Jump to content

Ateistforum'a Erisim Sorunu

evrensel-insan

Recommended Posts

Dun gec saatlerden sonra birden bire Ateistforum'a erisim olanagi kesildi. Bugun su an itibari ile hala da bir erisim alinamiyor.

Bu sabahin erken saatlerinden su ana kadar herhangibir sekilde erisim saglayan oldu mu?

Bu erisim sorununun ne oldugunu bilen var mi?

Umarim, sorun teknik bir sorundur ve yakinda giderilir.

Bu konuda bilgisi olan bir arkadasvarsa ve bu baslik altinda bizlerle sorunu paylasirsa sevinirim.

• Like 9

Dun gec saatlerden sonra birden bire Ateistforum'a erisim olanagi kesildi. Bugun su an itibari ile hala da bir erisim alinamiyor.

Bu sabahin erken saatlerinden su ana kadar herhangibir sekilde erisim saglayan oldu mu?

Bu erisim sorununun ne oldugunu bilen var mi?

Umarim, sorun teknik bir sorundur ve yakinda giderilir.

Bu konuda bilgisi olan bir arkadasvarsa ve bu baslik altinda bizlerle sorunu paylasirsa sevinirim.

-Geceki tartışmada kimse anlaşamıyordu; tanrı ipi çekti diye düşündüm. :D Dedim, herhalde yöneticilerden biri engelledi beni.

Vtunelden baktım siteye yine erişilemiyor. Biraz araştırdıktan sonra bu konuyu gördüm. Üye oldum, yazıyorum. Ama bu site hiç de beklentilerimi karşılamadı.

-Senin yazılarını gördüm; ve yine anlaşılmaz, ve yine karmaşık duruyor. :D

-Turandursun.com sitesine bir türlü üye olunamıyor. Bu konuda senin bilgin var mı?

Forumun host edildiği server'a erişilemiyor. Sadece önyüze değil, arkayüze de erişilemiyor. Yani yönetim girişi kısmına, veya teknik destek taleplerinin yapıldığı sayfaya falan.

Geçen günlerde bu şirket yeni bir yapılanmaya gittiğini, 24/7 teknik destek koyacağını, bazı değişiklikler yaptıklarını falan söylemiş sanırım. Yönetim falan değişiyor olabilir o şirkette. Ne olduğunu bilemiyorum ama sorun forumun bulunduğu server ile ilgili.

Ateistforum'un teknik elemanlarının elinden gelecek birşey de yok şu aşamada, çünkü server'a erişim yok. Hosting şirketi server'ı erişilir hale getirecek ki, teknik elemanların birşey yapma imkanı olsun.

Ben bu işlerle ilgilenmiyorum artık aslında Ateistforum'da ama olan bitenden hala haberim var. Durum şu anda bu merkezde. Yönetimdekiler gerekirse daha fazla açıklama yapacaklardır.

Hatta belki herşey kendiliğinden düzelir, kimbilir. Bekleyip göreceğiz.

Acik ve net bilgilendirmeler icin, tesekkurler.

En iyisi ara ara siteye erisim almayi denemek lazim.

Belki erisim alinamasa bile linkten erisim ile ya da site ile ilgili bilgi elde edilebilir.

Yalniz site yetkililerine bile haber vermeden yapilan bu erisim engellenmesi, pek etik degil.

Site yonetimine ve siteye yonelik bir saygisizliktir.

Bu tip mudaheleler yapilmadan once site bir cesit haberdar edilmelidir.

Sonucta site yonetimi ve kitlesinin bilgilenmesi soz konusudur.

O yuzden ben bu yaptirimi ne etik ne de profesyonelce bulmuyorum.

Yok. Yalniz beni baskalarindan degil; benden tani.

Ben yapilandirmaci epistemolojist, serbest dusunur ve qua filozofum.

Bu ucunun de ne oldugunun aciklamasini bu sitede ve Ateistforumda bulabilirsin.

Bu site teolojik tartismalardan cok, politik, bilimsel ve felsefi tartismalarin oldugu bir site.

-Turandursun.com sitesine bir türlü üye olunamıyor. Bu konuda senin bilgin var mı?

Öyle şey olur mu? Seni, okuduğum ve anladığım kadarı ile söylemlerinden tanıyabilirim.

Yalnız merak ediyorum, kaç yıldır filozofsun? Kaç yıl oldu bir üniversiteyi bitireli?

Yalnız, tartışmalarında inancını veya ideolojini gizlemek/katmamak, hem söyleyen kişi için hem de başkaları için zordur. Birincisi, tarafsız kalabilmek zor olduğu için zordur; ikincisi, bir taraftan izlenimini yeterince vermediğin için zordur. İnsanlar güvendiği insanlara empati duyarlar, anlamaya çalışırlar. O güveni hakem rolünü oynadığın için yeterince vermiyorsun belkide. Neyse, bu da qua filozofu olmanın zorluğu olsa gerek.

