Jump to content

Gülümseyelim biraz...

kavak

Recommended Posts

Bizim Temel´in Temelzade köyünün hocası Emrullah Emre günün vaazini veriyor...

- İçki içenlerin hepsi sırat köprüsünü geçerken içtikleri şişeler boyunlarında asılı olacak, ama içmeyenlere 40 huri verilecek.

Bu duyan Temel sorar: "Hocam, şişeler boş mu yoksa dolu mu olacak?"

Hoca: "Bre deyyus, orasını meyhane mi sandın?"

Temel: "Bre gavat, millete 40 huri veriyorsun. Sen orasını kerhane mi sandın?"

• 2 hafta sonra...

Yaser arapça adı , Yaser arafatı kastetmişler. Latinize edilmiş hali Yasar olmuş. Got yasar demek yasar marka ürünleri aldın mı , yada benimde yasar markam var anlamına gelir.

Filistin goygoyu zamanında kesin Yaser Arafat üçkağıtçısının avrupadaki milyarder torunları yapmıştır. İyi pazar iyi para müslüman soymanın bildik yolu.

İbna Yasar daha güzel bir marka olurdu. Yapsalar bir tane alırım. Yaserin oğlu demek Arapçadan latinize edilmiş hali.

Ben de Aziz Nesin'in komik bir anısını dinledim çok hoşuma gitti paylaşayım arkadaşlar:

Aziz Nesin gazeteci olarak çalışırken bir dönem bir arkadaşına 50 lira borçlanmış. Adam gazeteye gelip parayı alacak ama benim 50 liram yok diyor Nesin.

Patronuna gidip; "Efendim benim bir arkadaşıma 50 lira borcum var ama 50 liram yok bana 50 lira avans verir misiniz" demiş. Patronu da: "peki çocuğum veririm" demiş sonra "kaçta gelecek adam" demiş patronu. İşte saat 10'du "1 saat sonra yani 11'de gelecek" demiş Nesin de. "Tamam" demiş patronu "11'de gel veririm parayı" Nesin: "efendim mahçup olurum adama şimdi verin" demiş. Bunun üzerine patronu, "evladım adam bakarsın 11'e kadar ölür, ben sana parayı vermekten kurtulurum, yada bakarsın o sürede sen ölürsün ben yine parayı vermekten kurtulurum" demiş. Bunun üzerine Nesin'de: "Efendim benim hiç şansım yoktur, ne adam ölür ne de ben ölürüm, o sürede siz ölürsünüz ben de parayı alamam, o yüzden lütfen şimdi verin parayı" demiş.

• Haha 3

• 4 hafta sonra...
1 saat önce, MrBean yazdı:

Aslında nereden ve nasıl düştüğünüde söylemesi lazım.

Nereden biliyoruz cebinden düştüğünü? :)

Her şeyi söylersek, o zaman bilginliğin ne anlamı kaldı? :)

Yani bilginim diyenlerin muhakkak bilmedikleri şeyler vardır.

1 saat önce, kavak yazdı:

Senin kamyonun olduğunu zannetmıyorum. Haliyle olmayan şeylerin tekeri fırlamaz.  :)

Ne yani senin misiketin çikolatan ve sakızın vardı da cebin delindiğinde yere mi düştü.

Hadi bakalım forumun bilginleri söylesin

Kamyonumda 12 tekerlek var , 6 tanesi  fırladı gitti geriye ne kaldı

10 dakika önce, somebody yazdı:

Ne yani senin misiketin çikolatan ve sakızın vardı da cebin delindiğinde yere mi düştü.

Hadi bakalım forumun bilginleri söylesin

Kamyonumda 12 tekerlek var , 6 tanesi  fırladı gitti geriye ne kaldı

Kendi cebimden hiç bahsetmedim. İnanmıyorsan git bak.