Jump to content

Recommended Posts

Gerçek İslam bu deel yeğenim , diye başlayan cümlelere atfen,

Kuran'da samimiyet yoktur.

Bu kitapta hiç şüphe yoktur diye başladıktan sonra anlamı bilinmiyen abuk subuk harfler söylemeye başlıyor. Elif lan mim , kaf ha ya ayn sad.. hurufu mukatta adıyla bilinen bu harflerin ne anlama geldiğini kimse bilmiyor. Sadece allah biliyormuş.

Öyleyse Allah boş konuşmuş ve bilmemizi istemedigi bir şeyi bize soyleyerek boş iş yapmış.

Sonra bu kitabı biz indirdik biz koruyacağız diyor.

Iyi de İncili de sen indiridim diyordun ama koruyamadin. Tevrati da sen indirdin diyorsun ama koruyamadin.

Şimdi Kur'an'ı koruyacagini iddia ediyorsun ama korudugun da pek söylenemez.

Sonra Allah kadın olmayı aşağılık bir davranış olarak görüyor. Bu nasıl bir saçmalık. Allah doğurdu diyenlere lanet ediyor. Doğurmak kötü bir şey Allah'a göre. Yani Allah kadından bir tur eksik aslında. Doguramiyor kabilyeti yok.

Ilk muslumanlar kölelerden oluşuyor , aç birakiliyorlar , boykot uygulanıp yurtlarından sürülüyorlar. Müslüman köleler artık dayanamayip Muhammed'e şikayet ediyorlar. Allah'ın vaad ettiği kurtuluş ne zaman diye sitem ediyorlar.

Şak diye bir ayet iniyor , sizden öncekilerin çektikleri eziyetleri çekmeden cennete gireceginizi mi saniyorsunuz diyor allahlari çok öfkeli.

Ama sonra ramazan gecesi karilarindan uzak kalamayan Ömer ve arkadaşları için Allah sizi affetti sıkıntınızı bildi. Diyor. Şak diye ayeti çakıyor Muhammed.

Yani adamına göre ayet indiyor samimiyet ve ahlak örneği allahiniz.

• Thanks 2

Kuran'da inek ( bakara) bölümü 214.uncu cümle

Yoksa sizden öncekilerin örnek olan, ibret veren halleri, başınıza gelmeden cennete giriveririz mi sandınız? Onlar yoksulluklara uğradılar, zararlara düştüler, çetin sıkıntılara çattılar. Öylesine sürçtüler, öylesine kaydılar, sarsıldılar ki peygamber ve onunla beraber bulunan iman ehli bile, Allah yardımı ne vakit dediler. Bilin ki şüphe yok, Allah'ın yardımı yakındır.

Kuran'da inek ( bakara) bölümü 187.inci cümle

Oruçlu olduğunuz günün gecesinde kadınlarınızla buluşmanız, size helal edilmiştir. Onlar sizin için elbisedir, siz onlar için elbisesiniz. Allah bildi ki nefsinizi yenemeyecek, sabredemeyecek, bir iştir, işleyeceksiniz, bu yüzden tövbenizi kabul etti, sizi bağışladı. Gayri onlarla buluşun ve Allah'ın size yazdığını dileyin.

İlk cümle fakirler için söylenmiş azarlama tarzında kes sesini ne dediysek onu yapın diyor.

Ikinci cümle Ömer ve arkadaşlarının başına gelmiş , ama sbredin lan bir ay çükünüzü tutun demiyor. affedici olarak haydi çüklere özgürlük diyor.

Adamına göre ayet indiren Allah ne yücedir.

Demek ki çükü tutmak işkence görmekteb daha zor bir işmiş. Öyleyse çüklere özgürlük.

Bunun gibi daha bir çok var.

• Haha 2

Kuran'da ki çelişkilere devam , adamına göre ayet indiren Allahtan seçmeler.

Maide bölümünde çok soru sormayın sonra sizi zora sokar diyor.

