Jump to content

Beyinde Tanrı Noktası Bulundu


marcos
 Share

Recommended Posts

http://www.posta.com.tr/yasam/teknoloji/HaberDetay/Beyindeki__tanri_noktasi__bulundu.htm?ArticleID=118308

 

ABD'nin Missouri Üniversitesi araştırmacıları insan beynindeki tinsel faaliyetleri araşırdı. Araştırmaya göre tinsel aşkınlık beynin sağ lobundaki faaliyetlerin azalmasıyla bağlantılı.

 

Araştırmada elde edilen sonuçlara göre, ruhani faaliyetler beynin ön lobuyla da alakalı.

 

Prof. Brick Johnstone "Manevitayla ilgili nöropsikolojik bulgular elde ettik. Ama bu faaliyetler beynin spesifik bir bölgesinde gerçekleşmiyor. Tinsellik çok dinamik bir olgu ve beynin birçok bölgesiyle alakalı"

 

++++

 

Sahte bilim ile insanlar aldatılıyor.

Link to comment
Share on other sites

Ne kadar bilimseldir bilmiyorum ama insanda ayna nöronlar olduğu söyleniyor. Gerçi bunu hayat içinde de görüyoruz. Limon yiyen birisini görünce ağzımız sulanıyor. Oysa limonu biz yemiyoruz ki o anda. Daha birçok örnek verilebilir. İlgili videoları internette bulabilirsiniz.

 

İnsan eğer Tanrının var olduğuna inanırsa, evrendeki çok büyük bir gücü var kabul etmiş olur. Bu durum ayna nöronları harekete geçirir, kişi Tanrıyı varmış gibi kabul eder. Dolayısıyla O'na yönelmek suretiyle beyninde inanmayanlara göre farklı bir aktivite gerçekleştirir. Teslimiyet gibi kavramlarda o insanın kendisinin yada dini empoze edenlerin seçeceği ölçülerde pasif olmasını sağlar. Bu da aklını belli ölçüde bloke eder. Beyinde bunların karşılığı elbette vardır. Ölçülmesi bile mümkün olabilir belki.

 

Oysa Tanrı yok. Olmayan bir güce yönelmek ve teslim olmak insana ne hayır getirir ki. Getirmemiştirde zaten. Bugün insan ne elde etti ise çalışmasına borçludur. Özverilerine borçludur. İnançlı kişiler dahi olsalar. İnançlı olunca sanki çalışmadan elde edebiliyorlarda.

 

Beyinde Tanrı noktası olduğuna inanmıyorum. İnançlı kişilerin beyinsel aktivitesi inançsızlara göre farklı olabilir. Bu çok normaldir elbette.

 

Ben inançlı olmaktan inançsızlığa geçiş yaptığımda 4 gün hiç uyumadım. Beynim inanılmaz çalışıyordu ama ben onun ne düşünüp ne yaptığını bilmiyordum. Ben buna inanma hipnozundan kurtulduğum zaman diyorum.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...