Jump to content

Peki ya Allah Varsa?

somebody

Recommended Posts

9 dakika önce, Hami yazdı:

E Allah yine din çıkarır demişsin…karar ver sen müslümanlara mı kızgınsın, yoksa Allah’a mı inanmıyorsun.Yoksa inanıyorsun ama Allah’a mı kızgınsın ?

Yahu sen ne demeye çalışıyorsun?

Ben senin allahının yeni bir din çıkaracağını söylüyorum çünkü sürekli çuvallıyor. Bir süre daha çuvallamadan idare edecekleri bir din icad edebilirler. Artık araplara mı nasip olur yoksa başka bir toplum mu çıkartır onu bilemem.

• 1 ay sonra...

On 14.01.2024 at 00:23, Hami yazdı:

Erich von daniken tanrıların arabası adlı kitabında insanlar uzayda hep kendileri gibi yaşam formları arıyorlar bulamadıkları için yok olduğunu zannediyorlar” demişti. Şimdi sana uzaylı varmıdır desem vardır dersin . Kuranda geçiyor diye cinlerin,meleklerin varlığını kabul etmiyor olman pek objektif değil.Hayalet diye birşey zaten yok.Hurilerde bu dünyaya ait değil. Dolu boş hepsini bir torbaya koyup sallıyorsun 

Bu yazı bu konuyla ilgilidir. Sanırım dergahta eroini fazla kokladın sen.

Uzaylılar var mı diye sorsalar var dermişim.

Benim adıma nasıl da sallıyorsun. Tıpkı allah hayaleti adına salladığınız gibi ..

Uzaylılar şimdiye kadar yoklar. Ne zaman gelip bizimle iletişime geçer varlıklarını belli ederlerse o zaman varlar.

İnsana benzemeyen yaşam formları olması da olasılıklar arasındadır. Ancak bugüne kadar sadece bir hayalden ibarettir.

Evet ne zaman bizimle iletişime geçerler o zaman vardır deriz. Benimle iletişime geçerler demiyorum, bizimle iletişime geçerlerse diyorum. Anladın mı? Herkes için ispatı olan şeyleri kabul ederim ancak. Gerisi rüyadan ve zırvadan başka değildir.

Varsayalım ki uzaylı yaşam formları dünya ile iletişime geçtiler.

Bu senin için neyi ispatlar?

Arapların kuru hurafelerinin doğru olduğunu mu? Aaa uzaylı varmış demek ki allah varmış gibi kel alakaya mı inanacağız?

Birde şöyle düşün bizden üstün yaşam formları dünyaya gelseler ve deseler ki "müslimanlık salaklıktır, din nedir biz bilmiyoruz buna gerek yok zaten" böyle dese ne yapacaksın?

Kafirleeeeer diyerek çığlıklar atıp kaçacakmısın?

Büyük olasılıkla bizden üstün varlıkların din ile işi olmayacaktır. Çünkü din zayıfların hayal dünyasını süsleyen bir şeydir.

Astral yolculuk yapabilen , bizden milyonlarca kat fazla enerjiye hükmedebilen varlıkların sağ el ile yemek yeme gibi bir sorunu olamaz yada cuma hutbesi dinlemek gibi bir zorunluluğu yoktur.

Varsayalım ki uzaylılar geldi , onlar bizden daha yalancı çıktılar ve kuran gibi kitapları övmeye başladılar.

Benim tavrım yine değişmeyecek sebebi belli, dediklerini ispat ederlerse kabulumdür. Yalana saygım yoktur.