Jump to content

Dini davet

dhualqarnayn

Recommended Posts

Discord'da arayışta olan ve sorgulayan müslümanların birbirine destek olacağı grubumuz var.

Milliyetsiz, tarikatsız, mezhepsiz sadece müslüman olan, başka hiçbir fanatik duygusu olmayan, insanları Allah'ın izni ile bir araya toplamaya çalışıyoruz.

Allah'ın ayetleri üzerine tartışmak yerine üzerine düşünüp araştırıyoruz ve birbirimize fikirlerimizi danışıp yeni şeyler öğreniyoruz.

Grubumuzda zorbalık yok.

Kalp kırmak yok.

Zorla benimsetmek yok.

Sadece diyalog, düşünmek ve sorgulamak var.

Varsa katılmak isteyen, değerli ve anlayışlı insanlar buradan bize ulaşabilir:  https://discord.gg/6WsdMBPubT

Rahmanın selamı üzerinize olsun.

Düzenlenme: moderator tarafından
Çok fazla imlâ hatası var

20 saat önce, dhualqarnayn yazdı:

discord'da arayışta olan ve sorgulayan müslümanların birbirine destek olacağı grubumuz var

milliyetsiz,tarikatsız,mezhepsiz sadece müslüman olan

başka hiçbir fanatik duygusu olmayan insanları Allah'ın izni ile bir araya toplamaya çalışıyoruz

Allah'ın ayetleri üzerine tartışmak yerine üzerine düşünüp araştırıyoruz

ve birbirimize fikirlerimizi danışıp

yeni şeyler öğreniyoruz

grubumuzda zorbalık yok

kalp kırmak yok

zorla benimsetmek yok

sadece diyalog ,düşünmek ve sorgulamak var

varsa katılmak isteyen değerli ve anlayışlı insanlar link burada https://discord.gg/6WsdMBPubT

rahmanın selamı üzerinize olsun

Birader, sizin kafanız iyi mi?!:D

Bu tür mesajları olsa olsa ergenlikten çıkamayanlar yazar. Hayret bir şey ya.

4 saat önce, kavak yazdı:

Birader, sizin kafanız iyi mi?!:D

Bu tür mesajları olsa olsa ergenlikten çıkamayanlar yazar. Hayret bir şey ya.

sana anladığın dilden ve yaştanda konuşabilirim kardeş

daha parlak fikirlerin varsa aydınlat bizide bu ergen yazıları takip etmesin millet madem sözünün erisin göster

öyle emoji koyup birkaç dalga sözü ile olmuyor kardeşim eğer bir fikrin bir iraden varsa insansın ama malesef sende onu göremiyorum..

16 saat önce, dhualqarnayn yazdı:

sana anladığın dilden ve yaştanda konuşabilirim kardeş

Evvela ben senin kardeşin falan deĝilim.

Neymiş benim anladıĝım dil?!

daha parlak fikirlerin varsa aydınlat bizide bu ergen yazıları takip etmesin millet madem sözünün erisin göster

Daha parlak bir fikir, hmmmm. Milleti rahat bırakın, çünkü insanların dini imanı özeldir ve özelde kalmalıdır. İnsanlar kendi dini inançlarını kimsenin haberi olmadan ve ruhu(!) duymadan icra etsinler. Din güzellemeleri yapmak saçmalıktır, çünkü hepsinin temeli kuru bir inanca dayanıyor. Tüm dindarlar (Hrıstiyan, Musevi, Müslüman, Hindu, Budist, Bahai, Şinto vb.) kendi dinlerinin doĝru olduĝunu iddia ediyor. Hepsi de haklı olamaz ya.:D

İsteyen istediĝi şeye tapsın ancak ona buna "Amanda dinim ne güzel ve aman da tanrım çok yakışıklı!" edebiyatını kendilerine saklasınlar, çünkü yetişkin insanların onun bunun din davetine veya din güzellemesine ihtiyaçları yoktur.

Al sana bir parlak fikir daha: Bu dünya kimsenin malı deĝil. Hepimiz sahip çıkmalıyız, çünkü gelecekteki çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak, önemli bir husustur. Ha bire din güzellemesi yapılacaĝına, bu dünyayı nasıl daha yaşanabilir kılabiliriz? Buna kafa yormalıyız. Dünya çapında adalet ve kadın erkek eşitliĝi için uĝraşmalıyız. Çocukların küçük yaşta din masallarıyla beyinleri yıkanmaları son bulmalı.

Oldu olacak bir tane daha gelsin: Din ve tanrı uĝruna hayvan katliyamlarına(kurban kesme ritüelleri) dünya çapında son verilmeli.

