Jump to content

Togg aracının hangi parçaları yerli olacak?

TAO

Recommended Posts

12 dakika önce, hayna yazdı:

Konunun Merkel'le hiç ilgisi yok. Merkel isterse çıksın "ben Siyonistim" desin, bunun bizim şu anda konuştuğumuz konuyla bir ilgisi yok.

Haviv'in yaptığı logo, basbayağı "göz"e benziyor işte. Bunun da inkar edilecek bir yanı yok.

Ne demek istediĝimi anlamadın. Merkel siyonist deĝil zaten. El alışkanlıĝından sürekli öyle yapıyor. Her hangi bir anlamı yok. Yani demek istediĝim her işarete veya sembole gereĝinden fazla anlam yüklemek anlamsız.

16 dakika önce, hayna yazdı:

Logo siparişini, koskoca dünyada başka tasarımcı kalmamış gibi, bir Yahudi'ye havale edenler bunların kendisi!.. Bunlar kim? İslam, din, ümmet, Kudüs, Filistin, "zalim, işgalci İsrail" diye yıllardır kafa ütüleyen tipler! Bunlar çok eskiden beri Anadolu'daki Yahudi-İsrail düşmanlığını (antisiyonizmi, antisemitizmi) kitlelere, gençlere, çocuklara aşılayan, pompalayan tipler... Aralarında bütün vaktini buna harcamış tipler bile vardır. Ayrıca, dış politikayla ilgili analizlerini de hep "dünyayı ve İslam alemini karıştıran, Türkiye'yi bölmek isteyen acımasız, gözü dönmüş Yahudiler (siyonistler)" söylemine oturturlar. 

Biz otomobilin yerlisini yaptık, ilk kez biz yaptık, daha önce yapılamayanı yaptık diyerek her kanaldan propaganda yapıp da, logosunu kendi iradeleriyle bir Yahudi'ye sipariş etmeleri, gerçekten de tuhaftır. (iki yönden de tuhaftır)

Sorun, bunların tutarsız oluşunda, şüphe çekici davranmalarında.

(Ayrıca bunlar "Türk devleti" diye bir şeyi kabul etmezler, mecbur kalmadıkça da bu tabiri ağızlarına asla almazlar.)

Yahudi olması önemsiz diyorum. Kimse çıkıp bu logoyu kim tasarlamış diye dert etmiyor. Dünyada daha önemli meseleler var.