Jump to content

İslam İle Alakalı

Makedios

Recommended Posts

7 saat önce, Deadanddark yazdı:

İslam'da bazı neler modernlestirilmis, kimler modernlestirmis? Örnekler ver.

Hıristiyanlık ve musevilik de zamanla modernlestirilmis olabilir mi? Ayetleri yeniden yorumlandı ve yeniden yazılarak moderne edildi kimbilir. Belkide bu modern olma durumu yeni din gelmesine sebep olmuştur ne dersin!

Baktı senin Allah'ın bu dinler bu kitaplar değişti çok modern oldular işine gelmedi yenisini yolladı. İslam'ın kutsal kitabı, mübarek peygamberi öyle demiyor mu? İncil Tevrat değiştirilmiş. Belki emeviler Abbasiler falan kuranı modernlestirmistir, yeniden yorumlandı zamanına uygun hale getirmiştir. Sen istiyorsun ya , belki onlarda öyle istedi.

Boşver şimdi İslami bir halta benzetmeyle uğraşmayı,

Şamanizm var mesela. Onu verelim sana, neden uğraşıyoruz ki İslami modernize etmeyle.

Olmadı daha yeni olanlarindan Scientology vereyim beyzademize, ne dersin.

Modernleşme örneğini yazdım zaten.Kör duygularıni bir yana bırakıp düzgün okusaydın bunu sormazdın zaten

Tevrat ve İncil insanlar tarafından art niyetle bozulduğunu söylüyor Kur'an. Aslında İncil ve tevratta yazan Kuran'da var zaten bunların birleşimidir Kuran. Nefsine yenik düsen insanlar sadece bu doğrulari kendi lehine sapıtarak yazdı. İncil ve Tevratta yazılan doğrular yine Kuran'da var yani.

6 saat önce, Deadanddark yazdı:

Peki Allah isimli bir tanrının Muhammed isimli bir insan evladı ile konuştuğuna inanırsam bilimle celismez miyim?

Ha birde bilim zaten senin bahsettiğin anlamdaki ,yani bedeni terkedip dolaşan bir yerlere intikal eden ruhu otomatik reddeder, bilim dünyasında yeri yoktur. Bu yüzden de konuşulmaz. Şimdi ben senin ruh dediğin osuruktan şeye inanırsam bilime saygısızlık kendime haksızlık yapmış olurum. Ben bilim arenasında kalmayı tercih ediyorum. Sen osuruğa inanmaya devam et.

Bilimde ruh ispatlanamamış bir şeydir. Bu ispatlanamadığı için reddeder. Ama reddetmek ile kesin yoktur arasında ince bir çizgi vardır. Birisi der ki : "Kanıtlanana kadar öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum".  Diğeri ise : " Hayır , Ruh diye bir şey yok , bu kesinlikle böuledir ve buna inanan aptaldır". İkisi arasında tonlarca fark var. Sen şu ikisini ayırt edemiyorsan gelipte lütfen bilimi yanlış savunma bari

17 dakika önce, Makedios yazdı:

Tevrat ve İncil insanlar tarafından art niyetle bozulduğunu söylüyor Kur'an.

Senin o kitapları okumuş olduğunu pek sanmıyorum. 

19 dakika önce, Makedios yazdı:

Aslında İncil ve tevratta yazan Kuran'da var zaten bunların birleşimidir Kuran.

Bakara suresi Yahudilerin yaşadığı olayları anlatıyor. 

Tanrı sığır kesilmesini emrediyor da Yahudiler yanaşmıyor filan. Dört milyar yıllık koca Dünya'da Tanrının Yahudilere kafayı takması mantıklı değil.

Madem buraya tebliğ yapmaya geldin, ben sana bir soru sorayım. İbrahimoğulları'nın Tanrısı neden sadece ortadoğu da mucizelerini gösteriyor? Yada neden Çinlilere veya kızılderililere kendini göstermiyor? Gönderse ya onlara da bir peygamber. Onlar insan değil mi?

Bilimde ruh ispatlanamamış bir şeydir. Bu ispatlanamadığı için reddeder.

Bilimsel olarak ruh, varlığı ispatlanamamış değil, yokluğu ispatlanmış bir şeydir. 

