Jump to content

Varoşları tartışalım mı?

TTT

Recommended Posts

8 hours ago, TTT said:

Bu yaptığın yorum; seni, hiç de andırmıyor; Ateist-Bakış adındaki varoş çatlağı, seni; yanlış yönlendirdi. 🤪

kavak'ın açtığı bir konuda, buna değinmiştim. Ama orada, yalnızca kısa bir açıkjama yapmıştım:

İleriki süreçlerda, toplumsal evrilim konusunda, uzunca tartışabiliriz.

Unutma; insânlık târihi, dün başlamadı.

Asansörde veya kalabalık yerlerde osuruk kokusu olursa osuruk muhabbetini ilk açan osurmuştur genelde.

Burada da durum bu.

En büyük varoş sensin.

Bunu üstünden atamazsın.

Tyler Durden'ın dediği gibi, "popona tüy yapıştırmak seni tavuk yapmaz" 

Varoşun önde gideni seni 

Demek sen osurmadın öyle mi? :)

• Haha 1

12 saat önce, TTT yazdı:

İşte bu konu!

Varoşlar başlığındaki bölümüme; bu konuyla ilgili, bir duyuru yapmıştım.

Das Gossengesindel: Der Grund weltweiten Wirtschaftsaufschwungs!
"Mein Nachbar hat ein Auto; also muss ich auch eins kaufen!"

En düşük varoş oranını, Japonya'da gözlemleyebiliriz.

Japonya sokaklarında gezindiğinizde, gözlemleyeceksiniz ki; insanların ellerinde, takozlar (cep telefonu) var.

O takozlar bozulmadığı sürece; gibip; yenisini almazlar!

Varoş çatlakları olmasayd; dünyâ ekonomisi, çok geride kaldırı!

Şaroş çatlakları, kemdilerini maşvarlığ ile özdeşleştirirler.

"Arabam varsa; değerli ve önemli bir kişiyim!"

"Hele çok pahâlı bir arabam varsa...!"

Not: Benim, 2005 yılından beri; cep telefonum yoktur.

Almany'daki Almanlar bile, şaşkınlıklar içerindeler!

"Ne?!! Cep telefonun yok mu?!!"

😁

Buna şaşırmaları onların varoş olduklarını göstermez. Şaşırılacak bir şey bu çünkü. En basitinden iletişim için en basit araçtır telefon. Telefonunun olmaması için arkadaşının olmaması ya da merak edeninin olmaması gerekiyor. Yaşın doğruysa annenle babanı saymıyorum. Yaşıyorlarsa ömürleri uzun olsun, vefat ettilerse toprağı bol olsun ikisinin de. Neyse konumuz bu değil. Ayrıca bence normal bir durum bu, övünülecek bir tarafı da yok. 

Japonların yaptıklarını görünce şahsen bir zahmet bu konuda da uslu dursunlar diyorum. Ayrıca bunun sosyokültürel etkilerinden çok bence ürettikleri teknolojiyle alakası var. 

4 saat önce, kavak yazdı:

Herkesin zekası ve yetiştiği ortam aynı değil bir kere. Haliyse bu mevzuda ne dersek diyelim, kendi subjektif görüşümüzden öteye gitmez. Sen gösterişe prim vermeyebilirsin ancak gösterisi bir hayat felsefesi gibi görenler de yok değil. Çevresinde ve medyada öyle görmüş (@Kafir İmam, yukarıda buna değinmiş), öyle yetişmiş. Bu nedenle fırsatını bulunca da kendisi de yapıyor.

Bunun zekayla ya da yetiştiğin ortamla ilgisi yok çünkü bende gösteriş yapılan bir ortamda yetiştim. Karakterle de ilgisi oluğunu düşünmüyorum. Bir insanın yapısında olup olmamasıyla ilgili bence. Sigara gibi bir şey. Yapında varsa içiyorsun yoksa içmiyorsun. 

Bu arada bende gösteriş yaparım yanlış anlaşılmasın ama malla mülkle değil. Hayvanlarımla, kitaplarımla yaparım. O da zaten kısa sürer. 

4 saat önce, kavak yazdı:

Valla, bunlara(!) laf anlatamazsın.:D

Öyle çünkü karşında duvar oluyor ve kendini üst görüyor. Halbuki hiçbir şey değil. Daha bugün başıma bir beyinsizin ettiği hakaretler geldi çok kitap okuyan erkekle ilgili bir yazımdan dolayı. Avrupalara gitmiş gerzek ama üstündeki o ezikliği ve okumayı anlayamama tozunu atamamış. 

