Jump to content

Müslümanların % 90 ının bilmediği, duymadığı ayetler

rende

Recommended Posts

yanlış anlamışsın.

123 nolu iletideki yazılanlara bir cevabın var mı?

allah'a güvenmiyor musun?

"allah beni iman ettirmeyecek, hep saptıracak" diye mi düşünüyorsun?

Sırayla cevap vereyim.

1)123 nolu iletinize bence cevapları verdim, ki Allah da vermiş, "dilediğimi saptırırım" ama anlıyorum ki anlamak istemiyorsunuz olayı. Bu sebeple size cevabı çok basit bir soru soracağım, o zaman siz de göreceksiniz gerçeği. Bu soru bir alt iletide olacak

2) Allah cc'ye güvenmiyorum. Fırsat olursa Allah cc'nin bol bol sözünden nasıl döndüğünü net olarak ortaya koyan ayetleri ileriki günlerde paylaşırım.

3)Olmayan Allah cc ne beni iman ettirebilir ne de saptırabilir :)

Sn Katalan,

Basit soru aşağıda, bol şans :)

Allah cc, Kuran'ı dinleyen kafirlerin kalplerine niçin perde koymuştur. Lütfen cevabı ayetin içinde olan bu soruya net cevap verirseniz sevinirim.

Enam 25- Onlardan seni (okuduğun Kur'an'ı) dinleyenler de vardır. Fakat onu anlamalarına engel olmak için kalplerinin üstüne perdeler, kulaklarına da ağırlık verdik. Onlar her türlü mucizeyi görseler bile yine de ona inanmazlar. Hatta o kâfirler sana geldiklerinde: "Bu Kur'an eskilerin masallarından başka bir şey değildir" diyerek seninle tartışırlar.

Sırayla cevap vereyim.

1)123 nolu iletinize bence cevapları verdim, ki Allah da vermiş, "dilediğimi saptırırım" ama anlıyorum ki anlamak istemiyorsunuz olayı. Bu sebeple size cevabı çok basit bir soru soracağım, o zaman siz de göreceksiniz gerçeği. Bu soru bir alt iletide olacak

2) Allah cc'ye güvenmiyorum. Fırsat olursa Allah cc'nin bol bol sözünden nasıl döndüğünü net olarak ortaya koyan ayetleri ileriki günlerde paylaşırım.

aynı allah "dilediğimi hidayete erdiririm" de diyor. neden bardağın boş tarafından bakmakta ısrar ediyorsun?

neden güvenmiyorsun?

aynı allah "dilediğimi hidayete erdiririm" de diyor. neden bardağın boş tarafından bakmakta ısrar ediyorsun?

neden güvenmiyorsun?

Dostum, sorularına cevap verdim ama aynı çemberde dönmemizi istiyorsan buyur öyle olsun.

Yukarıda yazdım Allah cc ye niye güvemediği, 100 kere sözünden dönmüş. Ben günlük yaşamda bir arkadaşım ciddi bir konuda bir kez sözünden dönse artık ona fazla güvenmem. 2 kez dönerse hiç güvenmem.

Bardağın dolu tarafına baktık, Allah dilemiş bazılarını imana erdirmiş.

Sonra da boş tarafına bakıyorum, Allah dilemiş bazılarını saptırmış. Ben Allah a diyorum ki "yahu herşey zatı alinizin dilemesiyle oluyorsa ne diye milleti kebap gibi kavurmakla tehdit ediyorsun varsa suçlu o da sensin".

Ha bu anlamsız ayetlerin "iniş sebebi"ni de öngörmek zor değil. Hz Muhammed zor da kaldıkça, aklı başında insanların Allah'ın mucize olduğunu söylediği ayetleri karşısında iman etmedikçe, durumu açıklamak için ısrarla bu akıl dışı ayetleri "indirmiş".

Müslümanlar yüzyıllar sonra bazı akıldışılıkları anlamlı hale getirmek için sınav anlayışını uydurmuşlar ama uydururken yukardaki onlarca ayeti unutmuşlar.

aynı çemberde dönmemizi değil ilerlememizi istiyorum. bu yüzden de daha derinlere dalmamız gerektiğini düşünüyorum.

100 kere sözünden döndüğünü iddia etmişsin ancak iddianı destekleyecek herhangi bir kanıt sunmamışsın.

