Jump to content

Kemalist Usulu Homofobik Sozcuk Turetmece

jadi

Recommended Posts

Bu başlık çöplüklük........

Boyle deyince yanit vermis olmuyorsun iste. Hangisini inkar ediyorsun

Libos, fetos demek homofobiklik degil mi?

Bu adamlar o kadar adiki bu hakareti hak ediyorlar mi?

Ama onlarda yapiyor, o zaman bizim de hakkimiz bu mu?

Ama onlar bizden cok daha fazla yapiyor bunu mu?

Hangisi?

Boyle deyince yanit vermis olmuyorsun iste. Hangisini inkar ediyorsun

Libos, fetos demek homofobiklik degil mi?

Bu adamlar o kadar adiki bu hakareti hak ediyorlar mi?

Ama onlarda yapiyor, o zaman bizim de hakkimiz bu mu?

Ama onlar bizden cok daha fazla yapiyor bunu mu?

Hangisi?

Bu başlık çöplüklük...

Çünkü sen bir kesimi homofobik olmakla suçluyorsun.

Ve homofobi olmanın bir kesimle bitmediğini de itiraf ediyorsun.

• Like 1

Bu başlık çöplüklük...

Çünkü sen bir kesimi homofobik olmakla suçluyorsun.

Ve homofobi olmanın bir kesimle bitmediğini de itiraf ediyorsun.

Homofobi, ataerkil toplumlarin olmazsa olmazidir

Ben bu egilimin, siyasette sanki cok normal biseymis gibi bu kadar yaygin kullanilmasina dikkat cekiyorum.

Ustelik, hicbir iddama evet yada hayir gibi bir yanit vermiyorsunuz. Evet bu sozleri tureten ve yayginlastiranlar hata yapmistir demiyorsunuz. Konuyu saptirmak amacindasiniz

Insanlar gicik olduklari muhaliflerine escinsel gonderme barindiran sifatlar sarfedebilir mi? Muhaliflerinizi sevmiyorsunuz, onlara tahammulunuz yok. Ama escinsellerden ne istiyorsunuz? Onlarin sucu ne?

Insanlar gicik olduklari muhaliflerine escinsel gonderme barindiran sifatlar sarfedebilir mi? Muhaliflerinizi sevmiyorsunuz, onlara tahammulunuz yok. Ama escinsellerden ne istiyorsunuz? Onlarin sucu ne?

Sen şimdi karikatürlere filan da karşı çıkabilirsin bak. :)

Hayvan şeklinde çizilen karikatürlere..Hayvanları aşağılıyorlar diye eleştirebilirsin belki... :lol:

Ama işin düşünce özgürlüğü denen boyutu da var.

Onu yazma, dinime hakaret etme, ona dokunma, buna söyleme, karikatür çizme, milli duygularımı incitme, cinselliği incitme, vatanı incitme, kutsal değerleri incitme, milliyetimi incitme filan diye bu liste uzatılabilir. Yani herkes, bir şeyden kolayca rahatsız olabilir.

Yani işin düşünce özgürlüğü boyutu da var. O yüzden dengeleri bulmak kolay değil o kadar.

• Like 2

Sen şimdi karikatürlere filan da karşı çıkabilirsin bak. :)

Hayvan şeklinde çizilen karikatürlere..Hayvanları aşağılıyorlar diye eleştirebilirsin belki... :lol:

Ama işin düşünce özgürlüğü denen boyutu da var.

Onu yazma, dinime hakaret etme, ona dokunma, buna söyleme, karikatür çizme, milli duygularımı incitme, cinselliği incitme, vatanı incitme, kutsal değerleri incitme, milliyetimi incitme filan diye bu liste uzatılabilir. Yani herkes, bir şeyden kolayca rahatsız olabilir.

Yani işin düşünce özgürlüğü boyutu da var.

