Jump to content

Nerede ebabil kuşları??

hayna

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
57 dakika önce, Hami yazdı:

:)) o dediğin Kabe için geçerlidir. Kudüs daha önce 2 defa daha hıristiyanlar tarafından işgal edilmişti.müslümanlar savaşarak geri aldılar. Ayrıca mevzu Gazze’de geçiyor sen biraz uzak kalmışsın 

Kabe üç kere yıkılmış , ikisi müslüman Araplar tarafından halifelik kavgası yaparken. Üçüncüde de doğal yollarla yerle bir olmuş.

Kabe'nin üstüne kuşlar pisliyor. Buna engel olmak için kartal şahin maketleri ucurup duruyorlar yada ses çıkartıyorlar ki serçeler kaçsın diye.

Kabe'de kaç kez katliamlar yapılmış. Hatta en sonra Fransızlar gelip zehirli gaz yollamışlar iceridekilere.

Kabe'de kaçırılan kadınlar da oranın hiç güvenli olmadığını gösteriyor.

2 saat önce, Hami yazdı:

:)) o dediğin Kabe için geçerlidir. Kudüs daha önce 2 defa daha hıristiyanlar tarafından işgal edilmişti.müslümanlar savaşarak geri aldılar. Ayrıca mevzu Gazze’de geçiyor sen biraz uzak kalmışsın 

Ha tamam o zaman, öyle desenize... Ben de saf saf gökten ebabil bekliyorum yahu!.. Kötüler, zalımlar ve de şerrrefsiz birtakım adamlar, Kabe'deki Müslüman bebekleri bombalayıp öldürüyorlar zannediyordum da o yüzden öyle sormuştum!

Dikkatini çekmiştir, orda burda türbanlı bacılarımız ve de türbansız bacılarımız, "müslümanlara soykırım yapılıyor ey cemaat-i müslimin, çocuklar ölüyor yav" filan deyu ağlaşıyorlardı, beni de etkilemişti bu dram, ne yalan söyleyeyim.

Demek, Gazze adı verilen bir yerdeki müslüman bebekleri bombalıyorlar! Anlaşılmıştır o zaman mesele. Yani, o lokasyonla ve sorunla ebabiller ilgilenmiyorlar, niye ilgilensinler ki yani, ne gerek var diyorsun. Her yöne hizmetimiz yoktur, kapsama alanı dışındasınız denir ya, o hesap işte.

Bu Gazze denilen yer nerededir tam olarak? Sen şimdi pek bilgili birine benziyorsun. Kabe'ye çok mu uzaktır, kaç futbol sahası uzaklığına denk gelmektedir? Bak azıcık Kabe'ye yakın olaydı var ya, şafak vakti bir ebabil operasyonuyla kurtuluverirdi müslüman bebekler paramparça olmaktan. Düşünsene şu müthiş kolaylığı... Mavi gezegenimizdeki yaklaşık 8 milyar insan da, acayip bir mucizeye tanık olmuş olurdu hem.

Müslüman bebeklerin (ve bebeklikten çıkıp mümin adam ya da mümin kadın olanların) sabah akşam bombalanıp parçalara ayrıldığı, kanlar içinde feryat figan eylediği yeri bilemeyecek kadar cahil olsam da, "ebabil"in ne olduğunu iyi bilirim! (Siz beni cıvata sandınız herhalde!)

Efendim hemen söyleyeyim ki, ebabil bir kuştur!

Ercan Saatçi bunun şarkısını yapmıştı. Şarkıyı şöyle bir hatırlatayım, bizim de bir nevi bir hizmetimiz olmuş olsun vatandaşa.

