Jump to content

Evrende 6 + 6 = 12 Sonsuzluk Dengesi

Mistik

Recommended Posts

Türlü türlü saçmalıklar

İnsanın aklı prensip ve kuralları bıraktığında iyi deli jimnastiği yapıyor.

Evren kapalı bir sistemdir, sonsuzu ezeli ebedi yoktur.

Bu kavramlar evren içindeki madde etkileşimlerinden biri olan ve "ben" diye tanımlanan etkileşimin yankıları.

Ben denilen oluşum yerine güneş patlaması olsaydı, yakmalı, gürültülü, alevli, parçalanmalı bir manzara ortaya çıkardı.

Ben diyen varlığın böyle gürültü patırtı çıkaracak enerjisi ve gücü olmadığından, başka benlerin düşüncelerinde ilüzyon yaratmaya çalışıyor.

Güneş yakar yıkar, kuyruklu yıldız parçalar, yok eder, çünkü onlarda böyle bir güç var.

Ama ben diyen bir gözlemcinin yakıp yıkabileceği hiç bir kütleli madde yok.

Haliyle tek yakıp yıkıp değiştirebileceği hedefe yöneliyor.

Başka benlerin kafalarındaki ilüzyon sahnesi, başka benlerin düşünceleri.

İşte bu saçmalıklar bu yüzden çıkıyor hep :) 

• Thanks 1

22 saat önce, Ateist-Bakış yazdı:

Türlü türlü saçmalıklar

Bu kavramlar evren içindeki madde etkileşimlerinden biri olan ve "ben" diye tanımlanan etkileşimin yankıları.

Ben denilen oluşum yerine güneş patlaması olsaydı, yakmalı, gürültülü, alevli, parçalanmalı bir manzara ortaya çıkardı.

Ben diyen varlığın böyle gürültü patırtı çıkaracak enerjisi ve gücü olmadığından, başka benlerin düşüncelerinde ilüzyon yaratmaya çalışıyor.

Güneş yakar yıkar, kuyruklu yıldız parçalar, yok eder, çünkü onlarda böyle bir güç var.

Evren nah kapalı sistemdir :) Evren kapalı veya açık bir sistem değildir, evren bir sistem de değildir Ezel'den Ebed'e doğru genişler :) Ve evrenin sonsuzluğunda hiçbir şey saçmalık değildir. Bir şeyi yargılamaya değil anlamaya çalışın 5 nobelli 350 makale yazarı forum ateistleri ;) Bilim maskesi arkasına saklanıp nefret saçmayın ;)

On 21.01.2022 at 23:34, Ateist-Bakış yazdı:

Türlü türlü saçmalıklar

İnsanoğlu hep "ben" diye diye bugünlere geldi desek, pek yanlış olmaz. :D

İyi, kötü, güzel, çirkin vb. birbirine zıt olan kavramlarını nasıl biz uydurduysak, sonsuzluk kavramını da bizler uydurduk. Çünkü sonu olan şeyler var, o halde sonsuzluk da olmalı diyenler var. Buna rağmen sonsuzluktan tam olarak neyin kastedildiğini kimsenin bildiğini zannetmiyorum, çünkü hayallerimizin ötesinde bir şey gibi duruyor orada.

"Sonsuzluk nedir?" diye kime sorarsan sor, somut bir şekilde cevaplayamaz. Cevaplamaya kalkanlar sadece kendi subjektif düşüncesini ortaya kor.

Mesela düz bir çizgi çizmeye kalktığın vakit uzat uzatabildiğin kadar, sonunu getiremezsin. Bu tek bir şartla geçerli: Düz, harbiden düz olmalı. Keza "düz" dediğimiz şeyler harbiden düz müdür? Bu da ayrı bir muamma.:D

Birde şu var tabii...eğer sonsuzluk diye bir gerçeklik varsa, o zaman sonsuz(!) sayıda evren olmalı. Elbette bu benim kendi şahsi subjektif düşüncem.:D

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...