Ama reddetmek ile kesin yoktur arasında ince bir çizgi vardır.

Alzheimer hastaları yıllar geçtikçe kendilerini bile unutuyorlar. 

Nerde ruh? 

1 saat önce, Sputnik yazdı:

Senin o kitapları okumuş olduğunu pek sanmıyorum. 

Bakara suresi Yahudilerin yaşadığı olayları anlatıyor. 

Tanrı sığır kesilmesini emrediyor da Yahudiler yanaşmıyor filan. Dört milyar yıllık koca Dünya'da Tanrının Yahudilere kafayı takması mantıklı değil.

Madem buraya tebliğ yapmaya geldin, ben sana bir soru sorayım. İbrahimoğulları'nın Tanrısı neden sadece ortadoğu da mucizelerini gösteriyor? Yada neden Çinlilere veya kızılderililere kendini göstermiyor? Gönderse ya onlara da bir peygamber. Onlar insan değil mi?

Bilimsel olarak ruh, varlığı ispatlanamamış değil, yokluğu ispatlanmış bir şeydir. 

Alzheimer hastaları yıllar geçtikçe kendilerini bile unutuyorlar. 

Nerde ruh? 

Yahudileri kafaya takması mı ?. Yahudilerin yaptığı yanlışlardan dolayı Müslümanları bilinçlendirmek için olabilir mi mesela ?. Sadece Yahudileri yakacağız , yahudiler ahmaktır gözüyle bakarsan böyle görürsün bunu :D           

Tebliğ için gelmediğimi bin kez söyledim ama anlayacak kapasite olsa önceki yazdıklarımı okurdunuz. İslamda Ortadoğu'da gelişen (O zamanlar en sapkın millet çoğunlukla Araplar olduğu için) bir dindir.Bunları  Peygamberler aracılığı ile insanlara öğretip oradan yayılmasını sağlamıştır.Bu arada mucize Çinde gösterilse Amerika'da gösterilse yine aynı şeyi yazacaktın yani fikrini değiştirecek bir şey yok burada

Ruh yokluğu ispatlanmış değildir. Metafiziksel bir şey olduğu için ne yokluğu ne varlığı ispatlanabilir. Tanrı da böyledir bilimde. Metafiziksel olduğu için ne ispatlanabilir ne de yok sayılabilir. Bunu kişi kendi belirler. Bilim buna kanıt sunmaz

Wikipedia'da bile diyor ki : "Halihazırda bilimsel araştırma, genel kabule göre, konusu olan maddi evrenin dışında kaldığından, ruhun var olduğunu ya da var olmadığını ortaya koyamamaktadır". Bu durumda yokluğu nasıl ispatlanabiliyor ?. 

4 saat önce, Makedios yazdı:

Modernleşme örneğini yazdım zaten.Kör duygularıni bir yana bırakıp düzgün okusaydın bunu sormazdın zaten

Tevrat ve İncil insanlar tarafından art niyetle bozulduğunu söylüyor Kur'an. Aslında İncil ve tevratta yazan Kuran'da var zaten bunların birleşimidir Kuran. Nefsine yenik düsen insanlar sadece bu doğrulari kendi lehine sapıtarak yazdı. İncil ve Tevratta yazılan doğrular yine Kuran'da var yani.

Kim söylüyor! 

Efendim kuran söylüyor. 

Kimler neler neler söylüyor. Her söylenene inanırsak bizi ayakta donumuzdan ederler.

Neymiş diğer ikisinde yazılan doğrular Kuran'da da var.

Mesela dünya evren falan 3 - 6 günde yaratıldı. 

Evren 6 günde oldu ama bir ağacın büyüyüp meyve vermesi senelerce sürsün. Senin tanrın çok acayip be. Kafa çok güzel. Ohh miss gibi.

3 saat önce, Makedios yazdı:

Bilimde ruh ispatlanamamış bir şeydir. Bu ispatlanamadığı için reddeder. Ama reddetmek ile kesin yoktur arasında ince bir çizgi vardır. Birisi der ki : "Kanıtlanana kadar öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum".  Diğeri ise : " Hayır , Ruh diye bir şey yok , bu kesinlikle böuledir ve buna inanan aptaldır". İkisi arasında tonlarca fark var. Sen şu ikisini ayırt edemiyorsan gelipte lütfen bilimi yanlış savunma bari

Ben mantığımi kullanıyorum sen kıçını.