Bin kere söyledik ama almadı kafanız
Derdiniz kafanızda, söylemedi mi babanız?
Cornflakes'le kompleksi ayıramadınız
Kurban olsun size ablanız

Elalem sürekli giydiriyor bize
Yanlış anlamayın elbise elbise
Elaleme keşke biz de giydirsek yani
"Türküler türkülerimiz"

Biz her şeyin en iyisini yeriz
Biz her şeyin en güzelini giyeriz
Levis mevis iplemeyiz
Koçum benim be, ne milletiz

Az çalışaraktan çok para kazanan
Çok çalışaraktan az para kazanan
İkisinin arasında tek bir fark var
Biri yaslanılan, biri yaslanan

Fıttırmayın, çıldırmayın
Ağlatmayın, ağlamayın
Kızdırmayın, sakın hiç kızmayın
Sözünüzü tutun, yamuk yapmayın

Ebabil bir kuştur
Sözünden dönen puşttur
Toprak olup gideceğiz ya
Oo, oo, oo, oo

1 saat önce, hayna yazdı:

Ha tamam o zaman, öyle desenize... Ben de saf saf gökten ebabil bekliyorum yahu!.. Kötüler, zalımlar ve de şerrrefsiz birtakım adamlar, Kabe'deki Müslüman bebekleri bombalayıp öldürüyorlar zannediyordum da o yüzden öyle sormuştum!

Dikkatini çekmiştir, orda burda türbanlı bacılarımız ve de türbansız bacılarımız, "müslümanlara soykırım yapılıyor ey cemaat-i müslimin, çocuklar ölüyor yav" filan deyu ağlaşıyorlardı, beni de etkilemişti bu dram, ne yalan söyleyeyim.

Demek, Gazze adı verilen bir yerdeki müslüman bebekleri bombalıyorlar! Anlaşılmıştır o zaman mesele. Yani, o lokasyonla ve sorunla ebabiller ilgilenmiyorlar, niye ilgilensinler ki yani, ne gerek var diyorsun. Her yöne hizmetimiz yoktur, kapsama alanı dışındasınız denir ya, o hesap işte.

Bu Gazze denilen yer nerededir tam olarak? Sen şimdi pek bilgili birine benziyorsun. Kabe'ye çok mu uzaktır, kaç futbol sahası uzaklığına denk gelmektedir? Bak azıcık Kabe'ye yakın olaydı var ya, şafak vakti bir ebabil operasyonuyla kurtuluverirdi müslüman bebekler paramparça olmaktan. Düşünsene şu müthiş kolaylığı... Mavi gezegenimizdeki yaklaşık 8 milyar insan da, acayip bir mucizeye tanık olmuş olurdu hem.

Gazzeye olan hassasiyetini anlıyor,paylaşıyor ve  saygı duyuyorum.Ama Allah kabeye sahip çıktığı gibi neden Gazze’ye çıkmıyor dersen bu başka bir  konu.Tarih boyunca müslümanlar Arakan da,Çin’de, Hindistan da , Afrikada,Avrupa’da bir çok zamanlarda katliama uğradı.Hıristiyanlar daha önce 2 kez kudüsü işgal etti hemde katliam yaparak.Allah ebabillerini göndermedi .müslümanlar kanıyla canıyla savaşarak geri aldı. Esas soru o müslümanlar bugün nerede? Maalesef bir çoğu gaflette ,hıyanette ve hatta dalalette. Bu arada ebrehe geldiği zaman Hz muhammedin dedesi ile ebrehe arasındaki diyaloğu okumanı tavsiye ederim bir fikir verebilir.

Abraha'nin hristiyan olduğu bilinir. 

Fil savaşı bir hiristiyan Yahudi savaşıdır bu durumda. Savaşın sebebininde tamamen ticari kaygılardan kaynaklı olduğu söylenir. Yani oraya gitme buraya gel, oradan alma buradan al vakası.

....

Muhammed denen şahıs ve onun getirdiği din ortada yok iken tanrının bu kadar faal olması ilginçtir. Muhammedden sonrası ve öncesi diye tanrı diye ikiye ayrılmalıdir.

Sanki bir tanrı gitmiş başka bir tanrı gelmiş gibidir. Tanrı muhammedden sonra tamamen sessizliğe bürünüyor ve olağan üstü olaylar son buluyor. 

İnsanlık tarihindeki bu olağanüstü olaylar zamanda geriye gittikçe artış göstermekte, günümüze yaklaştıkça azalmakta ve tamamen tukenmektedir.

