Jump to content

Allah Benim Bana Sorular Sorun..

kanvas system

Recommended Posts

Kendini yok edebilir misin???

Zamandan mekandan varlıktan yokluktan münezzehim.Sen küçük beyninle yok olma kavramından bahsediyorsun.

Birisi sana seni benden baska beceren varmı sorusuyla eş değer bir soru bu.

Cevabın evetsede tuzağa düsersin hayırsada düsersin.

Ama beni kimse becermediki diyebilirsin.

Bende diyorum benim için yokluk kavramı zaman kavramı yoktur.Onu size göre yarattım

Koca evreni ve 200 milyardan fazla galaksiyi 6 gündemi yarattınız?

6 gün ifadesini bir deyim olarak söyledim.Bana göre zaman yoktur zamanın ve zamanın türevleri sizin için yaratıldı gecenizi gündüzünüzü ömrünüzü bilin diye.

O size anlatılmak için bir yoldur.

Ben ol derim olur sana öl dediğimde öleceğin gibi

kanvas system, E tabiki seviyorum.

Mesele peygamberi

sevip sevmemek değil

sen elçi olsaydın seni severdim.

İnsanların bir şeylere

inanmasını

yadırgamayın.

Demişsin, ben sende biraz çelişki agnostisizim ve deistlik sezdim bir çok mantıksız olayları görebiliyorsun ama doğduğun andan itibaren aldığın müsliminsilün aşısı ve cehennem korkusu yüzünden çelişkileri kabul etmiyorsun. Gelelim elçi olayına, yüzbinlerce peygamber yollayan bir tanrı asla olamaz, dinler şeytanca hazırlanmıştır kitapları yazanlar dikkatleri hep tanrıya yönlendirmişlerdir. Peygamber denen insanlar yaşadıkları zamanların en akıllılarıymış, arkadaşım her ayet yaşanan bir olayın hemen ardından gelmiş beyinsiz arap'ta (1400 sene evvelki yaşam koşullarını düşün) inanmış tabiki. Ateisforum'a gir ve oku açıklayıcı bilgiler mevcut. inanan insanı yadırgamıyorum açtığın başlığa kızdım sadece. şunu söyliyeyim ben kıçımda küçücük bir kor ateşi ile değil cehennem ateşi ile geziyorum.

Sen cehennemden korktuğumuzu sanıyorsun.Biz cehennemden korkmuyoruz Allahtan korkuyoruz. Korkmamızda bir saygının ifadesidir sen öyle görmeye çalışıyorsun yahut öyle göstermişler.

Neden elçi gönderemesin insana insan elçisi gelir.Bunu böyle söylemen için tanrı olman gerekir evet gönderemez demen için ama değilsin.İstemiş göndermiş.

Ne bekliyordun kuranın pat diye ciltlenmiş barkodlu bir haldemi inmesini bekliyordun :)

Öyle inseydi demekki muhammed 40 yasına kadar bunları yazmış diyecektin.

Farkeden hiçbir şey olmayacaktı senin açından.

Açtığım başlık eğer bir tanrı varsa karşısındaki acizliğinizi belirtmek içindir.

Varsa ve sana sanane lan ben yarattım böyle kurallar koydum derse bir cevabın dahi olamaz.

Ama o böyle yapmamış sana bir cevap hakkı doğurmuşken senin hayır inanmamızı istememiş demen komik.

Kıçında cehennem ateşi ile filan gezmiyorsun şu an.

İnançların inanç değerlerinin uğruna fikirlerini savunuyorsun.Bana göre bu hakkın var.Ama Allaha göre yok çünkü o böyle istedi.

Hangi dine inanırsa inansın bir ineğe bile tapsa bu kimsenin salak olduğu anlamına gelmez.Dine inananan bilimcide var inanmayanda var.Çünkü metafizikte bir bilimdalıdır.

Mesele soyut bakabilmek.

Sen evet evrim geçire geçire damarlarımız bu hale gelmiş dersin,ben hayır bu mümkün olamaz damarlar sinirler uyarılar hücreler genler derim.

Amacım seni imana getirmek değil banane.İster gel ister gelme o Allahla senin arandaki mesele.

Ben sadece küçük mahşeri yaşattım..

Büyük mahşerde inşallah ben yanılırım sen haklı çıkarsın.

Zamandan mekandan varlıktan yokluktan münezzehim.Sen küçük beyninle yok olma kavramından bahsediyorsun.

Birisi sana seni benden baska beceren varmı sorusuyla eş değer bir soru bu.

Cevabın evetsede tuzağa düsersin hayırsada düsersin.

Ama beni kimse becermediki diyebilirsin.

Bende diyorum benim için yokluk kavramı zaman kavramı yoktur.Onu size göre yarattım

Madem Allahsın o zaman tuzağa düşmeyeceksin.

