Jump to content

Yine şehit(!) haberleri

kavak

Recommended Posts

Dün ve evvelsi gün toplam 12 Türk askeri Kuzey Irak´ta yürütülen operasyonda hayatını yitirdi. PKK teröristlerince öldürüldüler. Ağırlıklı olarak Irak´ın kuzeyinde, yanılmıyorsam, 2022 baharından beri sınır ötesinde PKK ve YPG örgütlerine karşı yürütülen askeri bir operasyon.

Başarılı oldu mu veya olur mu? Sanmıyorum, çünkü 40 seneden beri PKK çökertilemedi. Şimdi de değişen bir şey yok. Evvelsi günden beri hayatını yitirenler şehit ve kahraman olarak lanse ediliyorlar. Çünkü bugüne kadar hep böyle halkı idare etmeye kalktılar.

Devlet Bahçeli "Kanları yerde kalmayacak" babında moral vermeye kalkıyor da, 40 seneden beri bu lafı söyleyen siyasetçilerin sayısı 100´ü geçti neredeyse. Boş laftan başka bir şey değil.

Bu yaşananlardan ötürü insanlar sokağa çıkacak mı acep?
Bunu merak etmiyor değilim, çünkü bilhassa ha bire "Filistin, Filistin" diye bağırıp çığıranlar ve Türk askeri Filistin´e gitmeli babında sayıklayanlar, aynısını hayatını yitiren Türk askerleri için yapacaklar mı? Sokaklara çıkıp onlara destek olacaklar mı?
Yakında kimin kafası kel, belli olur.

Kuzey Irak´a yapılan hava harekâtında 29 hedef yok edilmiş...miş. Senelerden beri buna benzer haberler piyasaya sürülmesine rağmen, PKK örgütü ve onun eli kanlı yöneticileri hâlâ cirit atabiliyor. Yani birileri bizi kekliyor muhtemelen, çünkü bugüne kadar yapılan operasyonlar iddia edildiği başarılı olsaydı, hâlâ şehit(!) edebiyatı yapılmazdı.

Ayrıca son senelerde "etkisiz hale getirildi" gibi bir masal üretmişler. Madem teröristler için bu sözler kullanılıyor, o zaman hayatını kaybeden askerler için de aynısı kullanılmalı, gerçekçi olmak istiyorsak. Çünkü o şehit(!) olan veya kahraman ilân edilen askerler de "etkisiz hale" getirildiler.

İnsanlarımız hem duygusal hem de dindarlığa meyilli olunca sorumlu siyasetçiler ve TSK bu durumu dibine kadar kullanıyor. Çocuklarını kaybeden ailelerin isyan etmemesi için "şehit" ve " kahraman" kavramlarını uydurmuşlar.

Ülkemizdeki 50 yıllık terör tarihinde 25 yılı dincilerel geçti. Onlar da aynı teranelere sarıldılar. Dış güçler , İsrail'in oyunu , amariga silah tüccarları ,büyük oyun...

Hiçbiri oradan ne kadar paralar kaldırıldığını söylemiyor. Uğur Mumcu hariç.

Kimlere seçim kazandırdı , kimlere ne kadar ihale getirdi bu terör.

Din ve terör bu getirisi yüzünden siyasetin gündeminden ve dilinden hiç düşmez.

Ha bu arada akplilerin ve dinci tarikatların içinde askere gitmeyen pembe tezkere almak için kırk takla atanların sayısı eskiye göre oldukça fazla.

Cumhurun başı mâlum zat, "Terörü yuvasında kurutmak istiyoruz ve misliyle yanıt verdik" dedi. Adına Kilit-Pençe dedikleri bu operasyon 1 seneden beri sürüyor Kuzey Irak´ta. Demek ki kurutulan bir şey yok ortada. Ayrıca neredeyse her gün "şurayı bombaladık, burayı yerle bir ettik, şu kadar teröristi etkisiz hale getirdik" içerikli haberleri veya kuş bakışı görselleri gündeme sunmak, hiçbir anlam ifade etmiyor. TSK nihai hedefin ne kadarına gerçekten ulaşıldığını açıkça kamuoyuyla paylaşmalı.    