Yeterki siz kanıt isteyin

Allah söz vermiş

Bakara 62- Şüphesiz, iman edenler(le) yahudiler, hristiyanlar ve sabiiler(den kim) Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve salih amellerde bulunursa, artık onların Allah katında ecirleri vardır. Onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır.

Sonra sözünden dönmüş

Ali İmran 85- Kim İslam'dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır.

önceden yahudi, hristiyan ve sabii olup da sonradan allah'a ve ahiret gününe iman eden ve salih amellerde bulunanlara ecir vardır, korku yoktur.

Üzüyorsunuz beni, ayet öyle demiyor. Hz Muhammed in zamanında önceden Müslüman olan mı varki bu dediğiniz sonuç çıksın? Hz Muhammed dahil herkes kafirmiş. Hatta Hz Muhammed üstüne bir de imansızmış (Allah cc öyle diyor)

Lütfen ama kalbimi kırmayın

Sn Katalan,

Basit soru aşağıda, bol şans :)

Allah cc, Kuran'ı dinleyen kafirlerin kalplerine niçin perde koymuştur? Lütfen cevabı ayetin içinde olan bu soruya net cevap verirseniz sevinirim.

Enam 25- Onlardan seni (okuduğun Kur'an'ı) dinleyenler de vardır. Fakat onu anlamalarına engel olmak için kalplerinin üstüne perdeler, kulaklarına da ağırlık verdik. Onlar her türlü mucizeyi görseler bile yine de ona inanmazlar. Hatta o kâfirler sana geldiklerinde: "Bu Kur'an eskilerin masallarından başka bir şey değildir" diyerek seninle tartışırlar.

Bu güzel soruya vereceğiniz cevap heyecanla beklenmektedir.

"Yeryüzünde haksız yere böbürlenenleri âyetlerimden uzaklaştıracağım. Onlar bütün mucizeleri görseler de iman etmezler. Doğru yolu görseler onu yol edinmezler. Fakat azgınlık yolunu görürlerse, hemen ona saparlar. Bu durum, onların âyetlerimizi yalanlamalarından ve onlardan gafil olmalarından ileri gelmektedir."

Sn Katalan,

Çünkü ayet açık ve cevap da basit; Allah cc Kuran'ı anlamamaları için kalplerine perde koymuş.

Şimdi diğer soru, Kuran'ı anlasalar ne olurdu, ne zararı var, niye bu tuhaf ve adil olmayan müdahale?

Sn Katalan,

Olmadı ki, adamların kibirlendiği nereden çıkıyor. Ayette yok öyle birşey. Üstelik bilmedikleri bir kitabı adamlar niye ciddiye alsınlar. Allah cc perde koynamasaydı da anlasalardı, anladıktan sonra hala kibirleniyorlarsa zaten kaybeden olurlardı. Yok zaten anlasalar da kibirleneceklerse zaten perde koymasına gerek olmaz.

Kısaca Hz Muhammed, işine geldiği gibi ayet indirmiş. Açıklayamadığı her durum için bu akıl ve mantık dışı ayetlerle kendini savunmaya çalışmış. Herhang, bir tanrının, doğru yolu göstermek için gönderdiği kitabın sözlerini, insanların anlamaması için perde koyduğunu iddia etmek kusura bakmayın ama aklımıza hakaret etmektir.

Geçelim isterseniz, kendimizi ve değerli okuyucuları fazla yormayalım. Daha çok ayetimiz var

olmuş olmuş, hem de bal gibi olmuş :)

138 nolu iletideki ayette kibirden, gafletten ve de küfürden bahsediliyor. bunun gibi birçok ayet daha asabilirim buraya.

allah bu özelliklere sahip kişileri ayetlerinden uzaklaştıracağını bildirmiş.

enam 25 ayeti de insanları ayetlerinden uzaklaştırma yöntemlerine bir örnektir.

devamındaki üç ayeti de incelersen, bu kişilerin neden engellendiklerini daha iyi anlamış olursun.

eğer itirazların varsa geçmeyelim, devam edelim.

ben hiç yorulmuyorum vallahi, iman gücüm kuvvetim yerinde çok şükür, siz kendi derdinize yanın :)

Bakara 221. İman etmedikçe putperest kadınlarla evlenmeyin. Beğenseniz bile, putperest bir kadından, Mümin bir câriye kesinlikle daha iyidir. İman etmedikçe putperest erkekleri de (kızlarınızla) evlendirmeyin. Beğenseniz bile, putperest bir kişiden inanmış bir köle kesinlikle daha iyidir. Onlar (müşrikler) cehenneme çağırır. Allah ise, izni (ve yardımı) ile cennete ve mağfirete çağırır. Allah, düşünüp anlasınlar diye âyetlerini insanlara açıklar.

