Jump to content

Burada adalet var mı?

supernova

Recommended Posts

1 saat önce, TAO yazdı:

Dünyada adalet yok ki burada olsun.

Güçlü olan kazanıyor. 

ADALET Mİ?

benim için sadece inançsız insanlar gerçekten iyi insanlardır,

inançlı insanlar gerçekten kötü niyetlidir, bunu yaşıyarak anladıgım için,

en iyi anlıyanlardan birisiyimdir,

dine inanlar allaha inanmaz cennete gitmek için allahı kullanır onlarda çok iyi bilir ki,

gerçekte:

allah kanıtsız bir iddiadır gerçekte ise, bu asıl amacı gizler nedir o gizli amaç?

allah bir araçtır, asıl amaçsa, zengin olmak , zengin olmak içnde kötü olmak gerekır çünkü sistem( kapitalizm) kötülük üzerine kurulmuş. kötü ise tanrı gibisindir senı hiç kimse yenemez. ve zengın oldugun sürecede her zaman mutlu olursun işte gerçek mutluluk bu para+güç=tanrı.

5 dakika önce, İgnostik üye yazdı:

1 ay önce evimi yıktılar şu an evsizim bir çadırda kalıyorum,

Geçmiş olsun umarım davayı kazanırsınız. 

6 dakika önce, İgnostik üye yazdı:

düşünsene bir ateist benim hayatımı kurtarıyor. bir dincide benım yaşama hakkımı elimden alıyor.

Haklısın dostum. 

1 saat önce, Sputnik yazdı:

Geçmiş olsun umarım davayı kazanırsınız. 

Haklısın dostum. 

Teşekkür ederim, seni kırdıysam özür dilerim, SİZLER  gerçekten iyi insanlarsınız bu yüzden bu forum'dayım, anlayışın için tekrar teşekkür ederim..

sana gerçek bir arkadaş tavsiyesi,

Şunu asla unutma bizlerin en güçlü ve en büyük düşmanı,

DİNLERİ  icat eden ve dinleri  evrensel hukukmuş gibi dayatanlardır, senınde bahsettiğin gibi,

onların iyi kaderi bizim kötü kaderimiz olmamalı,

onların mutlulugu bizim hayalımız olmamalı,

onların bizden sayıca fazla olmadıgını anladıgımız gün ve onlarla savastıgımız gün işte o gün aslında bizimde kaderimizi değiştirme gücüne sahip oldugumuzu hissetiğimiz andir.

ben şuna inanıyorum, 

bir gün gelicek işte o gün,

kutsal kıtap zırvalıkları yakılıcak, din adamları yakılıcacak kısaca:

işte o gün geldiğinde iyi insanlarda gerçekten yaşama hakkı elde edicektir...5000 yıllık kölelik düzeni yok olucaktır. çok büyük bir devrimle..

inan bana o günler çokta uzak değil.

Şimdi başlık çorbaya dönmüş. Toparlamaya çalışayım. Bir ateist evinin yıkıldığından bahsetmiş, evini yıktıran mevcut iktidarı islam ile bağdaştırmış , atatürkü ise ateist ilan etmiş. Bir kere mevcut iktidarın müslümanlığı ile atatürk'ün dinsizliği tartışmalıdır. Ben akp li de değilim atatürkçü de değilim. Bence Akp yöneticileri müslümansa çok kötü müslümanlar, atatürk de ateist ise çok kötü bir ateist.Bu yüzden Akp nin müslümanlığı ve atatürk un ateistligi üzerinden erdem mukayesesi yapmak dogru değildir. Atatürk un neden kötü ateist(eger ateistse tabii) olduğuna gelince, cuma kılmış ve hutbe okumuş olduğu tarihi kayıtlarla sabittir. Buyrun sadece bir örnek adana cuma namazı çıkışı,

https://tr.pinterest.com/pin/371335931762376009/

Eğer biri derse ki devlet adamlığı gereğidir. O zaman da ateist olmaz, münafık olur herhalde siz ateistler münafıkları tasvip etmiyorsunuzdur. Bilmiyorum tabi belli bir inanç ve itikata taabi olmadığınız için doğal olarak çeşit çeşitsiniz. Gerçi münafıkları müslümanlara tercih edeceğiniz kesin gibidir...

Ama Atatürk'ü ateistlerden sayıyorsanız. Mantıken münafıkları da ateistlerden saydığınız sonucu çıkar.

Bir diğer ateist İslamcı forumlardan küfür etmediği halde atıldığını söylüyor. Eğer atıldığı forumlar islami sohbet forumları ise bunun adaletsiz ile alakası yok. Adamlar islami sohbet kanali kurmuş düşünce platformu değil. Orada ateistin işi yok. Camiden ateistin atılması gibi bir şeydir bu gayet normal bir durum. Adamin kutsal mekani sonuçta.

Ama müslümanların kurduğu  düşünce platformlarından atıldıysa o iş başka tabii. Ben pek ihtimal vermiyorum.

Açıklık getirirse konusabiliriz bu konuda.