Dünyada herşeyin iyi bir tarafı da vardır. Safi kötü olamaz, iyi olamadığı gibi. Varoşluk da gösteriş de iyi tarafından değerlendirilebilir. İnsanlara düzgün konuşma gösterişi yapılabilir, nezaket, kıyafet , tutumluluk konusu da gösteriştir ama iyi tarafından. Her şeyde olduğu gibi kötü taraf daha çabuk yayılır çünkü insanı cezbeder.

Üç erkek biraraya geldiğinde konuşulan klişe bayat laflar olduğu gibi üç kızın bir araya gelmesiyle konuşulan klişe bayat laflar da aynıdır. Manita ortamında kimin daha önde olduğu konuşulur. Bunlar basit ve bilinen olasılıklıar. Asıl olan insanları iyi taraflara yönlendirmektir. Kötülüğü tartışmanın bir anlamı olmuyor , tecrübelerimle anladım çünkü.

19 saat önce, navigarre necesse est yazdı:

Bunun zekayla ya da yetiştiğin ortamla ilgisi yok çünkü bende gösteriş yapılan bir ortamda yetiştim. Karakterle de ilgisi oluğunu düşünmüyorum. Bir insanın yapısında olup olmamasıyla ilgili bence. Sigara gibi bir şey. Yapında varsa içiyorsun yoksa içmiyorsun.

Tamam işte ikisi de aynı kapıya çıkıyor. Ha yapı demişsin ha karakter. İkisini de hayatta yaşadıkların ve deneyimlediklerin törpüler.

Bu arada bende gösteriş yaparım yanlış anlaşılmasın ama malla mülkle değil. Hayvanlarımla, kitaplarımla yaparım. O da zaten kısa sürer. 

Okuyan da bunun çok hayvanları var zanneder. Kaç tane hayvanın var?:D

Sahip olduğun hayvan ve kitaplar senin malın/mülkün zaten. Zaten çoğu kişi sahip olduğu şeylerle gösteriş yapar.

Öyle çünkü karşında duvar oluyor ve kendini üst görüyor. Halbuki hiçbir şey değil. Daha bugün başıma bir beyinsizin ettiği hakaretler geldi çok kitap okuyan erkekle ilgili bir yazımdan dolayı. Avrupalara gitmiş gerzek ama üstündeki o ezikliği ve okumayı anlayamama tozunu atamamış. 

:D

3 saat önce, kavak yazdı:

Tamam işte ikisi de aynı kapıya çıkıyor. Ha yapı demişsin ha karakter. İkisini de hayatta yaşadıkların ve deneyimlediklerin törpüler.

Hem evet hem hayır. Yani 5 yaşında da bu halde olmaz insan değil mi? :D 

Okuyan da bunun çok hayvanları var zanneder. Kaç tane hayvanın var?:D

Yaa hiç sorma Apaçi ve haremi gitti Çanakkale'ye. Bu yüzden sadece 3 tane var hayvanım. 2 muhabbet kuşu bir kanarya. Bunların sadece birini ben aldım ve yanımda. :D 

Sahip olduğun hayvan ve kitaplar senin malın/mülkün zaten. Zaten çoğu kişi sahip olduğu şeylerle gösteriş yapar.

:D

Kitaplar mal mülk olsa da hayvanlar mal mülk değildir. 

Gizem dizisinde, Gizem sorar: "Bay Tankut? Kamu çalışanları, neden bu kadar çirkin oluyorlar?"

Tankut, incecikten güler. "Onların çirkinliği, fiziksel değildir; bilinçaltlarındaki çirkinlikler, yüzlerine yansıyor."

Evet; varoş çatlakları, çoğunlukla; çirkin olarak algılanırlar. Ama bu görüntü, onların bilinçaltını yansıtıyor. O çirkinlikler pekinleştikçe; varoş çatlağının hırçınlığı, saldırganlığı ve pervâsızlığı yükseliyor!

Örneğin: Ateist-Bakış rumuzlu varoş çatlağı; iki farklı konuda, değişik yorumlar yaptı. Ancak bu yorumların; hepsi, bir-birlerini aynısı olduğu gibi; ilgili konuyla da, hiç bir ilişiği yoktur!