Aradaki fark bu.

Ruha inanırsam her boka inanabilirim.

Götü pembe uçan fillere inanabilirim. 

1 saat önce, Makedios yazdı:

Wikipedia'da bile diyor ki : "Halihazırda bilimsel araştırma, genel kabule göre, konusu olan maddi evrenin dışında kaldığından, ruhun var olduğunu ya da var olmadığını ortaya koyamamaktadır". Bu durumda yokluğu nasıl ispatlanabiliyor ?. 

Senin ruh evrenin disindaymis. Wiki öyle diyor. Yani bizi ilgilendiren bir durum yok. Sen bence bu konuyu tanrinla görüş.

1 saat önce, Makedios yazdı:

Tebliğ için gelmediğimi bin kez söyledim ama anlayacak kapasite olsa önceki yazdıklarımı okurdunuz. İslamda Ortadoğu'da gelişen (O zamanlar en sapkın millet çoğunlukla Araplar olduğu için) bir dindir.Bunları  Peygamberler aracılığı ile insanlara öğretip oradan yayılmasını sağlamıştır.Bu arada mucize Çinde gösterilse Amerika'da gösterilse yine aynı şeyi yazacaktın yani fikrini değiştirecek bir şey yok burada

Orta Amerika da falan insanların canlı canlı kalbi sökülüyordu.

Senin tanrın orayı görememiş mı!

2 saat önce, Deadanddark yazdı:

Senin ruh evrenin disindaymis. Wiki öyle diyor. Yani bizi ilgilendiren bir durum yok. Sen bence bu konuyu tanrinla görüş.

Biz kime ne anlatıyoruz ki hem bilimi savunup hem bilimle çelişiyorsun hadi git buradan önce bilimi öğren sonra bilimi savun , bilimin kesin yok demediği ruha bile kesin yok diyorsun bir de bilimden bahsediyorsun. İnsan savunduğu şeyi bir gramda mı bilmez ya. Cahillerde böyle ama kendi savunduğu şeyle çelişir  

3 saat önce, Deadanddark yazdı:

Bu tiplerin amacı cevap almak falan değildir zaten. İman ettikleri mucize yalanlarını savunmak için mümkün olduğunca üç maymunu oynayıp konuyu uzatır ve çelişki kelimelerini çok sık kullanırlar. Bu arada bu şeyler kitap ve peygamberleri tamamen aradan çıkartarak deizmin Tanrısı ile semavi din imajı yaratmaya çalışırlar. Bilim olarak kabul ettikleri şey ise, görünen gerçekleri dogmaları ile birleştirmeye çalışan Caner Taslaman gibi kişilerin dile getirdikleri. Günümüz jeolojik, antropolojik ve paleontolojik verileri semavi dinleri çürütürken bu şeylerle tartışmaya girmek güvercinle satranç maçı yapmaya benzer.

• Thanks 1

22 saat önce, Makedios yazdı:

Amacımın islamı tebliğ etmek olduğunu söylemen baya aptalca be :D , At gözlüğünün a'sını bilmeyen kişilersiniz valla. Bu platformda mantığını kullanıpta neden Allaha inanmadıklarını akıl yoluyla anlatan birilerini beklerdim de hem salak salak genelleme yapan , bilgisizce tartışan , sadece bir taraftan bakan cahil bir insan olduğunuz görülüyor be. 

At gözlüklü olan sensin, salak sensin, cahil sensin ve bilgisiz olan da sensin. Sen yazarsan biz de aynen iade(!) ederiz.

Nasıl beĝendin mi?

Uçmuşsun yine. İyi kötü becerebildiĝin tek şey sırıtmak.

Hâlâ bekliyoruz, sorduĝun soruya kendi cevabını. Hep bakacaz, nasıl güzelleme yaptıĝına. Güzelleme yapacaĝın kesin; yani ha bire kendi dininin güzellemesini yapan kişi, zaten otomatikman tebliĝ modundadır.

Alıntı

Tebbet Suresinin Türkçe yazılışı ve okunuşu

-Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

1- Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb.

2- Mâ ağnâ ‘anhu mâluhû ve mâ keseb.

