Jump to content

Allah Benim Bana Sorular Sorun..

kanvas system

Recommended Posts

Somaliyi bu vaziyetten kurtarmayı düşünmüyormusun?Neden 5 dakikada bir insanın "açlıktan" ölmesine göz yumuyorsun.Onları acı çeksinler diyemi yarattın?senden gelecek iyiliğinde içine sokayım,o kokuşmuş şerefsizlerin mekanına,cennete gideceğime,şerefini namusunu 3 kuruşa satmayanlarla cehennemde çekebileceğim en büyük acıyı çekerim,daha iyi.

Somaliyi bu vaziyetten kurtarmayı düşünmüyormusun?Neden 5 dakikada bir insanın "açlıktan" ölmesine göz yumuyorsun.Onları acı çeksinler diyemi yarattın?senden gelecek iyiliğinde içine sokayım,o kokuşmuş şerefsizlerin mekanına,cennete gideceğime,şerefini namusunu 3 kuruşa satmayanlarla cehennemde çekebileceğim en büyük acıyı çekerim,daha iyi.

itirazinmi var en guclu benim tekim ben yarattim kendim calar kendim oynarim.

Senide cehennemde sonsuza kadar mangal yapacagim.

bu laflari iki kicinizin yanaginin arasina köz basarkende duymak istiyorum..

Ama rahmetimden dolayi sana bu dunyada dokunmayacagim yinede ölene kadar tövbe kapin acik.

Baska?

Varlığını neden gizliyorsun?

Madem gizliyorsun ne diye inanıp inanmadığımızı sorguluyorsun?

Sana gelince ey kulum.Guzel bir soru sordun.

Varligimi gizlemek kendi kutsiyetimdir.Cunku beni gormeye senin bu dunyada gucun yetmez.Onu iyilik yapanlar icin obur dunyaya sakladim.

Bu dünyada beni görebilmen icin sebebler yarattim nedenler verdim..

Seni direk cehennemlikte yaratabilirdim ama gördüğün gibi sorgulama firsati verdim.

Bu sorgulamanin sonucunda seni tanimiyorum dersen canini yakarim.ama seni taniyorum dersende aklina hayaline gelmeyecek sekilde odullendiririm.

Adaletimin gereği iyiliğe karsi kötülüğü

iyilere karsi kötüleri yarattim.

Hala sorgulama firsatin var.İyice arastir sen bana bir adim atarsan ben sana on adim atarim.Ama seytana uyup uzaklasirsan sana yardim eder seni kendime tam düsman ederim.

senin kıytırık adaletine ihtiyacımız yok..

kendine benzeyen iyi ve kötü yaratmışın güya,

ne iyi iyiye, ne de kötü kötüye benziyor..

azcık utanma olsaydı sende,

yarattıklarının neden olduğu sonuçlardan utanır da,

hem onları hem de kendini imha ederdin (:

işe yaramazın önde gideni,

kendine tanrı demiş..

bknz: şizofrenik vak'a

senin kıytırık adaletine ihtiyacımız yok..

kendine benzeyen iyi ve kötü yaratmışın güya,

ne iyi iyiye, ne de kötü kötüye benziyor..

azcık utanma olsaydı sende,

yarattıklarının neden olduğu sonuçlardan utanır da,

hem onları hem de kendini imha ederdin (:

işe yaramazın önde gideni,

kendine tanrı demiş..

bknz: şizofrenik vak'a

Seninde tövbe kapin ölene kacik ama yanima böyle gelirsen seninde kicina köz basicam.

Ya kabul edersin ya etmezsin öbür tarafta inlemelerin ah vahlarin fayda vermeyecek.

inadin ugruna degip degmeyecegini dusunmen icin ölene kadar vaktin var.

O arada merhamet eder seni yönlendirirsem oda benim bilecegim seydir..

Baska sorun??

Demekki neymiş kicin basin oynamayacak seve seve kabul edeceksin.Etmiyorsan itiraz edip tırı vırı yapmicaksin.

Eline alacaksin bir köz parcasi koyucan kicinin arasina dayanabiliyorsan küfret edebildiğin kadar..

Ama onca güzelliği yaşamak varken inat niye ?

Her günahının karsiliginda bir günah,ve tövbe edersen o günahıda sevaba çeviririm.Her iyiliğine bir iyiliğine bin sevap verecek kadarda cömertken bu inat niye.. Evrim evrim derken en akilli canli iken yemeye kicinin bezlenmesine muhtac dogarken ve bundan ibret almiyorken kibre tutulmak neden.

Namaz kilma oruc tutma sunu bunu yapma en azindan inandim de kurtar kendini.Bunun icin senden ücret istenmedi.Karsilik istenmedi.

İyilik etki iyiliğin fazlasını kat kat vereyim sende memnun ol bende. Amma düsmanlarima kapilip bana karsi gelme ben bu kadar cömertken.

Herseyi sorgulama ben yarattim nasil istersem öyle yarattim öyle kurallar koydum..

İstesem seni cehennemdede yaratabilirken bak küfretmene bile yetecek kadar ömür verdim.

