Jump to content

Ateistforum'a Erisimim Ile Ilgili.

evrensel-insan

Recommended Posts

Gordugum kadariyla, ateistforum'da lakabim ile ilgili iki baslik acilmis ve lakabimin siteye erisiminin engellenmesi protesto edilmistir. Siteye erisim hakki elimden alindigindan ve bu sitenin de bir kardes site oldugunu dusundugumden ve de diger sitede bir yazar arkadas tarafindan benim bu site de uye oldugum bildirildiginden yazi hakkimi burada kullanmak istiyorum.

Birincisi ateistforma uye olan evrensel_insan lakapli yazar ile hic bir bagim yoktur.

Ikincisi benim erisim hakkimi alan yonetim degil; sadece bir yonetici olan Haci lakabidir. Tabi burada yonetime erisim hakkim ile ilgili e-mail mesaj atmama ragmen, bir yanit alamadim.

Haci lakapli yazar, her daim lakabima satasmasi, ithami, suclamasi ve hakareti ile unludur. Bu acidan her nedense haci hic bir zaman yonetim tarafindan uyarilmamis, ya da ceza almamistir. Bu durum onun dokunulmazliginin bir delilidir.

Ayrica kendisi bilim konusunda yazsa bile bilimsel hic bir icerigi yoktur.

Bilimsel olarak olgu haline gelmemis yazilarina bilimsel ve bilissel olarak sessiz kalamazdim. Cunku bu sessizlik meydani onun gibi bilimi metafizik felsefe ile ele alana terketmek olacakti.

Lakabimin erisiminin engellenmesinin hic bir site kuralini ihlal eder bir yonu yoktur. Aksine site yonetimi haci lakapli yazarin, lakabima yonelik her turlu hak ve ozgurluk ve kisiulik hakki ihlaline ve kisisel hakaret ve satasmalarina goz yummustur.

Erisimi engellenen bir siteye lakap degistirerek tekrar uye olmak benim dusunce ve davranisim disindadir.

Cunku sanal alemde hangi site olursa olsun lakabim, avatarim ve imzam hep aynidir.

Aslinda butun mesele, dile gelen bilgi ve dusunceye verecek bilgi ve dusuncesi olmayan hacinin yoneticilik insiyatifini kullanarak dokunulmazligina guvenmesi ve kendi bilgisiz ve dusuncesizligini desifre etmesidir.

Sitenin, lakabimi uye listesinden tamamen cikarmasi da, site yonetiminin uyguladigi ayri bir saygisizliktir.

Bilhassa yonetimin lakabima yonelik sitesinde verdigi yanitlar gercegi yansitmamaktadir.

O yuzden yanit hakki dogmasi adina, eger diyecek bir seyleri varsa; bunu bu site de yapmak durumundadirlar.

Bundan sonra lakabima yonelik kendilerinden gelecek her turlu yanita, bu kardes site de ve bu baslikta yanit verecegimin bilinmesini isterim.

Bilim formundaki kurallardan bahseden yoneticilerin, orada bulunan lakabimin disindaki bazi mesajlarin bilim formuna yakisir oldugunu dusunmeleri ve o sekilde degerlendirmeleri de sadece site okurunu kandirmaktan baska bir sey degildir.

Bilimsel felsefeden bi haber olanlar, dile gelen bilimin dile getirenin felsefesini icerdiginden de bi haberdirler.

Dedigim gibi bundan sonra ateistforumda lakabima yanit hakki doguran her turlu meseja, bu kardes sitede ve bu baslikta yanit verecegim.

• Like 1

evrensel-insan,

Ateistforum'da lakabın taklit ediliyorsa, üyelikten çıkmış bile olsan bu oradaki kurallara aykırı. Öyle bir durum varsa, bunu oranın yönetimine bildirmek gerekir. Bunu ben yaparım.

Üye adının üye listesinden tamamen çıkarılması deyince ne kastettiğini de tam anlamadım. Normal olarak orada üyelikten çıkarılanlar "Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı" grubuna alınırlar ve üye isimleri başkaları tarafından kullanılamaz.

Geri alınman konusu hariç (o konuda bir yardımım olabileceğini zannetmiyorum) diğer bu tür konularla ilgili yardımcı olabileceğim noktalar varsa, lütfen haber et.

evrensel-insan,

Ateistforum'da lakabın taklit ediliyorsa, üyelikten çıkmış bile olsan bu oradaki kurallara aykırı. Öyle bir durum varsa, bunu oranın yönetimine bildirmek gerekir. Bunu ben yaparım.