Ama konu muhammedin Zeynep'e olan aşkı olunca Allah gerçekleri açıklamaktan çekinmez diyor. Siz istemeseniz de Allah hakkı açıklar diyor. Bu ne saçmalık. Bu ne çelişki .

Gerçi Kuran'da aşk yok.aşk dediğime bakmayın. Şehvetten bahseder kadına aşktan bahsetmez.  Bunu da yazın kenara.

Muhammed'in uykusu gelmiş yada karılarından biri ile birlikte olmak istiyor yada kendi arkadaşlarının kendi evinde fazla vakit geçirmesinden rahatsız oluyor. Çünkü evde on tane karısı bulunuyor. Samimiyetten korkuyor olabilir. Buna göre hemen çakıyor ayeti ahzap bölümünde.

Cümlenin bağlamına baktığımızda asıl konunun Muhammedin karılarının kendi arkadaşları ile samimiyet geliştirmesinden korktuğunu çok net anlıyoruz.

Sofra bölümü ( maide bölümü) 101.inci cümle

Ey iman edenler! Açıklandığı takdirde sizi sıkıntıya sokacak hususlarda soru sormayın. Kur’an indirilirken böyle sorular sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan sizi muaf tutmuştur. Allah çok bağışlayıcıdır, halîmdir.

﴾102﴿

Bu tür soruları sizden önce de bir topluluk sormuş, fakat sonunda bunları inkâr eder olmuşlardı. ( Kuranı sorgulamayın diyor anlasana şapşik)

Ahzap bölümü (ayrılıklar bölümü)

37.inci cümle

Bir zaman, Allah’ın kendisine lutufta bulunduğu, senin de lutufkâr davrandığın kişiye, “Eşinle evlilik bağını koru, Allah’tan kork” demiştin. Bunu derken Allah’ın ileride açıklayacağı bir şeyi içinde saklıyordun; öncelikle çekinmen gereken Allah olduğu halde sen halktan çekiniyordun. Zeyd onunla evlenip ayrıldıktan sonra müminlere, evlâtlıklarının -kendileriyle beraber olup ayrıldıkları- eşleriyle evlenmeleri hususunda bir sıkıntı gelmesin diye seni o kadınla evlendirdik. Allah’ın emri elbet yerine getirilecektir.

53.üncü cümle

Ey iman edenler! Size izin verilmedikçe Peygamberin evlerine girip de yemeğin hazırlanmasını beklemeyin; fakat yemeye çağırıldığınızda girin; yemeğinizi yiyince de hemen dağılın, söze dalıp oturmayın. Bu davranışınız peygamberi rahatsız ediyor, size söylemeye çekiniyor, oysa Allah hak olanı açıklamaktan çekinmez. Peygamber hanımlarından bir şey istediğinizde, onlar perde arkasında iken isteyin; bu sizin kalplerinizin de onların kalplerinin de temiz kalması için en uygunudur. Resûlullah’ı üzmeye hakkınız yoktur, kendisinden sonra ebedî olarak eşleriyle de evlenemezsiniz, sizin bunu yapmanız Allah katında büyük bir günahtır.

﴾54﴿

Siz bir şeyi açığa vursanız da gizleseniz de şurası muhakkak ki Allah her şeyi bilmektedir.

Allah madem herşeyi biliyor ve açıklamaktan da çekinmiyor o zaman ne halt etmeye imtihan ediyor. Sen kimsin lan beni imtihan edeceksin ey bedevi putu!!

Devam ediyoruz kurandaki İslam'ı anlatmaya,

Günün anlam ve önemine göre meryemden bahsedeceğim.

Kutsal ruh Meryem'in haberi bile yokken neden gencecik kıza musallat olmuş. Kızın rızası yokken hamile bırakmış ,sonra çocuk doğunca Kutsal ruh ortada yok.

Ne karısına sahip çıkmış nede çocuğuna sahip çıkmış. İkisini de ölüme terketmiş alçak.

Nerede bu işin kutsallığı?

