Jump to content

Kürdistan faşizme ve Türk ırkçılığına mezar olacak

elektro

Recommended Posts

bu gerçek insanlık tarihinin defalarca tekrarladığı ortak bir sonuç olacak.ama öyle ama böyle

ister kabul edin isterseniz kıyımın en sofistike ve ithal olanını uygulayın.

günün birinde özgür ve bağımsız kürt halkı,akıl tutulmasına uğramış bizleri bağışlayacak.ortadoğu belki ogün

gerçekten özgürleşecek.

• Like 2

Özgür Kürdistan nameleri ile sarkilar türküler cagiranlarin, Dogu Anadolu'nun bir kesimi ve Güney Anadolu'dan baska yerlerde yasamaya haklari yoktur. Eger yasamakta iseler yedikleri kaba sıçanlardir.

Marabaliktan kurtulamamis, kurtulmayi istemeyen ve ağa kiclarini yalayanlar özgürlügün ne oldugunu bilmediklerinden özgür ülkeleri olmaz.

• Like 1

senin askerin polisin kısaca yasal kolluk güçlerin o coğrafyada aynen işgal gücü konumundadır.

olağan üstü koruma ve güvenlik önlemleri altında kürt öldürmekte tutuklamakta ve can yakmaktadır.

buna karşı artık dillere pelesenk olmuş yaklaşımlar yerine daha yaratıcı ve gerçekci yaklaşımlar şarttır.

Simdiye kadar hic bir Kürt'ün asiret yasantisindan feodalizmden kurtulmak istedigini görmedim onun icin evrimlesmemis ilkel beyinlerle hak hukuk adalet esit özgürlükleri tartismanin benim icin bir anlami olmamakta.

Karsilikli öz elestiri yapilmazsa uzlasma olmaz ve tek tarafli öz elestiri yapilmasinin bir getirisi yoktur.

• Like 1

• 4 ay sonra...

bu gerçek insanlık tarihinin defalarca tekrarladığı ortak bir sonuç olacak.ama öyle ama böyle

ister kabul edin isterseniz kıyımın en sofistike ve ithal olanını uygulayın.

günün birinde özgür ve bağımsız kürt halkı,akıl tutulmasına uğramış bizleri bağışlayacak.ortadoğu belki ogün

gerçekten özgürleşecek.

Cigi nikli arkadaş sana gereken cevabı vermiş.Bütün ülkeyi sahiplenip bir de Kürdistan diye yaygara koparmak tam sizin gibilere has bir durum.Bir de bu çapulculuğu ,ilkel sefil adetlerinize aldırmayarak, utanmadan demokrasi adı altında yapmanız ne kadar samimiyetsiz olduğunuzu fena halde ortaya seriyor.

Türkiye'nin yok olduğunu görme hayaliyle yaşayarak ,diğer taraftan bayram adı altında ya da Apo'nun şeyinin keyfi uğruna ortalığı savaş alanına çevirerek bağımsızlık alamazsınız.

Simdiye kadar hic bir Kürt'ün asiret yasantisindan feodalizmden kurtulmak istedigini görmedim onun icin evrimlesmemis ilkel beyinlerle hak hukuk adalet esit özgürlükleri tartismanin benim icin bir anlami olmamakta.

Karsilikli öz elestiri yapilmazsa uzlasma olmaz ve tek tarafli öz elestiri yapilmasinin bir getirisi yoktur.

Ben gördüm, üstelik tunceli kürdü ve alevi idi!

İnsanları ırkına göre değil kişiliğine göre yargılayınız.

Bir türk vatandaş olarak rica ediyorum...

Araba yakanları ve insanları bombalayanları neye göre yargılayalım lucifer?

Yasalar önünde herkes eşit değil mi?

Araba yakanları ve insanları bombalayanları bulup getirin, adalet önünde yargılayın.

Bugün bir kürt araba yaktı diye, bütün kürtlerin nasıl olur da aşiret yaşamını savunan çağdaşlıktan uzak ilkel ve bağnaz insanlar oldukları iddia edilir? Bunun iddia eden adamın, kötülediği o ilkel bağnazlardan ne farkı vardır?

Ne yani yan binadaki bir daireye giren hırsızın bulgar göçmeni çıkması, bütün bulgarları hırsız mı yapıyor.

Ben "tunceli kökenli aydın bir kürt gördüm, insanları ırkına göre yargılamayın, bütün kürtler aşiret yaşamını savunan ilkel insanlar değildir" dedim

Siz ise karşılık olarak "araba yakanları neye göre yargılayalım" gibi alakasız bir yanıt veriyorsunuz.