Bize de Isparta da intikalde güneş operasyonu sırasında 45 kilo bir askerin 60 kilo çantayla kuzey Irak’a girmesini anlatıp gaz verdiler 

biz de tek gerekenin verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek olduğunu sandık 

uzmanlığı kazandık çürük verdiler şu şu görevi yapamazsın dediler 

ben de bu saydıklarınızı yapmak için eğitim aldım ve yaptım dedim ondan çürük olmuşsun dediler 

feragatname imzalar bu işi parasız da yaparım dedim dalga geçtiler

bir anımı paylaşmak istiyorum 

gittiğim bir askeri mülakatta 1000 kişi spor salonunda bekliyor herkes keşke komando olmasak keşke doğuya gitmesek diye ağladı 

bende buraya jöh olmaya vatanı savunmaya geldim dedim rütbelilerde duydu sonra renk körüsün diye sınava bile sokmadılar

yukarıda bahsettiğim tayfa uzman oldu 

buğün askerliğe elverişsiz raporu olanlar bile iktidar yanlısı ise tsk personeli olabiliyor 

Devlet hastanelerinde uzman rütbeli olur raporu kaç yıldır para ile satılıyor

atatürkçü ve gerçek vatansever vatan evlatları ise bir şekilde eğale ediliyor

yine bir anım askeri hastanede albay tanıdığı olan bir şahış hastaneye dahi gelmedi kağıdı geldi ben imzalattım sağlam aldı bana çürük verdiler

bu bahsettiğim sırf para için giden niteliksiz tayfa görev başında etkisiz hale getiriliyorsa suç bunları tsk personeli yapanlarda ve bizim gibilerin önünü tıkadığı için bizzat kendilerindedir 

tartışılır benim düşüncem bu

yine bir anım Isparta’da özel kuvvetlerden refüze tim komutanımız şöyle bahseder bu tayfadan

“ne zaman uzmanlık mülakatlarından barfiks kaldırıldı biz şehit vermeye başladık “

ben şöyle düşünüyorum aynı görevi bizde yaptık biz niye şehit olmadık

22 dakika önce, Frankenstein yazdı:

Bize de Isparta da intikalde güneş operasyonu sırasında 45 kilo bir askerin 60 kilo çantayla kuzey Irak’a girmesini anlatıp gaz verdiler 

biz de tek gerekenin verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek olduğunu sandık 

ben de bu saydıklarınızı yapmak için eğitim aldım ve yaptım dedim ondan çürük olmuşsun dediler 

gittiğim bir askeri mülakatta 1000 kişi spor salonunda bekliyor herkes keşke komando olmasak keşke doğuya gitmesek diye ağladı 

bende buraya jöh olmaya vatanı savunmaya geldim dedim rütbelilerde duydu sonra renk körüsün diye sınava bile sokmadılar

buğün askerliğe elverişsiz raporu olanlar bile iktidar yanlısı ise tsk personeli olabiliyor 

yine bir anım askeri hastanede albay tanıdığı olan bir şahış hastaneye dahi gelmedi kağıdı geldi ben imzalattım sağlam aldı bana çürük verdiler

bu bahsettiğim sırf para için giden niteliksiz tayfa görev başında etkisiz hale getiriliyorsa suç bunları tsk personeli yapanlarda ve bizim gibilerin önünü tıkadığı için bizzat kendilerindedir 

yine bir anım Isparta’da özel kuvvetlerden refüze tim komutanımız şöyle bahseder bu tayfadan

“ne zaman uzmanlık mülakatlarından barfiks kaldırıldı biz şehit vermeye başladık “

Isparta'da ben de vardım. Yıl 2007 o zamanlar kura çekiliyordu. Şimdi nasıl bilmiyorum.

Günümüzde ise akp nın o boktan teşkilat tarzi dizleri ile avunan mala bağlamış bir kitle var

Izleyenleri var mı bilmiyorum ama gece rahat uyumalarini sağlıyordur belki.

Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz , teşkilat , kurtlar vadisi, diriliş Ertuğrul gibi at boku tarzında dizilere yaptıkları ödeme ile halkın gazını alıyorlar.

• Thanks 1

41 dakika önce, Frankenstein yazdı:

Güneş operasyonu intikali sırasında 

komando mavi bereli genç kızların sevgilisi diyordum tam resmimi çekmişler @Aang

90BFF923-1D5D-4BE2-A7C2-A6C2658AE131.jpeg.ecc5e71e5ffe5a189b1b0fd9d347ab6c.jpeg

Bu çantalar ne böyle.

Deve hörgücü gibi.

En sinir olduğum şeylerden biri bu.

Kilometrelerce yürütüp ağırlığından fazla  yük taşıtıyorlar.

Böyle askerlerine eziyet eden dünyada başka ordu var mı acaba?

7 saat önce, pigeon yazdı:

Bu çantalar ne böyle.

Deve hörgücü gibi.

En sinir olduğum şeylerden biri bu.

Kilometrelerce yürütüp ağırlığından fazla  yük taşıtıyorlar.

Böyle askerlerine eziyet eden dünyada başka ordu var mı acaba?

Hayır yok. Konu sadece 30 kiloluk çantayla bitse iyi. Üzerine bir de eksik kıyafet ve  odun gibi çantalar var. Demiri belini acıtır, yırtık kar elbisesi verirler , içlik eldiven bulan şanslıdır.

Fotoğraf çekilen bölük özel olarak donatılmış olmalı. Genelde öyle yaparlar. Servis edilen resimler başkadır.

Operasyona ayrılan milyarlarca liradan nekadar kime harcandı kimse soramaz.

Resimlerdeki askerler bile gevsemisler. Silahları çanta gibi taşıyorlar. O kadar ağırlığın altında zaten nasil dayanilabilir ki?

3 saat önce, Kafir İmam yazdı:

O kadar ağırlığın altında zaten nasil dayanilabilir ki

Ben dayanırdım ama bana çürük verdiler

elime para geçsin muşambacılara çanta yaptırım rucksack yapmaya birkaç güne de yüzmeye başlıyacagım @pigeon

fakat buna dayanamayacak kendi adamlarını aldılar onlarda etkisiz hale getiriliyor 

bu rucksack eğitimi benim bildiğim amerikan ve ingiliz ordusunda da var

Ülke dışında görev yapan askerlerin, bilhassa Suriye veyahut Kuzey Irak gibi yerlerde, özel eğitimli ve tesisat açısından donanımlı olmaları şart. Orada tam olarak neler yaşandığını bilmiyoruz, TSK fazla bilgi vermiyor, sadece rakamları açıklıyor ki onların bile gerçeği yansıttığından bir hayli şüpheliyim. Buna karşı son günlerde bol bol şehit ağıtları söyleniyor ve kahramanlık şiirleri okunuyor.  Bunlar sadece halkı sakinleştirmeye yönelik eylemler.

Fransız kanalında izledim. Karşı taraf saldırı için önce plan yapıyor sonra tam teçhizatlı bir şekilde Türk birliklerine saldırı için yola çıkıyorlar. Nereye nasıl saldiracaklarinin keşfi ve istihbarati önceden yapılıyor. Bu konuda yalnız olmadıkları kesin bence. Ellerinde her türlü bilgi var. Konum, kaç kişi oldukları, rutinleri falan. Aldıkları eğitim de üst düzey. Çok istekliler bunuda ayrica belirteyim.

Bence Ankara'da görevli en düşük rütbeden en üst rütbeye doğum ve evlilik yıldönümlerinde senin benim vergimle sipariş edilen pasta ve çiçekler sınır ve ötesinde görev yapan askerlerin halinden daha önemli gibi geliyor bana. Hele sen o yıldönümünü bir kaçır, bak ne yapıyorlar sana.