Resmen tecavüz edip kaçmış, ama Kutsal diye bize yutturmaya çalşıyor.

Evet necaşiyi bile İsa Meryem ayetleri ile kadırdılar.

Ama gerideki ayetleri gizlediler. Allah'ın oğlu diyenlere ettiği tehditleri söylemediler.

Hristiyan ebreheyi yerle bir ettim diye övünen Allah'ın diğer sözlerini gizlediler.  Putperest Arapları Hristiyan isevi ebreheye tercih ettiğini kurandaki fil bölümünde açıkça ilan ediyor.

Din ikiyüzlülüktür

Din adamına göre muameledir.

• Thanks 1

On 28.12.2023 at 18:48, Kafir İmam yazdı:

Gerçek İslam bu deel yeğenim , diye başlayan cümlelere atfen,

Kuran'da samimiyet yoktur.

Bu kitapta hiç şüphe yoktur diye başladıktan sonra anlamı bilinmiyen abuk subuk harfler söylemeye başlıyor. Elif lan mim , kaf ha ya ayn sad.. hurufu mukatta adıyla bilinen bu harflerin ne anlama geldiğini kimse bilmiyor. Sadece allah biliyormuş.

Öyleyse Allah boş konuşmuş ve bilmemizi istemedigi bir şeyi bize soyleyerek boş iş yapmış.

Sonra bu kitabı biz indirdik biz koruyacağız diyor.

Iyi de İncili de sen indiridim diyordun ama koruyamadin. Tevrati da sen indirdin diyorsun ama koruyamadin.

Şimdi Kur'an'ı koruyacagini iddia ediyorsun ama korudugun da pek söylenemez.

Sonra Allah kadın olmayı aşağılık bir davranış olarak görüyor. Bu nasıl bir saçmalık. Allah doğurdu diyenlere lanet ediyor. Doğurmak kötü bir şey Allah'a göre. Yani Allah kadından bir tur eksik aslında. Doguramiyor kabilyeti yok.

Ilk muslumanlar kölelerden oluşuyor , aç birakiliyorlar , boykot uygulanıp yurtlarından sürülüyorlar. Müslüman köleler artık dayanamayip Muhammed'e şikayet ediyorlar. Allah'ın vaad ettiği kurtuluş ne zaman diye sitem ediyorlar.

Şak diye bir ayet iniyor , sizden öncekilerin çektikleri eziyetleri çekmeden cennete gireceginizi mi saniyorsunuz diyor allahlari çok öfkeli.

Ama sonra ramazan gecesi karilarindan uzak kalamayan Ömer ve arkadaşları için Allah sizi affetti sıkıntınızı bildi. Diyor. Şak diye ayeti çakıyor Muhammed.

Yani adamına göre ayet indiyor samimiyet ve ahlak örneği allahiniz.

:)) çok komiksin sanki kuranın diğer kısımlarını anladında sır kısmını anlayacaksın..aile sırlarının  söylenmediği için sinirlenen çocuk gibisin.

-incili ,Tevrat’ı koruyacağım dememiş ki sen böyle yazıyorsun.onları insanların insiyatifine bırakmış. Ama kuaranda öyle birşey yok zaten bozulmadan duruyor.

-Doğurmak neden kötü olsun o Allah’ın yarattıklarına ait birşey. Allah tektir o doğmamıştır ve doğrulmamıştır . Doğuranlar onun yarattıklarıdır. Bir çok hıristiyan insan ,üçlemede hz İsa’nın tanrının oğlu kavramı yüzünden dinden çıkıyor. Çünkü doğan ve doğuran bir tanrıyı kabul etmek istemiyor. Bunu birde Allah kadını aşağılıyora bağlaman yanlış anlama ama çok ucuz bir çamur atma olmuş.çünkü bu bir fikir değil laf çakma 