Yasalar önünde herkes eşit değil mi?

Araba yakanları ve insanları bombalayanları bulup getirin, adalet önünde yargılayın.

Bugün bir kürt araba yaktı diye, bütün kürtlerin nasıl olur da aşiret yaşamını savunan çağdaşlıktan uzak ilkel ve bağnaz insanlar oldukları iddia edilir? Bunun iddia eden adamın, kötülediği o ilkel bağnazlardan ne farkı vardır?

Ne yani yan binadaki bir daireye giren hırsızın bulgar göçmeni çıkması, bütün bulgarları hırsız mı yapıyor.

Ben "tunceli kökenli aydın bir kürt gördüm, insanları ırkına göre yargılamayın, bütün kürtler aşiret yaşamını savunan ilkel insanlar değildir" dedim

Siz ise karşılık olarak "araba yakanları neye göre yargılayalım" gibi alakasız bir yanıt veriyorsunuz.

Ayni zihniyet dune kadar Avrupa'daki siyah derililer icin gecerliydi. Nerde bir sorun var "bunu siyahlar yapmis" denirdi. Bu bir milliyeti, irki, sehri, bolgeyi, cografyayi, meslegi v.s. onyargi ve pesin hukum ile etiketleme; toplumumuzda hala gecerli. Bilhassa algilamak yerine, etik ve ideolojik inancsal etiketleme hala gecerli.

Bunun tek bir nedeni var, o da bilincalti sartlanmislik. Bunun bir nedeni de bireysel bilincin olmamasi. Diyelim ailenin bir ferdi, baska bir ailenin bir ferdi ile gecinemezse; sartlanmislik olarak iki aile birbiri ile iliskiyi keser.

Ayni zihniyet dune kadar Avrupa'daki siyah derililer icin gecerliydi. Nerde bir sorun var "bunu siyahlar yapmis" denirdi. Bu bir milliyeti, irki, sehri, bolgeyi, cografyayi, meslegi v.s. onyargi ve pesin hukum ile etiketleme; toplumumuzda hala gecerli. Bilhassa algilamak yerine, etik ve ideolojik inancsal etiketleme hala gecerli.

Bunun tek bir nedeni var, o da bilincalti sartlanmislik. Bunun bir nedeni de bireysel bilincin olmamasi. Diyelim ailenin bir ferdi, baska bir ailenin bir ferdi ile gecinemezse; sartlanmislik olarak iki aile birbiri ile iliskiyi keser.

Pek anlayamadım ,Nevruz'da ortalığı yakıp yıkan pkklılar Kürt değildi de biz mi uyduruyoruz???

Yazık sizin entelektüelliğinize

Siyahları örnek göstermek bile art niyettir.Bu ülkede ne zaman Kürde zenci muamelesi yapıldı ??

Bu terörist çapulcular böğüre böğüre Kürdüm derken demokrasi olur ,biz deyince faşism

Pek anlayamadım ,Nevruz'da ortalığı yakıp yıkan pkklılar Kürt değildi de biz mi uyduruyoruz???

Siyahları örnek göstermek bile art niyettir.Bu ülkede ne zaman Kürde zenci muamelesi yapıldı ??

Bu terörist çapulcular böğüre böğüre Kürdüm derken demokrasi olur ,biz deyince faşism

Anlasilan sende algi noksanligi ve noncognitivizm var. Burada anlatilmak istenen, bilincalti sartlanmislik. Zenciler sadece bir ornekti. O yuzden ne kurd ile zenci arasinda, pkklilarin kurd olmasiyla konunun bir ilgisi yok. Kimin kurd dedigi degil; Kurdlerin hak ve ozgurlukleri konu olan.

Bak benim kurd konusu ile ilgili yazim burda.

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/825-turkiyenin-guneydogu-sorunu/page__p__7252__fromsearch__1&do=findComment&comment=7252

Anlasilan sende algi noksanligi ve noncognitivizm var. Burada anlatilmak istenen, bilincalti sartlanmislik. Zenciler sadece bir ornekti. O yuzden ne kurd ile zenci arasinda, pkklilarin kurd olmasiyla konunun bir ilgisi yok. Kimin kurd dedigi degil; Kurdlerin hak ve ozgurlukleri konu olan.

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/825-turkiyenin-guneydogu-sorunu/page__p__7252__fromsearch__1&do=findComment&comment=7252

Seni tanımıyorum ama son derece ukala bir entel dantelsin ,bu belli .