3- Seyaslâ nâran zâte leheb.

4- Vemraetuhû hammâlete’l-hatab.

5- Fî cîdihâ hablun min mesed.

Tebbet Suresinin Anlamı

-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- Ebu Leheb’in elleri kurusun, (yok olsun) zaten yok oldu ya.

2- Malı da, kazandıkları da kendisine bir yarar sağlamadı. (kurtarmadı)

3- (O) alevli bir ateşe girecektir.

4- Karısı da, odun hamalı (ve),

5- Boynunda bükülmüş bir ip olarak (ateşe girecektir.)

ALLAH ın kendisi dışında başka bir tanrı var mı ki  eli kurusun diye  istekte bulunuyor. :)

Bunu geçtim bir insan neden bunu namazlarında sürekli okur.

ALLAH anlama özürlü mü? Defalarca tekrar ediyorlar.

9 dakika önce, TAO yazdı:

ALLAH ın kendisi dışında başka bir tanrı var mı ki  eli kurusun diye  istekte bulunuyor. :)

Bunu geçtim bir insan neden bunu namazlarında sürekli okur.

ALLAH anlama özürlü mü? Defalarca tekrar ediyorlar.

Bu ve diĝer pasajlar camilerde sesli bir şekilde Türkçe okunsa, sence 1 sene içinde acaba kaç Türk müslüman namaz ve dua ritüelini bırakır?

Veya ezan mesela; Türkçe okunsa, kaç müslüman uyuz olur?

Halbuki içerik olarak deĝişen bir şey yok.:)

8 saat önce, Archaeopteryx yazdı:

Bu tiplerin amacı cevap almak falan değildir zaten. İman ettikleri mucize yalanlarını savunmak için mümkün olduğunca üç maymunu oynayıp konuyu uzatır ve çelişki kelimelerini çok sık kullanırlar. Bu arada bu şeyler kitap ve peygamberleri tamamen aradan çıkartarak deizmin Tanrısı ile semavi din imajı yaratmaya çalışırlar. Bilim olarak kabul ettikleri şey ise, görünen gerçekleri dogmaları ile birleştirmeye çalışan Caner Taslaman gibi kişilerin dile getirdikleri. Günümüz jeolojik, antropolojik ve paleontolojik verileri semavi dinleri çürütürken bu şeylerle tartışmaya girmek güvercinle satranç maçı yapmaya benzer.

Caner taslaman isimli at nalı gitsin birde İran suud Pakistan televizyonun da anlatsın rüyalarını, göreyim onun nazik pembe kıçını.

Adam işi iyice magazine bağlamış. Eee nolucakti , ülke fırsatlar ülkesi, bulmuş sığır dolu memleketi atıp tutar cebinide doldurur.

10 saat önce, Makedios yazdı:

Biz kime ne anlatıyoruz ki hem bilimi savunup hem bilimle çelişiyorsun hadi git buradan önce bilimi öğren sonra bilimi savun , bilimin kesin yok demediği ruha bile kesin yok diyorsun bir de bilimden bahsediyorsun. İnsan savunduğu şeyi bir gramda mı bilmez ya. Cahillerde böyle ama kendi savunduğu şeyle çelişir  

Bilim ruha kesin var demiyor.

Ama Bilim senin anladığın anlamdaki ruha kesin yok diyor.

Var ya da yok olduğu bilinmeyen şeye ben osuruktan şey diyorum.

Ortada fol yok yumurta yokken biri burnunu karıştırırken aniden aklına gelen her sicmigi ciddiye alacak kadar da salak değilim.

Birşeyin varlığı yokluğu kanitlanamiyorsa yoktur seçeneği en mantıklı olandır. Madem ispatlanamiyor ne diye kıçını yirtiyorsun orada burada. Söyle tanrina ispatlamanin ölçmenin bicmenin bir imkanını, bir yolunu göstersin sana. Sende o lanet olası çeneni başka konulara yorarsin.

Bak bilim sayesinde iç organlarını bile görebiliyoruz. Fakat senin bu osuruktan ruhunu acaba ne ile, hangi cihaz ile bulsak, ölçsek. Bir bak bakalım belki ayetlerde falan gizli kalmıştır.

