Jump to content

Dine inanmayan insanlar

Ömer

Recommended Posts

Dine inanmayan insanlar (ateist, deist vs.) öldükten sonra hayatın bitip sonsuz şekilde yatmaktan korkmuyorlar mı? 

Ölüm korkusuyla dinsiz insanlar nasıl yaşayabiliyor?

Böyle bir şey ile nasıl dünya hayatınızı sürdürebiliyorsunuz?

Zor günler geçirdiğinizde kendinize sığınacak bir güç arıyor musunuz?

(Not: Lütfen cevaplarınızda nazik olun. Olayı saçma sapan yerlere çekip Müslümanları kötülemeyin. Teşekkürler :) )

Şu an, Ömer yazdı:

Dine inanmayan insanlar (ateist, deist vs.) öldükten sonra hayatın bitip sonsuz şekilde yatmaktan korkmuyorlar mı? 

(Not: Lütfen cevaplarınızda nazik olun. Olayı saçma sapan yerlere çekip Müslümanları kötülemeyin. Teşekkürler :) )

Ölümden sadece  hobilerimi yapamayacağım için korkuyorum.( hobilerim artık masraflı olduğu için ilgilenemiyorum orası ayrı)  

Cehennem korkum yok. :)

Güç arıyorum dua ediyorum . Ama kendimi aldattığımın farkındayım.  :)

3 dakika önce, pigeon yazdı:

Ölümden sadece  hobilerimi yapamayacağım için korkuyorum.( hobilerim artık masraflı olduğu için ilgilenemiyorum orası ayrı)  

Cehennem korkum yok. :)

Güç arıyorum dua ediyorum . Ama kendimi aldattığımın farkındayım.  :)

Cehennemden değil yok olmaktan bahsediyorum. Zaten sana göre cehennem yoktu sanırım.

1 saat önce, Ömer yazdı:

Hayır.

1 saat önce, Ömer yazdı:

Mis gibi yaşıyoruz. Ölüm korkusu yok.

1 saat önce, Ömer yazdı:

Hiçbir sıkıntı yok. Hayatı olduĝu gibi kabullenmek gerekli ve insan kendi kendisi ile barışık olmalı.

1 saat önce, Ömer yazdı:

Elbette. Bunun için kafasını ütüleyeceĝim dostlarım, fikrini alacaĝım eşim ve bana hayat veren oĝlum var.

1 saat önce, Ömer yazdı:

Dinsiz imansızlar hakkında bir hayli önyargılısın. Benim çevremde gavurların sayısı kadar müslüman da var. Onların benden bu güne kadar bir şikayeti olmadı. Her konuda tartışan ve fikrini söyleyen birisiyim. Dostlarım bunu bilir.

1 dakika önce, kavak yazdı:

Hayır.

Mis gibi yaşıyoruz. Ölüm korkusu yok.

Hiçbir sıkıntı yok. Hayatı olduĝu gibi kabullenmek gerekli ve insan kendi kendisi ile barışık olmalı.

Elbette. Bunun için kafasını ütüleyeceĝim dostlarım, fikrini alacaĝım eşim ve bana hayat veren oĝlum var.

Dinsiz imansızlar hakkında bir hayli önyargılısın. Benim çevremde gavurların sayısı kadar müslüman da var. Onların benden bu gününe kadar bir şikayeti olmadı.

Açıkçası ben her insanın ölümden korktuğuna inanıyorum. Bunun tersini söyleyen biri benim için yalancıdır.

1 dakika önce, Ömer yazdı:

Ünlem katınca haklı ya da havalı falan mı oluyorsun :)

Açık görüşlü bir insansan itiraz etmeden bu videoyu izleyebilirsin : )

Bak yine kabadayılık yapıyorsun ve başkalarına "yalancı" diyerek hakaret ediyorsun. Sonra  "Aman da nazik olun" minvalinde bir şeyler mırıldanıyorsun.

Sen sordun; biz de insanlık yaparak yanıtladık.  Onları beĝenmiyorsan, senin sorunun.

Hasılı bana "yalancı" diyerek hakaret edemezsin ve bir daha yaparsan seni raporlayacaĝım.

Şu an, Ömer yazdı:

Ünlem katınca haklı ya da havalı falan mı oluyorsun :)

Açık görüşlü bir insansan itiraz etmeden bu videoyu izleyebilirsin : )

Hayatın anlamı tıklama başına para kazanmaktır. :)

Ölüm korkusu var o halde tanrı vardır mı diyeceksiniz? 

Varmak istediğiniz sonuç ne? :)

Hayatın anlamı kendisidir. Başka anlam aramak boşdur.

• Like 1

Ben dinlere inanmayarak gayet mutlu şekildeyim. Ve tüm dinler uydurmadır. Tanrıyı akıl yolu ile anlayabiliriz. Hatta ben tüm dinlerin Tanrıya hakaret olduğunu  düşünüyorum. Yani Tanrı yarattığı insanlara müdahale etmediğini düşünüyorum  Tanrı kısaca evrene ve insanlara müdahale  etmemiştir. 