Boş geçirme,karsima cikmaya korkma.Beni iyi düsünürsen iyi bulacak kötü düsünürsen kötü bulacaksin

Umarım konu yardımcı olmustur.

Kendimi tanrı yerine koymaktan caydım.Cevaplardan alan alır almayan fena bulur.

Hayırlı forumlar

Seninde tövbe kapin ölene kacik ama yanima böyle gelirsen seninde kicina köz basicam.

Ya kabul edersin ya etmezsin öbür tarafta inlemelerin ah vahlarin fayda vermeyecek.

inadin ugruna degip degmeyecegini dusunmen icin ölene kadar vaktin var.

O arada merhamet eder seni yönlendirirsem oda benim bilecegim seydir..

Baska sorun??

(:

ne başka sorusu.. ?

sana soru sormadımki ben..

kendi kendine gelin/güvey olup, gaza gelip açıklama yapma gereği duymuşsun..

yaptığın açıklama bile değil, sadece tehdit..

sen ölünce görürsün ühühüühühühü tapın bana ulan <<< tehdidi (:

mal geldin, mal gidicen (:

öbür tarafta kal sen bence..

bu tarafta işin ne..

burda kimsenin sana ihtiyacı kalmadı (:

Sana gelince ey kulum.Guzel bir soru sordun.

Varligimi gizlemek kendi kutsiyetimdir.Cunku beni gormeye senin bu dunyada gucun yetmez.Onu iyilik yapanlar icin obur dunyaya sakladim.

Bu dünyada beni görebilmen icin sebebler yarattim nedenler verdim..

Seni direk cehennemlikte yaratabilirdim ama gördüğün gibi sorgulama firsati verdim.

Bu sorgulamanin sonucunda seni tanimiyorum dersen canini yakarim.ama seni taniyorum dersende aklina hayaline gelmeyecek sekilde odullendiririm.

Hala sorgulama firsatin var.İyice arastir sen bana bir adim atarsan ben sana on adim atarim.Ama seytana uyup uzaklasirsan sana yardim eder seni kendime tam düsman ederim.

Bu nasıl bir adalettir?

Görmediğim bir şeye inanmam isteniyor.

Ve bunu bana gelip kendin söylemiyorsun tanımadıgım insanlar vasıtası ile haber ediyorsun.

Nasıl inanmamı bekliyorsun?

Direk cehennemlik yaratırdım diyorsun.

İnsanlara can veriyorsan acı duygusunu veriyorsan öyle aklına estigin gibi davranamazsın.

Hem iyilikten söz et hemde istesem direk cehennemlikte yaratabilrdim de.

Sen iyi ol ki ben sana karşı iyi olayım.

Senin bana karşı iyi olmaman sana kötü olmamı gerektirmiyor sana karşı değilim.

Ama senden taraf olmam senin iyiliğin sayesinde olacak.

Şuan için insanlara karşı tehtitvari davranışlar sergilemekle baştan kaybetmiş durumdasın.

Eh ne diyorsun?

Not: İslam dinini savundugunu ve İslamda söz edilen bir yaratıcıdan farzettiğini düşünerek yazdım.

Bu nasıl bir adalettir?

Görmediğim bir şeye inanmam isteniyor.

Ve bunu bana gelip kendin söylemiyorsun tanımadıgım insanlar vasıtası ile haber ediyorsun.

Nasıl inanmamı bekliyorsun?

Direk cehennemlik yaratırdım diyorsun.

İnsanlara can veriyorsan acı duygusunu veriyorsan öyle aklına estigin gibi davranamazsın.

Hem iyilikten söz et hemde istesem direk cehennemlikte yaratabilrdim de.

Sen iyi ol ki ben sana karşı iyi olayım.

Senin bana karşı iyi olmaman sana kötü olmamı gerektirmiyor sana karşı değilim.

Ama senden taraf olmam senin iyiliğin sayesinde olacak.

Şuan için insanlara karşı tehtitvari davranışlar sergilemekle baştan kaybetmiş durumdasın.

Eh ne diyorsun?

Fail!! Ben yarattım alem buysa kral benim.en büyüğüm süperim tekim.

davranırım bak davranmışımda..İşine geliyorsa.Gelmiyorsa cezana katlanırsın.Ölene kadar tevbe kapın açık

Başka?

Tanrı olsam bu cevabı verirdim..Dileyen dilediğini seçer

kanvas system, sen tanrıyı oynayamıyorsun daha çok bir diktatör gibi mesela tayyip gibi konuşuyorsun senin gibi bir tanrı senin kıçındaki bok u bile yaratamaz. Sen beyinsiz egonu tatmin et, fakat çırak olmadan usta olma.

Bana cevap vereceğine tanrıya neden cevabını vermiyorsun??

Ya seve seve ya seve seve işine gelmiyor sanırım ?

Tanrı aynen bunları söylüyor.

Aç kuranı yok ya seve seveyi göreceksin..

Niyetim senin imana filan gelmen değil gelirsin gelmezsin beni ırgalamaz.Ben sana tanrının felsefesini anlatıyorum.

Sen kıçı kırık bedeninle atışmaya çalışıyorsun Allah Zülcelal ile.

