Jump to content

Resim ekleme...

Recommended Posts

Uğrola,

Dün kitap önerilerinin yapıldığı başlıkta bir kitap tanıtmak istedim.

Ancak resim ekleme yetkisine sahip olmadığım tarzında bir uyarı geldi yanlış hatırlamıyorsam.

Sonuç olarak istediğim gibi bir ileti gönderemedim. Daha doğrusu göndermedim de o vakit.

Bu bir eksiklik midir, yoksa bu özellik kapatılmış mıdır?

Ve yahutta ben mi beceremedim acaba?

Sevgi ile...

• Like 2

Sevgili Yargan kam;

Resim eklenebiliyor, bir problem yok.

Örneğin ben Hızlı Resim Yükle 'yi kullanıyorum.

Gözat'a basıp bilgisayarımdan istediğim resmi seçtikten sonra yükle'ye tıklayınca linkler çıkıyor.

Bu linklerden forum-3 olanını kopyalıyorum ve direk mesajıma yapıştırıyorum.

Yani mesaj editör panelindeki resim ekle'yi kullanmaya gerek yok. Onu kullanınca resmi vermiyor.

• Like 1

• 2 sene sonra...

Oldu tesekkurler. Bir dahaki sefere denedigimde size bildiririm.

Yalniz bu mesaji sizing mesajinizdan yapacagim alintinin altina yazacaktim, alinti dugmesi calismadi.

Bir de benim imzam altindaki sekil cikmiyor.

Ayrica diyelim bir haberi c/p yapamiyorum.

Ben deneyince alıntı da çalışıyor, resim ekleme özelliği de:

usa_map_images.jpg

Yalnız, mesaj metnine değil, imzaya resim eklemek başka bir konu. Yanlış hatırlamıyorsam sadece image url girerek, internette bir yerde yüklü olan bir resme link verilebiliyor imzada. En azından default olarak böyle bu.

Bu konuda herhangi birşey değişmedi. Önceden olup şu anda olmayan bir durum mu bu, yoksa hep mi böyleydi?

Ayrıca, ben copy/paste de yapabiliyorum. Mesela yahoo'nun news sayfasından bir copy/paste:

WASHINGTON (AP) — The Obama administration on Friday accused a Chinese fighter jet of conducting a "dangerous intercept" of a U.S. Navy surveillance and reconnaissance aircraft off the coast of China in international airspace.

Bir de, bu sorunları hangi browser ile yaşıyorsunuz? Browser değiştirince sorun olmadığını söylemiştiniz yukarıda.

Bunları başka bir bilgisayardan, mesela komşunun bilgisayarından, veya kütüphanedeki bilgisayardan falan da deneyip bir bakar mısınız?

Bazen browser ayarları falan bozuluyor bilgisayarlada. Cache, cookie temizlemek bile yetmiyor. Herşeyi sıfırlamak gerekiyor.

Burasi "google crome" ve sizin ABD haritasi gorunuyor, ayni harita internet explorer 11'de gozukmuyor.

Burada imzamin altindaki resim gozukmuyor ve yerine sadece bir kare var.

Ayni kare I.E. 11'de x isareti olarak gozukuyor.

Oradaki sekil cok onceden vardi ve son zamanlarda kayboldu.

c/p I.E. 11'den yapamiyorum. Resmi de ordan ekliyemiyordum.

Resmi, I.E. 11'de deniyorum.

URL adresini girdikten sonra "ok" dugmesi de "cancel" dugmesi de aktif degil.

Cikan kutuyu kapatmak istediginizde de baska bir kutu cikiyor (Message from webpage) "some of the options have been changed. Are you sure to close the dialog" mesaji cikiyor ve mesaj ile ilgili hic bir dugme (OK, CANCEL) calismiyor.

Ustelik image kutusundan da kurtulunamiyor. Ancak backpage yaparak kurtuluyorum.

c/p de yapamiyorum. 

• 9 sene sonra...