Jump to content

Kürdistan faşizme ve Türk ırkçılığına mezar olacak

elektro

Recommended Posts

Bir sivri sinek vızıltısı duydum galiba yahu.. :lol:

Sizlerin ne zaman pkkyı eleştirdiğinizi gördükki .

Şeytan sakin ol ,ben senin pabucunu dama atarım yahu ,zenci örneği genelde kürtlerle aynı konumda oldukları düşünüldüğünden getirilir..

Evrensel filozof ,kafa bulur gibi ,getirdiğim ilk ing sözcük için ,o bilinçaltı demek değil dedi ,o da noncognitivismle ilk iletide bilinçaltı demek istediğini yani çuvalladığını falan gösterir,nitekin bilinçaltı şartlanması için gereken kelimeyi yazdım ,hala bana üç ayrı iletide laf anlatıyor :D

Birincisi terbiyeni takin. Zaten yazindan senin de bilincalti sartlanmisligin oldugu belli. Benim bilgili oldugumu gosterme gibi bir niyetim yok. Ayrica tanimiyorsan, neye gore yorum yapiyorsun? Unconsciousness bilincalti demek degildir. Bilmedigin seyi de kullanma.

bak burada benim hangi anlamı belirtmek için ing kelime kullandığımı bile anlamadı cahil.

Neyse ,evrensel felsefe canavarı olduğu için affettim şimdilik onu. :lol:

not :şeytan ,sen malum adı üstünde şeytansınya hani ,bütün Kürtler araba yakar dediğim yeri göster bakayım ,hadi ,seni gidi fındık kıran senii

Bir sivri sinek vızıltısı duydum galiba yahu.. :lol:

Sizlerin ne zaman pkkyı eleştirdiğinizi gördükki .

Bak sana denileni tasdik ediyorsun, verdigim linki okudun mu?, ya da benim PKK'yi elestirmedigimi neye dayanarak soyluyorsun?, ayrica bu "siz" derken kimleri kastediyorsun. Evet iste boyle bir kisi hakkinda onu tanimadan bu tip onyargili, pesin hukumlu etiketlemeler, bilincalti sartlanmisligidir.

Şeytan sakin ol ,ben senin pabucunu dama atarım yahu ,zenci örneği genelde kürtlerle aynı konumda oldukları düşünüldüğünden getirilir..

Hayir getirilmez. Biri irki digeri etnik kokensel farklardir. Birine irikcilik, digerine milliyetcilik denir.

Evrensel filozof ,kafa bulur gibi ,getirdiğim ilk ing sözcük için ,o bilinçaltı demek değil dedi ,o da noncognitivismle ilk iletide bilinçaltı demek istediğini yani çuvalladığını falan gösterir,nitekin bilinçaltı şartlanması için gereken kelimeyi yazdım ,hala bana üç ayrı iletide laf anlatıyor :D

bak burada benim hangi anlamı belirtmek için ing kelime kullandığımı bile anlamadı cahil.

Neyse ,evrensel felsefe canavarı olduğu için affettim şimdilik onu. :lol:

not :şeytan ,sen malum adı üstünde şeytansınya hani ,bütün Kürtler araba yakar dediğim yeri göster bakayım ,hadi ,seni gidi fındık kıran senii

Neyse kimin neyi algilayamadigi gayet ortada, ikinci kez detayli aciklamama ragmen bir algilama hatasi varsa; yapacak bir sey yok.

Oneri bilincalti sartlanmisligindan ve herkesi bu sartlanmislik ile degerlendirmek yerine; onun yazilarindan tanimaya calisilmasindan baska da bir oneri yok.

Bişisellik, bilişselsizlik, bilinçaltı vs vs benim "mesleğimin" ana konuları.

Başlık dağılmasın diye kavram tartışmasının detayına girmemiştim, kürtlere ve yazdığım diğer şeylere dair cevap beklerken hala dil ve kavram tartışması yapıyorsun. Sosyal psikoloji dersi vereceğim aklıma gelmezdi bu başlık altında.

Verelim o halde:

Cognitivism: Bilişselcilik.

Non-cognitivism: Bilişsizlik, kavranamayan, kısaca kavranamazlık.

Evrensel-insanın anlatmak istediği şey, algında problem olduğu, bir şeyleri kavrayamadığını, biliş dediğimiz eylemi sağlıklı bir şekilde gerçekleştiremediğini anlatmaya çalışmış. Senin bu durumda olmanı da senin biliçaltındaki şartlanmışlığa bağlamış.

Bak şurda ne yazmış sana evrensel-insan:

Oylemi ogrendin demek. Neymis unconsciousness degilmis. Kavrayis eksikliginin nedeni ir zaten bilincalti sartlanmislik. Cunku bu sartlanmislik kavramanin onunu keser. Eger bilgi "eksik" ise sen tamamlayiver.

Tabi sende bilinçaltındaki şartlanmışlıktan dolayı oluşan kavrayış eksikliği olunca bunların hiç birini algılayamadın (.