34 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Fransız kanalında izledim. Karşı taraf saldırı için önce plan yapıyor sonra tam teçhizatlı bir şekilde Türk birliklerine saldırı için yola çıkıyorlar. Nereye nasıl saldiracaklarinin keşfi ve istihbarati önceden yapılıyor. Bu konuda yalnız olmadıkları kesin bence. Ellerinde her türlü bilgi var. Konum, kaç kişi oldukları, rutinleri falan. Aldıkları eğitim de üst düzey. Çok istekliler bunuda ayrica belirteyim.

Bence Ankara'da görevli en düşük rütbeden en üst rütbeye doğum ve evlilik yıldönümlerinde senin benim vergimle sipariş edilen pasta ve çiçekler sınır ve ötesinde görev yapan askerlerin halinden daha önemli gibi geliyor bana. Hele sen o yıldönümünü bir kaçır, bak ne yapıyorlar sana.

Seçim var seçim. Şehitler tepesi boş kalmayacak dedi ya baştaki. Sözünü tuttuğu ender görülen şahıs bu konularda çok kararlı.

50 yıldır PKK'nın içine çoktan sizildi diyorlar. PKK artık devlete çalışıyor diyorlar. PKK artık bir siyaset aracıdır diyorlar.

Yaşananlar da bunu dogrulyor.

HDP ne zaman kilit parti rolü ustlense ve ne zaman AKP'ye rest çekse PKK hemen eylemlere başlıyor. Akp de hemen bir karalama kampanyası ile HDP yi terörist destekcisi ilan edip siyasette yanlız bırakıyor.

Bir Amerikan filminden replik;

-Yüzbaşı neden bir terör örgütü ile ortak çalışıyoruz?

-Eger işler ters giderse suç atacak birilerinin olması lazım teğmen.

Işte uzun lafın kısası bu

Olaylar beklediğim gibi gelişti ve "Filistin" diye kıçını yırtanlar yaşamını yitiren askerleri anmak ve onlara destek uğruna sokaklara dökülmediler. Bilakis onları anmak şöyle dursun, Filistine destek yürüyüşünde hilafet çağrısı yapıldı memlekette. Bunlar Araplardan daha fazla Arap olmuş durumda. Askerler bu memleketi korumak uğruna hayatlarını yitiriyor, bu yobazların tek derdi hilafet.

• Thanks 2

2 saat önce, kavak yazdı:

Olaylar beklediğim gibi gelişti ve "Filistin" diye kıçını yırtanlar yaşamını yitiren askerleri anmak ve onlara destek uğruna sokaklara dökülmediler. Bilakis onları anmak şöyle dursun, Filistine destek yürüyüşünde hilafet çağrısı yapıldı memlekette. Bunlar Araplardan daha fazla Arap olmuş durumda. Askerler bu memleketi korumak uğruna hayatlarını yitiriyor, bu yobazların tek derdi hilafet.

MIT ten PKK ya operasyon diyorlar

Amaç belli, TSK yi halkın gözünde itibarsizlastirip MIT I yuceltmeye çalışmak.

Bir gecede 12 asker kaybetmek TV de bangır bangır reklam edildi. Işte asker böyle demek için.

Ardından mit den süper operasyon ağır darbe falan filan.

Yıllardır aynı haberler , demek ki mit de bir boka yaramıyor. Daha Kuzey Irak'ta esir edilen mitcilerin takası gerçekleşmedi.

Mitcilerin sırtına 40 kilo çantayı bağlayıp cikartmiyorlar. ozel harekat vardı iki şarjör alıp cikiyorlar 24 saat sonra helikoptere binip dönüyorlardı.

Şimdi özel harekatı da kaldırıp adına mit diyorlar.

Araziye ilk kez çıkmış askeri yıllarca dağlarda gezinmis insanlarla bir tutuyorlar.

Karsilarindaki teröristler bile yıllardır o bölgenin altını üstünü biliyorlar. Senin erlerin orada ilk kez bilmediği bir bölgede.

Nerede la güneş gözlüklü artiz poz veren korumalar?

• Thanks 1

On 24.12.2023 at 22:30, Frankenstein yazdı:

O boyla hiçbir siper arkasına saklanamazsın. :)

• Haha 1