öyle emoji koyup birkaç dalga sözü ile olmuyor kardeşim eğer bir fikrin bir iraden varsa insansın ama malesef sende onu göremiyorum..

Sen önce doĝru düzgün yazmayı öĝren, sonra başkaları hakkında ahkâm kesmeyi dene.

Seninle dalga geçen yok ancak bu tür mesajlara ben hep gülerim, çünkü saçma sapan bir şey yapıyorsunuz.

Ayrıca burası tebliĝ ve din güzellemesi yapılan bir yer deĝil. Eĝer derdin trollük yapmak deĝilse, şu dandik tebliĝ/davet ayaklarını bırakacaksınız. "Aman da dinim şahane!" ayaklarından gına geldi artık.

Konuya bak: Dini davet. Gel de gülme.:D

• moderator başlığı Dini davet olarak değiştirdi
On 14.12.2022 at 04:12, dhualqarnayn yazdı:

Discord'da arayışta olan ve sorgulayan müslümanların birbirine destek olacağı grubumuz var.

Milliyetsiz, tarikatsız, mezhepsiz sadece müslüman olan, başka hiçbir fanatik duygusu olmayan, insanları Allah'ın izni ile bir araya toplamaya çalışıyoruz.

Allah'ın ayetleri üzerine tartışmak yerine üzerine düşünüp araştırıyoruz ve birbirimize fikirlerimizi danışıp yeni şeyler öğreniyoruz.

Grubumuzda zorbalık yok.

Kalp kırmak yok.

Zorla benimsetmek yok.

Sadece diyalog, düşünmek ve sorgulamak var.

Varsa katılmak isteyen, değerli ve anlayışlı insanlar buradan bize ulaşabilir:  https://discord.gg/6WsdMBPubT

Rahmanın selamı üzerinize olsun.

Verilen bağlantıya giremedim.

Grubunuz kapanmış galiba.

On 15.12.2022 at 20:30, kavak yazdı:

Evvela ben senin kardeşin falan deĝilim.

Neymiş benim anladıĝım dil?!

Daha parlak bir fikir, hmmmm. Milleti rahat bırakın, çünkü insanların dini imanı özeldir ve özelde kalmalıdır. İnsanlar kendi dini inançlarını kimsenin haberi olmadan ve ruhu(!) duymadan icra etsinler. Din güzellemeleri yapmak saçmalıktır, çünkü hepsinin temeli kuru bir inanca dayanıyor. Tüm dindarlar (Hrıstiyan, Musevi, Müslüman, Hindu, Budist, Bahai, Şinto vb.) kendi dinlerinin doĝru olduĝunu iddia ediyor. Hepsi de haklı olamaz ya.:D

İsteyen istediĝi şeye tapsın ancak ona buna "Amanda dinim ne güzel ve aman da tanrım çok yakışıklı!" edebiyatını kendilerine saklasınlar, çünkü yetişkin insanların onun bunun din davetine veya din güzellemesine ihtiyaçları yoktur.

Al sana bir parlak fikir daha: Bu dünya kimsenin malı deĝil. Hepimiz sahip çıkmalıyız, çünkü gelecekteki çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak, önemli bir husustur. Ha bire din güzellemesi yapılacaĝına, bu dünyayı nasıl daha yaşanabilir kılabiliriz? Buna kafa yormalıyız. Dünya çapında adalet ve kadın erkek eşitliĝi için uĝraşmalıyız. Çocukların küçük yaşta din masallarıyla beyinleri yıkanmaları son bulmalı.

Oldu olacak bir tane daha gelsin: Din ve tanrı uĝruna hayvan katliyamlarına(kurban kesme ritüelleri) dünya çapında son verilmeli.

Sen önce doĝru düzgün yazmayı öĝren, sonra başkaları hakkında ahkâm kesmeyi dene.

Seninle dalga geçen yok ancak bu tür mesajlara ben hep gülerim, çünkü saçma sapan bir şey yapıyorsunuz.

Ayrıca burası tebliĝ ve din güzellemesi yapılan bir yer deĝil. Eĝer derdin trollük yapmak deĝilse, şu dandik tebliĝ/davet ayaklarını bırakacaksınız. "Aman da dinim şahane!" ayaklarından gına geldi artık.