Birincisi yanitin ve anlayisin icin tesekkurler. Bu yeni uyenin bir taklit olup olmadigini bilmiyorum. Yalniz 4 eylul'de "evrensel_insan lakabi ile bir kisi uye olmus ve henuz bir mesaji da yok.

Üye adının üye listesinden tamamen çıkarılması deyince ne kastettiğini de tam anlamadım. Normal olarak orada üyelikten çıkarılanlar "Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı" grubuna alınırlar ve üye isimleri başkaları tarafından kullanılamaz.

Geri alınman konusu hariç (o konuda bir yardımım olabileceğini zannetmiyorum) diğer bu tür konularla ilgili yardımcı olabileceğim noktalar varsa, lütfen haber et.

Yani ne en cok yazanlar listesinde ne de uye listesinde "evrensel-insan" diye bir kayit yok, kaldirilmis. Halbuki eskiden oraya uye olan ve su an cesitli nedenler ile siteye erisim alamayan her lakap hem en cok yazanlar hem de uye listesinde gozukuyor. Yalniz bahsetmis oldugun bir gruptan haberim yok. Mesela benim lakabimin en cok yazanlar listesinde brutal'dan once gozukmesi ve uye E basliginda da harf siralamasina gore yerinde gozukmesi gerekiyor. Halbuki evrensel-insan lakabi hic bir yerde gozukmuyor, kaldirilmis. Sanki o site de hic uye olarak bulunmamis gibi.

Eger istersen bu uye konusunu arastirabilirsin. Neden lakabimin her iki uye listesinden de cikarildiginin yanitini arastirabilir ve burdan bana bildirebilirsin.

Her turlu ilgin ve yardimin icin tekrar tesekkurler.

Protesto başlığını ben açtım evrensel-insan.

Ve bu yanıtını site yönetimine bildiriyorum.

Umarım geri dönebilirsin.

Biliyorum ve tesekkurler. Yalniz su anki lakabin ile seni hatirlayamadim.

Madem buraya da uyesin, o zaman senden ricam o her iki baslikta da lakabima yonelik bir mesaja eger bu sitede alinti yaparak yanit yazarsam, yanitimi ateistforumda burdan alintilayarak iletmen.

Her sey icin tekrar tesekkurler.

Geri donmem, basta yonetimin kararina ve bana tekrar olan erisim haklarimi saglamasina bagli.

Yalniz hacinin lakabim ile olan fobisini ve bilgi ve dusunceye bilgi ve dusunce yerine kisilik hakki ihlali ile her turlu yanitini unutmamak lazim.

Sonucta onun bilim formunda bilimsel olmayan bir dusunce ile metafizik temelde felsedeye bilimi degil de, bilime felsefe katmasina ve felsefi bilim yapmasina da sessiz kalamam.

Gönderilme tarihi Bugün, 08:46 ÖS Evrensel dersini almamışa benziyor. Aynı minval üzere yazmaya devam ediyor.

Umarım bu iletisi ile cevap verme hakkını kullandığını kabul etmiş, sorunu noktalamıştır.

Eğer etmedi ise ben Düşünce dünyasını ziyaret edecek ve kendisine orada hak ettiği yanıtı vereceğim.-Haci-

Sen kimsin ki bana "ders vereceksin?" Sen ancak dokunulmazligin maskesi altinda varsin.

Senin bilimsel olmadigini her kanitladigimda ancak saygisizlik ve kisilik hakki ihlali ile yanit verebiliyorsun.

Ama dokunulmazligin oldugu icin de, yonetim bunu gormemezlikten geliyor ve sen de bunun arkasina siginiyorsun.

O yuzden sen ancak kendi ciftliginde horozlanirsin.

Sartlar esit iken ve site yonetimine gore dokunulmazligin yok iken bu horozlanman gecerli degildir.

Sen once cagdaslik ve bilimsellik dersini, bilgisini, bilincini kendine ver.

Gönderilme tarihi Dün, 05:01 ÖS Arkadaşlar evrensel insan zaten üye oldu geçenlerde,..... niki, evrensel_insan, ben hatırlıyorum..ayrıca IFeelGood doğru söylüyor, troller bile iki günde bir atılıp gelebiliyorken kimse evrensel insana gelme demez, diyemez zaten, evrensel insan çok terbiyeli bir üye çünkü, evrensel insanımı fişleyecek forum,? yapmayın lütfen.-inmanah-

Bahsedilen uye ile hic bir iliskim yok.

Bahsedilen uye 4 eylul'de uye olmus.