Bilim ve teknoloji bu kadar gelişememis, insanların çoğunluğu bu kadar tecrübe, araştırma, öğrenme bilincine varmamış olsaydı biz şimdi kimbilir daha ne olağanüstü tanrısal haraketler duyacaktik.

Duymadık mı duyduk, yedik mı yemedik tabiki.

Çanakkale'de savaşa kendi savaşçılarıni göndermişti tanrı.

Göndersin Filistinede. 

Yok gönderemez, çünkü yemezler.

2 saat önce, Deadanddark yazdı:

Abraha'nin hristiyan olduğu bilinir. 

Fil savaşı bir hiristiyan Yahudi savaşıdır bu durumda. Savaşın sebebininde tamamen ticari kaygılardan kaynaklı olduğu söylenir. Yani oraya gitme buraya gel, oradan alma buradan al vakası.

....

Muhammed denen şahıs ve onun getirdiği din ortada yok iken tanrının bu kadar faal olması ilginçtir. Muhammedden sonrası ve öncesi diye tanrı diye ikiye ayrılmalıdir.

Sanki bir tanrı gitmiş başka bir tanrı gelmiş gibidir. Tanrı muhammedden sonra tamamen sessizliğe bürünüyor ve olağan üstü olaylar son buluyor. 

İnsanlık tarihindeki bu olağanüstü olaylar zamanda geriye gittikçe artış göstermekte, günümüze yaklaştıkça azalmakta ve tamamen tukenmektedir.

Bilim ve teknoloji bu kadar gelişememis, insanların çoğunluğu bu kadar tecrübe, araştırma, öğrenme bilincine varmamış olsaydı biz şimdi kimbilir daha ne olağanüstü tanrısal haraketler duyacaktik.

Duymadık mı duyduk, yedik mı yemedik tabiki.

Çanakkale'de savaşa kendi savaşçılarıni göndermişti tanrı.

Göndersin Filistinede. 

Yok gönderemez, çünkü yemezler.

Bunda değişik bir durum yok Allah  herzaman vasıtalar ile tecelli eder .Bakanlar değil ancak idrak edenler görebilir.Ancak peygamberleri vasıtasıyla gösterdiği mucizelerden herkese görünürleri vardır. Ama son peygamber hz Muhammed ile bu dönem kapandı.

Bilim ve teknolojinin çok geliştiğini düşünüyorsan yanılıyorsun.100 sene sonrasını hayal et icadları,kullanılan sistemleri düşün bu gün nekadar ilkel durumdayız değilmi.. daha uzaya bile gidemiyoruz hala dünyayı kirleten teknolojiler kullanıyoruz. Bilime bu kadar güvenme .bilgi elbette olmazsa olmaz ama sadece araçtır. 

22 dakika önce, Hami yazdı:

Bunda değişik bir durum yok Allah  herzaman vasıtalar ile tecelli eder .Bakanlar değil ancak idrak edenler görebilir.Ancak peygamberleri vasıtasıyla gösterdiği mucizelerden herkese görünürleri vardır. Ama son peygamber hz Muhammed ile bu dönem kapandı.

Bir saçmalık daha.

Niye herkese her topluma eşit yarışma olanağı tanınmıyor. Diye soruyoruz.

Neden bazıları sadece bakarken bazıları idrak edebiliyor?

Neden Allah denen hayalet sürekli olarak şartları degistriyor?

Eğer mucize dönemi muhammed ile kapandiysa allahin kitabı da boşa çıkmış demektir.

Muhammed son peygamber değildir, çünkü ondan sonra peygamberliğini ilân edenler olmuştur. Mesela Bahailik dininin kurucusu Mirza Hüseyin Ali el-Mazendarani en-Nurî bunlardan birisidir.  Bir diğeri ise Joseph Smith´dir. Mormonlar kendisini peygamber olarak görür.

