Jump to content

Peki ya Allah Varsa?

somebody

Recommended Posts

4 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Hayla daha kem küm yapıyorsun.

Neden Allah hep Arap sülalesine peygamber göndermiş. Arada bir Çinli , Türk Yunan Rus veya kadın peygamber de ekleme yapmamış.

Ve peygamber göndermeye neden ihtiyaç duymuş. Bu bir acizliktir. Peygamberleri kendisine aracı yapmış. Kendisi doğrudan iletişime geçemiyor mu.

Kem küme yapmadan cevap veremiyorsun. İllaki arap seveceksin sen.

Anladım siz  tartışmaya ,istişareye açık değilsiniz  Ön yargılarınızın esiri olmuşsunuz.Amacınız tartışmak değil , bir fanatik gibi düşüncenizi kabul ettirmek için konuşuyorsunuz. Daha önce anlattıklarımı sanki anlatmamışım gibi tekrar tekrar soruyorsunuz.Siz ateist falan değilsiniz ateis olan sorgular ve tartışır. Siz sadece Allaha dinine ve müslümanlara düşmansınız hepsi o.Yani fanatik ,yani yobaz. Zira ne yaradılış ile ilgili ne yaşam, ne ölüm, bunlarla  ilgili kendinize ait hiç bir fikriniz yok.Öyle değil doğrusu budur dediğiniz bir cümleniz yok.Sadece olana konuşuyor, karşı tez üretemiyorsunuz .Arap peygamber 1 tane geri kalanların onlarcası yahudi. Hiç yahudileri İsrail’i konuştuğunuzu duymadım. Ama sizin derdiniz Araplar olmuş.

Biz Türkler  akil anlamında  hiç bir zaman Araplar ile yakın olmadık.Bizim islam öğretilerimiz orta Asya Horasan damarından gelir.Mevlana ,Hacıbektaşi Veli, hacı bayram veli, Yunus  Emre, Taptuk Emre,Niyazi Mısri ve daha bir çokları. Bunlar bizim değerlerimizdir.Biz Türklerin islam öğretileri bu damardan gelir. Burada Arap yok. Osmanlı divanında Arap vezir hiç olmamış.Müslümanlığı kabul etmiş  boşnak ,Rus, Azeri,Rum olmuş ama  arap  hiç olmamış.Saray görev kademelerinde bir çok ermeni ,yahudi olmuş ,ama çok çok az arap olmuş. Selçukluyu söylemiyorum bile.

Yani Türkler tarih boyunca araplara uymadı.Fetihlerimiz ,gücümüz ,adaletimiz ve merhametimiz sebebiyle araplar  Türklere uymuşlar,tabi olmuşlardır.Tek sorun kuranın Arapça olması ise ,inanmayan için hangi dilde olduğunun hiçbir önemi yok .Kuran Arapça olsada içindeki değerler evrenseldir.Müslüman olan amerikan ,Japon ,fransız,İngiliz  hepsi kuran öğretilerine bakar Arap kültürüne değil.Biz inananların  inancımızda , yaşayışımızda , arap  öğretileri yokken siz  niye bu kadar dert ediyorsunuz anlamadım. bütün bu tarihi bilgiler ışığında bilimsellikten uzak ,bu laf çakmalı ucuz konuşmanız pek sakil duruyor 

1 saat önce, Hami yazdı:

Hiç bir dediğin hiç bir dediğini tamamlamıyor tüm tuşlara basıp aklına geleni söylüyorsun.Söylediklerinin bir mantığı yok  yaptığın tartışmak değil ucuz bir laf dalaşı .buna vaktim yok 

Sorduğum şey ortada,

On 31.12.2023 at 11:47, Deadanddark yazdı:

Peki neden oraya iniyor kuran.

Dünyanın geri kalaninda insanlar allaha taparak mutlu mesut mu yaşıyordu?

Ayrıca bu ayet ne saçmalıyor böyle;

Şuara süresi:  Biz onu Arapça bilmeyenlerden birine indirseydik de, bunu onlara o okusaydı, yine ona iman etmezlerdi.

Onu günahkârların kalplerine böyle soktuk. Onun için, acıklı azabı görünceye kadar ona iman etmezler.  

Madem kalplere yerleştirdin, iman etmeyecekler falan var, yahu bu kadar tantana niye. Ne diye ha bire kitap indirip peygamber gönderiyorsun.

21 saat önce, Deadanddark yazdı:

Cevabını göremiyorum. Sadece Kem küm lam mim var yazdıklarında.

