Jump to content

Ateizm Hakkında

Ateist Bakış

Recommended Posts

Medyumlar olduğunu doğru kabul ediyorsun yani? :)

Bana da onlardan olup olmadığımı soruyorsun.

Sorunlusun sen.

Bu kesin.

Arkadaş.

Gereksiz ukalalalık yapma.

10'luk taban işlemin bir parçası.

4 ettiği işlemde ikilik tabanın işi yok.

İkilik tabanda da onluk tabanın işi yok.

"2x2 onluk tabanda 4 eder" işlemi mutlak doğrudur.

Senin burada yaptığın haylazlık.

Buna son ver.

İnsan bilinçlerinin çalışma şekilleri maddeden idealar üretme şeklindedir.

Bu çalışma şeklinin verdiği rahatsızlıktan dolayı gerçekliğin esas haliyle, üretilen ideadaki hali arasında farklar oluşur.

Gerçekliğin esas hali mutlak gerçektir.

Gerçek mutlak gerçek diye iki farklı terim yoktur.

Sadece herhangi bir rahatsızın da rahatsızlığı onun için gerçek olarak adlandırılabildiğinden, ben ayrım yapma gereği duydum.

Ok?

Bu palavra.

Müslüman bir hastadır.

Bulabildiği sonuçlar hastadır.

En bozuk ateist bile gerçeklikle olan ilişkide müslümana kıyasla katışıksız olarak adlandırılabilir.

Sana diyorum ya.

Sen bilmediğin bir konu hakkında eşitlik arayışındasın.

Bakış açıları, tercihler, senin doğrun, benim doğrum gibi demokratik bir ortam peşindesin.

Böyle bir şey yok.

Gerçekler tartışılmaz.

"Su iki hidrojen ve bir oksijen atomundan oluşur"

Bitti.

Artık, bakış açısı, tercih, senin doğrun, benim doğrum, sana göre, bana göre vs hepsi öldü.

Bu bağlamda senle kıyaslandığında ben doktorum sen akıl hastası.

Çünkü senin gerçeklikle aranda perdeler olduğu apaçık belli.

Ortaya bilimsel şeyler koydum evet.

1- Homo sapiens insan türünün bilişsel olarak en az iki türe ayrıldığıyla ilgili bir bilimsel çalışmam var (yayınlı veya resmi değil henüz)

2- Ayrıca bir de toplum ve yönetim sistemi üzerinde de çalışıyorum.

Ama konumuz bilimsellik değil ki.

Bilimsel olmayan ne koydum ortaya dedim ben.

Akılla mantıkla çelişen ne var dedim?

Scientology konusuna gelince, bunu bir daha tekrarlama.

Popülizm yapma.

Scientolojistler de en az senin kadar hasta.

Bana bir o hasta grubundan bir bu hasta grubundan isim takmakla bir halt elde edemezsin.

Hayır.

Okyanus ötesindeki insanlar neyi nasıl yaparlar listesini tutan sensin.

Bak yukarıya?

Yazdıklaırn duruyor.

Güldüklerini, kaka yaptıklarını, yiyip içtiklerini referans alan sensin.

Benle ne alakası var konunun?

Sayin ateist bakis ;

Medyum oldugunuzu dolayli yoldan iddia eden sizsiniz ki niyetimi okumaya kalktiniz. Medyumlar oldugunu kabul etmem, kendini medyum sanan insanlarin var oldugunu kabul ederim lakin.

"2x2 onluk tabanda 4 eder" işlemi mutlak doğrudur. Guzel, bakin boyle soyutlayarak yazmayi ogrenmissiniz, boyle daha anlasilir. Demek ki diledigimiz kadar soyutlayarak, gercek diyebilecegimiz seyler uretebilirmisiz.

Musluman kisi ile sizin sundugunuz ayni minvaldedir. Aranizda hicbir fark yok. Vahdet-i Vucut felsefesini alip uygulayin kendinize, pek cok doktor inanir musluman goreceksiniz. Onlara gore de siz hastasiniz zaten.