Hayir,herhangi etnik, dini, cinsel kesime yonelik nefret soylemi hakkinda en ufak bilgi sahibi olmadigin icin bunu dusunce ozgurlugu diye yorumlaman normal

Escinseller ulkemizde cok fazla baskiya maruz kalan, kimliklerini saklamak zorunda olan, sik sik fiziksel ve ruhsal siddet yasayan insanlardir. Siyasi rakipleri irrite etmek amaciyla boyle bir uslup kullanmak yani ne bileyim, cok cok dusuk bir davranis bicimi

Bunun kadin politikaci yada yazarlari hedef alan versiyonu kasar, fahise gibi bisey olurdu. Liberpu mu denirdi o kadar yaraticilik bende yok maalesef

İşte sorun tam da bu!

İşin sığlığı içinde boğulmanız.

Burada homofobinin tartışma alanını farklı bir kesime çekmek lazım.

Öncelikle 'ibnelik' kaypaklık, yalancılık ve şerefsizlik olarak kişiler tarafından kullanılmakta. Bu da eşcinsellerin kimliğine doğrudan hakaret yüklüyor.

Her gün bir eşcinselin öldürüldüğü, eşcinsellerin kimliği üzerinden insanların birbirine hakaret ettiği bir yerde buna 'ifade özgürlüğü' diyemezsin.

Eğer ülkede eşcinsel evlilikleri serbest ve eşcinsellik normal bir şey olarak karşılansaydı, homofobik söylemleri kötü ya da densiz bir şaka/espri ya da ifade özgürlüğü içinde değerlendirebilirdin.

Çünkü o zaman sözün kullanılması cinsel tercihten dolayı olacaktı nefretten dolayı değil.

Öncelikle 'ibnelik' kaypaklık, yalancılık ve şerefsizlik olarak kişiler tarafından kullanılmakta. Bu da eşcinsellerin kimliğine doğrudan hakaret yüklüyor.

Her gün bir eşcinselin öldürüldüğü, eşcinsellerin kimliği üzerinden insanların birbirine hakaret ettiği bir yerde buna 'ifade özgürlüğü' diyemezsin.

Eğer ülkede eşcinsel evlilikleri serbest ve eşcinsellik normal bir şey olarak karşılansaydı, homofobik söylemleri kötü ya da densiz bir şaka/espri ya da ifade özgürlüğü içinde değerlendirebilirdin.

Çünkü o zaman sözün kullanılması cinsel tercihten dolayı olacaktı nefretten dolayı değil.

Mağduriyet üzerinden düşünceleri yasaklamaya çalışmışsın.

Her gün ölen insanlar eşcinseller değil, ya da ezilenler sadece eşcinseller değil.

Ezilen bir sürü kişi var.

İslamcılar bile ezildiklerini söyleyebilirler, ki söylüyorlar.

Hayvanların da ezildiğini söyleyenler var.

Hatta bak şimdi Kemalistler de mağdur olduklarını söylüyorlar ona göre. :lol:

Her gün ölen insanlar eşcinseller değil, ya da ezilenler sadece eşcinseller değil.

Yani kafamizi cok bozan adamlara ibne deme hakkina sahibiz diyorsun sen. Tesekkurler yanitin icin. Itiraz edenlerden elle tutulur tek yanit veren sen oldun

Sana her gün bir eşcinselin öldüğüne dair bir istatistiki bilgi verdim, sen ne diyorsun? :)

Eşcinsel diye kısalttım. Lezbiyen-gay-transeksüel-travesti vs.

Bu arkadaşlardan her gün biri hunharca öldürülüyor.

Travestiler fuhuş yapmak zorunda kaldıkları için intihar ediyorlar sürekli.

Biz de hakaret ve şakalarımızı onların kimliği üzerinden yapıyoruz. Harika!

Hatta Fethullah ve Said'in eşcinsel olduğu ima edilerek ateistler tarafından hakarete uğruyorlar.

Hacı diyor ya, o hesap.

Türk-müslüman ateistlerle yaşamaktan başka çaremiz yok.

Düşünce özgürlüğü dediğimiz şeyin gelişmiş ülkeler içinde farklı yorumları var. Örneğin ABD'de birinci anayasa değişikliği özgürlükleri (first amendment freedoms) ifade özgürlüğüne büyük alan tanır, orada başka ülkelerde "nefret söylemi"(hate speech) kapsamına girecek şeyler anayasal özgürlük kapsamına girer. Ancak Kanada'da veya Almanya, Belçika, Danimarka vb. Avrupa ülkelerinde yukarıda örnekleri verilen eşcinsel karşıtı söylemler falan suç kapsamına girer. Bir grubu din, ırk, etnisite, cinsel eğilim vb. yönlerden hedef hâline getiren söylemler yasadışıdır.

