Jump to content

Yıldızlar Düşer mi - Kur'an Yine Çuvalladı

somebody

Recommended Posts

1: Güneş dürülüp ışığı söndüğü zaman,
2: Yıldızlar kararıp döküldüğü zaman, 3: Dağlar yerlerinden sökülüp yürütüldüğü zaman
4: Doğurması yaklaşmış gebe develer başıboş bırakıldığı zaman

1- Güneş dürülmez ve dürülmeyecek , ne saçma bir anlatım. Tam tersine güneş genişliyor ve öyle bir genişliyor ki iki milyar yıl sonra dünyayı da içine alacak. 

Zaten dünyayı içine almasına kadar canlılık kalmayacak, çapı birkaç milyon km genişlediği zaman zaten güneş sistemindeki gezegenler yaşanmaz hale gelecek.

2- Yıldızlar döküldüğü zaman diyor.

Ne saçma bir anlatım.

Yıldızlar dökülmez düşmez ki. Uzay boşluğunda nereye düşecek? Ayrıca kütlesi dünyanın milyar katı büyük yıldızların çekim gücü o kadar yüksek ki olsa olsa biz onların üzerine düşeriz.

İşte kuranın sığ ve bilim dışı anlatıları. Kuranın tamamen eskilerin masalları olduğunun ispatıdır.

3- dağlar yerinden sökülüp yürütülecekmiş. Ne saçma bir anlatım. Dağlar zaten hareket halinde. Bunu allah bilmiyor mu ki? Dağların çoğu yılda 5 cm ilerliyor bazıvolkanik dağlar yıllık 20 cm kadar ilerliyorlar. Karalar kıtalar bile hareket halindeler.

4- geldik en önemli cümleye , doğurması yakın develer bırakıldığı zaman. Ne saçma bir anlatım. Devenin yaşamadığı bölgelere hitap etmediği çok açık.