Jump to content

Sağlıklı beslenme

Nmssrr

Recommended Posts

Düzenli saatlerde yemek yemek en başta gelir. Onun dışında yaşına göre uygun besinler tüketip akşam saatlerinde hiç yemememek gerek. Herkesin yaptığı iş ve vücut yapısına göre çeşitlilik gösterir. Ama hep aynı saatlerde yemek sağlık için çok önemlidir. Rastgele saatlerde yemek vücudun direncini bozar. Fastfood bu yüzden zararlıdır.

Kanser hücreleri vücütta her an olur ve akyuvarlar onları yok eder. Kanser hücreleri oluşutuğu andan itibaren sürekli olarak beyine acıktım mesajı yollarlar. Eğer her dakika canınızın istediğini yemeye kalkarsanız aslında kanseri beslemiş olursunuz. Eğer düzenli yemek yerseniz kanser beslenemez ve yok edilir. 

• Thanks 1

On 20.05.2022 at 11:16, Nmssrr yazdı:

Nasıl olur. Herseyden az az mı tüketmemiz lazım 

Mesele az tüketip tüketmemek deĝil, bilakis gereksiz yere fazla kalori alıp almamak. Çünkü fazla kalori eninde sonunda şişmanlıĝa/obezliĝe yol açar. Bu da saĝlıĝınıza zararlıdır, çünkü birçok hastalıĝı tetikler.

Mesela BMI indeks ve Waist-to-hip Ratio diye bir şey var. Bu veriler sizin normal aĝırlıĝa sahip olup olmadıĝınıza dair bir ipucu sunar.

• Like 1

İlk başta çok zor olan ancak bu yola baş koydunuz mu gittikçe kolaylaşıyor her şey. Sadece birden geçiş yapmayacaksınız. Normal beslenmeniz nasıl mesela? Belki de o sağlıklı ve siz sağlıksız sanıyorsunuz. O yüzden bu konuda bilgi alalım önce. Buna göre bir şeyler söylemek daha uygun olur. 

• 2 ay sonra...

Ketojenik-taş devri beslenmesi en iyisi. Sayılamayacak kadar çok hastalığa da iyi geliyor. Bağırsak florasını düzeltiyor. Tabi maddi gücü el vermeyen yapamaz. Bu yüzden hastalığı olan bir kişi için eğer uygunsa en iyi seçeneğin hiçbir şey yememek olduğunu söyleyebiliriz. 

Vegan/vejetaryen diyet ise çok çok zararlı diye düşünüyorum. 

On 20.05.2022 at 13:24, Kafir İmam yazdı:

Kanser hücreleri vücütta her an olur ve akyuvarlar onları yok eder. Kanser hücreleri oluşutuğu andan itibaren sürekli olarak beyine acıktım mesajı yollarlar. Eğer her dakika canınızın istediğini yemeye kalkarsanız aslında kanseri beslemiş olursunuz. Eğer düzenli yemek yerseniz kanser beslenemez ve yok edilir. 

Kanser hücrelerini bilmem ama vücuttaki kırmızı ve et benleri yukarıda bahsettiğim ketojenik diyetle yok oluyor. Tabi en az 6-9 ay kesintisiz yapmak koşuluyla. Kanser konusunda da iyi geri dönüşler var diye biliyorum. 

• 2 ay sonra...

Otizm bir bağırsak hastalığıdır iddiası neden kanıtlanamıyor veya çürütülemiyor anlayamıyorum. Sanırım bu iddia doğru. (Hiç bağırsak tedavisiyle düzelmiş otistik görmedim.)

Son 40 yılda ortaya çıkmış bir hastalığın neyden kaynaklı olduğunu anlamak neden bu kadar zor? 

• 1 ay sonra...

Herschel Walker  diye biri var  günde bir öğün yiyormuş.

Birde aşırı antreman yapıyormuş. 

Hiç youtubede antreman  videosu yok. 

Alıntı

Bir Efsanenin Başlangıcı: Herschel Walker'ın İlk Yılları

Herschel Walker, 3 Mart 1962'de Wrightsville, Georgia'da doğdu.

Fakir doğdu ve kekemelik problemi olan bir çocuk şişman olduğu için büyüdü.

Herschel, atletizmi sağlıklı bir çıkış noktası olarak gördü ve öfkesini antrenmana yönlendirdi.

Ağırlık satın almak için para yoktu, bu yüzden Herschelşınav, pull-up, vücut ağırlığı çömelme, mekikvesprintyaptı.

Her gün bir önceki günden daha fazla tekrar yaptı ve sonunda egzersiz başına3500 şınav ve 1500mekik çekti.

https://ironandgrit.com/2016/01/02/herschel-walker-workout/#.Y4JCtNzP12Q

Adam body yapanlar gibi nasıl olmuş merak ediyorum.

MMa dövüşlerine iki sefer çıkmış ikisinide kazanmış.

herschel-walker-esther-lin-strikeforcejp

6 dakika önce, TAO yazdı:

Herschel Walker  diye biri var  günde bir öğün yiyormuş.

Birde aşırı antreman yapıyormuş. 

Hiç youtubede antreman  videosu yok. 

Adam body yapanlar gibi nasıl olmuş merak ediyorum.

MMa dövüşlerine iki sefer çıkmış ikisinide kazanmış.

Her sırrını açıklayacak hali yok. O da ölümlü birisi olduĝuna göre, bu hale gelmesi için yapmıştır bir şeyler.:D