Çünkü varoş çatlağının, özgün ve özgür düşüncesi yoktur; bu doğrultuda, fikir de üretemez!

Sıırsız bir aptallığ olduğu için de; herkesi, kendisi gibi sanır; en azından, bu yöndeilerler.

Örneğin; aynı iki konuda da; aynı varoş çatlağı, "toplumsal evrilim" kavramı yerine; "fetiş" kavramını kullanıyor. Ne kadar ağır biçimde saçmaladığının, hiç de farkında değildir.

Müslümân ortamda doğup-büyüdüğü için; kadınları, birer vajina; erkekleri de, birer uçkur olarak algılıyoır!

Yânî; bir erkek, beyniyle değil de, uçkuruyla düşünmeliymiş! Beyniyle düşünen bir erkek, eksik bir erkek imiş!

Bir erkek, aslâ özgün olmamalıymış!

En azından; benzer yönde algıları var!

Dedim ya; varoş çatlalakları; oksimoron üretmekte, dünyâ şampiyonudurlar!

Ve ardı-ardına, oksimoronlar ve salaklıklar üretiyorlar!

Benzer yönde mesnetsizce yorum yapanlara değinmeyeceğim. Onların yorumlarını okudukça; üzülüyorum!

Yok-yok; beni incitmiş olabileceklerine üzülmüyorum; bizim insânlarımız oldukları için üzülüyorum. Bir arpaboyu gitmekten, uzak oldukları için üzülüyorum.

Son olarak; aramızda, çok özel birisi var.

Ateistforum sürecinde; ondan, uzak durdum. Hiç bir iletisine, yanıt vermamiştim. O kişicik, sıklıkla kışkırtıyordu beni; umrumda değildi'!

Hani; "İnsan değişmelir!" diye düşünüyoruz ya; boşu-boşuna!

O kişi, hiç değişmeyecek!

Kendisi, Türkiye'deki liboşların bir kopyasıdır!

Aynaya baktığında; algıladığı o görüntünün, gerçek olmadığını; o görüntüyü, kendi beyninin oluşturduğunu bilmiyor!

Ve ben üzülüyorum!

Varoşların kavgasına buyurun.. durumu herkes biliyor ama çözüm üretmiyor. Boş bir tartışma , varoş dediğiniz kişileri aşağışayarak belki eksik tarafınızı tatmin ediyorsunuz.

Varoşluk da gereklidir gelişim için. Ama medeniyeti engelleyen biçimde varoşluk mücadele edilmesi gereken bir konudur.

Varoşlık sayesinde neyin olması ve olmaması gerektiğine karar verebiliyorsunuz. Bence hata kendini beğenmiş medeni zanneden kişilerde de vardır. Onlarda menfaatleri için aynı dümenin suyuna gidiyorlar.

Aslında kendini medeni diye tarif edenler kendilerini tanımıyorlar bile.

7 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

Varoşların kavgasına buyurun.. durumu herkes biliyor ama çözüm üretmiyor. Boş bir tartışma , varoş dediğiniz kişileri aşağışayarak belki eksik tarafınızı tatmin ediyorsunuz.

Varoşluk da gereklidir gelişim için. Ama medeniyeti engelleyen biçimde varoşluk mücadele edilmesi gereken bir konudur.

Varoşlık sayesinde neyin olması ve olmaması gerektiğine karar verebiliyorsunuz. Bence hata kendini beğenmiş medeni zanneden kişilerde de vardır. Onlarda menfaatleri için aynı dümenin suyuna gidiyorlar.

Önceki gün, kahkahâlarla güldürdün ben. 😏

Bugün de güldürdün; sağolasın.

İyi dokundurdun bana. 😀

Unutmayalım; ben, bir şeyler yazmadan önce; en az üç kez düşünürüm. Yazdğımda ise; iki kez dahâ okurum. Ve gönderirim.

Yukardaki iletiyi yazmam için; önce iki saat boyunca düşünmdüm.

Ve dosdoğru söylüyorsun.

Önceki yıllarda, bir kitap önerisi yayımlamıştım

Ve eklemiştim: "İyi bir insân olmak istiyorsanız; Diyânet İşleri çalışanlarını gözlemleyin. Onlar gibi olmamaya çalışın; bunu yaptığınızda; iyi bir insânsınızdır."

Not: Kullandığım gözlük, yine de yanıltabiliyor.