-Allah çok öfkeli demişsin o öfke değil nasihat..!.Yaşamda güzel olan herşeyin bedeli ağırdır.Bu sebeple herkes bunu kaldıramaz .Daha çok ,kolay olan sahte güzellikleri seçer insan.Dürüst ,namuslu, sözünün  eri ,adil, merhametli, yardım sever olmak zordur bu dünyada.Böyle hazinelere sahip olabilenler türlü sıkıntılara katlanabilenlerdir.Çocuğunu bu değerler ile yetiştiren her ana baba ,Allahın verdiği nasihat gibi nasihat çocuğuna verir.  Üzülecek,  sıkılacak, kazıklanacak, kandırılacaksın.Böylece hayatı öğrenecek sıkılaşacak tecrübe sahibi olacaksın ve aslını bozmadan kendini korumayı öğreneceksin.Senden öncekiler yani bende ,deden de onun babası da hayatı böylece öğrendi.

Kuranda adamına göre ayet inmez. O bir yaşam rehberidir. Onda birine yada biri için inen ayet ,aynı durumda kalan müslümanlara örnek teşkil eder.Tüm müslümanlar yaşadığı duruma,olaya şartlara göre oradan kendine feyz alır.

not: yeni mezun avukatlar gibisin çok ucuz savunmalar yapıyorsun. Bence biraz daha uğraşmalısın 

2 saat önce, Hami yazdı:

incili ,Tevrat’ı koruyacağım dememiş ki sen böyle yazıyorsun.onları insanların insiyatifine bırakmış. Ama kuaranda öyle birşey yok zaten bozulmadan duruyor.

İyi güzelde senin tanrın Enam suresi 34 ve 115 de sözlerinin asla değiştirilemeyeceğini söylemiş.

O zaman incil tevrat zebur nasıl değişti.

Zaten bir kitap neden degistirilirki.

İsanin tanrının oğlu olduğunu söylemek hıristiyanlara ne kazandırır, müslüman ne kaybeder?

4 saat önce, Hami yazdı:

incili ,Tevrat’ı koruyacağım dememiş ki sen böyle yazıyorsun.onları insanların insiyatifine bırakmış. Ama kuaranda öyle birşey yok zaten bozulmadan duruyor.

Ha böyle kıvırınca güzel oluyor değil mi , bu kitabı biz indirdik biz koruyacağız diyor.

4 saat önce, Hami yazdı:

Allah çok öfkeli demişsin o öfke değil nasihat..!.Yaşamda güzel olan herşeyin bedeli ağırdır.Bu sebeple herkes bunu kaldıramaz .Daha çok ,kolay olan sahte güzellikleri seçer insan.Dürüst ,namuslu, sözünün  eri ,adil, merhametli, yardım sever olmak zordur bu dünyada.Böyle hazinelere sahip olabilenler türlü sıkıntılara katlanabilenlerdir.

İşte bu yüzden senin allah zora gelince ortada yok. Hayatın bütün kolaylıkları kâfir dediğin cenahtan çıkıyor. Senin allah 200 bin elçi gödermiş ama bir verem aşısını veya bir ağrı kesiciyi üretenemiş.

4 saat önce, Hami yazdı:

Kuranda adamına göre ayet inmez. O bir yaşam rehberidir. Onda birine yada biri için inen ayet ,aynı durumda kalan müslümanlara örnek teşkil eder.Tüm müslümanlar yaşadığı duruma,olaya şartlara göre oradan kendine feyz alır.

Nerden biliyorsun , kuranı sen mi yazdın. Olan kitap ortada , adamına göre yazılmış sözler ortada.

Şartlara göre değişen bir kitap nasıl Kutsal olabilir?

Bak bilim şartlara göre değişmiyor. Kuralı var, doğa kanunlar şaşmıyor.

• Like 1

8 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Ha böyle kıvırınca güzel oluyor değil mi , bu kitabı biz indirdik biz koruyacağız diyor.

İşte bu yüzden senin allah zora gelince ortada yok. Hayatın bütün kolaylıkları kâfir dediğin cenahtan çıkıyor. Senin allah 200 bin elçi gödermiş ama bir verem aşısını veya bir ağrı kesiciyi üretenemiş.

