Jump to content

Free enerji

MrBean

Recommended Posts

Alıntı

Sizce bu devre giriş gücünden daha fazla güç mü üretiyor? :)

Elbette yani! :)
..

Transformatörün primer ve sekonder sarım sayısı oranına a = Ns/Np dersek ve a < 1 ise, ikinci lamba daha fazla ışık verir.

Kaba hesap yapmak isteyenler için ip ucu: 

Up = a*Us, Ip = Is/a genel bağlantılarından Rp = Up/Ip hesaplanır. Bu Rp ikinci lambanın primer taraftan göründüğü direncidir. Artık bütün devre sadece seri bağlanmış iki dirençten oluşan bir devredir. Birinci lambanın direnci ile Rp seri  bağlanmıştır.

Not: Yukarda kaba hesap dememin nedeni:
Doğrultucu devresi 4 diyot ile gerçekleştirildiğinden trafo'nun primer tarafından geçen akım ne tam bir düzgün akımdır ne de tam bir dalgalı sinüs akımıdır. İkisinin karışımıdır. Dalgalı akım kısmının frekansı ise 50 Hz değil 100 Hz'dir.

Sevgiler
..
EK: Sembollerdeki p endeksi "primer", s endeksi "sekonder" anlamındadır.

Düzenlenme: DreiMalAli tarafından
  • Like 1

• 2 ay sonra...

Benim bahsettiklerim UHF bandına yakın frekanslardaki rezonans devreleridir ki Tesla patentlerinin replikasyonlarıyla çalışabildikleri ispatlandı.

Kapagen jeneratör, AKULA0083 gibi open source projelerini araştırın.

Öncelikle Kapanadze/Kapagen jeneratörünün Mucidi olan Tarial Kapanadze'nin Türklerle yaptığı bir anlaşma sonucu icatlarını TMZ enerji firmasıyla bir fuarda lansmanı yapılırken bir haber için ilgili muhabirin konuyu açıkladığı şu videosunu izleyerek anlamaya başlayabilirsiniz.

Esasen atmosferik elektriğin çok düşük akımlarla hasadı yapılabilen RF vericilerinden kaynaklandığı düşünülüyordu ancak daha sonra yapılan çalışmalarla buna atmosferde depolanmış statik elektrik yükünün de dahil olduğu anlaşıldı ancak konvansiyonel yöntemlerle yine de az akım üretiyordu. İşte Tesla patenti bu statik elektrik yükünü rezonans kullanarak nasıl daha hızlı sıcak akıma dönüştürebileceğinizin detaylarını içeriyor.

İlgilenen olursa daha detaylı açıklayabilirim.

Kapanadze/Kapagen Jeneratörü 100kW

AKULA0083 replikasyonu

• 2 hafta sonra...

Madem sordunuz neden cevaplamıyorsunuz? @pigeon

Bu frekansların hava çekirdekli trafolar için UHF taban bandına yakın frekansları kullanıldığını ve diğer ferrit çekirdekli klasik trafolar için daha düşük frekanslarda da hasadın gerçekleşebileceğini vurgulamak isterim.

Bazen 1M Volt 200K Amper olabilen yıldırımların enerji kaynağını hiç düşündünüz mü? Bu enerjinin kaynağı atmosferik elektriktir ve bu 7/24 havada vardır, her yerden erişilebilir ayrıca hasat için yıldırımların oluşma koşullarını beklemeye gerek yoktur ki zaten her an bu havadaki katyonların Güneş tarafından sürekli şarj edildiği için yenileri oluşur.

Carnegie eğrisi konusunu daha dikkatli araştırırsanız tüm bu bilgilerin yapabileceklerini daha iyi anlamaya başlarsınız.
https://hgss.copernicus.org/articles/11/207/2020/

Yine atmosferik elektrik konusundaki şu video temel bilgi edinmenizi sağlayabilir.

1 saat önce, pigeon yazdı:

https://tinyurl.com/ym58fn3l

12.thumb.jpg.7888c98e8916d6a7ad6c03a8f6df7dde.jpg

@John-AhmetBu devre ile  13.219 mW  harcayarak 559.554 wattlık lamba  yakarak tasarruf sağlıyorum.  :D

Ciddi misin? Rezonans mı oluşuyor? Deneyip götümüzü, başımızı yakmayalım. Güvenli mi? :)) Çıkışı regüle edip doğrultarak bir invertör devresiyle geri besleyerek güç kaynağı olarak kullanmayı denedin mi?

Bu devre için 10.1 uF değerinde damla tipi kutupsuz kapasitör kullanabilirsin ve 1H değerinde coil elde etmek için 1mm emaye kaplı bobin telini 5cm pvc boruya 142 ya da 143 tur sararak hava çekirdekli bir çözüm elde edebilirsin. Ampül olarak halojen ya da neon ampül kullanabilirsin.

Rezonans değeri 50,33 Hz dir ve bu devre rezonanstadır. Bir sorun olursa 142 ve 143 tur sarımlarını değiştirerek deneyebilirsin.