Dünya sadece orta doğudan arap yarımadasından mı ibaret?

Bak diğer tarafta, Japon Moğol savaşıyor. Çin duvar örüyor. Avrupalılar Atilladan kaçıyor. Geç karşı kıtaya Maya inka falan insan kurban ediyor ama gökten bir türlü koyun inmiyor.

Süreye gelince kivirmissin. Adam zaten diyor, ne yapsakta onlar bizi anlamayacak. Yani anlaşılan yanma garantili insan yaratıyor senin tanrin.

3 saat önce, Deadanddark yazdı:

Kem küm zart zurt....

Kıvırmaya devam.

Bak orada dünyanın en eski medeniyetlerinden hintliler var. Hiç bir yapı anıt tablet ya da başka birşeyde senin tanrının adı geçmiyor. Çinli, Moğol, japon en eski yapılarda adının ilk harfi bile yok. Mısır medeniyetinde yok.

Neden kuranda geçen adıyla Allah ismini dünyanın diğer medeniyetlerinin bıraktığı işlerde, izlerde bulamıyoruz.

Dediğim gibi senin tanrının kendisi ve tüm o peygamberleri neden dünyanın diğer eski medeniyetlerinde yok. Neden isimleri yok. Neden allah Ortadoğu dan ayrılıp dünyanın diğer yerleriyle ilgilenmemis.

Bak bu şekil dünyada çok yaygın,

379155652.thumb.jpg.0b5484b5f9a9c2d8f43a11d6abdce44e.jpg

Sonra piramitler ve mağara duvarlarında hayvan ve insan figürleri çok yaygın.

Fakat allah ve onun sözde elçileri ortada yok.

38 dakika önce, Hami yazdı:

Anladım siz  tartışmaya ,istişareye açık değilsiniz  Ön yargılarınızın esiri olmuşsunuz.Amacınız tartışmak değil , bir fanatik gibi düşüncenizi kabul ettirmek için konuşuyorsunuz.

Sen Allah vardır diyorsun , ispat et diyoruz, sen sadece var diyorsun , tamam ispat et diyoruz . Durum bundan ibaret.

Eğer amacımız fikirleri zorla kabul ettirmek olsaysı , dinciler gibi ölümle tehdit eder , sonsuz işkence masalları anlatır ve hergün sokaklarda Allah yoktur o bir puttur diye bağırırdık.

7 saat önce, Deadanddark yazdı:

Sorduğum şey ortada,

Dediğim gibi senin tanrının kendisi ve tüm o peygamberleri neden dünyanın diğer eski medeniyetlerinde yok. Neden isimleri yok. Neden allah Ortadoğu dan ayrılıp dünyanın diğer yerleriyle ilgilenmemis.

Bak bu şekil dünyada çok yaygın,

379155652.thumb.jpg.0b5484b5f9a9c2d8f43a11d6abdce44e.jpg

Sonra piramitler ve mağara duvarlarında hayvan ve insan figürleri çok yaygın.

Fakat allah ve onun sözde elçileri ortada yok.

Hz Adem ve Hz Muhammed arasında kimi kaynaklara göre 125 bin kimine göre 200 bin civarı peygamber gönderildiği söyleniyor. Bizim bildiğimiz ve  konuştuklarımız isimleri kuranda geçen en bildiklerimizdir.
  Mesela idris peygamber kimi kaynaklarda Osiris kimi kaynakta ise Toth. .Ama onun yaşadığı dönem Mu ve Atlantis zamanına denk geliyor. mısırlılar onu tanrı yapıyor.Oğuz kağanın da ve belki Buda da peygamber olduğu araştırma konusu.Orhun kitabelerinde ihlas suresi ve Nisa suresinden cümleler bulunuyor.biz henüz batının anlattığı tarihi açıkladığı kadar biliyoruz.

Geçmiş medeniyetlerde Allahtan iz arıyorsan Arapça aramamalısın.zira her medeniyete kendi dilinden peygamber gönderilmiştir.Bu dediklerimi araştırırsan bulabilirsin

6 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Sen Allah vardır diyorsun , ispat et diyoruz, sen sadece var diyorsun , tamam ispat et diyoruz . Durum bundan ibaret.

Eğer amacımız fikirleri zorla kabul ettirmek olsaysı , dinciler gibi ölümle tehdit eder , sonsuz işkence masalları anlatır ve hergün sokaklarda Allah yoktur o bir puttur diye bağırırdık.