4 saat önce, kavak yazdı:

Bu ve diĝer pasajlar camilerde sesli bir şekilde Türkçe okunsa, sence 1 sene içinde acaba kaç Türk müslüman namaz ve dua ritüelini bırakır?

Veya ezan mesela; Türkçe okunsa, kaç müslüman uyuz olur?

Halbuki içerik olarak deĝişen bir şey yok.:)

Bir kağıda arapça iğrenç bir kaç satır yazıp yere atsan bunun gibiler yerden alır öper alnına dokundurup sonra cebine koyar. 

Bu nasıl bir sarhoşluk, bu nasıl bir cahillik gerçekten insan olmaktan utandırıyor beni.

Türkçeyi bu kadar sevmezler. Arapça'nın alfabesine tapiyorlar. 

Arapça her hangi uyduruk birşeyleri duaymis gibi oku yedirirsin bunlara. 

Arabesk millet. 

Arapça bilmezler , inandıkları kitabı okumazlar anlamazlar ama Müslümanım diye övünüler atıp tutarlar.

15 saat önce, Deadanddark yazdı:

Bir kağıda arapça iğrenç bir kaç satır yazıp yere atsan bunun gibiler yerden alır öper alnına dokundurup sonra cebine koyar. 

Bu nasıl bir sarhoşluk, bu nasıl bir cahillik gerçekten insan olmaktan utandırıyor beni.

Arabesk millet. 

Arapça bilmezler , inandıkları kitabı okumazlar anlamazlar ama Müslümanım diye övünüler atıp tutarlar.

Arapça yazan sigara kağıtlarını dua diye cüzdanlarında taşıyorlar zaten. 

18 saat önce, Deadanddark yazdı:

Arabesk millet. 

Suya sabuna dokunmayan, kimseye kötülüĝü olmayan dindarlar da var elbette. Bunlardan birisi benim annemdir. Namazını hiç aksatmaz ve hergün Kur´an okur. Namaz vakitleri için Diyanet´in daĝıttıĝı yıllık takvimi kullanır. Bu takvimin her günkü yapraĝında dua veya hadisler olur. Onları okur elbette ve tüm takvim yapraklarını biriktir. Onları çöpe atmaz, biriktirdikten sonra bana verir onları.

"Oĝlum, bunları kuytu bir yerde yak, kimsenin ayaĝı deĝmesin " der. 

Şimdi bu kaĝıtları ne yaptıĝımı bana sorma lütfen.:)

5 saat önce, kavak yazdı:

Suya sabuna dokunmayan, kimseye kötülüĝü olmayan dindarlar da var elbette. Bunlardan birisi benim annemdir. Namazını hiç aksatmaz ve hergün Kur´an okur. Namaz vakitleri için Diyanet´in daĝıttıĝı yıllık takvimi kullanır. Bu takvimin her günkü yapraĝında dua veya hadisler olur. Onları okur elbette ve tüm takvim yapraklarını biriktir. Onları çöpe atmaz, biriktirdikten sonra bana verir onları.

"Oĝlum, bunları kuytu bir yerde yak, kimsenin ayaĝı deĝmesin " der. 

Şimdi bu kaĝıtları ne yaptıĝımı bana sorma lütfen.:)

Gidilen yerde nasıl olsa hiç kimse hayal kırıklığı yaşamayacak. Annen gibiler yaşasın yaşamak istediği gibi.

On 16.11.2022 at 03:07, Deadanddark yazdı:

Bilim ruha kesin var demiyor.

Ama Bilim senin anladığın anlamdaki ruha kesin yok diyor.

Var ya da yok olduğu bilinmeyen şeye ben osuruktan şey diyorum.

Ortada fol yok yumurta yokken biri burnunu karıştırırken aniden aklına gelen her sicmigi ciddiye alacak kadar da salak değilim.

Birşeyin varlığı yokluğu kanitlanamiyorsa yoktur seçeneği en mantıklı olandır. Madem ispatlanamiyor ne diye kıçını yirtiyorsun orada burada. Söyle tanrina ispatlamanin ölçmenin bicmenin bir imkanını, bir yolunu göstersin sana. Sende o lanet olası çeneni başka konulara yorarsin.

