Jump to content

İmana Davet Ediyorum

MüslümanMehmet

Recommended Posts

Siz ruh diye bir şey yok dersinizdir ama size inandıracağım.İnsanlar ömründe nadirde olsada rüyasında geleceğinde net gerçekleşecek küçük detayları görür.Çünkü insan uykusundayken ruhu dışarıda farklı bir zaman diliminde hareket edebildiği için görebiliyor.Çevrenizde başına gelipte anlatanlar olmuştur.İnternete bakın rüya hakkında ayet ve hadisleri görebilirsiniz.

Siz neden mi Allah'a inanmıyorsunuz?Çünkü nefsinizden dolayı inananız gelmiyor.Allah size muhteşem cenneti müjdeliyor ama inkar ediyosunuz.Zaten ahir zamanda yaşıyoruz ve ahir zamanda müminlikten çıkanların sayısının çok olacağıda belirtimiştir.Ayetlerimizin doğruluğunu kanıtlasakda acze düşecek çaba ararsınız.

Atipik psikoz hastasıyım ilaç kullanmaya başladıktan sonra Olasılıksız kitabındakilere benzer deneyimlerim oldu uzamasın diye yazmayacağım ama bu doğaüstü bir şekilde gerçekleşmedi yine kısaca boyalı kuş kitabında ki joska gibi küçük bir çocuk iken hiçbir riya olmadan tüm vaktimi bildiğim ibadetler ile geçirip sadece çevremdeki insanların bana karşı iyi davranmasını ve annemi tekrar görmeyi diledim 1 yıl kadar sonra inanç sistemim çatırdamaya başladı ilk başta taptigim ilahın bize Muhammed ve yandaşlarının tanıttığı gibi olmadığını farkettim sonra mükemmel olmadığına göre bir ilah olamayacağını da kendime kanıtladığım da henüz 7 yaşındaydım bu yöntemi daha da geliştirip 20 li yaşlarımın başında yakalandıgım şizofreni sanrılarının mantıksız ve gerçek dışı olduğunu kendime kanıtlamak için kullandım bana göre Muhammed in ilahı da onun sara nöbetlerindeki bir sanrı dan başka bir şey değil dostoyevski ve başka büyük yazarlar da böyle yazmıştır ben bu forumu bir ateist siteden buldum sanırım siz fight club takı marla gibi bir turistsiniz bana taptiginiz ilahın mükemmel olduğunu kanitlayabilir misiniz mükemmel olmayan ilah da yoktur ruh dediğiniz şey de sakın bilinç olmasın bu arada öyle şeyler gördüm ki sizin ilahınız bana bunları unutturacak cennet de ne vaad ediyor cehenneme gidebilirim ama böyle bir ilah saygimı kazanamaz

5 tane sinyal toplayıcı ile saniyelik veriler beyne ulaşır.
Görsel sinyal toplayıcı - göz
İşitsel sinyal toplayıcı - kulak
kimyasal gaz sinyal toplayıcı - koku
Kimyasal katı/sıvı sinyal toplayıcı - tat
Ortam sıcaklık/soğukluk, nesne algılama sinyal toplayıcı - dokunma

Bu toplayıcılar aracılığıyla uyanıkken saniyede ortalama 50 mb veri toplanır, beyne iletilir, işlenir ve yaklaşık %99 sıkıştırma oranıyla kaydedilir.
Bir doğa manzarasına baktığın hissettiğin duyduğun her saniye gelen veriler birbirinin aynısıysa atılır, an amanzara resmi, duyduğun bir ses ya da dinlediğin müziğin %10'luk kısmı kalır.
Kalan hepsi atılır.

Beyin bu verileri işlerken bir üst kimlik doğar.
Ona ben deriz.
Bu kimlik yalnızca uyanıkken ve veri işlerken ortaya çıkar.
Uyuduğunda yoktur bu kimlik.

Veri işlerken ortaya çıktığından uyurken veri işlenmediğinden kapalıdır.
O yüzden sabah uyandığında insan en uzun uyku bile, en uzun koma bile, narkoz bile 1 saniye sürmüş gibi gelir.
Çünkü beyinde bir önceki veri işlemeyi referans alır, tekrar veri işlemeye başlandığında aradaki boşluk 1-2 saniye gibi gelir.

2022 yılındasınız.
2 bin yıl önceki insan dedikodularını doğru kabul etmeyin gülünç olursunuz.
Her şeyin bir açıklaması var.
Gizem ya da tanrı gibi saçmalıklar yoktur.

14 saat önce, MüslümanMehmet yazdı:

Siz ruh diye bir şey yok dersinizdir ama size inandıracağım.İnsanlar ömründe nadirde olsada rüyasında geleceğinde net gerçekleşecek küçük detayları görür.Çünkü insan uykusundayken ruhu dışarıda farklı bir zaman diliminde hareket edebildiği için görebiliyor.Çevrenizde başına gelipte anlatanlar olmuştur.İnternete bakın rüya hakkında ayet ve hadisleri görebilirsiniz.

Siz neden mi Allah'a inanmıyorsunuz?Çünkü nefsinizden dolayı inananız gelmiyor.Allah size muhteşem cenneti müjdeliyor ama inkar ediyosunuz.Zaten ahir zamanda yaşıyoruz ve ahir zamanda müminlikten çıkanların sayısının çok olacağıda belirtimiştir.Ayetlerimizin doğruluğunu kanıtlasakda acze düşecek çaba ararsınız.