Sende olmadığını ispat et.haydi anlat evrenin ,gezegenlerin,canlıların, insanın yaratılışını . Haydi izah et. Yaşamı hayatı anlat.Bu soruyu sana daha önce de sormuştum  verdiğin tek cevap  “insan işini düzgün yapsın doğru yapsın yeter birde uyanık olmalı etrafındakilere kendini kazıklattırmamalı “demiştin. Bütüüün yukardaki sorulara karşı verdiğin tek cevap buydu. Ben sana denizleri ,okyanusları sordum sen bana bir kova sudan bahsetmiştin.Böyle tartışma olmaz. Madem benim tezime karşısın kendi tezini anlat.

7 saat önce, Deadanddark yazdı:

Adem ve Havva hangi dili konuşuyormuş bilen var mı!

Bak olmadı şimdi, nasıl bilmezsin? :)

Elbette Arapça konuşuyorlardı, çünkü damarlarında Arap kanı akan mâlum tanrının dili Arapça. Başka bildiği bir dil yok. Adem dedemize ve Havva ninemize  "Eliiiif, Laaaam, Miiiim"´den başlayarak Arapça öğretmiş.

• Haha 1

29 dakika önce, Hami yazdı:

Hz Adem ve Hz Muhammed arasında kimi kaynaklara göre 125 bin kimine göre 200 bin civarı peygamber gönderildiği söyleniyor. Bizim bildiğimiz ve  konuştuklarımız isimleri kuranda geçen en bildiklerimizdir.

500.000 peygamber bile olsa , bir insan ömrü ortalama 50 yıl olsa yinede çok kısa bir süre ediyor. Dünyadaki canlılığın bundan 3,5 milyar yıl öncesine dayandığını hesaba katınca peygamberlerle geçen zaman dilimi devede kulak kadar.

Zaten kuranı delil olarak kabul eden sensin, onunla gelme bana.

34 dakika önce, Hami yazdı:

Mesela idris peygamber kimi kaynaklarda Osiris kimi kaynakta ise Toth. .Ama onun yaşadığı dönem Mu ve Atlantis zamanına denk geliyor. mısırlılar onu tanrı yapıyor.Oğuz kağanın da ve belki Buda da peygamber olduğu araştırma konusu.Orhun kitabelerinde ihlas suresi ve Nisa suresinden cümleler bulunuyor.biz henüz batının anlattığı tarihi açıkladığı kadar biliyoruz.

Sahip olduğun bilginin sınırlı olduğundan bahsediyorsun ama müslüman olmuşsun. İslam tarihi seni müslüman yapmaya yetmiş. 

Orhun kitabeleri de ihlas ve nisa süresinden cümleler bulunuyorsa paylaş neymiş bizde görelim.

Bakarsın o cümleler herhangi bir yerde bulunabilecek sıradan cümlelerdir. Kamyon arkası yazılarında, fallarda....

39 dakika önce, Hami yazdı:

Geçmiş medeniyetlerde Allahtan iz arıyorsan Arapça aramamalısın.zira her medeniyete kendi dilinden peygamber gönderilmiştir.Bu dediklerimi araştırırsan bulabilirsin

Ne araştırdığıni ne bulduğunu görmek isterim. Kelimei şehadeti herhangi bir mağaranın duvarında bulmuşlar mı.  Oku yaradan Rabbinin adıyla oku diyen bir çivi yazısı mesela.

Belkide dünyanın her yerinde gömülü bir kuran bulmuşlardır, bugünkü aslı gibi, farklı dil olması mühim değil.

• Haha 1

23 dakika önce, Hami yazdı:

Sende olmadığını ispat et.haydi anlat evrenin ,gezegenlerin,canlıların, insanın yaratılışını . Haydi izah et. Yaşamı hayatı anlat.Bu soruyu sana daha önce de sormuştum  verdiğin tek cevap  “insan işini düzgün yapsın doğru yapsın yeter birde uyanık olmalı etrafındakilere kendini kazıklattırmamalı “demiştin. Bütüüün yukardaki sorulara karşı verdiğin tek cevap buydu. Ben sana denizleri ,okyanusları sordum sen bana bir kova sudan bahsetmiştin.Böyle tartışma olmaz. Madem benim tezime karşısın kendi tezini anlat.

Senin benim bir başkasının kıçından ufurmesiyle olmaz.

Bu yüzden bilim var işte. Senin gibi sıradan biri kendi ya da başkasının masalını gerçekmiş gibi anlatmasın diye bilim var. Bu yüzden bilime güveneceğiz.