9 saat önce, TTT yazdı:

Ateistforum sürecinde; ondan, uzak durdum. Hiç bir iletisine, yanıt vermamiştim. O kişicik, sıklıkla kışkırtıyordu beni; umrumda değildi'!

Aynaya baktığında; algıladığı o görüntünün, gerçek olmadığını; o görüntüyü, kendi beyninin oluşturduğunu bilmiyor!

Ve ben üzülüyorum!

Eğer burada benden bahsediyorsan, bak eğer diyorum ha, o zaman dibine kadar saçmalıyorsun. Çünkü sen numuneliksin. Bak ben sözümü sakınmam.

8 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Çözümü yok bunun, çünkü herkesin dünyası, doğduğu yer, kültür, mahalle, aile vs.  çok farklı. Nasıl ki fakir zengin uçurumu var olmaya devam edecekse, bu mevzu da da fazla bir değişiklik olmayacak.

Diğer yandan ben geldiğim ve  içine doğduğum fakirliği ve yoksulluğu unutmadım. Fazla bilgili ve eğitimli olduğumu da iddia edemem. Hasılı varoşları ve varoşluğu tü kaka ilăn edenlere iyi gözle bakmam.

20 saat önce, navigarre necesse est yazdı:

Hem evet hem hayır. Yani 5 yaşında da bu halde olmaz insan değil mi? :D 

Orta şeker gibi desene.:D

Yaa hiç sorma Apaçi ve haremi gitti Çanakkale'ye. Bu yüzden sadece 3 tane var hayvanım. 2 muhabbet kuşu bir kanarya. Bunların sadece birini ben aldım ve yanımda. :D 

Konuyu değiştirmek istemiyorum ancak bunlara bakmak için zaman ayırabilmek lazım. Bunu yapamayacağımı bildiğim için ve daha da önemlisi, benim hatun istemediği için hiç evcil bir hayvanım olmadı.

Kitaplar mal mülk olsa da hayvanlar mal mülk değildir. 

Yanılıyorsun. Onlar da yanı kategoridedir, çünkü onları sen sahiplenmişsin bir kere. Dediğim gibi konu dağılmasın. Bu hayvan mevzusu daha fazla uzamasın.:D

12 hours ago, TTT said:

Gizem dizisinde, Gizem sorar: "Bay Tankut? Kamu çalışanları, neden bu kadar çirkin oluyorlar?"

Tankut, incecikten güler. "Onların çirkinliği, fiziksel değildir; bilinçaltlarındaki çirkinlikler, yüzlerine yansıyor."

Evet; varoş çatlakları, çoğunlukla; çirkin olarak algılanırlar. Ama bu görüntü, onların bilinçaltını yansıtıyor. O çirkinlikler pekinleştikçe; varoş çatlağının hırçınlığı, saldırganlığı ve pervâsızlığı yükseliyor!

Örneğin: Ateist-Bakış rumuzlu varoş çatlağı; iki farklı konuda, değişik yorumlar yaptı. Ancak bu yorumların; hepsi, bir-birlerini aynısı olduğu gibi; ilgili konuyla da, hiç bir ilişiği yoktur!

Çünkü varoş çatlağının, özgün ve özgür düşüncesi yoktur; bu doğrultuda, fikir de üretemez!

Sıırsız bir aptallığ olduğu için de; herkesi, kendisi gibi sanır; en azından, bu yöndeilerler.

Örneğin; aynı iki konuda da; aynı varoş çatlağı, "toplumsal evrilim" kavramı yerine; "fetiş" kavramını kullanıyor. Ne kadar ağır biçimde saçmaladığının, hiç de farkında değildir.

Müslümân ortamda doğup-büyüdüğü için; kadınları, birer vajina; erkekleri de, birer uçkur olarak algılıyoır!

Yânî; bir erkek, beyniyle değil de, uçkuruyla düşünmeliymiş! Beyniyle düşünen bir erkek, eksik bir erkek imiş!

Bir erkek, aslâ özgün olmamalıymış!

En azından; benzer yönde algıları var!

Dedim ya; varoş çatlalakları; oksimoron üretmekte, dünyâ şampiyonudurlar!

Ve ardı-ardına, oksimoronlar ve salaklıklar üretiyorlar!

Benzer yönde mesnetsizce yorum yapanlara değinmeyeceğim. Onların yorumlarını okudukça; üzülüyorum!

Yok-yok; beni incitmiş olabileceklerine üzülmüyorum; bizim insânlarımız oldukları için üzülüyorum. Bir arpaboyu gitmekten, uzak oldukları için üzülüyorum.