Konuya bak: Dini davet. Gel de gülme.:D

tamam kardeşim değilsin özür dilerim buna alındığın için

önyargılı davranıp dalga geçmeye çalıştığın için öyle yazdım

güzel konuş canımı ye tamam 👍

sonra kimseyi zorlamıyorum ve kimseye birşey kanıtlamak derdindede değilim sadece insan olmanın gereği sosyal bir şekilde diğer insanlarla fikir alışverişi içinde olup dünyaya daha yararlı olmaya gayret ediyoruz yani iletişim kurmaya çalışıyorum kabuğuma çekillip şizofren düşüncelere dalıp insanlara zarar verebilecek kararlar almam daha mı iyi?

sonra benim dinim benim söylediklerim doğru herkes yanlış davasındada değilim

herkesin iradesi var dediğin gibi kimseyi zorlamam..

ben sadece hata yapmamak ve yanlışa yönelmemek için araştırıyor ve öğrenmeye çalışıyorum budur

ve haklısın dünya kimsenin anasının babasının tapulu malı değil hepimizin

güzelleştirme konusuna bende katılıyorum insanların ve diğer canlılara saygı duymalı kimseyi rahatsız etmeden kimsenin canına kıymadan insanca yaşamalıyız

ve kimse kimseden üstün değil benim için tüm canlılar eşittir

benim için sadece yaratıcı üstündür

kurban meselesini araştırmaya çalışıyorum belki dediğin gibi belki değil bunu araştırıp öğrenip sorgulamak lazım

bu konuda pek bilgim olmadığı için birşey diyemem

ve lütfen rica ediyorum biraz daha birbirimize karşı saygılı olalım ciddi olalım dalga geçerek alaya alarak olmaz

ben sizden yetişkin bir insan olarak özür diliyorum saygı duyuyorum size hatalarımı kabul ediyorum

ama sizde beni sıkmayın ,alaya almaya çalışmayın burda ciddi birşey konuşuyorum saygı duymasanız bile medeni bir insan gibi cevap verin ki

kimsenin kalbi kırılmasın

ve çocuklar bu kaba sözlerimizi görüp bizi bu şekilde örnek almasınlar olur mu

Ben önceden tekrar müslüman olmuştum. Fakat İslam ile ilgili şüphelerim tekrar oluştu. Ve bu yüzden İslama inanmayı tekrar bıraktım. Ve sonra agnostik yani bilinmezcilik felsefi akımına inandım. Fakat şuan Deizm inanıyorum. Ve bence Tanrı var fakat din göndermedi. Fakat İslama  inanmasam bile saygı duyuyorum.  Ve evrenin kendi kendine oluşması yani tesadüf olması bana saçma geliyor. Bu yüzden Deizme inanıyorum. Fakat evrime de inanıyorum. 

12 saat önce, dhualqarnayn yazdı:

tamam kardeşim değilsin özür dilerim buna alındığın için

önyargılı davranıp dalga geçmeye çalıştığın için öyle yazdım

güzel konuş canımı ye tamam 👍

sonra kimseyi zorlamıyorum ve kimseye birşey kanıtlamak derdindede değilim sadece insan olmanın gereği sosyal bir şekilde diğer insanlarla fikir alışverişi içinde olup dünyaya daha yararlı olmaya gayret ediyoruz yani iletişim kurmaya çalışıyorum kabuğuma çekillip şizofren düşüncelere dalıp insanlara zarar verebilecek kararlar almam daha mı iyi?

sonra benim dinim benim söylediklerim doğru herkes yanlış davasındada değilim

herkesin iradesi var dediğin gibi kimseyi zorlamam..

ben sadece hata yapmamak ve yanlışa yönelmemek için araştırıyor ve öğrenmeye çalışıyorum budur

ve haklısın dünya kimsenin anasının babasının tapulu malı değil hepimizin

güzelleştirme konusuna bende katılıyorum insanların ve diğer canlılara saygı duymalı kimseyi rahatsız etmeden kimsenin canına kıymadan insanca yaşamalıyız

ve kimse kimseden üstün değil benim için tüm canlılar eşittir

benim için sadece yaratıcı üstündür

kurban meselesini araştırmaya çalışıyorum belki dediğin gibi belki değil bunu araştırıp öğrenip sorgulamak lazım

bu konuda pek bilgim olmadığı için birşey diyemem

ve lütfen rica ediyorum biraz daha birbirimize karşı saygılı olalım ciddi olalım dalga geçerek alaya alarak olmaz

ben sizden yetişkin bir insan olarak özür diliyorum saygı duyuyorum size hatalarımı kabul ediyorum

ama sizde beni sıkmayın ,alaya almaya çalışmayın burda ciddi birşey konuşuyorum saygı duymasanız bile medeni bir insan gibi cevap verin ki

kimsenin kalbi kırılmasın

ve çocuklar bu kaba sözlerimizi görüp bizi bu şekilde örnek almasınlar olur mu

Sen ne anlatıyorsun burada?:D

Saygıdan bahsene bak. Daha ilk mesajında milleti dinine çaĝırmaya başladın. Bu devirde din güzellemesi adına insanları toplamaya çalışmak bir hayli komik oluyor. Sanki bu dünyada İslam´dan başka din yok. İnsanları ha bire dine çaĝırmayı bırakın artık, çünkü onlar yetişkin yaşa geldiklerinde neyin doĝru neyin yanlış olduĝunu öĝrenecekler elbette.