• Thanks 1

18 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Senin benim bir başkasının kıçından ufurmesiyle olmaz.

Bu yüzden bilim var işte. Senin gibi sıradan biri kendi ya da başkasının masalını gerçekmiş gibi anlatmasın diye bilim var. Bu yüzden bilime güveneceğiz.

E sen anlat madem ben üfürüyorsam sen doğrusunu anlat senden dinleyelim.Ama evrenin yaratılışından başla sonra canlılar sonra insan. 
bugünkü bilime mi güveniyorsun yoksa 100 sene öncekine mi?

26 dakika önce, Deadanddark yazdı:

500.000 peygamber bile olsa , bir insan ömrü ortalama 50 yıl olsa yinede çok kısa bir süre ediyor. Dünyadaki canlılığın bundan 3,5 milyar yıl öncesine dayandığını hesaba katınca peygamberlerle geçen zaman dilimi devede kulak kadar.

Zaten kuranı delil olarak kabul eden sensin, onunla gelme bana.

Sahip olduğun bilginin sınırlı olduğundan bahsediyorsun ama müslüman olmuşsun. İslam tarihi seni müslüman yapmaya yetmiş. 

Orhun kitabeleri de ihlas ve nisa süresinden cümleler bulunuyorsa paylaş neymiş bizde görelim.

Bakarsın o cümleler herhangi bir yerde bulunabilecek sıradan cümlelerdir. Kamyon arkası yazılarında, fallarda....

Ne araştırdığıni ne bulduğunu görmek isterim. Kelimei şehadeti herhangi bir mağaranın duvarında bulmuşlar mı.  Oku yaradan Rabbinin adıyla oku diyen bir çivi yazısı mesela.

Belkide dünyanın her yerinde gömülü bir kuran bulmuşlardır, bugünkü aslı gibi, farklı dil olması mühim değil.

Mevzuyu anlatayım .Herşey anlattığının tersine oldu. Önce tarihi,sonra ezoterik tarihi,sonra dinler tarihini,Enok,sonra biraz incili, biraz  Tevrat’ı ..Çok aptalca bulurum kendimi ama enson kuranı sonra islam tarihini okudum.bu sebeple islam tarihi konusunda yetersizim.Hala öğrenmeye çalışıyorum.

Şu an, Hami yazdı:

Mevzuyu anlatayım .Herşey anlattığının tersine oldu. Önce tarihi,sonra ezoterik tarihi,sonra dinler tarihini,Enok,sonra biraz incili, biraz  Tevrat’ı ..Çok aptalca bulurum kendimi ama enson kuranı sonra islam tarihini okudum.bu sebeple islam tarihi konusunda yetersizim.Hala öğrenmeye çalışıyorum.

3.5 milyar yıl dünyanın yaratılışı.senin güvendiğin bilime göre yakın zamana kadar insanlık tarihi MÖ 10 bin yıl idi.şimdilerde 15 binlere çıktı

23 dakika önce, Hami yazdı:

3.5 milyar yıl dünyanın yaratılışı.senin güvendiğin bilime göre yakın zamana kadar insanlık tarihi MÖ 10 bin yıl idi.şimdilerde 15 binlere çıktı

Sen dünyanın en eski mağara resimlerinin kac yıl önce yapıldığını biliyor musun?

O bahsettigin 15 bin yildan daha eski.

Sen yine başka seylerle karıştirmissin.

İlk yerleşik hayat vesaire bahsettigin sey. 

Senin idris peygamber yani olasi diğer adi osiris olan peygamber kime gelmiş. Hangi medeniyete?

Mısır diyorsan onlarin osirisi nasıl resmettigini, neye benzettigini görmüş olmalisin. Aradan o kadar zaman geçti biz muhammedi musayi isayi mortal kombatin kötüsü meşhur Goro ya hiç benzetmedik mesela.

33 dakika önce, Hami yazdı:

Birazda hint tarihini oku.

Gökten inen arabalar falan var. Nükleer savaş var, kitaplarinda.

45 dakika önce, Hami yazdı:

E sen anlat madem ben üfürüyorsam sen doğrusunu anlat senden dinleyelim.Ama evrenin yaratılışından başla sonra canlılar sonra insan. 
bugünkü bilime mi güveniyorsun yoksa 100 sene öncekine mi?

Bilim bugün güneş 5 milyar yaşında, dünya ise onun etrafinda dönen kayalık bir gezegen diyorsa 1000 sene sonra ne değişecek, bilim başka birsey mi diyecek.