Ben nefsime uysaydım , cennette karı kız oğlan bulduğumu becermek için , bu özgürlüğe kavuşup istediğim talanı ve yağmacı hayatı yaşamak için müslüman olur , gece gündüz cennette o hayatı yaşayabilmek için tanrılara tam gaz yalakalık yapardım.

İşte bu tanım tam tamına bir müslüman tanımı.

13 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Selam Mehmet, şu yazımda ayetlerle gösterdiğim üzere ruhlar yoktur:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/islamda-canllarn-ruhu-hayaleti-yoktur.html

Selam Emre,linke baktım.Benimde size atacağım link var:https://sorularlaislamiyet.com/ruh-nerede-allahi-inkar-edenler-ruhun-olmadigini-cunku-duygu-kisilik-vicdan-sevgi-gibi-duygularin

15 saat önce, Frankenstein yazdı:

Atipik psikoz hastasıyım ilaç kullanmaya başladıktan sonra Olasılıksız kitabındakilere benzer deneyimlerim oldu uzamasın diye yazmayacağım ama bu doğaüstü bir şekilde gerçekleşmedi yine kısaca boyalı kuş kitabında ki joska gibi küçük bir çocuk iken hiçbir riya olmadan tüm vaktimi bildiğim ibadetler ile geçirip sadece çevremdeki insanların bana karşı iyi davranmasını ve annemi tekrar görmeyi diledim 1 yıl kadar sonra inanç sistemim çatırdamaya başladı ilk başta taptigim ilahın bize Muhammed ve yandaşlarının tanıttığı gibi olmadığını farkettim sonra mükemmel olmadığına göre bir ilah olamayacağını da kendime kanıtladığım da henüz 7 yaşındaydım bu yöntemi daha da geliştirip 20 li yaşlarımın başında yakalandıgım şizofreni sanrılarının mantıksız ve gerçek dışı olduğunu kendime kanıtlamak için kullandım bana göre Muhammed in ilahı da onun sara nöbetlerindeki bir sanrı dan başka bir şey değil dostoyevski ve başka büyük yazarlar da böyle yazmıştır ben bu forumu bir ateist siteden buldum sanırım siz fight club takı marla gibi bir turistsiniz bana taptiginiz ilahın mükemmel olduğunu kanitlayabilir misiniz mükemmel olmayan ilah da yoktur ruh dediğiniz şey de sakın bilinç olmasın bu arada öyle şeyler gördüm ki sizin ilahınız bana bunları unutturacak cennet de ne vaad ediyor cehenneme gidebilirim ama böyle bir ilah saygimı kazanamaz

Neden Allah hakkında öyle düşünüyorsun?Öyle şeyler gördüm diyorsunda,mesela nelerdi?

Allah'ın iddia edip de ispat edebildiği ne var yani bir tane örnek versene külliyyen yalan.

Kabe'nin kutsal olduğunu mu , Muhammed'in melekler ile konuştuğunu mu , İsa'nın babasız doğduğunu mu iddia ediyorsun.  öncelik senindir Mehmet. Başkasından örnek bekleme, senin inanç dediğin şey bir sürü varsayımlarla dolu.

Mehmet ben de seni ispata davet ediyorum.

Hadi buyur bir tanesini ispat et.

Kendi deneyimlerim özel olduğu için yazmadım ama 2. dünya savaşından sonra insanoğlu öyle kötülükler görmüş ki sözüm ona yüce yaratıcı neden böyle şeyler olmasına izin verdi diye düşünmeye başlamış insanlar daha sonra da böylesine karaktersiz bir yaratıcının var olamayacağına karar vermişler benim yazdığım söz de İngiliz bir edebiyatçı dan alıntıdır asıl vurgulamak istediğim sizin inandığınız cennet deki nimetlerin benim acımı hafifletmeyeceği ilgimi de çekmiyor İslam'a göre cennet de en büyük nimet yaratıcıyı görmektir bu her kula nasip olmaz ama küçük bir öksüz iken annemi görmeme izin vermeyen bir ilahı neden görmek isteyim bunca kötülüğe izin veren bir varlığa neden saygı duyayım

On 29.05.2022 at 19:22, MüslümanMehmet yazdı:

Bence boşuna nefes tüketiyorsunuz. Bu tip zımbırtılara karnımız tok. Yukarıda gördüĝün üzere senin cenahtan olan @Emre_1974tr bile ruhlara resti çekmiş. Önce kendi aranızda anlaşın.:D

On 29.05.2022 at 19:22, MüslümanMehmet yazdı:

Nefs´miş...miş. Kendi kendinize gelin güveyi olmaya ne kadar da meraklısınız. Müjde falan yok, boşuna heveslenmeyin derim ben size. Çünkü öldükten sonra kurtlara ve böceklere bir güzel yem olacaĝız. Bu yalın gerçeĝe kendinizi yavaştan yavaştan alıştırın derim.:D

Hasılı davetiniz reddedilmiştir, çünkü sizi bilmem ancak ben aklımı peynir ekmekle yemedim.

12 saat önce, MüslümanMehmet yazdı:

Kuran'da ruh vahiydir.

Ayrıca bazı ayetlerde vahiy meleğinin özel adıdır.

Bir ayette de vahiy kitabı yani Kuran olarak geçer.

Kısacası ruh=vahiy.

Adem'e işlenen ruh da temel vahiydir. Bu içimizdeki temel ilahi bilgi sayesinde Kuran'ı tanımakla yükümlüyüz zaten.

Yani kısacası ruhlar yoktur.

Nefs/can vardır. 

Bu arada şu yazımı da vereyim:

http://emre1974tr.blogspot.com/2016/05/goklerevrenler.html