Jump to content

Bu Kızların Derdi Ne Ya

somebody

Recommended Posts

Kendilerini bulunmaz Hint kumaşı sanmaları , havalara girip onu bunu beğenmemeleri , çevresindeki akılsızca hareketlere çabuk özenmeleri nedir ya.

Bir de hemcinsleriyle gösteriş yarışına girmelerine anlam veremiyorum. Hele düğün dernek olayı var. Yani ne oluyor, bak ben iyi kaz yolarım , zengin bebesi bulurum demek midir?

Amaçları hep merkezde olmak herhalde. Bunun için herşeyi yapıyor ve  kışkırtıyorlar.

Sizce

• 2 hafta sonra...

Hiç öpüşmemiş veya sevgilisi olmamış bir erkek nasıl erkeğim diye gezebilir anlayamıyorum. 

Bu tür angutları kandırmak çok kolay olmasa emin olun kimse evlenmez, nüfus artmazdı. Adam hayatında bir kızı öpmemiş ama herkesin öptüğü kızı karısı yapabiliyor. 

Bu aynı şeye benziyor... herkesin yaladığı dondurmayı kıçına sokmak. 😂 🤣

On 10.08.2022 at 17:59, Kafir İmam yazdı:

Amaçları hep merkezde olmak herhalde. Bunun için herşeyi yapıyor ve  kışkırtıyorlar.

Üç sene önce eğlencesine bir ilişkim vardı. Her şeyi yapıyorduk ama kız sevgilisi olduğunu en son söyledi. 🤣

Hele düğün dernek olayı var.

Fakirler için çok zor. Ne olduğu belli olmayan biriyle bu kadar paraya kıyıp evlen. Sonra boşan.

zengin bebesi bulurum demek midir?

Haklısın. 

On 10.08.2022 at 16:59, Kafir İmam yazdı:

Sizce

Bunu yeni gördüm, o halde yazayım bari.:D

Çeyrek asırdır evli birisiyim. Yine de bugüne kadar kadınları tam anladıĝımı söyleyemem. Kadınların erkeklerden farklı bir yapısı(!) olduĝu su götürmez bir gerçek. Bir de şunu unutmamak lazım. Kadınların güzelliĝi, gösterişi ve cilvesi yani bir bakıma kadınlıĝı/dişiliĝi olmasaydı, bu dünya hiç çekilmezdi. Muhtemelen tüm erkekler harakiri yapardı.:D

3 saat önce, kavak yazdı:

Bunu yeni gördüm, o halde yazayım bari.:D

Çeyrek asırdır evli birisiyim. Yine de bugüne kadar kadınları tam anladıĝımı söyleyemem. Kadınların erkeklerden farklı bir yapısı(!) olduĝu su götürmez bir gerçek. Bir de şunu unutmamak lazım. Kadınların güzelliĝi, gösterişi ve cilvesi yani bir bakıma kadınlıĝı/dişiliĝi olmasaydı, bu dünya hiç çekilmezdi. Muhtemelen tüm erkekler harakiri yapardı.:D

Kadınlar birbirlerini de anlamıyorlar ki. Zaten amaçları da anlaşılmaz olmak. Bu sayede beni anlamıyorsun diyerek sürekli peşinden koşturup ilgi odağı olmak istemeleri.

Yani kadınlar anlaşılır biri oşmak istemiyorlar.

4 saat önce, Sputnik yazdı:

Yabancı ülkelerde evlilik bitmiş diyorlar. Özellikle İngiltere bu konuda çok öndeymiş. 

Bence bitmeli , düğün denen şey erkeğe işkencedir. Erkek hakları yok mu ya bu ülkede.

Ne gerek var yüzlerce kişi memnun etmek için düğün yapmaya.. sonra otur borç hesapla iki yakanı toplamaya çalış. Düğün dernek işleri sömürüdür.

20 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Bence bitmeli , düğün denen şey erkeğe işkencedir. Erkek hakları yok mu ya bu ülkede.

Ne gerek var yüzlerce kişi memnun etmek için düğün yapmaya.. sonra otur borç hesapla iki yakanı toplamaya çalış. Düğün dernek işleri sömürüdür.

