Jump to content

Psikiyatrik Hastalıklar ve Beslenme İlişkisi

Sputnik

Recommended Posts

45 dakika önce, aFikir yazdı:

Hayat bana güzel değil. Bu sorunlar hayatımı mahvetti. Napıcam bilmiyorum lütfen bana bir yol göster. 

Merhaba afikir ben de psikoz hastasıyım ateist-bakış ın tavsiyeleri ile hastalığın hakkından geldim.Fiziksel olarak da whiplash sendromu geçirdim hareket edebilirsin ama sabah kahvaltını hazırlamak bile bir işkence gibidir.Felce göre hem iyi hem kötüdür hareket edebilirsiniz ama en basit kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak bile işkencedir.Hareket etmeseniz bile 7/24 hiç geçmeyen bütün omurga ve sinirlere yayılan dayanılmaz bir ağrı sabittir.Minimum 2-3 yılda geçer ben bu rahatsızlığa yakalandıktan 6 ay sonra dnz. kmnd. mülakatını asil 3 kazanmıştım 😅.Bence de toplumu siktir et o çok fazla arkadaşı olan popüler insanlara bence hiç özenme ben de senin gibiydim.Sonra çalışmaya başladım bir sürü iş arkadaşı buldum çoğu gereksiz gitara başladım yine bir sürü arkadaş çoğu sağlam metalciler neredeyse hiç boş değil kitap satranç adını sen koy bir kaç hobi edin ve seninle aynı kafada illa ki birilerini bulursun çalışmaya başla yine bir sürü arkadaş genellikle okullar da baba parası yiyen tipler gruplasir ve birilerini otekilestirip kendini tatmin eder.Okuyorsan bunları dikkate alman sadece zaman kaybı gerçek hayatta yaptığın işin kalitesi karakterin ve güvenilirlik önemli bu tipler okul bitince iş hayatında ya 180 derece döner yada benim gibiler sike sike adam eder bunları.İntaharı da boşver teşebbüs edenlerin büyük çoğunluğu başarısız olur ve hayatı daha çekilmez bir hal alır.Ben de sadece bileğimdeki iz kaldı ama uzuv kaybı da yaşayabilirdim.Benim de hiç kız arkadaşım yoktu haftaya yemeğe gideceğiz.Ateist-bakış kadar akıllı yada tecrübeli değilim ama sana tavsiyem

1- Bir iş bul işkur dan bulabilirsin sevdiğin ve kendini geliştirip başarılı olabileceğin bir şey olsun kafanda bir şey yok ise garsonluk öneririm tabi komi olarak baslamalisin bu iş insanlar ile iletişim becerilerini inanılmaz geliştirir insanlar ile iletişim kurarken kim olursa olsun aşırı rahat hissedeceksiniz.Ekonomik özgürlük de özgüven kazandırır.Hem insanlar yanlış anlama kendimden biliyorum seni adam yerine koymaya saygı duymaya başlar.Bundan sonra bile sen istemesen de kız erkek lgbt😅 insanlar sana yaklaşır.Ama işin de ahlâk sahibi ve çalışkan olmalısınız.

2- Ben elektro gitar ve amfi bir de ders aldım kazandığın parayı bir hobi edinmek için kullan bu arkadaş çevreni daha da genişletir.Yukari da yazdığım gibi tercihine göre kitap satranç spor yüzme vb hobiler edinin bunlar da arkadaş çevrenizi genişletir.Sporu kesinlikle öneririm ben whiplash sendromu ile spor yapabiliyorsam rahatsızlığınizi bilmiyorum ama siz de yapabilirsiniz.Ben her gün iş çıkışı sahilde calisthenics egzersiz yapıyorum bu da hem özgüveninizi artırır hem de daha iyi hisseder ve çevre edinirsiniz.Ben 4 yıl dan beri anatoli isimli Afgan mücahid ler ile savaşmış bir Rus ile çalışırım.Ha bir de muay Thai dersi aldım orada tek bacaklı bir bayan da ders alıyordu.Bu da size ilham olsun.