Neyse niye anlatıyorum ki bunları, yine anlamayacaksın zaten...

Bunu geçelim, sen konuya gel hele:

Yukarıdaki yazdıklarımda bir kaç örnek verdim, yan binadaki hırsız dedim, gazetelerin üçüncü sayfası falan dedim. Sorular sordum. Yanıt yok...

Yanıt vermek yerine başka bir şey yazdın ve o yazdığın şey ile kıvırmanın allahını yapmış oldun farkında değilsin (.

Demişsin ki:

Yahu cigi takma adlı vatandaş,

Simdiye kadar hic bir Kürt'ün asiret yasantisindan feodalizmden kurtulmak istedigini görmedim

sözü ile bütün kürtleri ilkel-bağnaz-cahil ilan etmiş olmuyor mu?

Bende ona

Ben gördüm, üstelik tunceli kürdü ve alevi idi! İnsanları ırkına göre yargılamayınız

sözüm ile karşı çıktım.

Sonra sen bana

neye göre yargılayalım, Nevruz'da ortalığı yakıp yıkan pkklılar Kürt değildi de biz mi uyduruyoruz
sözün ile karşı çıkarak bütün kürtlerin ciginin söylediği gibi aşirat yanlısı, bağnaz, uygarlıktan uzak insanlar olduğunu savunmuş olmuyor musun söyler misin bana?

Bir de kıvırıyorsun "bütün kürtler" kelimesini bul getir diye.

Yukarıdaki yorumuma ve bir önceki sayfadaki yorumumda sorduğum sorulara yanıtın ve açıklaman olmayınca, şimdide savunduğun şeyi inkar ediyorsun. Yazık...

Mahidevran'ın ikinci büyük kıvırışı düşüncedünyası forumuna hayırlı uğurlu olsun.

Ha bir de, demişsin ki: "Sizlerin ne zaman pkkyı eleştirdiğinizi gördükki ."

Yavrucum illa pkkyı eleştirmem mi gerekir, illa bir başlık mı açmam gerekir, beni ne kadardır tanıyorsun?

Kürt olsam, pkk yanlısı olsam, türklerin islamiyet öncesi dönemiyle ilgili başlıklar açar mıyım hiç ateistforum ve turandursunforumda? Hiç mi kafa yok sende?

Noncognitivism bilinçaltı mı demek oluyor , kıvırmaya devam et , :lol:

O halde subconscious demeliydin ,şimdi çevir kazı yanmasın oldu

Subconscious Conditioning

İşte bilip bilmeden hava atılırsa böyle olur

Bak sana kelime kelime vereyim.

Conscious-bilinc

Unconscious-suur kaybi/suursuz ya da suuru yerinde degil.

Subconscious-Bilinc alti.

Stipulation-sartlanmislik.

Subconscious stipulation-Bilinc alti saretlanmisligi

Comprehend-i kavramak, i idrak etmek.

cognise-kavranani algilamak, bilis.

cognitive-bilissel

non-cognitive-bilissel degil, bilisselsiz.

Yani noncognitivizm-bilissel degil; yani idrak, edilecek, kavrayacak duzeyde bir algiya sahip degil, anlaminda

Ayrica bilincalti olan alisilagelmis-habitual otomatiklesmi-ve yerlesmis, sterotype olarak ta farkli anlamdadir.

Sartlanmayi bu alisilagelmis olan dusunce ve davranisin sorgulanmayan inanci olusturur.

Burada suur canlinin yasam yetisi iken; bilinc bir seyi bilerek, kavrayarak, algilayarak dusunmek ve davranmaktir.

• 11 sene sonra...

israil alttan yukarı yardırmaya, vaad edilen yerleri bir an önce sınırlarına katmaya çalişiyorken: paralel evrenlerdeki olasi bir kürdistanin sonu; filistin gibi olmaktır.bunu görememek için ahmak olmak gerek.

yahudilikte çoğu inanç sistemi gibi yayılmaci bir dindir.ve bunu tanrı adına yaptıkları için de asla durmazlar.yahudiler; olasi kürdistani yerle bir etmeden asla durmayacaklardır.cezbeye, şevke, şehvete gelip atraksyon aramaya gerek yok.milli birlik,bütünlük ve beraberliğimize yönelik her tür tehdite karşı; türkü, kürdü,alevisi,lazı neyse işte hepsi bir olup karşı durmalıdır.

spacer.png

Kürtler önce kendi ırkçılıklarına bir baksınlar. Ayrıca Türkiyede Türk ırkçılığı diye birşey yok. Hemşehricilk var. İller sülaleler kantonlar halinde yaşıyoruz ama adı konmamış sadece.

Irkçılık yada faşizm konusunda Kürt aşiretleri ve ağalık sistemine hiçbir Kürt kuruluşu ses çıkartmıyor.

Önce kendi içlerindeki ırkçılık ve faşizme sesleri çıkmalı.