10 saat önce, İgnostik üye yazdı:

inan bana yünan askeri bu ülkeyi işgal etseydi bana gerçekten acır ve benım evimi yıkmazdı. ama bizim devletimiz dincilerden oluştugu için allahı bir araç olarak kullanıp , yani asıl gücünü allahtan alıp , en büyük haksızlıgı ve kötülüğü üstelık göstere göstere ve haklı oldugunu iddia ederek yapıyor.

yıkılan evin arazısı dedelerimden bana mirastır. atatürk tapusu vardı. 2002 de akp geldi ve o tapuları iptal etti ve yaklaşık olarak 1500 ev yıkıldı. şu an çok kötü ve perişan durumdayım, 

atatürk ateist idi yani inançsızdı..

düşünsene bir ateist benim hayatımı kurtarıyor. bir dincide benım yaşama hakkımı elimden alıyor.

şu an dava açtık 1500 kişi devlete bu dava çok uzun sürücek. benım yerime sen olsaydın . nasıl davranırdın? hayata bakış açın nasıl olurdu?

Senin evini öyle keyfine yıkamazlar, muhtemelen geçerli tapusu yoktu. 1500 kişilik bir mesele ise haberlerde çıkmış olması lazım. Tapular öylesine iptal olamaz. AKP bile bunu yapmaz.

Artı; forumlar aĝlama duvarı falan deĝil. Yani duygu sömürüsü yapmak hiç hoş deĝil. Bu lafımı ciddiye al, çünkü senin ne tür(!) birisi olduĝunu gayet iyi biliyorum.

12 saat önce, kavak yazdı:

Senin evini öyle keyfine yıkamazlar, muhtemelen geçerli tapusu yoktu. 1500 kişilik bir mesele ise haberlerde çıkmış olması lazım. Tapular öylesine iptal olamaz. AKP bile bunu yapmaz.

Artı; forumlar aĝlama duvarı falan deĝil. Yani duygu sömürüsü yapmak hiç hoş deĝil. Bu lafımı ciddiye al, çünkü senin ne tür(!) birisi olduĝunu gayet iyi biliyorum.

Benim burada seninle Karşılaşmam tanrı' NIN  olmadıgının kanıtı,

bu evrende en son konuşmak istediğim kişisin..

On 02.12.2022 at 15:21, İgnostik üye yazdı:

inan bana yünan askeri bu ülkeyi işgal etseydi bana gerçekten acır ve benım evimi yıkmazdı. ama bizim devletimiz dincilerden oluştugu için allahı bir araç olarak kullanıp , yani asıl gücünü allahtan alıp , en büyük haksızlıgı ve kötülüğü üstelık göstere göstere ve haklı oldugunu iddia ederek yapıyor.

yıkılan evin arazısı dedelerimden bana mirastır. atatürk tapusu vardı. 2002 de akp geldi ve o tapuları iptal etti ve yaklaşık olarak 1500 ev yıkıldı. şu an çok kötü ve perişan durumdayım, 

atatürk ateist idi yani inançsızdı..

şu an dava açtık 1500 kişi devlete bu dava çok uzun sürücek. benım yerime sen olsaydın . nasıl davranırdın? hayata bakış açın nasıl olurdu?

Hükümet dinci filan değil. Hatta Müslüman bile değil. Bunu söylemek istemezdim ama değil.

Hatta tarikatları kapatma planları yapıyorlar. Bunu yaparken de senin gibi cahillere yakalanmamak zorundalar. 

On 02.12.2022 at 23:58, supernova yazdı:

Bir kere mevcut iktidarın müslümanlığı ile atatürk'ün dinsizliği tartışmalıdır.

Tartışmalı filan değil. 

Adamlar açık açık tarikatları kapatacağız filan diyorlar ama tarikatçılar dahil kimse ciddiye almıyor. 

Halkın beynini nasıl yıkadılarsa artık. 

17 dakika önce, supernova yazdı:

O halde Akp yi Desteklemeniz gerekmez mi ateistler olarak...

Hiçbirini desteklemiyorum. 

Cahil kitleleri uyutanlara da karşıyım. 

21 dakika önce, supernova yazdı:

Anlamak için soruyorum.

Bence hiç anlama. 

Sekülerlerin çoğu aslında Akp li. 

Türkiye kocaman bir tiyatro salonuna dönmüş durumda. 

6 saat önce, Sputnik yazdı:

Hükümet dinci filan değil. Hatta Müslüman bile değil. Bunu söylemek istemezdim ama değil.

Yanılıyorsun, çünkü 20 seneden beri Siyasal İslam´ı  bunlar kadar başarılı bir şekilde uygulayan olmadı. Halk önüne ne gelirse "Hee" diyen bir zihniyete sahip. Bu durum her zaman olduĝu gibi AKP lehine işliyor.

6 saat önce, Sputnik yazdı:

Hatta tarikatları kapatma planları yapıyorlar.

Kapatamazlar; zaten doĝru dürüst bir şekilde oraları denetlemeyi bile beceremiyorlar. Daha doĝrusu denetlemek bile istemiyorlar, çünkü orada yetişenler geleceĝin AKP seçmenleri.

Hasılı kazın geleceĝi yerden tavuk esirgenmez.