Site dün açılmıştı ama sonra tekrar kapandı bildiğiniz gibi.

Çok ciddi saldırı(lar) var, o nedenle de güvenlik için foruma erişim engellendi.

Sanırım forum açılır açılmaz saldırılar tekrar başladı, forum da tekrar kapandı.

Hack filan yok, forum işlevsiz hale gelmiş değil, içiniz rahat etsin.

Teknik bir sorun diyebiliriz; arkadaşlarımız çalışıyor.

Forumları, interneti vb engellesinler. Yapılması gereken zaten bu gerçekleri sanaldan çıkarıp reale taşımak zaten. Herkes çevresine gerçekleri anlatmalı. Korkarak yaşamaktansa ölmek daha iyidir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

O kadar basit değil işte. Adama git 'Din yalan' de anlatta anlat. Sana der ki 'O zaman gerçek ne'. Ateizm gerçek dersen hiçte inanmaz sana. Ateizmi benimseyecek kaç kişi çıkar ki? Bende ateizmi red ettim.

İşte bilimdi kilimdi kıvranır kalırsın. Yok agnostizm, panteizm, Buda, Yoda...:)

Kültür altyapısı yok, düşünsel altyapı yok, temel felsefi bilgi ve düşünce yok. Eğer felsefik düşünceden yoksunsa karşındaki kişi ak ve karayı tanır, griyi bilmez.

O kadar basit değil işte. Adama git 'Din yalan' de anlatta anlat. Sana der ki 'O zaman gerçek ne'. Ateizm gerçek dersen hiçte inanmaz sana. Ateizmi benimseyecek kaç kişi çıkar ki? Bende ateizmi red ettim.

İşte bilimdi kilimdi kıvranır kalırsın. Yok agnostizm, panteizm, Buda, Yoda...:)

Kültür altyapısı yok, düşünsel altyapı yok, temel felsefi bilgi ve düşünce yok. Eğer felsefik düşünceden yoksunsa karşındaki kişi ak ve karayı tanır, griyi bilmez.

Birşeyin doğru olmadığını bilmek için evrensel doğrunun ne olduğunu bilmek gerekmiyor.

Kutsal kitapların insanlar tarafından yazıldığını ispatlamak çok kolay. Bahsettiğim konu bu. Yaratan var mı yok mu? sorusu ise çok daha karmaşık ve insanların kabul etmesi zor bir husus.

Kısaca, birinin yaratana inanıp inanmaması beni hiç ilgilendirmiyor. İlgilendiren dinlere inanıp inanmamaları. Çünkü kul elinden çıkmış olan kuralları yaratanın kuralları sanarak kendilerine de başkalarına da hayatı cehennem haline getiriyorlar. Ayrıca yine yaratandan geldiği sanılan kurallar sebebiyle insanları sömürüyorlar.

Kısaca budur. Teslimiyetçi olmak insanın kendine yapacağı en büyük kötülüklerden biridir (uzun vadede)

Birşeyin doğru olmadığını bilmek için evrensel doğrunun ne olduğunu bilmek gerekmiyor.

Kutsal kitapların insanlar tarafından yazıldığını ispatlamak çok kolay. Bahsettiğim konu bu. Yaratan var mı yok mu? sorusu ise çok daha karmaşık ve insanların kabul etmesi zor bir husus.

Kısaca, birinin yaratana inanıp inanmaması beni hiç ilgilendirmiyor. İlgilendiren dinlere inanıp inanmamaları. Çünkü kul elinden çıkmış olan kuralları yaratanın kuralları sanarak kendilerine de başkalarına da hayatı cehennem haline getiriyorlar. Ayrıca yine yaratandan geldiği sanılan kurallar sebebiyle insanları sömürüyorlar.

Kısaca budur. Teslimiyetçi olmak insanın kendine yapacağı en büyük kötülüklerden biridir (uzun vadede)

Evet bu şekliyle olması daha iyi birşey olur. Yinede 'O zaman gerçek ne' sorusu ile karşılaşacaksın. Sanırım en güzeli, işin en başından gerçeği bulma yükümlülüğünün herkesin kendisine ait olduğunu söylemek olur.

Sonunda yazma özgürlüğüne kavuşabildim.

Sonunda birkaç admin ile bağlantıya da girebilirim umarım.

Anladığım kadarı ile ateistforum DDOS saldırıları altında. Bu çok sayıda bilgisayardan çok fazla veri gönderilmesi ile olur ve sonunda sistem çöker. Ateistforumun yerleştirildiği hosting olan Lunarpages ile bağlantıya geçtim. Ancak sorunu algılayamamışlar bile.

