Jump to content

Kemalist Usulu Homofobik Sozcuk Turetmece

jadi

Recommended Posts

Islami cözümleyenler kemalizmi hala cözümleyememisler.Islamin baska versiyonda yasiyorlar.Jadi olayi cözümleyebilmis,bazilari hala yerinde sayiyorlar.Ateistler o kadar argüman sunuyorlar müslümanlardan 100 kisiden biri sorgulama cesareti gösteriyor.Kemalizm de 1 tane de cikmiyor,ne aci kedi :rolleyes:

Yada Jadı gibileri ciddiye almıyorlar:)))

Yada Jadı gibileri ciddiye almıyorlar:)))

Evet,bana kufur ediyorlar, ay seni ciddiye almiyoz biz diyolar, forumdan atmak istiyorlar

Ama beni tatmin edecek, sorularimi yanitlayacak tek birsey yok...

Murted, sende libos gibi laflar kullandiysan bundan sonra kullanma. Ama yok ben escinselligi asagilik bir is olarak goruyorum, o yuzden kafami bozana bu sekil hakaret ederim diyorsan sen bilirsin.

Ben kimseye bu lafi artik kullanmayin diye birsey demiyorum. Sadece bunlari ureten zihinlerin altinda yatan nedenleri desifre etmek istedim.

Liboş, amacı ya da çıkarı için liberalliği kullanan demektir liboş Jadı.

Ne kadar karşı çıkarsan çık, TDK'da bile yer almış bir sözcüktür.

Neden bütün liberaller yavşaklıkla, kaypaklıkla, düzenbazlıkla suçlansın ki?

Gerçekten demokrasi ve özgürlük talep edenlerin kabahati ne?

O yüzden sahtekarları gerçeklerinden ayırmak için liboş denmiş.

Sen istersen bunu liboşör olarak varsay. Yani silahşör, kalemşör gibi.

Gerçek liberallerle liboşların turnusolu Atatürk'tür, Kenan Evren'dir, Ermeni-Kıbrıs-Kürt sorunudur, Ergenekon'dan tutuklu yazarlar, siyasilerdir.

Liberal, Atatürk'ün ırkçılığa, panislamizm ve pantürkizme karşı olduğunu bilir.

Liboş ise Atatürk'ü ırkçı, faşist, İslamcı vs. diye niteler.

Liberal bilir ki Kenan Evren gibi cuntacılarla, solcu-sosyal demokrat Atatürkçüler bir değildir.

Liboş ise Kenan Evren gibi cuntacıları Kemalist olarak nitelemekten haz duyar.

Liberal, Ermeni-Kıbrıs-Kürt sorunu gibi konulara objektif yaklaşmaya çalışır.

Liboş ise bu konularda tamamen Türkiye karşıtı bir duruş sergiler.

Liberal, tutukluluğun bir ceza gibi uygulanmasına karşı çıkar.

Liboş ise bu tutuklamalardan zevk alır, daha fazlasını ister.

Ne yazık ki ülkemizde liboşlar liberallerden kat kat fazladır.

Anlayabildin mi liboş Jadı. :D

Liberal, Ermeni-Kıbrıs-Kürt sorunu gibi konulara objektif yaklaşmaya çalışır.

Liboş ise bu konularda tamamen Türkiye karşıtı bir duruş sergiler.

Yahu daha saçma bir kriter olamazdı. Senin objektif dediğin şeyin Türk tezi olduğunu biliyoruz bir kere. Bazı ihtilaflı konularda Türk tezini/resmi tezi savunmak neden liberalliğin gereği olsun?

Hayır, iki liberal bu saydığın konularda farklı yaklaşımlara sahip olabilir, ve bu durum kimseyi liberal olmaktan alıkoymaz. Liberallerin büyük çoğunluğunun üzerine uzlaştığı belli başlı bazı temel ilkeler vardır, gerisinde çeşitlilik olabilir.

Pante o kadar salaksin ki, burada libosun ne olup olmadigini degil, nasil ve neden boyle bir soylem gelistirildigini irdeledigimi goremiyorsun

Yukarda saydigin kritere uyanlar, ibne denmeyi hakediyorlar diyorsun, israrla bunu savunuyorsun.

Konu kapanmistir.

Salak olan sensin.

Ben de sana "liboş" sözcüğünü kullanan hiç kimsenin ibne anlamında kullanmadığını söylüyorum.

İlk çıkışında belki böyle bir benzetme olmuş olabilir, bunu bilmiyoruz. Ama şimdi yok.

Öyle olsa TDK'da yer almazdı.

Ayrıca benzeşen sözcükler her dilde vardır.

Sen ısrarla böyle anlamak istiyorsan öyle anla, biz onu kastetmiyoruz.

Salak olan sensin.

Ben de sana "liboş" sözcüğünü kullanan hiç kimsenin ibne anlamında kullanmadığını söylüyorum.

İlk çıkışında belki böyle bir benzetme olmuş olabilir, bunu bilmiyoruz. Ama şimdi yok.

Öyle olsa TDK'da yer almazdı.

Ayrıca benzeşen sözcükler her dilde vardır.

Sen ısrarla böyle anlamak istiyorsan öyle anla, biz onu kastetmiyoruz.

Su baslik icinde kimse, kelimenin barindirdigi homofobik gondermeyi inkar etmedi, cunku bu o kadar net ki

Yani kafamizi cok bozan adamlara ibne deme hakkina sahibiz diyorsun sen. Tesekkurler yanitin icin. Itiraz edenlerden elle tutulur tek yanit veren sen oldun

Kafamız bozuldukça karşımıza çıkan, beğenmediğimiz kişilere karşı hate speech yapalım filan demiyorum tabii.