3 dakika önce, kavak yazdı:

Bak yine kabadayılık yapıyorsun ve başkalarına "yalancı" diyerek hakaret ediyorsun. Sonra  "Aman da nazik olun" minvalinde bir şeyler mırıldanıyorsun.

Sen sordun; biz de insanlık yaparak yanıtladık.  Onları beĝenmiyorsan, senin sorunun.

Hasılı bana "yalancı" diyerek hakaret edemezsin ve bir daha yaparsan seni raporlayacaĝım.

Sana direkt olarak yalancı demedim. Buna inanmayanlar için kendi şahsi düşüncemi söyledim. Napıyorsan yapabilirsin. Bu çok da umurumda değil. Asıl ben seni bazı cevaplarında inançları küçümsediğin için seni şikayet edebilirim. "Yok benim kitabım daha doğru, yok benim tanrım daha yakışıklı" bunlar senin sözlerin. Dolaylı yoldan yalancı demekten çok daha ağır. 

Buraya kadar okuduğun için teşekkürler : )

1 dakika önce, pigeon yazdı:

Hayatın anlamı tıklama başına para kazanmaktır. :)

Ölüm korkusu var o halde tanrı vardır mı diyeceksiniz? 

Varmak istediğiniz sonuç ne? :)

Hayatın anlamı kendisidir. Başka anlam aramak boşdur.

Çok sığ düşünüyorsun bence. 

1 dakika önce, Bruce Wayne yazdı:

Ben dinlere inanmayarak gayet mutlu şekildeyim. Ve tüm dinler uydurmadır. Tanrıyı akıl yolu ile anlayabiliriz. Hatta ben tüm dinlerin Tanrıya hakaret olduğunu  düşünüyorum. Yani Tanrı yarattığı insanlara müdahale etmediğini düşünüyorum  Tanrı kısaca evrene ve insanlara müdahale  etmemiştir. 

Düşüncene saygı duyuyorum.

3 dakika önce, Bruce Wayne yazdı:

Peki cennet cehennem kavramına inancın var mı? Tanrı bizi yarattıysa bunun bir amacı olmalı diye düşünüyorum.

1 dakika önce, kavak yazdı:

Lafı kıvırma.

Resmen benim yalancı olduĝumu söyledin!

İnançları küçümsemediğim için kendime hayranım. Bence sen de yapmalısın :) 

Asıl sen lafı kıvırma. "Yok benim kitabım daha doğru, yok benim tanrım daha yakışıklı" bunlar senin sözlerin.

Bunları sen söyledin ❤️

3 dakika önce, Ömer yazdı:

Peki cennet cehennem kavramına inancın var mı? Tanrı bizi yarattıysa bunun bir amacı olmalı diye düşünüyorum.

Cennet ve cehenneme ahirete inanmıyorum. Ve Tanrının amacı şöyle olabilir. Tanrı yarattığı insanlardan akıl yolu ile kendisini keşfetmesini istiyor olabilir. Zaten Tanrı akıl vermiştir. Ve akıl yolu ile bence  Tanrıyı bulabiliriz. Tabi bu benim düşüncem. 

• Like 1

Şu an, Bruce Wayne yazdı:

Cennet ve cehenneme ahirete inanmıyorum. Ve Tanrının amacı şöyle olabilir. Tanrı yarattığı insanlardan akıl yolu ile kendisini keşfetmesini istiyor olabilir. Zaten Tanrı akıl vermiştir. Ve akıl yolu ile bence  Tanrıyı bulabiliriz. Tabi bu benim düşüncem. 

Bence mantıklı bir düşünce. Tanrıyı aramaktan vazgeçme. O seni doğru yola iletecektir. Tabi bu benim düşüncem.

3 dakika önce, Ömer yazdı:

İnançları küçümsemediğim için kendime hayranım. Bence sen de yapmalısın :) 

Asıl sen lafı kıvırma. "Yok benim kitabım daha doğru, yok benim tanrım daha yakışıklı" bunlar senin sözlerin.

Bunları sen söyledin ❤️

Kıvıran elbette sensin, çünkü o lafın bana ait olmadıĝı iddia etmedim zaten.

Bir daha bana "yalancı" ve benzeri bir şekilde hakaret edeyim deme!

1 dakika önce, Ömer yazdı:

Bence mantıklı bir düşünce. Tanrıyı aramaktan vazgeçme. O seni doğru yola iletecektir. Tabi bu benim düşüncem.

Düşünceleriniz için öncelikle teşekkür ederim. Fakat ben Deizme inanmaya devam edeceğim. Fakat ben Tanrıyı aramayacağım. Ben inancıma göre Tanrı evreni ve insanlara yaratmış. Fakat müdahale etmemiştir. 

• Like 1

• moderator başlığı Dine inanmayan insanlar olarak değiştirdi