Nerden biliyorsun , kuranı sen mi yazdın. Olan kitap ortada , adamına göre yazılmış sözler ortada.

Şartlara göre değişen bir kitap nasıl Kutsal olabilir?

Bak bilim şartlara göre değişmiyor. Kuralı var, doğa kanunlar şaşmıyor.

Nerden biliyorsun mu var bunu ben değil bir çok kişi biliyor. Yukarıda açıklamasını yapmıştım şartlara göre değişmiyor .Yaşanan bir çok olayda doğru hareketin müslümanlara örnek olması için ayet iniyor. Kurana din kitabı demek biraz sığlık olur.zira o bir yaşam rehberidir

sana katılmıyorum bilim keşiftir ,kavramsal anlamda bir çok şey değişebilir .Zaten değişmeyen kendini güncellemeyen bilim yok olmaya mahkumdur.

bir zamanlar en küçük yapı taşı atom du bir keşif nötron oldu bir keşif daha foton oldu.

ayın karanlık yüzü vardı şimdi orası karanlık değil, hem kendi hemde dünyanın kendi etrafında dönüş süresi aynı olduğu için biz öyle görüyormuşuz

güneş yanmıyor yakmıyor ,büyük bir nükleer füzyonmuş. Bilim menzil değildir amaç hiç değildir. Keşfe giden yolda bir araçtır

16 dakika önce, Hami yazdı:

Nerden biliyorsun mu var bunu ben değil bir çok kişi biliyor. Yukarıda açıklamasını yapmıştım şartlara göre değişmiyor .Yaşanan bir çok olayda doğru hareketin müslümanlara örnek olması için ayet iniyor. Kurana din kitabı demek biraz sığlık olur.zira o bir yaşam rehberidir

sana katılmıyorum bilim keşiftir ,kavramsal anlamda bir çok şey değişebilir .Zaten değişmeyen kendini güncellemeyen bilim yok olmaya mahkumdur.

bir zamanlar en küçük yapı taşı atom du bir keşif nötron oldu bir keşif daha foton oldu.

ayın karanlık yüzü vardı şimdi orası karanlık değil, hem kendi hemde dünyanın kendi etrafında dönüş süresi aynı olduğu için biz öyle görüyormuşuz

güneş yanmıyor yakmıyor ,büyük bir nükleer füzyonmuş. Bilim menzil değildir amaç hiç değildir. Keşfe giden yolda bir araçtır

Aaa palyançoya bak bilimi nasıl yorumluyor.

Newton yada Niels Bohr Allah değil ki onlar araştırmacı insanlar. Kendi yanılgıları olabilir. Niels Bohr atom modelini değiştirince atomlar da değişmiyor.

Bilim ile allah putunu kıyaslaman çok aptalca birşey. Bir tarafta herşeyi ben yarattım ben bilirim diyen Allah var. Ama her iddiasında cuvallıyor.

Diğer tarafta kendi hatalarından ders çıkararak ilerleyen bilim dünyası var.

Allah ise dört kitap ve birçok sayfalar göndermiş. Neye göre ? Şartlara göre. Niye böyle yapmış? İnsan aynı insan değil mi? Adamına göre kitap ve şeriat göndermiş.

Boş konuşma da bilimi dine alet etme ahmaklığını kenarda bırak.

Adamına göre ayet indiren Allah ne yücedir

Duhan suresinde şunları yazmış;

31-Andolsun, İsrailoğullarını o alçaltıcı azaptan; Firavun'dan kurtardık. Çünkü o, haddi aşanlardan bir zorba idi.

32. Andolsun, onları, bir bilgi üzerine (dönemlerinde) âlemlere üstün kıldık.

33. Onlara, içinde açık bir imtihan bulunan mûcizeler verdik.

34,35. Bunlar (müşrikler) diyorlar ki: "İlk ölümümüzden başka bir ölüm yoktur. Biz diriltilecek değiliz."