Mesela @Emre_1974tr´de senin zihniyette birisi, çünkü o da ha bire İslam güzellemesi yapanlardan. Senin ve onun buraya gelmesinin tek amacı var. Kendi dininizin reklamını yapmak, yani bana boş beleş gazel okumayı bırakacaksın bir kere. Ben yeterince buna benzer konu açanları gördüm. Yani bunu ilk yapan sen deĝilsin elbette. Açmış olduĝun bu konu bu forumdakilere saygısızlık aslında, çünkü burası dindar bulma forumu deĝil.

Hasılı bana saygıdan, güzel konuşmaktan falan bahsetme, çünkü saygısız olan ben deĝilim.

25 dakika önce, Emre_1974tr yazdı:

Sen Kavak'ın kusuruna bakma Dhualqarnayn, kendisi forumdaki diğer pek çok kimse gibi ateist rolü yapan bir Hıristiyan misyonerdir. Söylediği hiç bir şeyi dikkate bile alma.

557441177_buneyink.jpg.2f27576623ff6d9494287e26696fb585.jpg

Gerçek Kavak 2011 yılında Ateistforum'da öldü, yerine Mossad ajanı Yossi Kovak geçti. 

• Haha 1

On 14.12.2022 at 04:12, dhualqarnayn yazdı:

Zorla benimsetmek yok.

-Dinden çıkanın öldürülmesi

-Sözde kutsal kitaplarda Dünya'nın şeklinin düz olması

-Dini metinlerde ve peygamberlerin hayatlarında sapkınlık ve sübyancılık

-Yine aynı metinlerde Dünya'nın altı bin yıllık olması

-Adem ve Havva masalı

-Nuh tufanı masalı

-Dinozorların ve galaksilerin geçmemesi

-Yıldızların şeytanlara atılan taşlar olması

-Yıldızların "kandil, süs" olması

-İslam Peygamberinin 10 yıl kimseyi ikna edememesi

Bütün bunlar sizde şüphe uyandırmıyor mu? @dhualqarnayn

Daha sayılacak çok olay var ama bu kadarını yazabildim. 

3 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Sen Kavak'ın kusuruna bakma Dhualqarnayn, kendisi forumdaki diğer pek çok kimse gibi ateist rolü yapan bir Hıristiyan misyonerdir. Söylediği hiç bir şeyi dikkate bile alma.

Utanmaz, arlanmaz yalancı sahtekâr!

Eĝer ben Hrıstiyan misyonerliĝi yapmışsam veya yapıyorsam şerefsizim!

Biz, sizler gibi eskilerin masallarının peşinden gitmeyiz. Piyasadaki tüm dinleri, kitapları ve tanrılarını insanlar uydurdu. 

Okudun mu son cümleyi?

Bir daha oku: Piyasadaki tüm dinler (Hrıstiyanlık, Müslümanlık, Musevilik ve tüm diĝerleri) insanların uydurması. Hepsi zırva.

Hrıstıyanmışım ha... Gerizekalı; aklınca beni karalayacak.

Ama senin İslam misyonerliĝinden başka yaptıĝın hiçbir şey yok. Hayatın İslam misyonerliĝi, tebliĝi ve güzellemesi. Kendini bir mm olsun geliştiremedin gitti. Sen kafayı tam sıyırmış birisisin. Senelerden beri kafayı kuma gömmüş bir kişiliĝin var senin. İnanmayanlar AteistForum´a ve buradaki mesajlarına bakabilir.

@dhualqarnayn, sen de bu yazdıklarımı iyi oku. Çünkü @Emre_1974tr yalancının öne gidenidir!

4 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Bu konuyla ilgili yazımı da vereyim:

http://vekilsizmeclis.com/viewtopic.php?f=4&t=5438&p=98296&hilit=misyoner#p98296

2 saat önce, kavak yazdı:

Utanmaz, arlanmaz yalancı sahtekâr!

Eĝer ben Hrıstiyan misyonerliĝi yapmışsam veya yapıyorsam şerefsizim!