-Büyük ihtimal ya okuyor yada yeni mezunsunuz fiziksel ve psikolojik durumunuz ne olursa olsun gerçek hayatta karakteriniz sağlam bir insan olup olmadığınız ve niteliklerinize hobileriniz ve isinizdeki bilgi tecrübe ve başarınıza göre değer görürsünüz ve siz istemeseniz de insanlar etrafinizda toplanır.Hatta çoğu ile muhatap olmak yalnız olmaktan daha kötüdür.Ben 

On 16.06.2022 at 17:49, Frankenstein yazdı:

Teşekkür ederim hocam 5 gündür ilaçsız yaşıyorum böyle devam etmeyi düşünüyorum.Bakmadiklari tahlil kalmadı ama işin kolayına kaçıp uyuşturucu ya devam ediyorlar sadece ben de ilacı bıraktım.Sadece zeka geriliği yaşamak korkutuyor beni bu da ne kadar doğru bilmem.Norveç zaten ilaçsız tedavi ediyor hastaları haber BBC de mevcut ama ekonomik nedenler ve yeterli terapist olmadığı için ülkemize gelmeyecek Norveç yöntemi katatonik yada hebefrenik duruma girmezsem diğer semptom ve belirtiler ile baş edebilirim.

D vitaminine baksalar ve düşük çıksa yine de bu vitamini almanı tavsiye filan etmeyecekler. Tıbbın menfaate dayalı bir sektör olduğunu unutuyorsunuz. Siz sanıyor musunuz ki bu işten para kazananlar sizin tamamen iyileşmenizi isteyecekler? Senin hastalığından para kazanan adam neden iyileşmeni istesin? Tabi bunları genelleme olarak yazıyorum her doktor aynıdır demiyorum. 

Vitamin meselesine gelince; D vitaminini mutlaka günde en az 5 bin ünite kullanman lazım. Kapsül şeklinde satılanlarda genellikle kapsül başına bin ünite d vitamini oluyor. Yani günde 5-6 kapsül içip vitamin seviyeni en az 80 ng/ml ye getirmelisin. 

D vitaminini yükseltmek kaslarını güçlendirecek, saçlarını ve cildini güzelleştirecek ve hatta IQ seviyeni bile arttırabilir. Tabi hastalığına da iyi gelecektir. 

Birde bu vitamin konusunda önerilen doz meselesi var ki tam bir komedi. Aşağıya bıraktığım ürünün her bir kapsülü günlük ihtiyacın %496 sını karşıladığı iddia ediliyor. İlginç olacak ama önerilen dozun çok çok daha fazlasını kullanıp çok ağır hastalıkları hafifleyen insanlar var.

https://www.hepsiburada.com/voonka-vitamin-d-102-yumusak-kapsul-pm-HB00000UXV36

Ben bu linkteki üründen günde 10 kapsül kullanıp d vitamini seviyemi 100 ng/ml ye çıkarmıştım. Faydası, majör depresyonum hafiflemişti. 

Sağlıklı beslenme ve çeşitli takviyeler(ve biraz bodybuilding) ile iyileşmeyi tamamen başarmış durumdayım. Psikoz da depresyon da yok. Tamamen kurtuldum. 

5 dakika önce, Sputnik yazdı:

D vitaminine baksalar ve düşük çıksa yine de bu vitamini almanı tavsiye filan etmeyecekler. Tıbbın menfaate dayalı bir sektör olduğunu unutuyorsunuz. Siz sanıyor musunuz ki bu işten para kazananlar sizin tamamen iyileşmenizi isteyecekler? Senin hastalığından para kazanan adam neden iyileşmeni istesin? Tabi bunları genelleme olarak yazıyorum her doktor aynıdır demiyorum. 

Vitamin meselesine gelince; D vitaminini mutlaka günde en az 5 bin ünite kullanman lazım. Kapsül şeklinde satılanlarda genellikle kapsül başına bin ünite d vitamini oluyor. Yani günde 5-6 kapsül içip vitamin seviyeni en az 80 ng/ml ye getirmelisin. 

D vitaminini yükseltmek kaslarını güçlendirecek, saçlarını ve cildini güzelleştirecek ve hatta IQ seviyeni bile arttırabilir. Tabi hastalığına da iyi gelecektir. 

Birde bu vitamin konusunda önerilen doz meselesi var ki tam bir komedi. Aşağıya bıraktığım ürünün her bir kapsülü günlük ihtiyacın %496 sını karşıladığı iddia ediliyor. İlginç olacak ama önerilen dozun çok çok daha fazlasını kullanıp çok ağır hastalıkları hafifleyen insanlar var.

https://www.hepsiburada.com/voonka-vitamin-d-102-yumusak-kapsul-pm-HB00000UXV36

Ben bu linkteki üründen günde 10 kapsül kullanıp d vitamini seviyemi 100 ng/ml ye çıkarmıştım. Faydası, majör depresyonum hafiflemişti. 