29 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Bilim bugün güneş 5 milyar yaşında, dünya ise onun etrafinda dönen kayalık bir gezegen diyorsa 1000 sene sonra ne değişecek, bilim başka birsey mi diyecek.

neden olmasın..? Eğer 100 sene sonra başka bir şey demiyorsa  o bilimin ışığı sönmeye mahkumdur.Çünkü her zaman  keşfedilecek çok şey var.
Bilim 1:2000 sene önce dünya kaplumbağa sırtında ve tepsi gibi düzdür

bilim2.Sonra yuvarlak.

bilim3:bu gün yinedüz dünyacılar var.

Bilim 1:20 sene önce insanlık tarihi MÖ 10 bin karanlık çağ ile başlıyor diyordu.

Bilim 2:Göbekli tepeyle 12 bine çıktı hemde karanlık çağ değil oyma  taş işçiliği ,demirin kullanımı falan var.

Bilim 3: Yine güney Amerika da 16 bin olduğu varsayılan kalıntılar bulundu(henüz ispatlanmadı) 

Bilim 4: Bence ve bazı araştırmacılara göre MÖ 20-30 bin yılları arası Atlantis ondan öncede Mu medeniyeti.

şimdi biz hangi bilime inanalım…

-bilim adamları dahil 30 sene önce şehirler arası otobüs ve uçaklarda sigara içiliyordu.sonra sigara çok kötü oldu.

-aya gittik diye bütündüyayı kandıranlara mı

- korona aşısını insanlığa dayatmacı şekilde zorlayanlara mı

-inekler çok gaz çıkarıyor onları yok edip yerine yapay et yapalım diyen bill gates ve arkasındaki bilim adamlarına mı hangisine

Bilim kendini sürekli günceller.100 sene önceki bilimsel bilgiler ile bu gün arasında dağlar vardır.Bilim çıkarlar ve menfaatler için kullanılmaya müsaittir.petrol sektörü Yıllarca elektrikli arabanın gelişmesini engellemiştir.Tıp sektörüde ondan farklı değildir.

İnsan sorguladığı sürece bilim her daim olmalı kullanılmalı geliştirilmelidir.Ama bilim sadece bir araçtır. Bir araca ne kadar güvenebilirsen o kadar güvenirsin

15 dakika önce, Hami yazdı:

İnsan sorguladığı sürece bilim her daim olmalı kullanılmalı geliştirilmelidir.Ama bilim sadece bir araçtır. Bir araca ne kadar güvenebilirsen o kadar güvenirsin

Bilimde tanrı ile ilgili 100 yılda ne değişti.

Tanrının boyu uzadi mi, kisaldi mi?

5 saat önce, Hami yazdı:

Yahu ne laf anlamaz insansın. Söyledik ya konu başından beri. Allah'ın varlığını ispat etmek benim derdim değil. Kendi ispat etmek zorunda. Kuran'da yazdıklarını bile ispat edemiyor , sözünü tutmuyor , adamına göre konuşuyorsa bu allah gerçek bir yaratıcı olamaz. Olsa olsa bir puttur.

1 saat önce, Deadanddark yazdı:

Sen dünyanın en eski mağara resimlerinin kac yıl önce yapıldığını biliyor musun?

Senin idris peygamber yani olasi diğer adi osiris olan peygamber kime gelmiş. Hangi medeniyete?

Mısır diyorsan onlarin osirisi nasıl resmettigini, neye benzettigini görmüş olmalisin. Aradan o kadar zaman geçti biz muhammedi musayi isayi mortal kombatin kötüsü meşhur Goro ya hiç benzetmedik mesela.

1 saat önce, Deadanddark yazdı:

12 saat önce, Hami yazdı:

Düzeltme : Orhun kitabeleri ihlas suresini andıran sözler var sözüm yanlış ve iddialı oldu düzeltiyorum.Böyle bir şey yok

22 dakika önce, Hami yazdı:

Düzeltme : Orhun kitabeleri ihlas suresini andıran sözler var sözüm yanlış ve iddialı oldu düzeltiyorum.Böyle bir şey yok

Mayalar aztekler ve daha eski dinler de var dünyada . Dene istersen. İllaki arrrap erkeğinin keyfine ve dayatmasına göre yaşamak istersen bize karışma o zaman

28 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

Mayalar aztekler ve daha eski dinler de var dünyada . Dene istersen. İllaki arrrap erkeğinin keyfine ve dayatmasına göre yaşamak istersen bize karışma o zaman

:)) komiksin sana karışan yok istediğine inanabilirsin. Farkında değilsin ama ne konuşsak lafı dine getiren dine karışan,eleştiren,konuşan,kötüleyen sensin.