Gönderilme tarihi Dün, 05:01 ÖS Arkadaşlar evrensel insan zaten üye oldu geçenlerde,..... niki, evrensel_insan, ben hatırlıyorum..ayrıca IFeelGood doğru söylüyor, troller bile iki günde bir atılıp gelebiliyorken kimse evrensel insana gelme demez, diyemez zaten, evrensel insan çok terbiyeli bir üye çünkü, evrensel insanımı fişleyecek forum,? yapmayın lütfen.-inmanah-

Bahsedilen uye ile hic bir iliskim yok.

Bahsedilen uye 4 eylul'de uye olmus.

Devamlı üye olup yeniden kovulan birkaç klasik troll var forumda. Sürekli yeni nick alıp foruma sızıyorlar. Fark edilmemek için senin nickini çalmış olabilir bunlardan birisi belki.

Devamlı üye olup yeniden kovulan birkaç klasik troll var forumda. Sürekli yeni nick alıp foruma sızıyorlar. Fark edilmemek için senin nickini çalmış olabilir bunlardan birisi belki.

Bilemiyorum. Henuz gorunen bir mesaji yok.

Benim sadece lakabim degil, avatarim ve imzam da bellidir. Ayrica e-mail'im de.

Zaten erisimim engellendigi bir siteye lakap degistirerek uye olmak gibi bir dusuncem ve davranisim yoktur.

Ya o site beni geri cagirir ve yaptigi hatayi anlar ve aciklar; ya da iliskim o site ile omur boyu kesilir.

Yalniz 4 eylul'de "evrensel_insan lakabi ile bir kisi uye olmus ve henuz bir mesaji da yok.

Bu nick taklidine girmez. Bu yüzden şu aşamada yapılacak birşey yok. Özellikle de sözkonusu üye hiçbirşey yazmadığı için.

Eger istersen bu uye konusunu arastirabilirsin. Neden lakabimin her iki uye listesinden de cikarildiginin yanitini arastirabilir ve burdan bana bildirebilirsin.

Üye grubun "Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı". Yani üyeliğin dediğin şekilde ortadan kaldırılmamış, normal şekilde ve kurallara uygun olarak yapılmış.

Fakat sadece üyeliğin sonlandırılmakla kalmamış, banlanmışsın da aynı zamanda. Üye listesinde adının gözükmemesi ondan olabilir.

En çok yazanlar listesinde görünmemesi ise normal. Çünkü o liste bildiğim kadarıyla o gün en çok yazanların listesi. Birisi yazmayı bıraktıktan sonra o listede bir daha gözükmemesi normal. Eğer bir yanlışım varsa ve genel olarak en çok yazanların listesiyse, o zaman belki o listede görünmemen banlanmış olmandan dolayı olabilir.

Bence hacı'ya bir mesaj gönder. Kendisiyle özel yazışıp aranızdaki sorunları halletmeye çalış. Bakma sinirlidir ama aynı zamanda da yufka yüreklidir kendisi. Kolay affeder. Kin beslemez. Çok iyi bir insandır.

İletişim ile muhtemelen sorununuzu halledebilirsin. Hacı orada çok önemli bir kişidir. Hatta sitenin sahibidir denebilir. Bu yüzden onunla aranı düzeltmekten başka çaresi yok bu işin.

Bu nick taklidine girmez. Bu yüzden şu aşamada yapılacak birşey yok. Özellikle de sözkonusu üye hiçbirşey yazmadığı için.

Üye grubun "Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı". Yani üyeliğin dediğin şekilde ortadan kaldırılmamış, normal şekilde ve kurallara uygun olarak yapılmış.

Fakat sadece üyeliğin sonlandırılmakla kalmamış, banlanmışsın da aynı zamanda. Üye listesinde adının gözükmemesi ondan olabilir.

En çok yazanlar listesinde görünmemesi ise normal. Çünkü o liste bildiğim kadarıyla o gün en çok yazanların listesi. Birisi yazmayı bıraktıktan sonra o listede bir daha gözükmemesi normal. Eğer bir yanlışım varsa ve genel olarak en çok yazanların listesiyse, o zaman belki o listede görünmemen banlanmış olmandan dolayı olabilir.

Asagidaki listede en az iki uyeligi sonlandirilmis kullanici var ve gozukuyor. Lakabimin mesaj adetine gore bu listede brutal'dan once gozukmesi lazim.

http://www.ateistforum.org/index.php?app=members&module=list&max_results=20&sort_key=posts&sort_order=desc&filter=ALL

Ayrica asagidaki listede;

http://www.ateistforum.org/index.php?app=members&module=list&showall=0&sort_key=posts&sort_order=desc&max_results=20&quickjump=E&name_box=begins&name=E&st=360

"evrensel_insan"-bahsedilen 4eylul'de kayit olan uye ve "evrenselinsan"-benim erisim alamadigim ilk uyeligim den sonra lakabimin "evrensel-insan" olarak gozukmesi lazim, gozukmuyor.