Insanoglu bilissel olarak iki ture ayrilmaz.(Tibbi rahatsizlik disinda) Ust bilincacikligi , alt bilincacikligi diye bir ayrim yoktur. :)

Ben gerekli gordugumde populizm de yaparim, dinler elitcilerden cikar zira..

Scientology konusuna gelince, bunu bir daha tekrarlama.

Niye? Size mi soracagiz ne zaman yazacagimizi? Savunduklariniz, o hasta dediginiz insanlarin savunduklarinin aynisi.

Rahatsiz mi oldunuz?

Adam zaten 1 cente roman yazacagima, din kurarim kendime demis ne var bunda? Ustelik ne tesaduf , o da okyanus otesinden.. :)

• Replies 55
  • Oluşturuldu
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Insanoglu bilissel olarak iki ture ayrilmaz.(Tibbi rahatsizlik disinda) Ust bilincacikligi , alt bilincacikligi diye bir ayrim yoktur. :)

İnsan türlerinde bilişsel olarak ayrım vardır.

Geri kalan lakırdılara gelince, ben diyeceğimi dedim.

Bana akıl öğretme.

Edit

Benim seni dikkate almam bile senin için bir onur.

İnsan türlerinde bilişsel olarak ayrım vardır.

Geri kalan lakırdılara gelince, ben diyeceğimi dedim.

Bana akıl öğretme.

Benim seni dikkate almam bile senin için bir onur.

Sayin ateist bakis;

Benim seni dikkate almam derken; Siz kimsiniz? Hayali doktor? :)

Ego'nun esiri olan kisiler, onur'u bir deger sayarlar. Akil alinik, satiliktir. Zeka ozneldir. Bu yuzden insanda farkli bilissel ayrim yoktur. Ustbilinc acikligi, altbilincacikligi vs. turde ayrimlar hic yoktur. Fakat onunuze gelen her zeka size tanidik degil, yabancidir.

Sizin vardiginizi dusundugunuz bilissel cizgiye, herkes bir sekilde varabilir istemesi halinde..

Bu basligi sanirim akil ogrenmek icin acmis olmalisiniz ki, "bana akil ogretme" diyebiliyorsunuz. Veya dikkat cekebilmek icin acmis olmalisiniz ki, "dikkate almaktan" bahsediyorsunuz.

Bilissel ayrim, sadece bilimsel anlamda tibbi rahatsizlik soz konusu oldugunda gundeme gelir ve tedavi yoluna gidilir. Doktor-hasta kimligi hastanede devreye girer.

Simdi niye okyanus otesi ornegi verdigimi de aciklayayim, iyice anlayin.

Insan'dan ve onun bilisselliginden bahsedebilmek icin, o insanin dogdugu, buyudugu, yasadigi cevre, bastirilmis durtuleri vs. onemli unsurlardir. Siz okyanus otesinde yasiyor olsaniz, gercek hayatta boyle onunuze gelene, mahalle picligi yapma, sen aptalsin, sen hastasin vs. bastirilmis durtulerinizi kusmaniza izin vermezler.Yakalayip tikarlar iceri. (Sizin bu yaklasiminizi gozaltilarda iskence yapan insanlar kullandilar. Akillari sira psikolojik savasa yoneldiler. Halbuki iskencenin oldugu yerde, onur'un zaten seyahate ciktigini unuttular.)

Neden? Cunku secme haklariniz oldukca genistir. Ozgursunuzdur. Ta ki baska insanin kisisellik sinirini, dusun ozgurlugunu astiginiz yere kadar. Astiginiz zaman sizi toplayip gotururler, once "insan ol bakalim, ayip yahu evrildin bu kadar" derler , sonra insana iliskin bahsetmeyi dene derler.

Ateistler toplumdan veya toplumsal kurallardan izole yasayan, mutant varliklar degildirler. :)

Ancak mutant/gorunmez vs. varliklarla iletisime gectigini dusunen insanlar vardir, ancak onlar ateist degildirler.