Bak bilim sayesinde iç organlarını bile görebiliyoruz. Fakat senin bu osuruktan ruhunu acaba ne ile, hangi cihaz ile bulsak, ölçsek. Bir bak bakalım belki ayetlerde falan gizli kalmıştır.

Kendi aptallığını dışa vurmak bu olsa gerek. Varlığı veya yokluğu bilinmeyen şeye bu gözle bakarsan sen bilimden hiçbir şey anlamıyorsun. Bilim nedir desek ufacık bir gram fikrin yok Sadece televizyonda izlediğin programlardan sözler ezberlemişsin bilim savunuyorsun. Daha yokluğu kesin bilinmediği için "Kanıtlanana kadar geçersizdir" ile "Kesin olarak ruh yoktur" sözlerini aynı zanneden yobaz bir düşünceyle sözde "Bilim" adı altında bilim savunuculuğu yapıp kendi gerici dediğin Müslümanlardan daha gerici olan ve bunu göremeyen , beynini 2 dakika çalıştırıp mantıklı bir açıklama sunamayan , yok dediği şeye kendi düşüncesini belirtip karşı taraftaki düşünceyi kendi düşüncesiyle ters olduğu için eziklemeye çalışan Müslümanları zavallı olarak görürken Farabi , İbn-i Sina gibi bilime katkıda bulunan adamları bile salak olarak gören , Sadece kendi düşüncesini ön plana çıkarmak için diğerlerine bok atmak , iftira atmak , eristik diyalektik bir kafayla tartışmaya giren , daha 6-7 yaşındaki çocuğun IQ seviyesine bile ulaşamamış cahil bir zihinsiniz. Sen ve senin gibi düşünenler için geçerli bu yazdıklarım. Daha çok yazardım ama bunları iltifat olarak algılarsın , utanç diye bir duygu bile yoktur sende. Cahilliğinizi böyle yorumlarla gösterek insanların "en azından aklı baki olanların" ne kadar salak olduğunuzu gösteriyorsunuz teşekkürler.

54 dakika önce, Makedios yazdı:

Kendi aptallığını dışa vurmak bu olsa gerek. Varlığı veya yokluğu bilinmeyen şeye bu gözle bakarsan sen bilimden hiçbir şey anlamıyorsun. Bilim nedir desek ufacık bir gram fikrin yok Sadece televizyonda izlediğin programlardan sözler ezberlemişsin bilim savunuyorsun. Daha yokluğu kesin bilinmediği için "Kanıtlanana kadar geçersizdir" ile "Kesin olarak ruh yoktur" sözlerini aynı zanneden yobaz bir düşünceyle sözde "Bilim" adı altında bilim savunuculuğu yapıp kendi gerici dediğin Müslümanlardan daha gerici olan ve bunu göremeyen , beynini 2 dakika çalıştırıp mantıklı bir açıklama sunamayan , yok dediği şeye kendi düşüncesini belirtip karşı taraftaki düşünceyi kendi düşüncesiyle ters olduğu için eziklemeye çalışan Müslümanları zavallı olarak görürken Farabi , İbn-i Sina gibi bilime katkıda bulunan adamları bile salak olarak gören , Sadece kendi düşüncesini ön plana çıkarmak için diğerlerine bok atmak , iftira atmak , eristik diyalektik bir kafayla tartışmaya giren , daha 6-7 yaşındaki çocuğun IQ seviyesine bile ulaşamamış cahil bir zihinsiniz. Sen ve senin gibi düşünenler için geçerli bu yazdıklarım. Daha çok yazardım ama bunları iltifat olarak algılarsın , utanç diye bir duygu bile yoktur sende. Cahilliğinizi böyle yorumlarla gösterek insanların "en azından aklı baki olanların" ne kadar salak olduğunuzu gösteriyorsunuz teşekkürler.

Yani bu durumda Kar Adamı Yeti, Odin, Ra, Zeus, diş perileri, Leprikon ve Loch Ness gölü canavaranın da var olduğunu iddia edebiliriz çünkü bilim zannedip ahkâm kestiğin görüşe göre bu yazdıklarım senin "Daha yokluğu kesin bilinmediği için "Kanıtlanana kadar geçersizdir" ibaresinden çok farklı değil. Sonuçta senin ruhunu diş perilerinden daha gerçek yapan ne ki?

