Jump to content

Hobilerim

TAO

Recommended Posts

27 minutes ago, TENTEN said:

Yetiştirdiğim su pireleri :)

https://va.media.tumblr.com/tumblr_qxgwx9czwA1zqazsj_720.mp4

Forumda video bağlantıları açılmıyor.

Neden su pireleri?

Başka hayvan türü bulamadın mı?:D

Ne bileyim. Kedi, köpek, akvaryum ilk aklıma gelenler. Oğlum küçükken 10 sene boyunca küçük boyda bir akvaryum vardı. Benim hatun kedi ve köpekleri evde istemiyordu.

14 dakika önce, kavak yazdı:

Neden su pireleri?

Başka hayvan türü bulamadın mı?:D

Ne bileyim. Kedi, köpek, akvaryum ilk aklıma gelenler. Oğlum küçükken 10 sene boyunca küçük boyda bir akvaryum vardı. Benim hatun kedi ve köpekleri evde istemiyordu.

Bunların yiyecek masrafı yok.

Amacım kendi kendine yeten ortam oluşturmak.

Bu ortama kendimide katarsam o zaman bayram edeceğim.:)

Tenten,

Sitenin video paylaşım forumunda demin deneme yaptım ve bir youtube'dan, bir de vimeo'dan videolar paylaştım. İkisini de sadece videonun linkini girmek suretiyle paylaşabildim. İkisinde de mesajda video gözüktü, ve mesajda, olduğu yerde oynatılabiliyor.

Aynı şeyin neden yukarıda senin paylaştığın videoda olmadığını anlamaya çalıştım, ve sebebinden tam emin değilim hala.

Fakat, youtube ve vimeo'dan paylaşılan videolarda mesela, yazılım video linkinin etrafına şu kaynak kodlarını koyuyor otomatikman, göründüğü kadarıyla:

<div class="ipsEmbeddedVideo" contenteditable="false">
    <div>
        <iframe allow="autoplay; fullscreen; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" height="270" src="Video URL linki buraya" title="Videonun başlığı" width="480"></iframe>
    </div>
</div>

Yukarıda aynı kodu elden senin video linkinin etrafına koyunca o da normal video olarak göründü. Editördeki "Kaynak" kısmına basınca, mesajdaki kaynak kodu görünüyor. O görüntüye geçip öyle ekledim kodu video linkinin etrafına.

Normal olarak otomatik bir şekilde yazılımın yapması gereken bu işlemi niye elden yapmak zorunda kaldım, emin değilim. Belki tumblr'daki linklerde otomatik olmuyordur diyorum, aklıma sadece o geliyor.

Yazılımın admin panel'inde şöyle bir not var, video paylaşımları için:

Certain content can be automatically embedded. For example, if a user posts a link to a video on YouTube or Vimeo the video can be embedded into the post.
Links from the following sites are supported: College Humor, Coub, Dailymotion, Facebook, Flickr, Funny Or Die, Gfycat, Google Maps, Hulu, Instagram, ReverbNation, Screencast.com, SmugMug, SoundCloud, Spotify, TED, Twitter, Ustream, Vimeo, Vine, Wistia, YouTube, and internal links to content within the community. 

Saydığı linkler arasında tumblr yok. Demek ki sadece bu listedeki sitelerden yapılan paylaşımları otomatik ekleyebiliyor yazılım.

• 11 ay sonra...