Konunun bunlarla ilgisi yoksa ne alakayla pkklı ezik ağzıyla siyahların örneğini getirdin?

Araya ingilizce sokuşturup bilgili olduğunu göstermene gerek yok ,zırvalıklarını kimse anlamıyor bence.

Unconsciousness daha uygun bir sözcük olurdu üstelik..

Seni tanımıyorum ama son derece ukala bir entel dantelsin ,bu belli .

Konunun bunlarla ilgisi yoksa ne alakayla pkklı ezik ağzıyla siyahların örneğini getirdin?

Araya ingilizce sokuşturup bilgili olduğunu göstermene gerek yok ,zırvalıklarını kimse anlamıyor bence.

Unconsciousness daha uygun bir sözcük olurdu üstelik..

Birincisi terbiyeni takin. Zaten yazindan senin de bilincalti sartlanmisligin oldugu belli. Benim bilgili oldugumu gosterme gibi bir niyetim yok. Ayrica tanimiyorsan, neye gore yorum yapiyorsun? Unconsciousness bilincalti demek degildir. Bilmedigin seyi de kullanma.

Birincisi terbiyeni takin. Zaten yazindan senin de bilincalti sartlanmisligin oldugu belli. Benim bilgili oldugumu gosterme gibi bir niyetim yok. Ayrica tanimiyorsan, neye gore yorum yapiyorsun? Unconsciousness bilincalti demek degildir. Bilmedigin seyi de kullanma.

Haha :)

Sen bana sende bilinçsizlik var demek istemedin mi şimdi ,kıvırma.Karşındakine hemen algı bozukluğu biliçsizlik gibi terbiye dışı hakaretlerle saldır sonra terbiye iste hem,ne ala.

Biliçaltı da subconscious oluyor ,önce öğren sonra ing ile hava at bakayım hadi.

Sen bana sende bilinçaltı şartlanması mı var demek istedin şimdi

Bende kavrayış eksikliği varsa sende eksik bilgi var

Sen bana sende bilinçsizlik var demek istemedin mi şimdi ,kıvırma.Karşındakine hemen algı bozukluğu biliçsizlik gibi terbiye dışı hakaretlerle saldır sonta terbiye iste hem,ne ala.

Hayir demedim. Sende bilincalti sartlanmisligin oldugunu soyledim. Bunun da en guzel ornegi tanimadigin bir kisi hakkinda kendi aklinca ahkam kesmen. Zaten bilincalti olarak sartlanmisligin olmasaydi, hem ilk mesajimda ne dedigimi algilardin, hem de boyle bir mesaj yazmazdin.

O yuzden konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok. Bilgin ve dusuncen varsa yaz. Polemik ile bir yere varamazsin. Sadece kendini kewndi sozlerinle desifre edersin.

Sen bana sende bilinçsizlik var demek istemedin mi şimdi ,kıvırma.Karşındakine hemen algı bozukluğu biliçsizlik gibi terbiye dışı hakaretlerle saldır sonra terbiye iste hem,ne ala.

Biliçaltı da subconscious oluyor ,önce öğren sonra ing ile hava at bakayım hadi.

Sen bana sende bilinçaltı şartlanması mı var demek istedin şimdi

Bende kavrayış eksikliği varsa sende eksik bilgi var

Oylemi ogrendin demek. Neymis unconsciousness degilmis. Kavrayis eksikliginin nedeni ir zaten bilincalti sartlanmislik. Cunku bu sartlanmislik kavramanin onunu keser. Eger bilgi "eksik" ise sen tamamlayiver.

Hayir demedim. Sende bilincalti sartlanmisligin oldugunu soyledim. Bunun da en guzel ornegi tanimadigin bir kisi hakkinda kendi aklinca ahkam kesmen. Zaten bilincalti olarak sartlanmisligin olmasaydi, hem ilk mesajimda ne dedigimi algilardin, hem de boyle bir mesaj yazmazdin.

O yuzden konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok. Bilgin ve dusuncen varsa yaz. Polemik ile bir yere varamazsin. Sadece kendini kewndi sozlerinle desifre edersin.

Senin yazılarından kendini aşırı bilgili sanan felsefeyle kafayı bozmuş biri olduğun belli

Unconsciousness biliçaltı demek değildir demek nedir ?

Sen noncognitivism le resmen biliçaltı demek istemişsin demektir ,öğren de gel bakayım

Sizlerin hangi konularda ne demek istediği özellikle pkkyla ilgili konularda hemen belli oluyor

Oylemi ogrendin demek. Neymis unconsciousness degilmis. Kavrayis eksikliginin nedeni ir zaten bilincalti sartlanmislik. Cunku bu sartlanmislik kavramanin onunu keser. Eger bilgi "eksik" ise sen tamamlayiver.