Yoksa sen Tuzak kuranların en hayırlısı değil misin? :lol:

Peki kendi kopyanı yaratabilir misin?

kanvas, arkadaşım zamandan mekandan münezzeh bir tanrı fonksiyonel olamaz. Dünyayı 6 günde yaratığını söyleyen bir tanrı enbiya suresinde ibrahimi ateşe attıkları vakit hemen ortaya çıkıp ( ateşe serin ol dedik) diyor ateşte serin oluyor, havuz oluyor. Urfadaki balıklı göl olmuş kanvas kardeş. Senin, arkadaşların ve benim sorularıma verdiğin yanıtlar diktatör emirleri gibi mesela ben belki ileride müslim olacağım ama senin bilinçsiz açıklamalarına kızıp belkide vaz geçicem sorumlusu sen olacaksın, iki elim yakanda ateist'le hak problemin olursa yandın senin İMANINI İstersem ne yapacaksın ya senin açıklamaların yüzlerce insanı etkildiyse O ZAMAN senin KIÇINDA Çiçekler açacak. Kaseye dikkat.

kanvas, arkadaşım zamandan mekandan münezzeh bir tanrı fonksiyonel olamaz. Dünyayı 6 günde yaratığını söyleyen bir tanrı enbiya suresinde ibrahimi ateşe attıkları vakit hemen ortaya çıkıp ( ateşe serin ol dedik) diyor ateşte serin oluyor, havuz oluyor. Urfadaki balıklı göl olmuş kanvas kardeş. Senin, arkadaşların ve benim sorularıma verdiğin yanıtlar diktatör emirleri gibi mesela ben belki ileride müslim olacağım ama senin bilinçsiz açıklamalarına kızıp belkide vaz geçicem sorumlusu sen olacaksın, iki elim yakanda ateist'le hak problemin olursa yandın senin İMANINI İstersem ne yapacaksın ya senin açıklamaların yüzlerce insanı etkildiyse O ZAMAN senin KIÇINDA Çiçekler açacak. Kaseye dikkat. Cesur ve dürüst ol karşındaki tanrı bile olsa.

kanvas, arkadaşım zamandan mekandan münezzeh bir tanrı fonksiyonel olamaz. Dünyayı 6 günde yaratığını söyleyen bir tanrı enbiya suresinde ibrahimi ateşe attıkları vakit hemen ortaya çıkıp ( ateşe serin ol dedik) diyor ateşte serin oluyor, havuz oluyor. Urfadaki balıklı göl olmuş kanvas kardeş. Senin, arkadaşların ve benim sorularıma verdiğin yanıtlar diktatör emirleri gibi mesela ben belki ileride müslim olacağım ama senin bilinçsiz açıklamalarına kızıp belkide vaz geçicem sorumlusu sen olacaksın, iki elim yakanda ateist'le hak problemin olursa yandın senin İMANINI İstersem ne yapacaksın ya senin açıklamaların yüzlerce insanı etkildiyse O ZAMAN senin KIÇINDA Çiçekler açacak. Kaseye dikkat. Cesur ve dürüst ol karşındaki tanrı bile olsa.

Sana göre olamaz çünkü sen zaman ve mekanın içinde düsünmeye çalışıyorsun.BEynini buna kodladığım için hiç bir şekilde bir şeyin sonsuz olabileceğine yahut en basta tek olarak var olabileceğine aklın basmıyor.

Ben diktatör gibi emir vermiyorum.Sadece iyi yaklaşana iyi kötüye kötü davranıyorum.

Bir gün müslüman olmanın bana bir faydası yok kendini kurtarırsın.

Ateistte olsa şuda olsa buda olsa haksızlık yapan hakkını ödemek zorundadır rahmet bunu gerektirir adalette öyle.

Hayır yok sende olan hiç bir şey bende yok.

mesela bende akıl var sende yok mu...

bende görme var konuşma yazma düşünme sorma cevap verme kızma sevme var sende bunların hiç biri yok öyle mi...

nesin sen diyorum herşeyim diyorsun...

sonra sende olan hiç bir şey bende yok diyorsun...

o zaman sen hiç bir şey misin...

hem her şey hemde hiç bir şey ...

Ben en büyüğüm benim kopyam benim büyüğüm şuyum buyum olmaz teklik sıfatım var. Senin ufak beyninle düsündüğün herşeyden münezzehim

Kopyam olamaz derken kendi eşimden bir tane yaratamam diyorsun.

Bu durumda senin her şeye gücün yetmiyor.

Bir de sen insanların sana koyduğu sıfatların dışına çıkamaz mısın?

Bu durumda senin dahi hür iraden yoktur diyebilir miyiz?

Bir de yalan söyleyebilir misin?