18 saat önce, Deadanddark yazdı:

Gidilen yerde nasıl olsa hiç kimse hayal kırıklığı yaşamayacak. Annen gibiler yaşasın yaşamak istediği gibi.

Elbette durum bundan ibaret aslında.

Diĝer yandan her fırsatta kendi dininin reklamını yapmaya hevesli olanlara, tebliĝ modundan çıkamayanlara, kendi inanç düzenini ve yaşam tarzını dayatmaya yeltenenlere her zaman kıl olmuşumdur. Bu tiplere piyasadaki tüm dinlerin temelinin mitlere ve masallara dayandıĝını anlatamazsınız. En basitinden cinlerin ve şeytanların var olduĝuna inananlara,  "Hadi en azından bunların varlıĝını bilimsel olarak ispatlayın" diye sorsak, kaçacak delik ararlar. Kem küm, ederler. Saçma sapan savunulara başlarlar ama onları bilimsel olarak ispatlayamazlar.

İşin komik yanı şu: Varlıĝını ispatlayamayan bazı uyanıklar, onların yokluĝunun ispatlanmasını bizden istiyorlar. Yahu, piyasadaki hiçbir tanrı kendi varlıĝını ispatlayamazken, bazı pişkin dindarlar topu dinsiz imansızlara atmaya çalışıyorlar. Sanki tanrı kendisini ispatlayabildi de, biz mi hayır dedik?!:D

• Thanks 1

3 saat önce, Archaeopteryx yazdı:

Yani bu durumda Kar Adamı Yeti, Odin, Ra, Zeus, diş perileri, Leprikon ve Loch Ness gölü canavaranın da var olduğunu iddia edebiliriz çünkü bilim zannedip ahkâm kestiğin görüşe göre bu yazdıklarım senin "Daha yokluğu kesin bilinmediği için "Kanıtlanana kadar geçersizdir" ibaresinden çok farklı değil. Sonuçta senin ruhunu diş perilerinden daha gerçek yapan ne ki?

Var olduğunu iddaa etmede bir sıkıntı mı var ?. Bu yazdığında bir şey söylemiş olmuyorsun ki. Bomboş bir şey yazmışsın

2 saat önce, Makedios yazdı:

Var olduğunu iddaa etmede bir sıkıntı mı var ?. Bu yazdığında bir şey söylemiş olmuyorsun ki. Bomboş bir şey yazmışsın

Bu durumda Zeus'un varlığını kabul etmek senin açından bir sıkıntı yaratmıyor. Dolayısıyla Müslüman olarak başladığın konuyu pagan tanrılarına iman etmeye kadar getirdin ama kendisiyle çelişen, saçmalayan ve boş konuşan hep başkaları öyle mi? :)

7 saat önce, Makedios yazdı:

Farabi, ibni Sina falan senin yanında melek kalır.

Örneğin Farabi güneş sisteminde güneş de dahil herşeyin dünyanın etrafında döndüğünü sanıyordu.

Fakat bu yüzyıllar önceydi. Bu normaldi. Onlara hiçbir şey söylemeye hakkım yok ama sana söylenecek çok şey var.

Gel sen beni dinle, önceki yorumlarımda bahsettiğim tavsiyemi en azından bir kere dene. Faydasını göreceksin. Öfken yatisacak.

3 saat önce, Makedios yazdı:

Kumar mı oynuyoruz, bahismi yapıyoruz. 

O zaman bahse gireririm senin kıçına Thor un mjolnir i kaçmış.

12 saat önce, Archaeopteryx yazdı:

Bu durumda Zeus'un varlığını kabul etmek senin açından bir sıkıntı yaratmıyor. Dolayısıyla Müslüman olarak başladığın konuyu pagan tanrılarına iman etmeye kadar getirdin ama kendisiyle çelişen, saçmalayan ve boş konuşan hep başkaları öyle mi? :)

Zeus dediğin Efsanelere giriyor. Efsanelerin tanımına bakarsan da onunda bir inanç olduğunu görürsün. Git istersen Zeusa inan istersen git ineğe tap. Burada ne gibi bir çelişki var İslamdan başka hiçbir şeye tapılmaz inanılmaz gibi bir şey mi dedim