10 dakika önce, Hami yazdı:

:)) komiksin sana karışan yok istediğine inanabilirsin. Farkında değilsin ama ne konuşsak lafı dine getiren dine karışan,eleştiren,konuşan,kötüleyen sensin.

Sen salak mısın , açtığım konular din ile alakalı zaten.

Bak yeni konular açtım hidrojen yakıtı ve termodinamiğin kanunları ile ilgili orada allah yok.

Japonya depremi ile ilgili konu açtım. Senin putun orada da yok. Ama sen ilgilenmezsin.

On 02.01.2024 at 00:53, Hami yazdı:

neden olmasın..? Eğer 100 sene sonra başka bir şey demiyorsa  o bilimin ışığı sönmeye mahkumdur.Çünkü her zaman  keşfedilecek çok şey var.

bilim2.Sonra yuvarlak.

bilim3:bu gün yinedüz dünyacılar var.

Bilim 1:20 sene önce insanlık tarihi MÖ 10 bin karanlık çağ ile başlıyor diyordu.

Bilim 2:Göbekli tepeyle 12 bine çıktı hemde karanlık çağ değil oyma  taş işçiliği ,demirin kullanımı falan var.

Bilim 3: Yine güney Amerika da 16 bin olduğu varsayılan kalıntılar bulundu(henüz ispatlanmadı) 

Bilim 4: Bence ve bazı araştırmacılara göre MÖ 20-30 bin yılları arası Atlantis ondan öncede Mu medeniyeti.

şimdi biz hangi bilime inanalım…

Asparagas haberleri, abartılı yazıları çok okursan kafan böyle karışır işte. 

Bilimfili, astronomidiyari, evrimagaci, kozmikanafor, gokgunce, universetoday,space.com, slate...gibi daha güvenilir kaynakları takip etmeni önerebilirim. Magazini bol kaynaklardan bilim okursan olacağı bu. 

Bilim için düşündüklerini neden inandigin din içinde düşünmüyorsun.

Herşeyde bir değişiklik olmalı gelişmeli derken senin dinin neden gelismesin.

Muhammed'in amcasiyla yaşadığı sorun neden bugünkü insanları ilgilendiren. Muhammed'in magazinsel ayetleri neden değişmesin. Tanrı bugün bir yeni kitap, hatta günümüze bulunduğumuz teknolojik gelişmelere uygun olacak şekilde gökten bir flashdisc, bir adet blueray disk neden indirmesin.

On 02.01.2024 at 00:53, Hami yazdı:

Bilim kendini sürekli günceller.100 sene önceki bilimsel bilgiler ile bu gün arasında dağlar vardır.Bilim çıkarlar ve menfaatler için kullanılmaya müsaittir.petrol sektörü Yıllarca elektrikli arabanın gelişmesini engellemiştir.Tıp sektörüde ondan farklı değildir.

Dinlerde çıkarlar doğrultusunda kullanılmaya müsaittir. Zaten dünyadan olandan bitenden haberin olsa en çok insanların dini duygularının somuruldugunu bilirdin. Yoksa işine gelmediği için bunu yok mu sayiyorsun.

On 02.01.2024 at 02:53, Hami yazdı:

😆😆😅😅😅

Yüz yıl sonra yerçekimi iptal olabilir binaları ters yapın.

Yüz yıl sonra Kabe'nin de yeri değişecek mi?

Yüz yıl sonra ramazan ayı on dakikaya inecek mi? Yada iki yıl uzayacak mı?

Ne dersin belki dünyanın yörüngesi değişir ayın yörüngesi de değişir. Olur mu lan bunlar. Angut.

O zaman allah putu tekrar birini elçi seçip yeni bir din çıkarır bir yerinden.

55 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

😆😆😅😅😅

Yüz yıl sonra yerçekimi iptal olabilir binaları ters yapın.

Yüz yıl sonra Kabe'nin de yeri değişecek mi?

Yüz yıl sonra ramazan ayı on dakikaya inecek mi? Yada iki yıl uzayacak mı?

Ne dersin belki dünyanın yörüngesi değişir ayın yörüngesi de değişir. Olur mu lan bunlar. Angut.

O zaman allah putu tekrar birini elçi seçip yeni bir din çıkarır bir yerinden.