Ve ben üzülüyorum!

Yerim seni ben :)

Sen kendi kendini mi motive ediyorsun ayna karşısında?

Aldırma gönül aldırma, aldırma gönül aldırma, gönül aldırma

Bu şarkıyı da geğirme sesiyle söylesen :) 

• Haha 1

Anladım; insânlarımız, oksimoron kavramlarını bilmiyorlar!

Erdemli insân, bilmediği kavramları; bir sözlükte araştırır!

Ben diyorum ki; "Oksimoron üretmeyin! Özverili davranın ve oksimoron üretmeyin!"

Onlar, ne yapıyorlar?

Haykırıyorlar: "Ben, bir varoş öçatlağı değilim! Ama ben, bir varoş çatlağıyım!"

Varoş çatlağında, beyin mi aranır!!!

23 saat önce, kavak yazdı:

Orta şeker gibi desene.:D

Olabilir. 

Konuyu değiştirmek istemiyorum ancak bunlara bakmak için zaman ayırabilmek lazım. Bunu yapamayacağımı bildiğim için ve daha da önemlisi, benim hatun istemediği için hiç evcil bir hayvanım olmadı.

E, yani, sonuçta bir canlı bakıyorsun ve ona zaman ayırmayacaksan beslemenin anlamı yok. Bakabileceğini düşünmüyorsan almayı aklından bile geçirme. Bence insan bakabileceği hayvanı almalı her daim. İleride köpek almadan önce yaşam standartlarıma göre karar vereceğim. 

Yanılıyorsun. Onlar da yanı kategoridedir, çünkü onları sen sahiplenmişsin bir kere. Dediğim gibi konu dağılmasın. Bu hayvan mevzusu daha fazla uzamasın.:D

Değiller. Hayvan besleyebildiğin bir dönem olursa anlarsın. Evet yüz kere karşı tarafta tartıştık bu konuyu zaten. :D 

9 saat önce, TTT yazdı:

Anladım; insânlarımız, oksimoron kavramlarını bilmiyorlar!

Erdemli insân, bilmediği kavramları; bir sözlükte araştırır!

Ben diyorum ki; "Oksimoron üretmeyin! Özverili davranın ve oksimoron üretmeyin!"

Onlar, ne yapıyorlar?

Haykırıyorlar: "Ben, bir varoş öçatlağı değilim! Ama ben, bir varoş çatlağıyım!"

Varoş çatlağında, beyin mi aranır!!!

Böyle o k. aklınla(!) laf sokmaya çalışacağına, o kırmızı gözlüğünü değiştirsen, belki olayları(!) daha berrak görürsün.

Hasılı:

Deveye sormuşlar: - Boynun neden eğri?

Deve: Nerem doğru ki?:D

Eveeet! Sürekleyelim.

Bir varoş çatlağının en belirgin özelliği; her şleyi, herkesten dahâ iyi bilir!

Hiç bir şeyi, öğrenmeye gerek sezinmez. Çünkü bir varoş çatlağı, her tür gerekli bilgiyle; doğuştan donatılmıştır!

Kitap ya da makâleler okumak? Ne münâsebet! Gereksiz süre kaybı!

Bilhassâ Müslümân toplumlardaki varoş çatlağı; herkesi, salak olmakla suçlar.

Müslümânlar ise; birilerini iknâ edemezlerse; sözleri, hazır: "Şenin bişigoloşig rahâtşıjlığın var!" 😆

2 saat önce, TTT yazdı:

Eveeet! Sürekleyelim.

Bir varoş çatlağının en belirgin özelliği; her şleyi, herkesten dahâ iyi bilir!

Hiç bir şeyi, öğrenmeye gerek sezinmez. Çünkü bir varoş çatlağı, her tür gerekli bilgiyle; doğuştan donatılmıştır!

Kitap ya da makâleler okumak? Ne münâsebet! Gereksiz süre kaybı!

Bilhassâ Müslümân toplumlardaki varoş çatlağı; herkesi, salak olmakla suçlar.

Müslümânlar ise; birilerini iknâ edemezlerse; sözleri, hazır: "Şenin bişigoloşig rahâtşıjlığın var!" 😆

Kime söylüyorsun bunları?

Hadi isim versene, eğer beni kastediyorsan, hepsini sana iade ediyorum.

Boş boş konuşup duruyorsun!