Bunlardan 10 adet paralel bağlayarak uygun fiyatlı bir çözüm üretebilirsin. Tanesi 5 TL ve sarımı hesaplayıp düzenleyerek uygun rezonansa ayarlayabilirsin. 142 tur sarımın bir altı bir üstü, fazla değişmez.
https://www.direnc.net/1uf-250v-damla-tipi-polyester-kondansator-15mm

Bana bunlardan bir adet hazırla, gönder ve çalışıyorsa 1000 TL öderim. Bende Watt metreli sayaç var.

Youtube'da Proje777 isimli kanalı öneririm. Genel elektrik/elektronik alanında uygulamalı ayrıntılı dersler veriyor. Temel elektronik bilgisi üzerine bu temel uygulamalı dersleri alırsan bana sormana gerek kalmaz. Elektronik benim alanım değil, ben de hobi olarak arada uğraşıyorum.

https://www.youtube.com/@proje777/videos

On 19.11.2023 at 03:05, John-Ahmet yazdı:

Benim bahsettiklerim UHF bandına yakın frekanslardaki rezonans devreleridir ki Tesla patentlerinin replikasyonlarıyla çalışabildikleri ispatlandı.

Kapagen jeneratör, AKULA0083 gibi open source projelerini araştırın.

Öncelikle Kapanadze/Kapagen jeneratörünün Mucidi olan Tarial Kapanadze'nin Türklerle yaptığı bir anlaşma sonucu icatlarını TMZ enerji firmasıyla bir fuarda lansmanı yapılırken bir haber için ilgili muhabirin konuyu açıkladığı şu videosunu izleyerek anlamaya başlayabilirsiniz.

Esasen atmosferik elektriğin çok düşük akımlarla hasadı yapılabilen RF vericilerinden kaynaklandığı düşünülüyordu ancak daha sonra yapılan çalışmalarla buna atmosferde depolanmış statik elektrik yükünün de dahil olduğu anlaşıldı ancak konvansiyonel yöntemlerle yine de az akım üretiyordu. İşte Tesla patenti bu statik elektrik yükünü rezonans kullanarak nasıl daha hızlı sıcak akıma dönüştürebileceğinizin detaylarını içeriyor.

İlgilenen olursa daha detaylı açıklayabilirim.

Kapanadze/Kapagen Jeneratörü 100kW

AKULA0083 replikasyonu

Bu videolar  birşey öğretmiyor.

Üstelik hile yapıyorlar.

Şema filanda yok.

Teslanın alıcı  devre şemasını gösteriyorlar vericiyi göstermeyip bedava enerji üretiyoruz deyip kandırıyorlar. :)

5 dakika önce, pigeon yazdı:

Üstelik hile yapıyorlar.

Şema filanda yok.

Teslanın alıcı  devre şemasını gösteriyorlar vericiyi göstermeyip bedava enerji üretiyoruz deyip kandırıyorlar. :)

Giriş enerji değeri belirtilmemiş sadece güç V cinsinden verilmiş ama çıkış enerji değeri W cinsinden verilmiş. Şimdi burada eksik olan şeyi söyleyeyim , 12V çarpı kaç amper? Amper sayısını 200 yaparsan o lambayı değil bir sobayı bile calistirirsin.

Girişte bir ossilator var yani voltaj ayarlayıcı var. Amper değerine göre istediğin güce ayarlayıp sonuç alınabilir. Ama sonuçta iş<toplam enerji olacak. Fazlası ısı olarak çevreye yayilacak

7 dakika önce, pigeon yazdı:

Üstelik hile yapıyorlar.

Şema filanda yok.

Peki o zaman benim başka bir projem daha var ve bu sadece bana ait, bu konuyu sen açmıştın ve konu bağlamında kalıyorum ve bu Tesla projesi...

Ben sana antigravity, free energy ve hatta fotonların ve radyan enerjinin daha somut bir açıklamasını da sunabilen tamamen mekanik diğer bir projemi anlatayım. Beni dinleyip anlamak için çaba göstererek okuyan bilgili insanlar için daha anlaşılır olmasına çaba gösterecek şekilde anladıklarına yönelik dürüstçe açıklamalar verebilecek misin?

Tüm projelerim Survive in Universe başlığında değerlendirilebilirler ve hepsi gerçekten çok önemliler. 

Şu an, Kafir İmam yazdı:

Giriş enerji değeri belirtilmemiş sadece güç V cinsinden verilmiş ama çıkış enerji değeri W cinsinden verilmiş. Şimdi burada eksik olan şeyi söyleyeyim , 12 çarpı kaç amper? Amper sayısını 200 yaparsan o lambayı değil bir sobayı bile calistirirsin.

Aşağıda güç yazıyor? Osiloskop çıkışları var.

A/C source  745,125 uW :)

circuits.png

Şu an, John-Ahmet yazdı:

Peki o zaman benim başka bir projem daha var ve bu sadece bana ait, bu konuyu sen açmıştın ve konu bağlamında kalıyorum ve bu Tesla projesi...