Sana her gün bir eşcinselin öldüğüne dair bir istatistiki bilgi verdim, sen ne diyorsun? :)

Eşcinsel diye kısalttım. Lezbiyen-gay-transeksüel-travesti vs.

Bu arkadaşlardan her gün biri hunharca öldürülüyor.

Travestiler fuhuş yapmak zorunda kaldıkları için intihar ediyorlar sürekli.

Tamam eşcinsellerin mağdur olduklarına filan katılıyorum. Ona bir itirazım yok. Peki bunun nedenleri ne sence?

Ama bunun en önemli sebebi o tür konuşmalar değil bence.

Üstelik arkadaşlar eşcinseller yok edilmeli filan da demiyor.

Bir de dilin anlam boyutu son derece geniş olarak yorumlanabilir. Örneğin biri 'bu son derece öküzce davranıyor' dediğinde. Onun tüm öküzleri küçümsemek amacıyla bunu söylediğini düşünmüyorum. Ama öyle yapıyor öküzleri küçümsüyor, onlara karşı ayrımcı davranıyor, (hate speech var) filan derse birileri o zaman işin içinden çıkmak zor olabilir bak. :)

Tamam eşcinsellerin mağdur olduklarına filan katılıyorum. Ona bir itirazım yok. Peki bunun nedenleri ne sence?

Ama bunun en önemli sebebi o tür konuşmalar değil bence.

Üstelik arkadaşlar eşcinseller yok edilmeli filan da demiyor.

Bir de dilin anlam boyutu son derece geniş olarak yorumlanabilir. Örneğin biri bu 'son derece öküzce davranıyor' dediğinde. Onun tüm öküzleri küçümsemek amacıyla bunu söylediğini düşünmüyorum. Ama öyle yapıyor öküzleri küçümsüyor, onlara karşı ayrımcı davranıyor, (hate speech var) filan derse birileri o zaman işin içinden çıkmak zor olabilir bak. :)

Neden olacak?

Tiksinti ile baktıkları için.

Aklima gelen -oşlama haricinde bir iki ornek

1) Emin Colasan'in Melih Gokcek icin habire i.Melih demesi

2) Kemalizmin bekcisi olan ordunun Bulent Ersoy'u vatandasliktan atmasi

Adamın tam ismi İbrahim Melih Gökçek değil mi? :D Homofobiklere ya da eşcinsellik karşıtı zihniyetlerin temsilcilerine özellikle ''ibne'' demekten büyük haz aluyorum, herkese tavsiye ederim.

İkinci gerekçen ise bir çeşit cımbızlama.

Yani bu kemalistler yerine göre Kuran'ı yasaklıyorlar, ezanı Türkçe okutuyorlar (tek parti dönemi), yerine göre dincilerin sırtını sıvazlıyorlar, din dersini zorunlu yapıyorlar (12 Eylül'ün ''kemalist'' cuntası). Nerde bir yanlışlık yapan varsa o kemalist zaten.

Ataerkil kulturlerin neden escinsellere tiksintiyle baktiklarina ileride deginicam elbette.

Bu arada tiksinilen lezbiyenler degil, erkek homoseksuellerdir

Şöyle de olabilir: erkekler bilinçaltı duygunun yansıması olarak erkeklikleri ile gurur duyuyorlar. Ve bu bir şekilde erkek egemen kültüre, dile vb. yansıyor. Eğer kadınlar egemen olsaydı belki de tam tersi olurdu. Erkekler egemen olduğu için böyle normal karşılanıyor.

Hayvanlara karşı davranışımız da öyle değil mi? Hayvanları küçümsüyoruz zaman zaman. Çünkü insan merkezli düşünüyor ve bakıyoruz.