Sağlıklı beslenme ve çeşitli takviyeler(ve biraz bodybuilding) ile iyileşmeyi tamamen başarmış durumdayım. Psikoz da depresyon da yok. Tamamen kurtuldum. 

Hocam bana kalsa ilacı direk bırakırdım ama çalışmaya başlayınca işyerinde atak geçirsem bir daha iş bulamam o yüzden 2/3 doz iğneye devam ediyorum.2023 e tamamen birakicam büyük ihtimal ben de calisthenics yapıyorum.Body mi street workout mu ? 😅

1 dakika önce, Frankenstein yazdı:

Hocam bana kalsa ilacı direk bırakırdım ama çalışmaya başlayınca işyerinde atak geçirsem bir daha iş bulamam o yüzden 2/3 doz iğneye devam ediyorum.2023 e tamamen birakicam büyük ihtimal ben de calisthenics yapıyorum.Body mi street workout mu ? 😅

İlacı %100 iyileşene kadar bırakmamalısın. Evde 16 kg lik dambıllar var onlarla çalışıyorum. Bu arada abilify yan etki açısından en iyi olan ilaç. 30 mg yani en yüksek doz kullanıyordum ve en ufak bir yan etkisini görmedim. 

1 dakika önce, Sputnik yazdı:

İlacı %100 iyileşene kadar bırakmamalısın. Evde 16 kg lik dambıllar var onlarla çalışıyorum. Bu arada abilify yan etki açısından en iyi olan ilaç. 30 mg yani en yüksek doz kullanıyordum ve en ufak bir yan etkisini görmedim. 

Zaten bu süreyi doktor verdi body de ağırlığı sürekli artırmak gerek bildiğim kadarıyla bir süre sonra bu ağırlık seni kesmez gel seni de calisthenics sporcusu yapalım hiç bir şeye ihtiyacın yok her zaman ve her yerde yapabilirsiniz.Hem de daha estetik bir görünüm kazandırır.Ben bu yüzden seviyorum.😅 Abilify bile ben de çok yan etki yapıyor o zaman sizin genler sağlam 😅

2 dakika önce, Frankenstein yazdı:

Zaten bu süreyi doktor verdi body de ağırlığı sürekli artırmak gerek bildiğim kadarıyla bir süre sonra bu ağırlık seni kesmez gel seni de calisthenics sporcusu yapalım hiç bir şeye ihtiyacın yok her zaman ve her yerde yapabilirsiniz.Hem de daha estetik bir görünüm kazandırır.Ben bu yüzden seviyorum.😅 Abilify bile ben de çok yan etki yapıyor o zaman sizin genler sağlam 😅

6 kg ile başlamıştım yavaş yavaş arttırdım. Mike Tyson bile prime zamanında 12 kg dambıl ile çalışıyordu. Şimdi ben Mike Tyson'dan daha mı güçlü oluyorum? Tabi ki hayır. 

Tavsiyem dövüş sporu öğren. Tekniksiz, tek başına vücut hiçbir işe yaramaz. Vücutla en fazla güreşte kazanırsın. 

Birde ağırlık kaldırmanın hantallaştırıcı etkisi var. Kol ve vücut büyüdükçe hız azalıyor. En iyi Mike Tyson gibi bütün gün koşmak ve şınav çekmek. 

1 dakika önce, Sputnik yazdı:

6 kg ile başlamıştım yavaş yavaş arttırdım. Mike Tyson bile prime zamanında 12 kg dambıl ile çalışıyordu. Şimdi ben Mike Tyson'dan daha mı güçlü oluyorum? Tabi ki hayır. 

Tavsiyem dövüş sporu öğren. Tekniksiz, tek başına vücut hiçbir işe yaramaz. Vücutla en fazla güreşte kazanırsın. 

Birde ağırlık kaldırmanın hantallaştırıcı etkisi var. Kol ve vücut büyüdükçe hız azalıyor. En iyi Mike Tyson gibi bütün gün koşmak ve şınav çekmek. 