Kaynaklar:

https://en.wikipedia.org/wiki/Baháʼu'lláh

https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Smith

On 23.12.2023 at 12:35, kavak yazdı:

Muhammed son peygamber değildir, çünkü ondan sonra peygamberliğini ilân edenler olmuştur. Mesela Bahailik dininin kurucusu Mirza Hüseyin Ali el-Mazendarani en-Nurî bunlardan birisidir.  Bir diğeri ise Joseph Smith´dir. Mormonlar kendisini peygamber olarak görür.

Kaynaklar:

https://en.wikipedia.org/wiki/Baháʼu'lláh

https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Smith

Dünya tarihi kendini peygamber ilan eden nice sahtekarlar ile doludur.Ama peygamberlik ve alametleri ve onun anlaşılması senin düşündüğün gibi olmaz.inanmayan için nasıl olsa farketmez ,kendi peygamberliğini bile ilan edebilir.

15 dakika önce, Hami yazdı:

Dünya tarihi kendini peygamber ilan eden nice sahtekarlar ile doludur.Ama peygamberlik ve alametleri ve onun anlaşılması senin düşündüğün gibi olmaz.inanmayan için nasıl olsa farketmez ,kendi peygamberliğini bile ilan edebilir.

Şu ana kadar senin inancının doğruluğunu gösteren hiçbir kanıt yok. Muhammed de başka dinlere göre sahtekar. Bana göre ise hepsi sahtekar hatta göreceli değil ispatıdır.

Teist kafayla düşindüğün için illaki bir şeyi tanrılaştırmak zorunda olduğunu düşünüyorsun.

Teist kafana bir soru çalayım o zaman. Ya gerçekten Zeus tanrı ise ne yapacaksın?

Allah putunun tanrılığına dair ispatın zaten yok. Diğer putlar da aynı durumda. Bir bakarsın lat ve menat seni çomakla dürtüyor. Ne olacak?

1 saat önce, Hami yazdı:

Saçmalıyorsun yine. Ona bakarsan kendini peygamber ilân edenlerin hepsi sahtekâr. Muhammed ve niceleri seni fena halde keklemiş. Senin gibilerin kafası buna yatmaz elbette, çünkü yat dedikleri zaman yatıyorsun kalk dedikleri zaman kalkıyorsun.

53 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

Şu ana kadar senin inancının doğruluğunu gösteren hiçbir kanıt yok. Muhammed de başka dinlere göre sahtekar. Bana göre ise hepsi sahtekar hatta göreceli değil ispatıdır.

Teist kafayla düşindüğün için illaki bir şeyi tanrılaştırmak zorunda olduğunu düşünüyorsun.

Teist kafana bir soru çalayım o zaman. Ya gerçekten Zeus tanrı ise ne yapacaksın?

Allah putunun tanrılığına dair ispatın zaten yok. Diğer putlar da aynı durumda. Bir bakarsın lat ve menat seni çomakla dürtüyor. Ne olacak?

Senin düşüncene göre dediğin mantıklı görünebilir.Ama insan sevdiğini nasıl ispat edebilirki.ben okuduğum için bulmadım, bulduğum için sevmedim.sorguladım bilmek istedim aradım bulmak istedim bulduğumu sevdim hemde çok sevdim.Ne cennet için nede cehennem …onu gören göz göremez,ancak seven göz görür.Bilirim sana ne desem beyhude ,sevenin halinden ancak seven anlar.

4 dakika önce, kavak yazdı:

Saçmalıyorsun yine. Ona bakarsan kendini peygamper ilân edenleri hepsi sahtekâr.

Yine aceleci davranıyorsun.Bende onu dedim ya ,bana göre yazdığın bahai gibi sahtekarlar tarihte  çok olmuş.e sana göre de hepsi sahtekar .yani biraz daha araştırsak 2-3 peygamber daha buluruz.yani bulduğun gibilerden çok var

5 dakika önce, Hami yazdı:

Yine aceleci davranıyorsun.Bende onu dedim ya ,bana göre yazdığın bahai gibi sahtekarlar tarihte  çok olmuş.e sana göre de hepsi sahtekar .yani biraz daha araştırsak 2-3 peygamber daha buluruz.yani bulduğun gibilerden çok var

Hâlâ saçmalıyorsun, çünkü peygamberlik sahtekârlık üzerine kurulu.