Genel olarak erkekleri hedef alan bir saldiri sekli bu. Biz samimi oldugumuz kiz arkadaslarimizla hep nilos, sibos, gulos diye sesleniriz zaten. Cok sacma olmus, biraz daha yaraticilik please

Jadı senin yazılarını ilk okudugumda aklıbasında Atatürkçü biriydin..Simdi yani 4-5 yıl geçtikten sonra kemalistleri saplantı yapmış,neye inandıgının farkında olmayan büyücülü övecek kadar gerçeklerden uzaklaşmış..laylay lom sacma sapan yazılar yazan birisin..Yazık bu haline acıyorum umarım düzelirsin..

Adamın tam ismi İbrahim Melih Gökçek değil mi? :D Homofobiklere ya da eşcinsellik karşıtı zihniyetlerin temsilcilerine özellikle ''ibne'' demekten büyük haz aluyorum, herkese tavsiye ederim.

İkinci gerekçen ise bir çeşit cımbızlama.

Yani bu kemalistler yerine göre Kuran'ı yasaklıyorlar, ezanı Türkçe okutuyorlar (tek parti dönemi), yerine göre dincilerin sırtını sıvazlıyorlar, din dersini zorunlu yapıyorlar (12 Eylül'ün ''kemalist'' cuntası). Nerde bir yanlışlık yapan varsa o kemalist zaten.

Valla bu kemalistlere karsit tavir aldigimdan beri ne kadin oldugum icin aklimin ermeyecegi kaldi, ne sacim uzun aklim kisa kaldi, ne libos gibi bir lafa maruz kalmadigim...Dana bunlar gibi bir surusu

Yillardir bu forumlarda muslumanlarla tartisir dururum. Onlarin bu kadar yaptiklarini hatirlamiyorum. Hafizam beni yaniltiyor olabilir, ama boylesi bir saldiri anlayislari yoktu bence

• Like 1

Jadı senin yazılarını ilk okudugumda aklıbasında Atatürkçü biriydin..Simdi yani 4-5 yıl geçtikten sonra kemalistleri saplantı yapmış,neye inandıgının farkında olmayan büyücülü övecek kadar gerçeklerden uzaklaşmış..laylay lom sacma sapan yazılar yazan birisin..Yazık bu haline acıyorum umarım düzelirsin..

Baslikta bahsedilen seye cevabin varsa ver. Boyle kisisellestirerek beni yalanlamis olmuyorsun ki.

Hepsi ayni savunmaya dusuyor dikkat ederseniz. Soyleyebilecek baska hicbirseyleri yok cunku

Baslikta bahsedilen seye cevabin varsa ver. Boyle kisisellestirerek beni yalanlamis olmuyorsun ki.

Hepsi ayni savunmaya dusuyor dikkat ederseniz. Soyleyebilecek baska hicbirseyleri yok cunku

Islami cözümleyenler kemalizmi hala cözümleyememisler.Islamin baska versiyonda yasiyorlar.Jadi olayi cözümleyebilmis,bazilari hala yerinde sayiyorlar.Ateistler o kadar argüman sunuyorlar müslümanlardan 100 kisiden biri sorgulama cesareti gösteriyor.Kemalizm de 1 tane de cikmiyor,ne aci kedi :rolleyes:

Valla bu kemalistlere karsit tavir aldigimdan beri ne kadin oldugum icin aklimin ermeyecegi kaldi, ne sacim uzun aklim kisa kaldi, ne libos gibi bir lafa maruz kalmadigim...Dana bunlar gibi bir surusu

Yillardir bu forumlarda muslumanlarla tartisir dururum. Onlarin bu kadar yaptiklarini hatirlamiyorum. Hafizam beni yaniltiyor olabilir, ama boylesi bir saldiri anlayislari yoktu bence

Ben zaten samimiyetim olan bir kaç arkadaşa takılmak kastıyla liboş demişimdir, onun dışında kimseye liboş dediğimi hatırlamıyorum. Ama liboş derken gene de ortada homofobik bir aşağılama olduğundan emin değilim. Yok mudur şöyle Tdk'nın falan sitesinden ''-oş''un sonuna geldiği sözcüklere nasıl bir anlam kattığı ile ilgili bir bilgi?

Sen de onlara kemoş de, komünistlere de komoş de, ne bileyim? :)