Ben sana antigravity, free energy ve hatta fotonların ve radyan enerjinin daha somut bir açıklamasını da sunabilen tamamen mekanik diğer bir projemi anlatayım. Beni dinleyip anlamak için çaba göstererek okuyan bilgili insanlar için daha anlaşılır olmasına çaba gösterecek şekilde anladıklarına yönelik dürüstçe açıklamalar verebilecek misin?

Elektrik elektronik mekanik devre şeması  açık seçik çizili ise  açıklama yapmaya çalışırım. Bilmiyorsam bilmiyorum derim.

Hatta basit ise  yapmayada çalışırım.

2 dakika önce, pigeon yazdı:

Aşağıda güç yazıyor? Osiloskop çıkışları var.

A/C source  745,125 uW :)

Sen şizo musun ben sana ne cevap veriyorum sen ne yazıyorsun? Evet bu konuda kalıyorsun ve sana daha doyurucu açıklamalar vereceğim ancak sana ne sorduğuma da cevap vererek etik ilkelere uygun davranmanı bekliyorum. Sana ne soruldu sen ne cevaplıyorsun. Yazılarımı cımbızlama, bu sorularına da daha doyurucu cevaplar alabilirsin ancak daha yapıcı tonda kalman şartıyla...

7 dakika önce, pigeon yazdı:

Elektrik elektronik mekanik devre şeması  açık seçik çizili ise  açıklama yapmaya çalışırım. Bilmiyorsam bilmiyorum derim.

Hatta basit ise  yapmayada çalışırım.

Tamam şizo değilsin. Bu elektronik projesi değil, ana bileşeni tamamen mekanik bir tür osilatör olan mekatronik bir proje ancak öncelikle temel bileşenleri ve temel bilgiyi anlaman açısından farklı bir başlıkta anlatmam gerek, senden istediklerimin sözünü verirsen bu konuya da sorularınla ilgili devam edebilirim ve birlikte daha anlaşılır hale getirebiliriz.

Bildiğin UAP yapıyoruz ve aracın hem bedava enerjiyle hem de oldukça yüksek bir güçle uçmasını sağlıyoruz. Böyle bir projeden bahsediyorum ve proje gerçekten hezeyan değil :))

Şu an, Kafir İmam yazdı:

Giriş gücü çıkıştan eksik olamaz , kondansatörler ile tasarruf yapabilirsiniz ama üç verip beş alamazsınız.

Olamaz demek başka şu şu sebeplerle olamaz demek daha başka.  :)

Simulasyon adresi burada.

https://falstad.com/circuit/circuitjs.html

Devre şeması burada. uzun adres olduğu için kısaltma yaptım.

https://tinyurl.com/ym9oz92d

Şu an, John-Ahmet yazdı:

Sen şizo musun ben sana ne cevap veriyorum sen ne yazıyorsun? Evet bu konuda kalıyorsun ve sana daha doyurucu açıklamalar vereceğim ancak sana ne sorduğuma da cevap vererek etik ilkelere uygun davranmanı bekliyorum. Sana ne soruldu sen ne cevaplıyorsun. Yazılarımı cımbızlama, bu sorularına da daha doyurucu cevaplar alabilirsin ancak daha yapıcı tonda kalman şartıyla...

O cevabı sana yazmadım. :)

Yoksa @Kafir İmam da mı  sensin? 

Şu an, John-Ahmet yazdı:

Tamam şizo değilsin. Bu elektronik projesi değil, ana bileşeni tamamen mekanik bir tür osilatör olan mrkatronik bir proje ancak öncelikle temel bileşenleri ve temel bilgiyi anlaman açısından farklı bir başlıkta anlatmam gerek, senden istediklerimin sözünü verirsen bu konuya da sorularınla ilgili devam edebilirim ve birlikte daha anlaşılır hale getirebiliriz.

Peki gönder şema ve parçaları.

4 dakika önce, pigeon yazdı:

O cevabı sana yazmadım. :)

Yoksa @Kafir İmam da mı  sensin?

Ben neyi alıntıladıysam ona cevap verdim. Evet bir ara sonraki bazı yazdıklarında Kafir İmamı yine sen sanmışım fakat senden başka yazan yoktu, dikkat etmemişim. Tamam diğer başlığı açınca devam ederiz. Dünya kaosun eşiğindeyken gerçekten öyle önemli ve dikkate değer alanlardan ve projelerden bahsedeceğim ki dilini yutacaksın. 😕 Fakat neye odaklarsam sadece ona cevap ver ve konunun anlaşılmasını destekleyen harici videolar ve diğer insanların projeleri beni bağlamıyorlar. Onları daha iyi anlaman için paylaşacağım. İddialar ve videoların yapılış amacı sahtekarlık diye tek tondan atıp tutma ve ne yazıyorsam ana iddia ne ise fiziksel temelini açıkladığım iddialarıma geribildirim verirsen bir sorunumuz olmaz. Zaten doğu olan da budur.