Noncognitivism bilinçaltı mı demek oluyor , kıvırmaya devam et , :lol:

O halde subconscious demeliydin ,şimdi çevir kazı yanmasın oldu

Subconscious Conditioning

İşte bilip bilmeden hava atılırsa böyle olur

• Like 1

Noncognitivism bilinçaltı mı demek oluyor , kıvırmaya devam et , :lol:

O halde subconscious demeliydin ,şimdi çevir kazı yanmasın oldu

Hayir bilincalti demek olmuyor. Bilissizlik oluyor. Bilisssizlik te bilincalti sartlanmislik olmuyor. Bilissizlik bir seyin ne oldugunu bilmemek oluyor. Bu da gayet dogaldir, cunku herkes herseyi bilmez.

Ayrica benim yanit yazdigim yazar, dusuncesini tanidigim bir yazar ve benim ne yazdigimi algilayacak kadar da beni taniyor.

• Like 1

Bak yazi yukarida. Simdi bir kez daha dikkatli oku, umarim; algilarsin.

Koyulastirilmis kismin ne oldugu ilk paragrafta bir ornek ile aciklaniyor. Ikinci nedeni de ikinci paragraftaaciklaniyor.

• Like 1

http://forum.dusunce...ch__1#entry7252

Bu da senin yanitina yonelik yazilmis. Yani mesajindan benim mesajimda ne demek istendigini algilayamadigini gostermek icin yazilmis. Bu da "algi noksanligi ve noncognitivizm" olarak izah edilmis.

Bilincalti sartlanmislik ta, sana yonelik degil; benim ilk mesajimda neyi anlatmak istedigim.

Umarim konu aydinlanmistir.

Yuh, mantığa bakar mısın?!

Geçen gece yan apartmana giren hırsız türk'tür diye,

gazetelerin her gün üçüncü sayfasında anasını bacısını kesti, arkadaşını doğrayıp yedi, halasını kesip sobada yaktı haberlerinde yer alanlar müslüman'dır diye yer yüzündeki bütün ama bütün türklerin ve müslümanların sadist, sapık ve benzeri insanlar olduğu sonucunu mu çıkarmamız gerekiyor buradan?

Evrensel-İnsan'dan konu üzerine sosyopsikolik jargonda teknik cevabı alınca da olayı ingilizce kelimelere takıp kıvırmışsın,

yetmemiş bide "vay efendim sen yanlış ingilizce kelime kullandın kıvırıyorsun itiraf et işte" diyip, kendi kıvırışını pekiştirmişsin.

Adamda ki kıvırma tekniğine bakar mısın?! Sevgili faşomuz birden bire ingilizce savunucusu oldu.

Birader bugün bomba patlatanlar, nevruzda ortalığı yakıp yıkanlar kürt idi diye, bütün kürt ırkının bu anlayışta bağnaz yobaz insanlar olduğunu iddia ediyorsun ve çıkıp ben türküm diyorsun...

Türk dediğin çağdaş olur, akılcı olur, böyle salak saftirik basit genellemeler yaparak kendi ırkının adını faşist'e çıkarmaz.

Bende türküm, bende nevruzda ortalığı yakıp yıkanlardan haz almıyorum, bende karşıyım bu tip bombalı, yakıp yıkmalı eylemlere fakat çıkıp "bu ortalığı yıkanlar kürt idi, o halde bütün kürtler kötüdür kakadır cızdır" gibi salakça bir sonuca ulaşmıyorum. Lisede mantık ve felsefe dersine giren hocan kimdi senin, zayip zerdoğan mı?

Senin zaten algında bir problem olduğu şuradan belli:

Evrensel insan amerikada da zencilere eskiden bu tip bir ırkçılığın yapıldığını yazmış.

Sen de çıkmış demişsin ki:

Bu ülkede ne zaman Kürde zenci muamelesi yapıldı ??

evrensel-insan tutupta ülkedeki kürtlere zenci muamelesi yapılıyor falan dememiş,

Eskiden amerikada da bizim ülkemizdeki kürtlere yapılan ırkçılığın aynısı yapılıyor demiş.

Yok yok, bunun lisedeki mantık ve felsefe hocası zayipzerdoğan olamaz, daha sağlam biri olsa gerek...

Yaaa lucifer sen aklıma mukayet ol, ne insanlar ile uğraşıyoruz...