Allah adamına göre konuşur.

Yahudileri alçaltıcı bir azaptan kurtarıp onları bilgi üzerine insanlara üstün kılmış. Bu torpili müslüman kullarına yapmamış. Komik değil mi? Müslümanları ikinci sınıfta tutmuş

İnek suresinde de aynı şeyi tekrar etmiş.

47. Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve (bir zamanlar) sizi cümle âleme üstün kıldığımı hatırlayın.

Koskoca allah Yahudilere dil döküp yalvarıyor nolur bizim tarafa destek olun diye.

Sonrada öfke kusuyor onlara acı bir azap var diyor.

Koskoca allah yaptığını başa kakıyor. Allah başa kakanların en yücesidir. Amin

On 02.01.2024 at 12:46, Hami yazdı:

Bak yine yanlış şeyler söylemişsin.

Atom maddenin birbirine benzer özelliklere sahip en küçük yapı taşıdır.

Hücre de canlılar için böyle.

Şimdi hücre ribozom, mitakondri gibi yapılardan oluşuyor diye DNA canlıların en küçük yapı taşı olmuyor.

Ortak özelliklere sahip en küçük yapı taşıdır hücre.

Atomda eloktron, nötron proton.... Oluşur. Maddenin en küçük yapı taşı elektron ya da quarktir demek yanlış olur.

On 2.01.2024 at 15:07, Kafir İmam yazdı:

Aaa palyançoya bak bilimi nasıl yorumluyor.

Newton yada Niels Bohr Allah değil ki onlar araştırmacı insanlar. Kendi yanılgıları olabilir. Niels Bohr atom modelini değiştirince atomlar da değişmiyor.

Bilim ile allah putunu kıyaslaman çok aptalca birşey. Bir tarafta herşeyi ben yarattım ben bilirim diyen Allah var. Ama her iddiasında cuvallıyor.

Diğer tarafta kendi hatalarından ders çıkararak ilerleyen bilim dünyası var.

Allah ise dört kitap ve birçok sayfalar göndermiş. Neye göre ? Şartlara göre. Niye böyle yapmış? İnsan aynı insan değil mi? Adamına göre kitap ve şeriat göndermiş.

Boş konuşma da bilimi dine alet etme ahmaklığını kenarda bırak.

İşi yine laf dalaşına getirmişsin.Bilim ile Allahı kıyaslayan sen olduğun için cevap verdim .Yazında bilim yanılmaz değişmez dediğin için yazdım.Evreni ,maddeyi varlığı kim yarattıysa herşey onun bilimi ile oldu zaten. Biraz ufkunu aç konu din ile alakalı değil .Takmışsın dine eline ne geçerse,aklına ne gelirse sallıyorsun.Benim bilim yanılabilir diye anlattıklarımı bana anlatıyorsun.

6 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Bak yine yanlış şeyler söylemişsin.

Atom maddenin birbirine benzer özelliklere sahip en küçük yapı taşıdır.

Hücre de canlılar için böyle.

Şimdi hücre ribozom, mitakondri gibi yapılardan oluşuyor diye DNA canlıların en küçük yapı taşı olmuyor.

Ortak özelliklere sahip en küçük yapı taşıdır hücre.

Atomda eloktron, nötron proton.... Oluşur. Maddenin en küçük yapı taşı elektron ya da quarktir demek yanlış olur.

Sen bütün bu yazıdan bunu çıkarttıysan söyleyecek bir şey yok abicim 

19 dakika önce, Hami yazdı:

İşi yine laf dalaşına getirmişsin.Bilim ile Allahı kıyaslayan sen olduğun için cevap verdim .Yazında bilim yanılmaz değişmez dediğin için yazdım.Evreni ,maddeyi varlığı kim yarattıysa herşey onun bilimi ile oldu zaten. Biraz ufkunu aç konu din ile alakalı değil .Takmışsın dine eline ne geçerse,aklına ne gelirse sallıyorsun.Benim bilim yanılabilir diye anlattıklarımı bana anlatıyorsun.