Bu söylediklerin tam olarak doĝru deĝil, çünkü sizin orasını bilemem ancak bizim diyarda düĝün misafirleri damada ve geline düĝünde maddi yardım yaparlar. Bu yardım sayesinde düĝün masrafları hiçbir sıkıntı olmadan ödenir. Hatta üstü bile kalır ki onunla balayına gitme imkanı olur veya oturacakları evin masraflarının bir kısmı bile çikar.

• 1 sene sonra...

Türkiyeli kızlarda ve kadınlarda gereksiz bir kibirli yüz ifadesi var. Yada bana mı öyle geliyor.

Kaç kişi ile tanıştıysam sırf bu yüz ifadesi nedeniyle bıraktım.

Gereksiz bir şekilde burnu kalkık üstenci bakışlar.

Yani seni sevmiyor seninle mutlu
olmuyor sen sadece onun hava basması için bir araçsın.

Açık saçlısı da böyle kapalı saçlısı da böyle. Bakıyorsun tipini yaptırmış güzel birşeye benzemiş ama suratındaki o anlamsız kibir herşeyini çirkinleştiriyor.

Sanki seni kullanarak birinden intikam almaya çalışıyor gibi bir halleri var.

Yahu bir erkek olarak güzel bir kız görsem mutlu olurum ama Türkiye'dekileri görünce içim sıkılıyor. İçlerinde nadiren sevecen neşe dolu olanlar da var tabiki ,sevgiyi paravan olarak kullanmayan kızlar çok az ama.

Ben böyle görüyorum bilmem bende mi sorun var yoksa genel böyle mi

Siz nasıl düşüniyorsunız

Bence tüm bunların sebebi "kapitalist sistem", neo liberal politikaların tüm toplumsal zihniyeti esir alması. Özellikle Türkiye, dünya kapitalist sistem içerisinde bir mihenk taşı olarak kullanılıyor. Ülkemizde özellikle 2000'li yıllardan sonra eğitim bitirildi. Sanat bitirildi. Bilim bitti. Kitap okuma desen dünyanın en gerilerindeyiz.

Medyaya diziler, programlar vs.. baktığımızda tek kıstas: görünüş, şekilcilik, mükemmelliyetçilik, hırslar, cinsellik merkezli davranışlar yani sokaklarda resmen dizileri ve filmleri seyrediyoruz. Çünkü bunlar çocuk yaşta dünyanın anlamı ve amacı haline getirildi. Erkeklerin hepsi, kendilerine daha çocukken toplum ve medya tarafından sunulan, empoze edilen rol modelleri; birer Polat alemdar, memati, Ertuğrul gazi, eli tespihli, küfürlü argoyu marifet sanan, şiddeti dövüş sporlarını ilahlaştıran, kahramanlaştıran, "yardıma muhtaç veya küfür etmeyen kabadayı olmayan arkadaşlarını lügatında-ezik- diye niteleyen"  vs'ler...

Kızların hepsi ise yine kendilerine birer rol model olarak sunulan, pompalanan; muhteşem yüzyıl Hürrem sultan, entrikalar yapan kadın, amerikalı iç çamaşırıyla sıfır bedenli şarkıcı, egoist, bedenini hayatının merkezine koyan bir figür haline geldiler. Gençlerin idolleri Dostoyevski olmak Tolstoy olmak ya da Yaşar kemal olmak değil. Cemil Meriç yada Kemal sunal olmak değil. Gençlerin idolleri çıplak şarkıcılar, kabadayılar vs.. 

Çünkü dünyayı yöneten neo liberal iktidarların, bu şekilde bir hayatı kendine hedefleyen, malesef cehalet içinde, bilinçsiz, bencilliği, egoyu en üstte tutan gençlere ihtiyacı var. Çünkü onları kullanmak ve kendi lanetlik sistemlerine zarar getirmeyecek köleler haline getirmek daha kolaydır.