Bence hacı'ya bir mesaj gönder. Kendisiyle özel yazışıp aranızdaki sorunları halletmeye çalış. Bakma sinirlidir ama aynı zamanda da yufka yüreklidir kendisi. Kolay affeder. Kin beslemez. Çok iyi bir insandır.

İletişim ile muhtemelen sorununuzu halledebilirsin. Hacı orada çok önemli bir kişidir. Hatta sitenin sahibidir denebilir. Bu yüzden onunla aranı düzeltmekten başka çaresi yok bu işin.

Bence bunlara gerek yok. Bana bir yerde yanit vermesin yeter.

Benim onun ile bir sorunum yok. Onun benim dile getirdigim dusunce ve bilgi ile sorunu var. Ustelik bu sorununu dusunce ve bilgiden alip, kisiligime yonlendiriyor ve bilgi ve dusunce veremedigi yerde de kisilik hak ve ihlalini hakaret, satasma, polemik olarak uyguluyor.

Bu onun alistigi bir durum.

Daha oncede aramizda bu sorun yasanmisti. Isteyen onun bana verdigi yanitlarda kisilik hak ve ihlali olarak site tuzugunu nasil cignedigini gorur.

Yalniz dedigim gibi dokunulmazligi var ve yonetim bir sey demiyor/diyemiyor.

Benim ise site tuzugunu ihlal eden bir mesajim yok.

Sadece kendine ciftlik edindigi bilim formunda kendi aklinin dogrusuna uymayan mesajlarim var.

Yalniz ne bilim formu ne de bilim hacinin dogrularina ve aklinin yattigina endeksli degildir.

Ayrica erisimim kesildigi gun aciklanmasi niyeti ile e-mail attim yonetime. Bir yanit gelmedi.

Kisaca benim erisimimin siteye kesilmesi yonetimin degil; hacinin evrensel-insan fobisi sonucu olarak kisisel ve insiyatif icermektedir. Yonetim ise bu konuda hak aramak yerine sessiz kalmistir.

Yukaridaki mesajina bakin, bana "ders verecekmis" o kim ki!

Uzlasmadan yana olan ve benim dusunce ve bilgimin bir siteye neler kattigini algilayan bir beyin boyle yanit yazmaz.

Eger burada yazar ve yazilarinda kisilik hakki ihlali ve de satasma, itham suclama ve tahrik ve de polemik olursa, sikayet edecegim. Umarim oyle bir durumda gereken site yonetimi olarak yapilir.

Gönderilme tarihi Dün, 11:30 ÖS

Bana göstereceğinize kendiniz bakın. Dün orada açıklama yapmıştım zaten.

Orada açmışsınız başlığı, sonra gelip burada o başlığın linkini veren ikinci bir başlık açmışsınız. O da yetmemiş, bugün bir üçüncüsünü açmışsınız. Üyeliği sonlandırılan her kişi için biri çıkıp da böyle üçer tane protesto başlığı açacaksa yandı bu forum. Üyenin burada yazmasını bu denli istiyordunuz madem, gider kendisini davet ederdiniz. O gelmiş de foruma alınmamış mı?

Ben burada linki verilen adreste dün yazmıştım. Kimse bize gelip de bir başvuruda falan bulunmadı, biz de bir nedenle atılmış üyelerin peşinden geri gidip de çağırmadık. Böyle saçma şey olur mu? (Defalarca uyarılmış, ricalarda bulunulmuş bir kişi olduğunu da hatırlatmak gerek)

Forumda yazmak isteyen geri döner ve yazar, kimse onu engellemez.

Açtığınız başlıkları takip etmiyor, tekrar tekrar yazdırıyorsunuz.

Ben bugün öğlen yönetimden ayrıldım, size yönetim adına dün verdiğim yanıt sanırım geçerlidir, buradaki de onun tekrarı oldu.

Yönetici arkadaşlar bundan sonrasıyla ilgilenecektir.-IFeelGood

Nedemek "gelmiste foruma alinmamis mi?" bir foruma erisimi engellenen, uyelik lakabi uye listesinden cikarilan ve banlanan bir uye nasil gelir de foruma alinir?

Basvuru derken neyi kast ediyorsun? Ilk erisim hakkim elimdsen alindiginda e-mail attim ve nedenini sordum, yanit gelmedi. Neye gore kimi neden uyariyorsun? Ben hangi tuzugunuzun maddesini ihlal ettim? bunu aciklar misin?