Herhangi bir din size göre doğru ise bilim de tanrının enstrümanı ise hangi din doğrudur konusuna kapı açılabilir. İlk başta tanrıyı devreden çıkarmadan inançlı biri için bilim her zaman tanrının enstrümanı olacaktır. Musa ibni meymun'un islam ve muhammed üzerine görüşlerine bakarak perspektifinizi genişletebilirsiniz.

On 2.01.2024 at 03:05, Deadanddark yazdı:

İyi güzelde senin tanrın Enam suresi 34 ve 115 de sözlerinin asla değiştirilemeyeceğini söylemiş.

O zaman incil tevrat zebur nasıl değişti.

Zaten bir kitap neden degistirilirki.

İsanin tanrının oğlu olduğunu söylemek hıristiyanlara ne kazandırır, müslüman ne kaybeder?

Okuduğum idrak ettiğim kadarıyla Enam 34 ve 115 te değiştirilemeyeceği derken olacağına dair bir söz, bir vaad verirse onun olması engellenemez.yani gazap ,müjde,zafer vs bir konuya istinaden ne dediyse olur.Allah Kuranı korumaya almış zaten değiştirilemedi.Daha öncekileri insanların insiyatifine bırakmış görünüyor .Onlarda çıkar ve menfaatleri için değiştirmiş.

Bir kitap  menfaat,güç ,çıkar için değiştirilmeye çalışır.Roma böyle yapmıştı

isanın tanrının oğlu olduğunu söylemeleri maalesef hıristiyanların en büyük kaybı. Bir çok hıristiyan bu konu yüzünden dini bırakıyor.”Tanrı İsa’nın babası ise oda bir ölümlü ,onu da doğuran var.Böyle bir tanrı ne evreni ne canlıları yaratabilicek kudrette olamaz ” diye inançlarını kaybediyorlar.

18 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Yorumlarından çıkardığım tek şey senin bilimden ne kadar uzak olduğun. Belki inandığın din seni bilimden uzaklaştırıp alerji geliştirmiştir.

Belki ben iyi anlatamadım ama ben herşeyden önce Allah’a inanırım.Onun Evreni,gezegenleri varlığı,canlıları bir sistem dahilinde yarattığına inanırım.Eğer buna inanıyorsam biliminde Allah’ın olduğunu bilirim .Varlık büyü ile sihir ile yaratılmadı,bilim ile yaratıldı ve olmadığı yer yok.Bu gün bazı dini tavsiyelerin altında hep bilimsel sebepler vardır .Bilim yaratılışın ta kendisidir.Allaha ve yaratıcılığına inanan bir insanın bilime uzak olması veya güvensiz bulması ya cehaletinden yada tembelliğinden dir.Ama bilime yakın bir insanın da Allahı bulamaması da aynı sebeplerdendir.Bize düşen bilim yolunda olanları desteklemek keşiflerinden feyz almak düşünce ve idrak dünyamızı geliştirmektir.

3 dakika önce, Hami yazdı:

Belki ben iyi anlatamadım ama ben herşeyden önce Allah’a inanırım.Onun Evreni,gezegenleri varlığı,canlıları bir sistem dahilinde yarattığına inanırım.Eğer buna inanıyorsam biliminde Allah’ın olduğunu bilirim .Varlık büyü ile sihir ile yaratılmadı,bilim ile yaratıldı ve olmadığı yer yok.Bu gün bazı dini tavsiyelerin altında hep bilimsel sebepler vardır .Bilim yaratılışın ta kendisidir.Allaha ve yaratıcılığına inanan bir insanın bilime uzak olması veya güvensiz bulması ya cehaletinden yada tembelliğinden dir.Ama bilime yakın bir insanın da Allahı bulamaması da aynı sebeplerdendir.Bize düşen bilim yolunda olanları desteklemek keşiflerinden feyz almak düşünce ve idrak dünyamızı geliştirmektir.

