Jump to content

Lazlar Kimdir?

jadi

Recommended Posts

Iyi boyle yapin, videoda konusan adam gibi inkar edin atalarinizi. Ama ilerde cocuklariniz da sizden utanabilir, Kurtler cocuklarina direnmeyi ogretiyor, siz ise kaypakligi. Sizden gorduklerini yapacaklar

Ayıp ayıp

Söylediklerin yanlış sözler...

Karadenizliler hakkında bu tür sözleri google'da arasan bulamazsın.

:)

Hepimiz ortak atadan maymundan geldik,etnik kökenimiz ayni ama sen nerde kaldin gelmedin hala :D

ehehehehe senin atalarının neanderthal olduğunu boşuna yazmıyormusuz demek ki. :) Bunla ilgilide bilimsel çalışma var biliyorsun, neanderthal adamın yaşadığı mağaralarda daha sonra kürtlerin yaşadığıyla ilgili. :)

Eger bir halk, kendi etik ve etnik hak ve ozgurluklerini elde edemiyor da, bunun bilinc ve farkinda degilse; tam da bu halk arasinda mikroayrimcilik yapmak ve onlari "ayaklandirmak" sonra da, sanki demokrasiyi sagliyormus gibi,disaridan bombali, baskili v.s. ultimatom vermek v.s. emperyalist zihniyetin isidir.

Hak ve ozgurlukler kisiye veya topluma disaridan adapte edilmez ve siringa ile verilmez.

Eger halk kendi farkinin hak ve ozgurlugune sahip cikiyorsa, iste o zaman insanlik adina, buna destek verilir.

Ayni zamanda, her turlu halkin birey bilinci almasi ve varsa hak ve ozgurlukleri ve de bunlar ihlal ediliyorsa, bunlari talep edecek bilinc ve farkindalik duzeyine erismesi ve bunun icin gereken bilgi, birikim, gozlem v.s.'nin de ortaya konusu, kendini insan goren ve insan haklari ve bireysel hak ve ozgurluklerin bilinc ve farkinda olanin da gorevidir.

Mesela, nehirde camasirini yikayan birisi, camasir makinesinden haberdar degilse, bunu sorun etmez. Camasir makinesinden haberdar olunca da, ister istemez nehirde elde camasir yikamasi ona rahatsizlik verir.

Iste burada yapilmasi gereken, ne o kisiyi kiskirtmak, ne de ona camasir makinesini gostermemektir.

Camasir makinesi ile tanismasini saglamak ve bu konudaki hak ve ozgurlugunu talep ettiginde de destek vermektir.

Cunku herkes gibi, onun da bilimin ve teknolojinin her turlu gelismisliginden yararlanmahakki vardir.

saygilarimla;

evrensel-insan

videodaki adam yeterli kaniti sunuyor bence, ona bak, torunlarinin senden bahsederken girecegi sikintiyi gor

Yahu jadi,

ne torunu ne kimliğinden bahsediyorsun?

Bizler milliyetçilik neslinin sonlarına doğruyuz.

Son 300 yıl işte...

Ondan sonra dünyalı olacak herkes.

Diller birleşiyor,

Anlayışlar birleşiyor,

Globalizasyon son hızla herkesi tek ırk yapıyor.

Dünyalı ırkına gidiş başladı.

Ayrıca benim torunlarımın benim hakkımda düşündükleri benim umrumda olmaz.

Yahu jadi,

ne torunu ne kimliğinden bahsediyorsun?

Bizler milliyetçilik neslinin sonlarına doğruyuz.

Son 300 yıl işte...

Ondan sonra dünyalı olacak herkes.

Diller birleşiyor,

Anlayışlar birleşiyor,

Globalizasyon son hızla herkesi tek ırk yapıyor.

Dünyalı ırkına gidiş başladı.

Ayrıca benim torunlarımın benim hakkımda düşündükleri benim umrumda olmaz.

Dogrusu öyle,ayni atadan gelip ayrildik,tekrar birlesecegiz,kanlimi kansizmi olur bilemem :o