoş olurdu. Ama kibrinden kendi yaratanını görmeyen birini yargılamam.

Çünkü yaptığın iyiliğin bana bir faydası yada zararı yok.

Ama yinede ömrün bitmeden sana neyi nasip edeceğimi bilmeden konuşmuşsun.

Benim işime belli olmaz

Atıyorum edisonsun o kadar yaptığın iyiliğe karsılık sana son nefesinde imanı nasip ederim.Bunu hiç bir zaman hicbiriniz bilemeyeceksiniz taki kıyamette edisonu cennette görene değin.

Yok cehennemde görürseniz zaten kötülükleri iyiliğinden fazladır.Affetmek bana kalmış.

Onun için geleceğini bilmeden kaderine simdiden hüküm vermeye kalkma.Bak böyle böyle ben kafirim deme.Belki sana bir seyleri nasip ederim.

Sen sadece aramaya koyul.

Mümkünse gprsini aç okunu tanrıya çevir ben seni götürürüm tasan buysa.

Yok diyorsanki ben gururluyum

varmı lan bana yan bakan?

Evet var ben yan bakıyorum.

Çünkü kıçındaki beze bakmadan benim yaptığımı sorgulamaya kalkarsan bunca nimetimi sana vermiş hatta beni eleştirme küfretme hakkını sana bir ömürlük vermişken o zaman rahmet olduğu kadar gadabımlada karşılaşırsın.

Kısacası her şey sende bitiyor evlat. Ben seni anandan tertemiz pırıl pırıl doğurttum. İyiliğide kötülüğüde sen kendin başlattın.

Erkeksin malum şimdi bana saydırma kaç hatunu yediğini.

Hatunları ye ye ondan sonra gel adaletimi sorgula .Ama kendi anana bacına yapıldımı kıyameti kopar.

İnsanın adaleti budur.

Benimse adaletime senin aklın sırrın ermez.,Erse şu an laptop başında değil benim katımda olurdu.

Yinede en azından bir dilekçeylede bana ulaşmaya çalışmanı beğendim.

Bir adım attın bir adım attım.

Bir adım daha at ben sana on adım atayım.

Yalnız attığın adım boka değil ota doğru olsun.

Zamandan önce ve evrenden önce ne vardı?Yani bir tek sen kendi başına konuşuyormuydun kendi kendine

Bak sivri akıllı Allah;

İnsanda olan hiç bir şey bende yok dedin, ben de bunun yanlış olduğunu belirttim.

Şimdi bakalım hem insanda, hem de sende olanlara;

ÖFKE: Sık sık öfkeden dellenirsin.

İNTİKAM :İntikamın fecidir(!).

YANILGI:Bir ayette söylediğini, bir başka ayetle değiştirirsin (neshedersin). Bu yanılgının tescilidir.

SEVGİ:Sana ve düzenbaz peygamberlerine koşulsuz boyun eğenleri çok seversin.

AFFEDİCİLİK: Araplar kendilerine zor gelen bir emrini yerine getirmeyince çaresiz affedersin.

KATİLLİK: Ana-babasını ilerde yoldan çıkaracağından korktuğun çocuğu öldürürsün.

NİKAH MEMURLUĞU: Peygamberinle, evlatlığının gelininin nikahını kıyarsın.

KİFAYETSİZLİK: Adem ile Havva'yı yaratıp onların çocuklarına ensest ilişki yaşatırsın. Oysa başka insanlar da yaratıp bunu önleyebilirdin. Demek ki yapamamışsın, kifayetsiz!

AKILSIZLIK: Senin akıl edemediklerini, peygamberin Musa akıl edip sana "Şöyle şöyle yap," diye sana akıl verir.

YALANCILIK: "Şöyle yaptım, böyle yaptım," dediğin hiçbir bir şeyin kanıtı yoktur.

KISKANÇLIK: Yüceliğine (!) hiç yakışmayacak kadar kıskançsın. Ba'l'i deli gibi kıskanırsın.

KÜFÜRBAZLIK: Kitabın, sana inanmayanlara ettiğin küfürlerle dolu.

Daha yazılacak çok şey var da... anlayana.