Sn Katalan devam edelim. Bakara 221 hakkında daha önce bir arkadaşa aşağıdaki soruyu sormuşum, sanırım sizde iyi bir cevap vardır :)

Mümin cariye kısmını soruyorum. Allah nasıl olurda bir insanın hem de Müslüman bir insanın cariye (köle) olmasından rahatsız olmaz. Köleliği lanetlemez?

Müslümanı müslümana köle yapan bir yaratıcı nasıl olur?

ibretlik muhabbet olmuş :D süphallah...

bir solukta okudum maşallah...

böyle devam edin inşallah :P

ben de iki karalarım evelallah...

3 kişiden kavga çıkmaya, maazallah :)

Katiliyorum... Hilal boynuzlu geyik muhabbeti bunlara deniliyor sanirim.

Devamli kuranda var olanlari tartismanin pek bir faydasi olmaz ara sira olmayanlari tartismak gerekir.

Örnegin: Kuranda "kölelik, sex köleligi (cariyeler) fuhus, sübyancilik, cinsel sapiklik, pezevenklik" yapmanin yasaklandigi bir ayet yoktur ve kimse bulup cikartamaz... Bedevilerin uydurduklari kuranin allahi birinci sinif sanal pezevenktir sonra kan, katliam ve hukuksuzluklar uzmanidir.

Kuranin allahinin "Pezevenk" olmadigini kanitlayan bir tane ayet bulunmaz fakat olduguna dair yiginla ayet asabiliriz...

Kolay gelsin.

Arkadaşım, ben ayet yazıyorum sen kafandaki dini anlatıyorsun. Her yazdığın küfür ve Allah ın ayetlerini yalanlıyorsun.

Bak sana iman ettiğin Allah ın ayetini yazayım ve gör nasıl dinden çıktığını. Allah ın sözüne mi inanalım yoksa senin yukardaki masalına mı?

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz. Siz dünyanın geçici yararını istiyorsunuz. Oysa Allah (size) ahireti istemektedir. Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Allah YERYÜZÜNDE DİN ALLAH IN OLUNCAYA KADAR ESİR ALINMASINI HARAM KILIYOR. Sen ise ne anlatıyorsun.

Bu ve benzeri ayetleri senin gibi yalanlayanlar için de Araf 36 yı göndermiş Allah. Bak bakalım başlarına ne gelecekmiş.

Araf 36- Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır; onda sonsuz olarak kalacaklardır.

Sn Katalan,

Allah'ın savaş esirlerinin öldürülmesini emretmesini insanlığa nasıl sığdıracağız?

Söyle...

Pislik islam dinini uyduranlar binlerce cahil cüheladir...Dolayisi ile kuranin icinden her türlü pislik akar...Yukarida iletide alti cizildigi gibi pislikler, hukuksuzluklar, adeletsizlikler yasaklanmaz aksine tesvik edilir...

Fuhus, sübyancilik, cinsel sapikliklar, sex köleleri ve köleler edinmeyi insanlari öldürmeyi yasaklayan ayet kuranda yoktur aksine hepsini tesvik eder...Kanitlayacak yüzlerce ayetler bulunmaktadir fakat beyinleri minumum kapasite maksimum beklenti ile calisan müslümanlar kurani dogru dürüst bilmediklerinden "ateistler yalan söylüyorlar" diye düsünürler.

Evreni yaratabilecek gücte bir tanri olacak isini gücünü birakip cölde yasayan cahil yobazlarin uckur sevdalari icin calisacak öyle mi?

Pezevenklik yapan insanlari sapkin cinsel iliskilere tesvik eden tanri olur mu?

Olursa kuranin uyduruk allahi gibi olur ve kafasi her türlü pislige calisir...Her türlü pisliklere kafasi calisan uyduruk allah nedense zaman, agirlik, uzunluk ölcü birimlerini bilmez...

Abuk subuk sacma sapan kuran ayetleri hakkinda dalga gecilir alay edilir...Onlari da savunmak varsa kuranin allahina düser minumum kapasite maksimum beklenti ile beyinleri calisanlara düsmez.