Koşu 5k programı buldum 8 hafta ya 27 dk 5 k koşacağım haftaya yüzmeye de başlıyorum şınav barfiks dips vb zaten her gün envai çeşidi yapıyorum.2 ay sağlam bir Hoca'dan muay Thai özel ders aldım bir ay daha devam edip self-defence e basliyacagim.Fizik olarak ona alt yapı hazırlıyorum şimdilik.Siz sanırım boks ile ilgilisiniz benim bildiğim kadarıyla MMA e başlamadan önce karateciden judocu ya bütün dövüşçüler muay Thai öğreniyor yoksa ilk raund da nakavt muay Thai gerçekten çok sert bana göre.Zaten ben direk self-defence istedim hoca muay Thai olmazsa rakibi bitiremezsin en fazla atakları savuşturma ya yarar demişti.Şimdi bu derslere para kasıyorum.Bir de benim kuzen lise de iken 25 kg dambıl ile çalışıyordu.😅Aslinda Mike Tyson vb dövüşçülerin de calisthenics programları mevcut https://superherojacked.com/2020/03/22/mike-tyson-workout/ ben de boksa hevesli idim ama hoca muay Thai yönlendirdi benim tavsiyem de siz muay Thai bir şans verin en azından deneme dersine gidebilirsiniz.Boks bana göre daha klas ama muay Thai alır bence şu programı yapıyorum. https://www.onnit.com/academy/climbing-the-hill-the-ultimate-calisthenics-transformation/

17 saat önce, Sputnik yazdı:

Günde kaç set kaç tekrar yapıyorsun?

HAftada kaç gün çalışıyorsun?

17 saat önce, Frankenstein yazdı:

Tekrar sayılarını nasıl arttırıyorsunuz?

Ben  hiç arttıramıyorum. :)

Mike tayson 2000 squat yapıyormuş. Eklemleri nasıl dayanıyor o tekrar sayılarına. :)

1 saat önce, TAO yazdı:

Günde kaç set kaç tekrar yapıyorsun?

HAftada kaç gün çalışıyorsun?

Tekrar sayılarını nasıl arttırıyorsunuz?

Ben  hiç arttıramıyorum. :)

Mike tayson 2000 squat yapıyormuş. Eklemleri nasıl dayanıyor o tekrar sayılarına. :)

Hocam Mike Tyson gibi çalışan Sputnik ben kalisteniks yapıyorum bir ara navy seals fitness programını yaptım onda da tekrar sayısı çok fazla ama emin olun en son sizi zorlayacak şey eklemler isterseniz şu programı bir deneyin https://www.verywellfit.com/navy-seals-workout-routine-3119129  Mike Tyson hikaye bu program tamamen insanı pes ettirmeye yönelik kazanç en son plan da ben ilacın yan etkileri yüzünden en fazla 10. Haftaya kadar geldim.İlacı bırakınca bu programı bitirmeyi de hedefliyorum.

Dünyanın en iyi üniversitesinde bile okusanız, milyarder çocuğu bile olsanız bu hastalıklara genetik ve biyolojik yatkınlığınız varsa mutlaka yakalanırsınız. 

Şizofreniyi ele alırsak, travma kökenli olduğunu iddia edenler hatta istismar kökenli olduğunu iddia edenler bile var. Bence bu çok yanlış bir görüş. Şizofrenlerin çoğunun "yalancı hafıza" sorunu var. Olmayan şeyleri, bazen rüya olur bazen başka anılarla kesip birleştirip yeni anılar oluşturmak olur her türlü şeyler uydurabiliyorlar. 

Bu hastalığın biyolojik kısmının ise çok önemli bir bölümünün bağırsak florası ve beslenme ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Medeniyet girmemiş amazon ormanlarında yaşayan kabilelerde şizofreni yaygınlığı çok daha düşük, bin kişiden biri civarında. 

Bu düşüklüğün sebebi olarak iki neden gösteriliyor. Birincisi kabile yaşamı ikincisi ise sağlıklı beslenmeleri. Tabi ki sağlıklı beslenmek demek sağlıklı bir bağırsak florası anlamına geliyor. 

Bağırsak florası konusuna girmişken, bu forumda bilen yoktur ama, şizofreni hastalarından alınan dışkı sağlıklı farelere nakledildiğinde bu farelerinde şizofreni belirtileri göstermeye başladığını biliyor muydunuz?

Son yıllarda, dışkı nakliyle gençleşmenin bile mümkün olduğu biliniyor. Kısaca, bağırsak bakterileri gerçekten çok önemli.