29 dakika önce, kavak yazdı:

Saçmalıyorsun yine. Ona bakarsan kendini peygamber ilân edenlerin hepsi sahtekâr. Muhammed ve niceleri seni fena halde keklemiş. Senin gibilerin kafası buna yatmaz elbette, çünkü yat dedikleri zaman yatıyorsun kalk dedikleri zaman kalkıyorsun.

Benim hakkımda hiç birşey bilmiyorsun.sadece inanıyorum diye bunları söylemen ne akla,ne mantığa uygun değil.Siyah ve beyazsın.  inananlar  saf ve cahil, inanmayanlar  ise akıllı. Tabi renkler iki tane olunca üretim kısıtlı oluyor. Bence en akılcı olan karşındakini  tartarak konuşmaktır..Bakıyorumda kendinden çok eminsin pek tartmaya ihtiyacın yok 

Şu an, Hami yazdı:

Benim hakkımda hiç birşey bilmiyorsun.sadece inanıyorum diye bunları söylemen ne akla,ne mantığa uygun.siyah ve beyazsın.  inanmayanlar  saf ve cahil, inanmayanlar  ise akıllı. Tabi renkler iki tane olunca üretim kısalı oluyor. Bence en akılcı olan karşındakini  tartarak konuşanmaktır.Bakıyorumda kendinden çok eminsin pek tartmaya ihtiyacın yok 

BIlmem gerekmez. Bana burada gazel okuma, çünkü senin gibi sallamasyon yapanları çok gördük. Sana uygun bir site önermiştim. Senin yerin orası.

14 dakika önce, kavak yazdı:

Hâlâ saçmalıyorsun, çünkü peygamberlik sahtekârlık üzerine kurulu.

Eğer milyonlarca insanın inancına basitçe saçmalık diyebiliyorsan  yazmaya gerek yok …. nasıl olsa aynı cevapları vereceksin . Sadece Siyahı ve beyazı bilenden renkleri konuşmak beklemek te galiba benim hatam 

1 dakika önce, Hami yazdı:

Eğer milyonlarca insanın inancına basitçe saçmalık diyebiliyorsan  yazmaya gerek yok …. nasıl olsa aynı cevapları vereceksin . Sadece Siyahı ve beyazı bilenden renkleri konuşmak beklemek te galiba benim hatam 

Yine yazayım; sitenin adı şu: islam-tr.org

Orada görmek istediklerini göreceksin, duymak istediklerini duyacaksın. Tam senlik bir yer.

9 saat önce, Hami yazdı:

Öyle söyleme,

Siyah ve beyazda tüm renkler gizlidir.

Beyaz ışıkta bütün renkleri görebilirsin.

Siyah boyada bütün renklerin karışımıdır.

Tüm o renkleri bildiğimiz için ne olup bittiğini farkindayizdir belkide öyle değil mi. Bu yüzden iki renk gorunuyoruzdur. Siyah ve beyaz.

Senin gibiler ise hala toz pembe hayallerde.

10 saat önce, Hami yazdı:

Senin düşüncene göre dediğin mantıklı görünebilir.Ama insan sevdiğini nasıl ispat edebilirki.ben okuduğum için bulmadım, bulduğum için sevmedim.sorguladım bilmek istedim aradım bulmak istedim bulduğumu sevdim hemde çok sevdim.Ne cennet için nede cehennem …onu gören göz göremez,ancak seven göz görür.Bilirim sana ne desem beyhude ,sevenin halinden ancak seven anlar.

Ne boş adamsın yahu, sevdiğini ispat etmek için dediklerini yapsın yeter.

Kendi varlığını ispat etmek Allah'ın görevidir. Aksi halde bu evreni başka tanrılar da yaratmış olabilir.

10 saat önce, Hami yazdı:

Miyarlarca müslüman kâfirlerin ülkelerine kaçıp kurtuluş umudu arıyor ve onların buluşları ile hayatını sürdürüyor. Öyleyse kâfirler tanrıdır diyebilir miyiz?