Jump to content

Atatürk ilkelerine Geri Dönüyorum

cigi

Recommended Posts

Konu gumburtuye gitmis bu arada...

Gümbürtüye gidecek bir şey yok Atatürkün yazmış olduğu kitapların bir tanesini dahi okumamış vatandaşların etnik hezeyanları ile Atatürk tartışılmaz. :)

Aksini iddia ediyorlarsa okudukları kitapların iisimlerini versinler, ama dikkatli olsunlar soru sorarım kitaptan . :)

Gümbürtüye gidecek bir şey yok Atatürkün yazmış olduğu kitapların bir tanesini dahi okumamış vatandaşların etnik hezeyanları ile Atatürk tartışılmaz. :)

Aksini iddia ediyorlarsa okudukları kitapların iisimlerini versinler, ama dikkatli olsunlar soru sorarım kitaptan . :)

Ataturk senin gibi evlatlar yetistirdigimizi gorseydi gozleri dolardi yavrucum

• 3 ay sonra...

Uğrola,

Genel olarak askerlikten ve çalışmak için bir süre için bulunduğum tesisten dolayı, kaçırdığım tüm konular ve haberler gibi bilimum bilgileri toparlamaya çalışıyorum bir süredir.

Ne dünyada, ne Türkiye'de ve malesef ne de forum sitelerinde farklı bir gidişat göremedim.

Sorun şu ki, bir konu ya da ileti üzerine çıkan tartışmalarda oluşan -tatlı didişmeler ile samimi espiriler dışında- kısır döngüler, sert üslup, suçlamalar ve belki de en önemli sorun, bir fikir ya da sav, sonrasında gelen bir ileti ile çürüse de, fikir ya da savı öne süren kişi tarafından sanki ideolojik bir yenilgi ve rezil, madara olmuş gibi bir durum olmasın diye sırf düşünceleri her türlü yoldan devam ettirmeye zorlama ile aralara giren alakalı alakasız konu dağıtan iletilerin konuya ve/veya konulara olan tecavüzü kaçınılmaz oluyor.

Tabii bu şu kişide ya da bu kişide oluyor denmez ve zaten dense de o kişi bunu kabul etmez.

Ama bu şekilde halen daha bir yere varılamayacağı artık anlaşılsın istemekteyim.

Bunları neden diyorum?

Bir kişi ki hasım ideolojiden olabilir.

Bu kişi belirli bir bilgi birikimine sahip olabilir ya da olmayabilir.

Bu kişi, kendi ideolojisi adına bir şeyler yapmaya çalışıyor da olabilir, tez-anti tezler yolu ile de bir şeyler öğreniyor (ya da öğrenmeye meyilli olup da çaktırmıyor) olabilir.

Bilirim ki bu sitede de tanıdığım, sevdiğim insanlar mevcut ve birbirleri ile ne kadar didişseler de onları gerçekten sever ve sayarım.

Ancak bu didişmelerin şekilleri pek değişmiş değil.

İşte ben buradaki sorunun altını çizmek isterim.

Bu didişmeler yerine bilgi ile tecrübe birikimlerini, kişisel atışmalar haricinde sadece bilgisel ve bilimsel olarak, üşenmeden (eminim burada bulunan pek çok anlattıkları şeyi sayısız defa yaptılar daha önce farklı zamanlarda ve farklı yerlerde) tekrarlayarak birbirlerine ve doğal olarak bizlere sunsalar çok daha kaliteli ve verimli bilgi alışverişi ile bildiklerimizi yada gördüklerimizi mukayese edebilme şansı buluruz.

Örneğin ben, pek çok yerde gördüğüm ama yanlış bulduğum (mantıken ve belgesel kaynak olarak bildiğim) unsuru burada yorumlarım ile kaynakları derlemeyi düşünmekteyim.

Umarım tekrar bir sorun çıkaz karşıma ve arzularımı gerçekleştirebilirim.

Bunun ile birlikte sizlerden istediğim, birbirinizi kırmamanız ve üzmemeniz (aileniz, büyüğünüz ya da öğretmeniniz istermiş gibi algılamayın lütfen =) haddim değil)

Bu başlıkta bahsi geçen kopyala/yapıştır iletiyi gerekirse satır satır ve dip notlar ile karşılasaydınız eğer, ''yok sen bana hakaret ettin, yok şu bunların hakaretini görmezden geliyor gibi bilimum gereksiz tartışmalar yaşanmayacak ve bu siteyi yeni bulmuş bir kişi, site sakinlerinin didişmeleri ağırlıklı kısa iletiler ordusunu değil, ''ahanda, işte elimde kahve sabaha kadar mercek altına yatırabileceğim konuların işlendiği adam akıllı bir site buldum'' diyebilecektir.

Ayrıca belirtmeliyim ki, her laf ile her söz küfür ile hakaret değildir ve bazılarının bunlara takmayı artık bırakması gerek.

Bu sitenin yöneticileri var ise, bu iş onlara bırakılmalıdır. Bu işi yapamadıkları düşünülüyor ise onlar ile iletişime geçilmelidir.

O da olmuyor ise, iki seçenek kalıyor.

Ya mekana göre uyum sağlamak, ya da bir veda ile amaç ne ise sonucu alınabileceği düşünülen yeni yerler aramak.

Çok uzattım biliyorum ve artık daha fazla gözlerinizi yormaya devam etmeyeceğim.

Sevgi ile...