Jump to content

Beyin hakkında

reichminister

Recommended Posts

İnsanların karmaşık konuları anlama kapasitelerin farklı olması neyden kaynaklanıyor? Yani bazı insanlar bilgileri hem çok çabuk anlayıp hem de uzun süre hafızalarında tutabiliyor. Bu beyin gücü farkı nöron sayısı ile mi ilişkili diye soracağım ama mevzu canlılar arası olduğunda bunla ilgili olmadığına çıkılıyordu. Bu farklılığın sebepleriyle ilgili düşünceleriniz neler?

Düzenlenme: moderator tarafından
İmlâ hataları

• moderator başlığı Beyin hakkında olarak değiştirdi

Belki katılmayacak ve saçma bulacaksınız ama zekanın yüzde 70 libido-psikoloji, yüzde 30 fiziksel sağlıkla ilgili olduğuna inanıyorum. 

Fiziksel sağlık için bağırsak mikrobiyotası da çok önemli. Sağlıklı(şekersiz) beslenin. 

Aşağıdaki kitapta yazanlar 4-5 yaşındaki çocuğa uygulanırsa en az 15-20 puan fazladan zeka kazanır diye düşünüyorum.(Kitabı henüz okuyamadım ama yazarı çok iyi bildiğimden içinde neler yazdığını biliyorum.)

https://www.dr.com.tr/Kitap/Daha-Zeki-Bir-Cocuk-Yetistirmek/Carol-Colman/Egitim-Basvuru/Aile-Cocuk/Aile-Cocuk-/urunno=0001805509001

Bu mevzuda zır cahilim, diyebilirim. Muhtemelen nöronların sayısı, beyin yapısı ve belki de bazı beyin bölgelerinin farklı büyüklüklerde olması, insanların özelliklerine yansıyor. Yanlış hatırlamıyorsam, Albert Einstein´in beyninin bazı bölgesinin ortalamanın üstünde bir büyüklükte olduĝu berlirtilmişti.

1 saat önce, Sputnik yazdı:

Belki katılmayacak ve saçma bulacaksınız ama zekanın yüzde 70 libido-psikoloji, yüzde 30 fiziksel sağlıkla ilgili olduğuna inanıyorum. 

Fiziksel sağlık için bağırsak mikrobiyotası da çok önemli. Sağlıklı(şekersiz) beslenin. 

Aşağıdaki kitapta yazanlar 4-5 yaşındaki çocuğa uygulanırsa en az 15-20 puan fazladan zeka kazanır diye düşünüyorum.(Kitabı henüz okuyamadım ama yazarı çok iyi bildiğimden içinde neler yazdığını biliyorum.)

https://www.dr.com.tr/Kitap/Daha-Zeki-Bir-Cocuk-Yetistirmek/Carol-Colman/Egitim-Basvuru/Aile-Cocuk/Aile-Cocuk-/urunno=0001805509001

Libido-psikoloji'den ne anlamalıyız?