Jump to content

Ateistforum'a Erisim Sorunu

evrensel-insan

Recommended Posts

Sevgili yahya.

Forum gayet normal açılıyor, eskiden alışmış olduğum görüntü ve fonksiyonlarla.

Ben herhangi bir değişiklik, sorun, hata vs. farketmedim.

Senin ve forumu açmada emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Hepinize teşekürler.

Sevgiler

Elimizden geldigince birseyler yapmaya calistik arkadaslar. Umuyorum bir faydasi olacak. Desteginiz icin ben tesekkur ederim.

şöyle bir yazı ile karşılaşıyorum:

Ne oldu?

Bilgisayarınız veya aynı network üzerindeki başka bir bilgisayar virüs etkisi altındadır. Bu virüs nedeniyle online suçluların spam göndermek ve web sitelerine saldırmak için kullandıkları botnet sistemine dahil olmaktasınız.

Bu sayfayı neden görüyorum?

Bu websitesi, internet saldırılarını durdurma ve ziyaretçilerini mevcut zararlardan arınmaları için bilgisayarlarını temizleme konusunda eğitme amacı güden bir projede yer almaktadır.

Ne yapmalıyım?

Mevcut anti virüs programınızı güncelleyip bütün bilgisayarınızı olası risklere karşı taratınız.

Bu sınırlama ne zaman kalkacak?

Mevcut sınırlama zararlı görünen davranışlar kalktığında sonlanacaktır. Yukarıdaki uyarı bölümü tamamlamak sizin gerçek bir kişi olduğunuzu ispatlar ve geçici bir giriş olanağı sağlayacaktır. Websitesi sahibinden sizi tamamen beyaz listeye almasını talep edebilirsiniz.

Daha sonra bu yazının üstündeki captcha kodunu doldurunca siteye erişiyorum.

Normal mi bu durum, herkes demi oluyor?

şöyle bir yazı ile karşılaşıyorum:

Daha sonra bu yazının üstündeki captcha kodunu doldurunca siteye erişiyorum.

Normal mi bu durum, herkes demi oluyor?

Herkeste olmuyor. Ip numaraniz daha once bir saldirida kullanilmis olabilir, hatta siz farkinda olmadan sisteminiz bir saldirida kullanilmis olabilir. Bir virus tarama programi ile sisteminizi kontrol etmeniz yarariniza. Ip adresinizi bana ozel mesaj ile bildirebilirseniz, sizlerin erisimini acabilirim.

Herkeste olmuyor. Ip numaraniz daha once bir saldirida kullanilmis olabilir, hatta siz farkinda olmadan sisteminiz bir saldirida kullanilmis olabilir. Bir virus tarama programi ile sisteminizi kontrol etmeniz yarariniza. Ip adresinizi bana ozel mesaj ile bildirebilirseniz, sizlerin erisimini acabilirim.

"Sisteminiz" kelimesinden kastınız bilgisayarım ise mümkün değil. benden başka açan yok.

muhtemelen ıp adresidir fakat ıp adresim saldırı için nasıl kullanılabilir ki? Daha doğrusu bir ip adresi ne şekilde bir saldırı için kullanılabilir?

"Sisteminiz" kelimesinden kastınız bilgisayarım ise mümkün değil. benden başka açan yok.

muhtemelen ıp adresidir fakat ıp adresim saldırı için nasıl kullanılabilir ki? Daha doğrusu bir ip adresi ne şekilde bir saldırı için kullanılabilir?

Sistemden kastim bilgisayar, evet. Ip adresleri degisken. Sizin su anda kullandiginiz ip adresini bir sure once bir baskasi kullaniyordu. Durum bundan kaynakli olabilir. Ama yinede siz bilgisayarinizi virus taramasindan geciriniz. Sonucta bilgisayarinizin bir saldirida kullanilip kullanilmadigini anlamaniz kolay bir is degil. Siz farkinda olmayabilirisiniz. Kendi guvenliginiz acisindan virus taramasi gereklidir.

Sistemden kastim bilgisayar, evet. Ip adresleri degisken. Sizin su anda kullandiginiz ip adresini bir sure once bir baskasi kullaniyordu. Durum bundan kaynakli olabilir. Ama yinede siz bilgisayarinizi virus taramasindan geciriniz. Sonucta bilgisayarinizin bir saldirida kullanilip kullanilmadigini anlamaniz kolay bir is degil. Siz farkinda olmayabilirisiniz. Kendi guvenliginiz acisindan virus taramasi gereklidir.

Anladım, virüs programım bir şey tespit etmedi. şimdi formatta atmak istemiyorum zira pc'im yavaş ve çok eziyetli oluyor. Zaten daha geçen hafta attım formatı şimdi kim tekrar uğraşsın. Virüsten değilde ip ile ilgili bilmediğimiz bir detaydan olabilir diye düşünüyorum. Teşekkürler her şey için.

• 2 hafta sonra...