Insanoglu turu arasinda hic bir ayrim yoktur. Sadece numenal yeti kullanim ve paylasim farki vardir. Bunun da sebebi, dunyanin farkli cografya ve toplumlarindaki farkli kulturel ve tarihi miraslar ve farkli egitim ve yetistirimin yaninda, kisinin kendi varliginin bilinc ve farkina varmasiyla paralel, kendi kendini her turlu bilgi, bilinc, birikim, donanim v.s. olarak ve "ben oldum" dusuncesini hic bir zaman aklina getirmeyerek yasam ve iliskisinde de bu yondeki kisilik ve kimligini ortaya koyarak kullanmasi ve paylasmasidir.

Zaten insanoglunun bu farkli numenal yeti duzeyi ve kullanimi, insanoglu turunu toptan gelistirecek, ve zihinsel olarak ta, insanlastiracak ve de gereksiz her turlu ayrimci savasim yerine, farklarinin gerekliligini ve farklarinin esitligini ve her farkin zincirin bir halkasi oldugunu algilatacaktir.

Oyuzden farklari ayirmak ile, farklari farklariyla birlikte bir arada tutmak, cok farkli bir numenal yeti kullanim ve paylasimidir.

Sayin ateist bakis;

Benim seni dikkate almam derken; Siz kimsiniz? Hayali doktor? :)

Ego'nun esiri olan kisiler, onur'u bir deger sayarlar. Akil alinik, satiliktir. Zeka ozneldir. Bu yuzden insanda farkli bilissel ayrim yoktur. Ustbilinc acikligi, altbilincacikligi vs. turde ayrimlar hic yoktur. Fakat onunuze gelen her zeka size tanidik degil, yabancidir.

Sizin vardiginizi dusundugunuz bilissel cizgiye, herkes bir sekilde varabilir istemesi halinde..

Bu basligi sanirim akil ogrenmek icin acmis olmalisiniz ki, "bana akil ogretme" diyebiliyorsunuz. Veya dikkat cekebilmek icin acmis olmalisiniz ki, "dikkate almaktan" bahsediyorsunuz.

Bilissel ayrim, sadece bilimsel anlamda tibbi rahatsizlik soz konusu oldugunda gundeme gelir ve tedavi yoluna gidilir. Doktor-hasta kimligi hastanede devreye girer.

Simdi niye okyanus otesi ornegi verdigimi de aciklayayim, iyice anlayin.

Insan'dan ve onun bilisselliginden bahsedebilmek icin, o insanin dogdugu, buyudugu, yasadigi cevre, bastirilmis durtuleri vs. onemli unsurlardir. Siz okyanus otesinde yasiyor olsaniz, gercek hayatta boyle onunuze gelene, mahalle picligi yapma, sen aptalsin, sen hastasin vs. bastirilmis durtulerinizi kusmaniza izin vermezler.Yakalayip tikarlar iceri. (Sizin bu yaklasiminizi gozaltilarda iskence yapan insanlar kullandilar. Akillari sira psikolojik savasa yoneldiler. Halbuki iskencenin oldugu yerde, onur'un zaten seyahate ciktigini unuttular.)

Neden? Cunku secme haklariniz oldukca genistir. Ozgursunuzdur. Ta ki baska insanin kisisellik sinirini, dusun ozgurlugunu astiginiz yere kadar. Astiginiz zaman sizi toplayip gotururler, once "insan ol bakalim, ayip yahu evrildin bu kadar" derler , sonra insana iliskin bahsetmeyi dene derler.

Ateistler toplumdan veya toplumsal kurallardan izole yasayan, mutant varliklar degildirler. :)

Ancak mutant/gorunmez vs. varliklarla iletisime gectigini dusunen insanlar vardir, ancak onlar ateist degildirler.

Ben sizin ne dusundugunuzu cikartamadim, sizin dusunceleriniz nedir?