Jump to content

Sağlıklı beslenme


Nmssrr
 Share

Recommended Posts

Düzenli saatlerde yemek yemek en başta gelir. Onun dışında yaşına göre uygun besinler tüketip akşam saatlerinde hiç yemememek gerek. Herkesin yaptığı iş ve vücut yapısına göre çeşitlilik gösterir. Ama hep aynı saatlerde yemek sağlık için çok önemlidir. Rastgele saatlerde yemek vücudun direncini bozar. Fastfood bu yüzden zararlıdır.

Kanser hücreleri vücütta her an olur ve akyuvarlar onları yok eder. Kanser hücreleri oluşutuğu andan itibaren sürekli olarak beyine acıktım mesajı yollarlar. Eğer her dakika canınızın istediğini yemeye kalkarsanız aslında kanseri beslemiş olursunuz. Eğer düzenli yemek yerseniz kanser beslenemez ve yok edilir. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 saat önce, Nmssrr yazdı:

Peki herseyden azar azar mı yemek daha doğru 

Yemek ayrımı yapmak doğru değil ama miktarı senin vücüt yapıma ve çalıştığın işe bağlıdır. Ona sen kendin de karar verebilirsin aslında.

Link to comment
Share on other sites

On 20.05.2022 at 11:16, Nmssrr yazdı:

Nasıl olur. Herseyden az az mı tüketmemiz lazım 

Mesele az tüketip tüketmemek deĝil, bilakis gereksiz yere fazla kalori alıp almamak. Çünkü fazla kalori eninde sonunda şişmanlıĝa/obezliĝe yol açar. Bu da saĝlıĝınıza zararlıdır, çünkü birçok hastalıĝı tetikler.

Mesela BMI indeks ve Waist-to-hip Ratio diye bir şey var. Bu veriler sizin normal aĝırlıĝa sahip olup olmadıĝınıza dair bir ipucu sunar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

İlk başta çok zor olan ancak bu yola baş koydunuz mu gittikçe kolaylaşıyor her şey. Sadece birden geçiş yapmayacaksınız. Normal beslenmeniz nasıl mesela? Belki de o sağlıklı ve siz sağlıksız sanıyorsunuz. O yüzden bu konuda bilgi alalım önce. Buna göre bir şeyler söylemek daha uygun olur. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...