Bir kisinin aklinin ve dogrusunun tekelinde degildir bilim formu. Ayrica yasaklanma tum site ile ilgilidiur.

Nasil geri doner ve yazr? Uye lakabini bile silmissiniz.

Butun bu aciklamalarinizin bir tutari ve anlami yoktuir.

Gönderilme tarihi Dün, 11:51 ÖS Benim hiçbir şekilde anlayamadığım şey, sizin bu başlıkları neden açtığınız?

evrensel-insan atılalı dünya zaman olmuş.. Geri gelip de foruma kabul edilmemesi veya nickinin iade edilmemesi gibi bir şey hiç olmamış.

Hal böyleyken sizin durup durup da bu işin ardına düşmeniz garip. Saçma. Yukarıda da söylediğim gibi, en doğru yöntem gidip kendisiyle görüşmeniz. İstiyorsa gelir ve yazar, istemiyorsa da keyfi bilir.

Ardına düşüp de "Amanın da n'olu geri gel" denmesini beklemek biraz fazla saçma değil mi?-IFeelGood-

Yonetimden ayrildiginiza uzuldum.

Yalniz benim erisimimin elimden alinmasinin yonetimde bile degerlendirildigini dusunmuyorum. Bu tamamen hacinin dokunulmazligi ve insiyatifi olarak kisisel bir erisim engellemesidir.

"Geri gelip te foruma kabul edilmemesi" ne demek? Bir uye erisimi elinden alinirsa nasil siteye girebilir ve aktif olabilir, ya da site bunyesinde mesaj ya da om. atabilir, ya da site uyeleri ile iliskiye gecebilir , aciklar misin?

"Istiyorsa gelir ve yazar" ne demek? erisimi elinden alinan bir uye icin bu nasilmumkun olacak?

Butun bunlarin aciklanmasi gerekiyor. Sonucta gelme konusu erisim konusudur, bu da ancak yasagin kaldirilmasi ve uyelik lakabinin tekrar aktif edilmesi ile mumkundur.

Ne demek "gelmiste foruma alinmamis mi?" bir foruma erisimi engellenen, uyelik lakabi uye listesinden cikarilan ve banlanan bir uye nasil gelir de foruma alinir?

Basvuru derken neyi kast ediyorsun? Ilk erisim hakkim elimdsen alindiginda e-mail attim ve nedenini sordum, yanit gelmedi. Neye gore kimi neden uyariyorsun? Ben hangi tuzugunuzun maddesini ihlal ettim? bunu aciklar misin?

Yeniden üye olabilirsin istersen. Yeni bir üye gibi sıfırdan üyelik başvurusunda bulunursun. Nickini azıcık değiştirirsin, yeni bir şifre ve e-mail adresiyle üye olmayı denersin.

Mesela son günlerde foruma dadanan bir troll en az 50 kere hem kovulup hem banlandığı halde yeni nick ve e-mail adresi alarak her gün yeniden üye olabiliyor foruma.

Yeniden üye olabilirsin istersen. Yeni bir üye gibi sıfırdan üyelik başvurusunda bulunursun. Nickini azıcık değiştirirsin, yeni bir şifre ve e-mail adresiyle üye olmayı denersin.

Mesela son günlerde foruma dadanan bir troll en az 50 kere hem kovulup hem banlandığı halde yeni nick ve e-mail adresi alarak her gün yeniden üye olabiliyor foruma.

Kusura bakma benim lakabim evrensel-insan ve ancak bu lakap ile uye olabilirim.

Benim dusunce ve davranisimda ikinci bir lakap ve kimlik yoktur. Benim avatarim da, lakabim da imzam da aynidir.

O yuzden gelebilmem demek, erisim hakkimin ve uyeligimin iadesi demektir.

Ayni erisim engeli daha once de TD sitesinde olmustu.

Onlar ve haci lakaba degil, dusunce ve bilgiye yasak koyuyor. Dusunce ve bilgi degismiyor. Ya bu haksizligi algilarlar, ya da yaptiklari haksizlik ile yasarlar.

Dusunce ve bilgiye yasak koymaktir konu, lakaba degil.

O yuzden de benim ikinci bir kisiligim kimligim yoktur, cunku dusunce ve bilgi dir onbemli olan lakap degil.

Ustelik o dusunce ve bilgi evbrensel-insan zihniyetinindir. Sahsin degil.

Umarim ne yazdiklarim anlasilir.

Ya evrensel-insan dan gelen dusunce ve bilgiye ayni sekilde yanit verirler ya da yasaklarlar. Yasaklamak zaten yanit verememektir ve bu da onlarin acizligi ve insiyatif olarak lakabi degil; dusunce ve bilgiyi yasaklamak demektir.