Jump to content

Çikolata Benzeri Ürünler Zararlıdır

somebody

Recommended Posts

Marketlerde satılan Çikolata Benzeri ürünler içerik açısından bol şeker , yağ ve tatlandırıcı içerdikerinden tüketildikleri zaman insülin direncini kırmaktadırlar. Kısa zamanda obezliğe ve beş altı yılda da şeker hastalığına neden oluyorlar.

Sigara sağlığa zararlıdır diye bar bar bağıranlar margarin ve şeker ürünleri zararlıdır diye kamu spotu yapmıyorlar neden?

Sigarayı günah keçisi yaptılar.

Marketlerde satılan bolca bulunan doğal moğal adıyla bile satılan o ürünler şeker hastalığına neden olmaktadır.

Vücuda aşırı şeker yüklemek  ise başta böbrek , karaciğer ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara neden olur.

Yüksek tansiyon ise kalp krizine , damar sertliğine ve beyin kanamasına neden olur.

Böbrek yetmezliği ise idrar yolları hastalıklarına neden olur. Kandaki üre ve protein  miktarının artmasına neden olur ki bu da damar tıkanıklığına yol açar.

Bakın gördünüz mü , yağ , şeker ve benzeri ürünleri aşırı tüketmek sigaradan daha fazla zarar neden oluyor.

Çikolatanın gerçeği bu kadar zararlı değildir. Marketlerde satılan çikolata Benzeri ürünlerdir.

Gerçek çikolata acıdır.

Marketlerde çikolata ürünleri genelde yüzde 10 ancak Çikolata oranına sahiptir. Gerisi yağ ve tatlandırıcıdır.

TÜKETMEYİN ÇOK ZARARLIDIR.

Eroinden farkı yok.

Çoğu hastalık için genetik diyorlar. :)

Çikolata benzeri ürünler zararlıysa ve saydığın hastalıklara sebep oluyorlarsa doktorlar neden bunu söylemiyor ki? 

Her gün yeni haberler çıkıyor. Hastalığa sebep olan geni bulduklarını söylüyorlar. :) 

Az önce haberlerde şunu gördüm. Yine gen bulmuşlar.  :) https://www.bbc.com/turkce/articles/c6ppz9dw2ewo

23 dakika önce, somebody yazdı:

Marketlerde çikolata ürünleri genelde yüzde 10 ancak Çikolata oranına sahiptir. Gerisi yağ ve tatlandırıcıdır.

TÜKETMEYİN ÇOK ZARARLIDIR.

Eroinden farkı yok.

Ağızda garip bir tat bırakıyorlar. Birde karın ağrısı yapabiliyorlar.  

Zararlı olabilir ama sigara kadar değildir. Benim kişisel görüşüm. 

1 saat önce, Maddeci yazdı:

Çikolata benzeri ürünler zararlıysa ve saydığın hastalıklara sebep oluyorlarsa doktorlar neden bunu söylemiyor ki? 

Şeker üzerine yapılmış bir çok çalışma engelleniyor da ondan. Bunun da Amerika'da bir lobisi var.

Türkiye gibi geri kalmakta ısrar eden ülkelerdeki doktorlardan sözediyor olabilirsin. Onlar doktor değil pazarlamacı. İlaç firması ne üflerse onu öterler.

Gelişmiş ülkeler besinlerdeki şeker kotasını düşürürken Türkiye yükseltiyor.

Herşeye gen diyip duruyorlar emin ol bununda arkasında bir Çapanoğlu çıkacak.

Modern dediğimiz ilaçlar genetik kodlara göre ayarlanmak isteniyor. Yani hasta oldun gidip eczaneden şu ilacı ver diyemeyeceksin. Senin genlerine özel ilaç üretilecek. İki gün sonra adresine postalanacak. Hedeflenen bu.

Peki iyi mi?

Hayır tabikide.

Doğal seçilimi bozarak insanların yaşam döngülerine zarar verecekler.

Bireysel ambargo planının ilk aşaması dijitalleşmeydi. Henüz tamamlanmadı.

Ama Bireysel ambargo planının ikinci aşaması da bu genentik ilaçlar olacak. İstedikleri zaman seni hasta edebilecekler.

Herşey genetikse sigara da genetik değil mi?

Ona gelince başka.

Şekerle ilgili yapılan araştırmalarda şekerin de bir çok hastalığı tetiklediği gerçeğini gizliyorlar. Neden tvlerden her gün kamu spotu yok?

Üstelik sigara anne babalar tarafından teşvik edilmediği halde şeker ve yağlar anne babalar tarafından çocuklara teşvik ediliyor.

Çocuk yaşta aşırı şeker tüketimi kemik gelişimini bozuyor. Çünkü şeker kemik gelişimi için gerekli olan d vitamini bloke ediyor.

Kendi çapımda bir deney yaptım. Şekeri bir ay boyunca hayatımdan tamamen çıkardım. Kan değerlerim düzeldi. Daha az uykuyla daha çok dinlenir oldum. Kendimi daha sağlıklı hissettim. Bir ayın sonunda çok sevdiğim bir tatlıyı yedim ve tadı o kadar da güzel gelmedi. 

Şekeri bırakmam dışında günlük rutinimde bir şey değiştirmedim için olası yan faktörleri görmezden gelerek şekerin en azından benim için zararlı olduğu kanısına vardım.

Artık sadece özel günlerde ve sosyal ortamlarda nadiren tüketiyorum. 

23 dakika önce, Mantılı yazdı:

Kendi çapımda bir deney yaptım. Şekeri bir ay boyunca hayatımdan tamamen çıkardım. Kan değerlerim düzeldi. Daha az uykuyla daha çok dinlenir oldum. Kendimi daha sağlıklı hissettim. Bir ayın sonunda çok sevdiğim bir tatlıyı yedim ve tadı o kadar da güzel gelmedi. 

Şekeri bırakmam dışında günlük rutinimde bir şey değiştirmedim için olası yan faktörleri görmezden gelerek şekerin en azından benim için zararlı olduğu kanısına vardım.

Artık sadece özel günlerde ve sosyal ortamlarda nadiren tüketiyorum. 

Ben şekeri bırakalı neredeyse 20 sene oldu herhalde. Önce her şey yavan geldi ancak bir süre sonra, mesela şekersiz çay veya kahve bana daha doğal tadında ve lezzetli geldi. Zaten içinde şeker olmayan hiçbir ürün yok gibi, bu nedenle ayrıyeten şekeri ilave etmeye gerek yok.