Anca boş konuşursun. Anca inanırsın.

Evreni allah mı yarattı? İspatı yok. Sadece sen öyle inandın diye öyle zannediyorsun.

Belki Zeus yarattı, belki de lat ve menat beraber yaptılar. Buna niye inanmıyorsun? Ra nın evrenin sahibi olmadığına dair hiçbir delilin yok.

Anca boş konuş inanç üzerinden felsefe yapmaya kalkarsan böyle saçmalıklar havalarda uçuşur.

20 dakika önce, Kaz yazdı:

Herhangi bir din size göre doğru ise bilim de tanrının enstrümanı ise hangi din doğrudur konusuna kapı açılabilir. İlk başta tanrıyı devreden çıkarmadan inançlı biri için bilim her zaman tanrının enstrümanı olacaktır. Musa ibni meymun'un islam ve muhammed üzerine görüşlerine bakarak perspektifinizi genişletebilirsiniz.

Ben kapımdan memnunum .Anadan doğma babadan duyma müslüman olmadım.İncili, Tevrat’ı ,dinler tarihini okuyup araştırarak buldum o kapıyı.Kimsenin dinine de yanlış diyemem. Ama konuştuğumuz bilim konusu doğrudan din ile alakalı değil.zaten dinin beslendiği kaynaklardan biri de bilimdir.Benimde bahsettiğim şey zaten sizin söylediğinizden pek farklı değil.Ben bilime araç dedim siz enstrüman demişsiniz.Eğer daha iyi anlaşılacaksa dediğiniz gibi enstrüman olsun

17 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

Evreni allah mı yarattı? İspatı yok. Sadece sen öyle inandın diye öyle zannediyorsun.

Belki Zeus yarattı, belki de lat ve menat beraber yaptılar. Buna niye inanmıyorsun? Ra nın evrenin sahibi olmadığına dair hiçbir delilin yok.

Anca boş konuş inanç üzerinden felsefe yapmaya kalkarsan böyle saçmalıklar havalarda uçuşur.

17 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

O zaman bana uzun uzun anlat Zeus’u nasıl yarattı yada lat ve Menat ı yada Ra sende hepsini saymışsın karar ver hangisi .beni görünce tüm tuşlara basıyorsun :)

13 dakika önce, Hami yazdı:

O zaman bana uzun uzun anlat Zeus’u nasıl yarattı yada lat ve Menat ı yada Ra sende hepsini saymışsın karar ver hangisi .beni görünce tüm tuşlara basıyorsun :)

Ben öyle inanıyorum , öyleyse doğrudur. İspata gerek yok.

İnanç bir zihin hastalığıdır. Sen öyle inanıyorsun diye öyle olmuyor ve olmayacak.

İşte bu yüzden bilim diyoruz. Sen dünyanın düz olduğuna inanabilirsin ama yuvarlak.

Sen uçan eşşeğe binen arapın uzayın sonuna kadar gittiğine inanabilirsin. 

Ben de diyorum ki , Ra tanrısına inanmayan için bir sebep söyle. Niye Ra tanrısına inanmıyorsun diyorum.

Ben hiç sana ben öyle inanıyorsam doğrudur ispata gerek yok demedim.Buna çifte standart denir.Hep benim inancımı benim dinimi tartışıyoruz. iş kendine dönünce ya kestirip atıyorsun ya geçiştiriyorsun.Sebep istemişsin neden diye.biraz Tevratı biraz incili ,sonrada Kuranı okudum.dinler tarihini araştırdım. bu kadar zamandır burada konuşuyoruz sen bunları biliyor olmalıydın zira sorduğun soru kusura bakma ama ahmakça olmuş.sanki benimle ilk defa konuşuyormuş gibi..Ben Allahı,kuranı,ve peygamberini araştırarak buldum iman ettim inandım . Sende ra yı anlat bilelim neden  inanacakmışım .

not: bence bir şey anlatacağın yok .amacın sadece laf dalaşı