Biz, sizler gibi eskilerin masallarının peşinden gitmeyiz. Piyasadaki tüm dinleri, kitapları ve tanrılarını insanlar uydurdu. 

Okudun mu son cümleyi?

Bir daha oku: Piyasadaki tüm dinler (Hrıstiyanlık, Müslümanlık, Musevilik ve tüm diĝerleri) insanların uydurması. Hepsi zırva.

Hrıstıyanmışım ha... Gerizekalı; aklınca beni karalayacak.

Ama senin İslam misyonerliĝinden başka yaptıĝın hiçbir şey yok. Hayatın İslam misyonerliĝi, tebliĝi ve güzellemesi. Kendini bir mm olsun geliştiremedin gitti. Sen kafayı tam sıyırmış birisisin. Senelerden beri kafayı kuma gömmüş bir kişiliĝin var senin. İnanmayanlar AteistForum´a ve buradaki mesajlarına bakabilir.

@dhualqarnayn, sen de bu yazdıklarımı iyi oku. Çünkü @Emre_1974tr yalancının öne gidenidir!

lütfen git başka bir konuya yaz Rica ediyorum madem hoşuna gitmiyor yazma

seni ve diğer insanları zorlamıyorum istemeyen gelmesin

zorlamıyorum kimseyi

istediğimide paylaşmakta özgürüm

lütfen artık boş yapma bak o kadar anlayış gösterdim buna karşılık yazdığın şeylere bak

yinede birşey demiyorum lütfen yazma git başka konuya senin gibi olanların konularına madem hoşuna gitmiyor git

senin düşüncen ve ideolojin sana benimki bana tamam yazma...

4 saat önce, Sputnik yazdı:

-Dinden çıkanın öldürülmesi

-Sözde kutsal kitaplarda Dünya'nın şeklinin düz olması

-Dini metinlerde ve peygamberlerin hayatlarında sapkınlık ve sübyancılık

-Yine aynı metinlerde Dünya'nın altı bin yıllık olması

-Adem ve Havva masalı

-Nuh tufanı masalı

-Dinozorların ve galaksilerin geçmemesi

-Yıldızların şeytanlara atılan taşlar olması

-Yıldızların "kandil, süs" olması

-İslam Peygamberinin 10 yıl kimseyi ikna edememesi

Bütün bunlar sizde şüphe uyandırmıyor mu? @dhualqarnayn

Daha sayılacak çok olay var ama bu kadarını yazabildim. 

Bunların hepsinin doğru veya yanlış olduğu konusunda bir iddiam yok

Ben araştıran bir insanım düşünüyorum ve sorguluyorum

Şu an benim için hiçbir şey kesin doğru değil kesin yanlış da değil öyle diyeyim sana

Hadislere inanmıyorum Kur'an'ın içinde de insanların anlamını kaydırdığı cümleler olabilir

Ama kalkıp da öyle önyargı ile kibir ile masal demem

Ben araştırıyorum sorguluyorum

Ve doğru yolu bulmaya çalışıyorum

Amacım bu, her şey yalan olsa da bir yaratıcı var

Eğer o yaratıcı benim kadar küçük bir canlıya değer veriyorsa ve beni yaratıyorsa Elbette ki nankörlük etmem

Doğru yolu bulmak için gayret ederim

Masal veya değil bunun hiçbir önemi yok

Önemli olan senin hangi tarafta olduğun

Iyilerin mi zalimlerin mi

Işte bütün mesele bu

Seçimini yap

Sonra gruba gelip konuşmak istersen gelebilirsin Biz anlayışlı insanlarız kimseyi düşündüğünden dolayı yargılama hakkımız yok

Tabii anlayışlı olup değerlerimizede saygı gösterirsen

11 saat önce, Bruce Wayne yazdı:

Ben önceden tekrar müslüman olmuştum. Fakat İslam ile ilgili şüphelerim tekrar oluştu. Ve bu yüzden İslama inanmayı tekrar bıraktım. Ve sonra agnostik yani bilinmezcilik felsefi akımına inandım. Fakat şuan Deizm inanıyorum. Ve bence Tanrı var fakat din göndermedi. Fakat İslama  inanmasam bile saygı duyuyorum.  Ve evrenin kendi kendine oluşması yani tesadüf olması bana saçma geliyor. Bu yüzden Deizme inanıyorum. Fakat evrime de inanıyorum. 

Bizim de senden bir farkımız yok dostum İstersen gruba gelebilirsin

5 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Boş ver dostum benden beri olsun kime yakın oluyorsa olsun

Tanımam etmem hoşuna gitmiyorsa başka yere gitsin insanın boynuna zincir takıp zorlamıyoruz

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...