Atış ama mümkünse söylediğim gibi kıçının arasına bir köz parçası koy.

Bakalım o zamanda böyle diyebilecekmisin.

Allah her daim büyüktür.Senin gibi kibirlenenlere verilen cevapları bellidir işine geliyorsa.

Onca güzellik varken sen kötülüğü seçip inadına devam edersen kusura bakmayacaksın.

İnanmadığın Allahtan adalet sorgulamayacaksın. Senin olmayan sevgiliden hesap sorabiliyormusun soramıyorsun.

Ya inan teslim ol ya bas git kaderine razı ol

Allah katında usta çırak takvaya göre belli olur.Tayyipte olsan mahmutta olsan ayşede fatmada olsan herkesin hesabı kendinedir.Kimse kimseye usta çırak diyemez.

Allahın felsefesi budur.Dileyen inanır dilemeyen kaderine razı gelir.

dediğin gibi bir tanrıyı sen kabul ediyorsun ben etmiyorum insanlarla ace of empiries oyunu oynayan bir tanrı olamaz, tanrı modellerini şizofren insanlar yaratmıştır cesaretsiz korkak pısırıklarda mesela senin gibi ukalalarda efendim işte ya varsa eğer varsa a....na k...yım senin derim. Ya yoksa hiç düşündünmü bu ateisler bana ne yapar diye. İşte cehennemi o zaman görürsün. kaseye dikkat et.

sen bana şunu söyle anandan, babandan, karından ve çocuklarından daha fazlamı seviyorsun peygamberini . tek kelime ile söyle evet veya hayır. Tek kelime.

E tabiki seviyorum. Mesele peygamberi sevip sevmemek değil sen elçi olsaydın seni severdim.

İnsanların bir şeylere inanmasını yadırgamayın.

Ben sadece sorduğunuz tanrıyı cevapladım.

İsterse yapabilir.

Çünkü insan vücudunu irdelediğim zaman bana aklımın bütün yönleri bunu bir yaratanın olduğunu söylüyor.

İnkar etmeye çalıştım ama cık mümkün değil..

Ama bu kodlanmışlık bağnazlık direk inanmışlıkta değil.

Bu sadece bir görüş ve ben bu görüşe inanıyorum.

İnsan damarlarını sinirlerini hareketlerini davranışlarını bana kimse evrim şu bu diyerek açıklama gafletinde bulunamaz.Bulunursa iki üç soru sorarım orda afallar kalıverir.

bende senin gibi düşünürdüm çok eskiden, sana kızamıyorum ama kendini tanrı yerine koyup büyük günaha giriyorsun.)) Senin inandığın tanrın konuşamıyor sen tanrılığa soyundun farkındamısın. Neyse ben bir tek insan için bir bedevi için kainatı ve içindekileri ve alemleri yarattım ve onu anandan babandan ailenden çocuklarından daha fazla semedikçe iman etmiş olamazsın diye direten ayet yollayan bir tanrı modeli olamaz. Bu din toplama bir dindir muhammet elçiliğe soyunmuş şizofren bir insandır, sen nasıl tanrılığa soyunduysan işte o da öyle yapmış 1400 sene evvel. Ben ana, baba ve ailemi hiç kimseye değişmem bu bir tanrı bile olsa. Kitabını eleştirisel olarak oku cesur OL cesur beynini blokeden kurtar oku, bak ne çelişkiler bulacaksın.

Sorun sorularınızı alabildiğiniz cevaplara gücünüz yetiyorsa cevaplarsınız mantık çerçevesinde..

İyi sorana iyi cevap veririm kötü sorana niyeti çerçevesinde kötü cevap veririm.

Tıpkı Kuranı Kerimdeki gibi..

Bakalım hangimiz haklıdır ortaya çıksın..

Allahi yaratan da benim turum, insanoglu; sen de bana sorabilirsin; istedigin soruyu. Turum adina cevaplarim.

kanvas system, E tabiki seviyorum.

Mesele peygamberi

sevip sevmemek değil

sen elçi olsaydın seni severdim.

İnsanların bir şeylere

inanmasını

yadırgamayın.

Demişsin, ben sende biraz çelişki agnostisizim ve deistlik sezdim bir çok mantıksız olayları görebiliyorsun ama doğduğun andan itibaren aldığın müsliminsilün aşısı ve cehennem korkusu yüzünden çelişkileri kabul etmiyorsun. Gelelim elçi olayına, yüzbinlerce peygamber yollayan bir tanrı asla olamaz, dinler şeytanca hazırlanmıştır kitapları yazanlar dikkatleri hep tanrıya yönlendirmişlerdir. Peygamber denen insanlar yaşadıkları zamanların en akıllılarıymış, arkadaşım her ayet yaşanan bir olayın hemen ardından gelmiş beyinsiz arap'ta (1400 sene evvelki yaşam koşullarını düşün) inanmış tabiki. Ateisforum'a gir ve oku açıklayıcı bilgiler mevcut. inanan insanı yadırgamıyorum açtığın başlığa kızdım sadece. şunu söyliyeyim ben kıçımda küçücük bir kor ateşi ile değil cehennem ateşi ile geziyorum.