Bunun yanında nameserver şirketi ile de bağlantı kurdum ve onlar saldırının olduğu ip leri istediler. Ancak site admini olmadığım için ip leri ortaya çıkarmamın imkanı yok.

DDOS saldırılar aylarca sürebilir. Sırf bunun için kurulmuş serverler var. O yüzden sorunun önce doğru anlaşılması, sonra da DDOS engelleyebilen bir server ve name server seçilmesi gerekir.

Ateistforum'a saldıran korkaklara uyarımdır :D

Ya bu saldırıya son verin ya da Pazartesi den itibaren tüm alakalı alaksız forumlara üye olup, Allah ın ayetlerini orada yazacağım.

O zaman ne yapacaksınız korkaklar? Tüm forumları mı kapatacaksınız? Yasakçı ve korkak zihniyeti kınıyorum

Mızrak çuvala sığmıyor, ne yaparsanız yapın mızrağın kafası çuvalın dışına çıktı artık

Benden söylemesi :D

Sonunda yazma özgürlüğüne kavuşabildim.

Sonunda birkaç admin ile bağlantıya da girebilirim umarım.

Anladığım kadarı ile ateistforum DDOS saldırıları altında. Bu çok sayıda bilgisayardan çok fazla veri gönderilmesi ile olur ve sonunda sistem çöker. Ateistforumun yerleştirildiği hosting olan Lunarpages ile bağlantıya geçtim. Ancak sorunu algılayamamışlar bile.

Bunun yanında nameserver şirketi ile de bağlantı kurdum ve onlar saldırının olduğu ip leri istediler. Ancak site admini olmadığım için ip leri ortaya çıkarmamın imkanı yok.

DDOS saldırılar aylarca sürebilir. Sırf bunun için kurulmuş serverler var. O yüzden sorunun önce doğru anlaşılması, sonra da DDOS engelleyebilen bir server ve name server seçilmesi gerekir.

Bizim hosting firmamız Lunarpages değil C. Darwin. Daha doğrusu orası da var ama ateizm.org Serverpronto'da. O yüzden sorundan haberleri bile olmaz tabii.

Teknik arkadaşlarımız çalışıyorlar, yahya özellikle sürekli işin başında, görüşme halindeyiz ve en mantıklı çözüm ne ise ona karar verip yapmaya çalışıyoruz. Bu söylediklerim yanlış anlaşılmasın, konuşma ve karar safhasında değiliz, onları geçtik; arkadaşlarımız iş başında.

Diğer arkadaşlar daha ayrıntılı bir açıklama yapar sanırım.

• Like 1

Arkadaşlar!

Günlerden beri forumu açmak için harıl harıl çalışıyorsunuz.

Biraz soluklanmak isterseniz şuraya buyrun.

http://img1.loadtr.com/b-506974-%C3%A7ay_sefas%C4%B1.jpg

Çaylar şirketten tabiki:

http://www.sifalibitkitedavisi.com/wp-content/uploads/2012/02/simit-%C3%A7ay.jpg

Başka bir arzunuz varsa, haberim olsun.

Ben burda olmazsam...

Her ihtimale karşı Tassilo'yu burada bırakayım. O ilgilenir.

http://img2.blogcu.com/images/n/e/s/neselibirler/_801.gif

Elinize sağlık ve kolay gele.

Sevgiler

Ateistforum erişime açıldı, sitemiz yayında.

Sevgili DMA,

Biz bu kahvaltıyı, yaşadığı yerde hala sabahın ilk ışıkları henüz belirmişken siteyi açmak için çalışan ABD'deki arkadaşlarımıza ikram edelim. Önce Yahya'ya.. Dİğer arkadaşlara da tabii.

Hepsine tek tek teşekkür ederiz.

Teknik sorun giderildi, forum hazır kapanmışken yapılması gerekenler de o arada yapıldı ve biraz önce açıldı.

Arkadaslar, oncelikle kahvalti icin tesekkurler. Tadina bakmis kadar olduk :)

Siteyi tekrar yayina actik. Bazi arkadaslar siteye girerken farkli bir ekran ile karsi karsiya kalabilirler. Endiseye mahal yok. Capcha kodunu dogru girdiginizde siteye erisim saglayacaksiniz. Fakat bu ekrani gormeniz, sisteminizde bir virus oldugu anlamina gelebilir. En kisa zamanda bir antivirus programi ile ince bir taramadan gecirmeniz yarariniza olacaktir.

Bunun disinda, kaldigimiz yerden devam ediyoruz. Umarim tekrar ayni sorunlari yasamayacagiz.