Çünkü bu aşağılık neo liberal kapitalistler için "insan insanın kurdudur", ve hayat sadece benim etrafındadır, o yüzden "ben" kendi egom için çevremdeki herşeyi herkesi satabilirim, kullanabilirim bu "ben"im en doğal hakkımdır. İnsanlık bunu gerektirir bunlara göre. Yeterki insanlar birlikte hareket etmesin, bilinçli toplum oluşturamasın. 

Kafada bir kadın tanımı yapmak yoluyla ona iyi kötü değer vermek bir önyargısal bir yığılmaya sebep olabilir. Kadın ve erkek iradesi olan canlılardır. Bireylerin kafalarında standartları vardır bu standartlara ait elemanlar bireyi tanımadan tespit edilemez. Standartların yerine getirilmesi durumunda eşleşme gerçekleşebilir. Bunun en doğal akışında gerçekleşmesi doğru metod olduğundan zoraki bir şey yapmaya gerek yoktur ancak bireylerin standartları samimiyet dışı değerler içeriyorsa ve bu tespit edilemediyse bu da bir risk barındırır. Kafadaki standartlar belirlenirken birey kendini kandırıyor da olabilir.

Konuya biraz da farklı bir açıdan bakalım.

Gündelik davranış trendlerini bir kenara bırakacak olursak kadınların ve erkeklerin genel davranış biçimlerinin fizyolojik, evrime dayalı temelleri olduğunu düşünebiliriz. Genlerin aktarımı konusunda erkek olabildiğince çok dişiyle çiftleşmek ister. Dişi ise hamilelik durumu nedeniyle kendine en uygun genleri seçmek ister.

Aynı şekilde dişi, yavrusunu korumaya da erkekten çok daha meyillidir. Yavrunun büyümesi ve kendi başının çaresine bakacak hale gelmesi türümüzde oldukça uzun bir zaman aldığı için dişinin seçimini etkileyen unsurlardan bir tanesi de erkeğin veya erkeğin kabilesinin dişiyi ve yavrusunu ne ölçüde koruyabileceğidir. Kısacası erkeğin diğer erkeklere ne kadar üstün olduğuyla, erkeğin ne kadar güçlü olduğuyla ilgili bir seçim ortaya çıkması normaldir.

Bu durum günümüzde fazla değişmemiştir aslında. Sadece güç denen kavram farklı boyutlarda görülmektedir. Kadınları güç çeker. Bu bazen maddi güç olur, bazen fiziksel. Bazen sportif bir vücut ilgi görür. Bazen lüks bir araba. Bazen çevresinden saygı gören, hürmet edilen bir insan olmak, bazen de herkesin hakkında konuştuğu bir insan bile yeterlidir. O yüzden meşhur seri katillerin bile binlerce hayranı vardır. Erkek de hiyerarşi içindeki yerini belli ederek kendine denk bir dişi bulmaya çalışır.

Aslında konunun özü budur ve gerisi zamanın getirdiği teferruattan ibarettir. Davranışsal evrimin hızı çağın getirdiği değişikliklerin hızına bağlıdır. Bilgiye ışık hızında ulaşabildiğimiz internet çağında memlerin iletimi inanılmaz hızlı bir şekilde toplumsal davranış değişikliklerine yol açabilir. (Duymamış olanlar için: Genleri kalıtsal biyolojik bilginin aktarımı için kullanılan birimler olarak düşünürsek, mem'ler de birtakım davranış özelliklerinin aktarımında kullanılan birimdir.) 

Şunu da belirtmek lazım ki, "kadınları anlamıyorum" veya "kadınlar anlaşılmaz varlıklardır" gibi sözlerin içi boş olmadığı kadar kadınların tabii ki bu durumda hiçbir suçu yoktur. Evrimsel süreçte en önemli şey kalıtsal bilginin aktarımı olduğu için biyolojik süreçler de bu yönde gelişir. Kadınların bu açıdan erkeklerden en büyük farkı hormonal yapılarıdır. Değişken ruh halleri belli dönemlerdeki hormonal değişimlere bağlıdır. Kısacası erkeklerin kafası her ne kadar karıştırsa da kadınların bu süreçte adeta başka bir seçeneği yoktur. Erkeklere o kadar hormon versek emin olun onlar da pek farklı olmazlar.