Diyorum ki sınırları çizmek çok zor. Ve bazen sert bir eleştiri ile hate speech arasındaki ayırımı yapmak da kişiden kişiye göre değişebilir. Örneğin birisi çıkıp bu Kemalistler, şu Erol Manisalı vb. darbeci, cuntacı vb. adamlar. Bunlardan bir şey olmaz dese. Kemalist başka biri çıkıp bu adam Kemalistlere karşı hate-speech yapıyor, böyle eleştiri mi olur diye veryansın edebilir. İslam eleştirildiği zaman da Müslümanın biri çıkıp burada hate speech var, Islamophobia var. Bu kabul edilemez diye de veryansın edebilir filan. Nitekim bakın:

The concept of Islamophobia has been criticized on several grounds.[44][45][46] Some critics argue that it is real, but is just another form of racism and does not require its own category,[47] while others argue that it is used to censor criticism, that its use threatens free speech,[45][48] or is used to silence issues relating to Muslim populations in Western countries.[49]

Novelist Salman Rushdie and others signed a manifesto entitled Together facing the new totalitarianism in March 2006 which denounced Islamophobia as "a wretched concept."

Kaynak buradan.

Bir de karşılıklı konuşma, tartışma içinde insan zaman zaman istemediği 'kelimeleri' filan kullanabiliyor.

Hayır, iki liberal bu saydığın konularda farklı yaklaşımlara sahip olabilir, ve bu durum kimseyi liberal olmaktan alıkoymaz. Liberallerin büyük çoğunluğunun üzerine uzlaştığı belli başlı bazı temel ilkeler vardır, gerisinde çeşitlilik olabilir.

Nasıl olunuyor bu Liboş. ?

Yahu daha saçma bir kriter olamazdı. Senin objektif dediğin şeyin Türk tezi olduğunu biliyoruz bir kere. Bazı ihtilaflı konularda Türk tezini/resmi tezi savunmak neden liberalliğin gereği olsun?

Astur, ifademe dikkat et.

Objektif yaklaşmaktan bahsediyorum ve objektif yaklaşımla Türk tezini kastetmiyorum.

Elbette liberaller de farklı görüşlerle yaklaşabilir ama liboşların tümü tek görüşle yaklaşır.

O da; "Türkler Kıbrıs'ta işgalcidir ve kayıtsız-şartsız çekilmelidir. Ermeni soykırımı vardır, Türkler özür dilemelidir." gibi.

Astur, ifademe dikkat et.

Objektif yaklaşmaktan bahsediyorum ve objektif yaklaşımla Türk tezini kastetmiyorum.

Elbette liberaller de farklı görüşlerle yaklaşabilir ama liboşların tümü tek görüşle yaklaşır.

O da; "Türkler Kıbrıs'ta işgalcidir ve kayıtsız-şartsız çekilmelidir. Ermeni soykırımı vardır, Türkler özür dilemelidir." gibi.

Valla Pante objektif yaklaşım büyük ölçüde senin Türkiye karşıtı dediğin yaklaşımlarla örtüşür. Türkiye'nin Kıbrıs'ta hukuki olarak işgalci statüsünde olduğu çok bariz bir şey. Türkiye'nin müdahalesi ilk başta haklı bir müdahaleydi, ama garantörlük kisvesi altında müdahale edip garantörlüğünü yaptığın anlaşmayı ve de devleti ortadan kaldıracak düzenlemelere girişildi. Kıbrıs Cumhuriyeti'ni Londra ve Zürih anlaşmaları temelinde yeniden tesis etseydik sorun olmayacaktı. Onun yerine adayı ikiye bölüp onlarca senedir on binlerce askerimizi adada tutuyoruz. Nedir şimdi bu?

Ermeni soykırımı konusunda da akademik konsensus belli, olayların soykırım olduğu üzerinde çok geniş uzlaşı var.

Nitekim Türkiye dışında senin objektif bulacağın tezlere pek destek bulamazsın.

Valla Pante objektif yaklaşım büyük ölçüde senin Türkiye karşıtı dediğin yaklaşımlarla örtüşür. Türkiye'nin Kıbrıs'ta hukuki olarak işgalci statüsünde olduğu çok bariz bir şey. Türkiye'nin müdahalesi ilk başta haklı bir müdahaleydi, ama garantörlük kisvesi altında müdahale edip garantörlüğünü yaptığın anlaşmayı ve de devleti ortadan kaldıracak düzenlemelere girişildi. Kıbrıs Cumhuriyeti'ni Londra ve Zürih anlaşmaları temelinde yeniden tesis etseydik sorun olmayacaktı. Onun yerine adayı ikiye bölüp onlarca senedir on binlerce askerimizi adada tutuyoruz. Nedir şimdi bu?

Ermeni soykırımı konusunda da akademik konsensus belli, olayların soykırım olduğu üzerinde çok geniş uzlaşı var.

Nitekim Türkiye dışında senin objektif bulacağın tezlere pek destek bulamazsın.

Seni liberalden saydığımı hatırlamıyorum. :lol:

Astur bu adamin oyununa geliyorsun. Olayin libos denilen seyin ne olup olmadigiyla alakasi yok, olay bu insanlarin ataerkil beyinlerini, escinsellerden nefret eden, kadinlari asgilik bir cins olarak goren zihniyetlerini ifsa etmektir.

Zihniyetleri gerçekten çok çirkin. Neyse, cidden daha fazla uğraşamayacağım, burada da daha yazmayacağım.